Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2005, 1:32   #261
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Bansek kaže:
Provajder kao pravno lice ne može da krivično odgovara,već samo neki pojedinac zaposlen u njemu.Ali ovo je pre građanskopravni nego krivičnopravni odnos koji se razrešava u parnici trajanja otprilike 2-5 godina u proseku-tada ADSL možda bude već prevaziđen.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 1:42   #262
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Posto se pominju neke akcije i revolucije, za pocetak predlazem da SK izbaci reklame tih provajdera o kojima MK pise.
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 1:44   #263
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Provajder kao pravno lice ne može da krivično odgovara,već samo neki pojedinac zaposlen u njemu.Ali ovo je pre građanskopravni nego krivičnopravni odnos koji se razrešava u parnici trajanja otprilike 2-5 godina u proseku-tada ADSL možda bude već prevaziđen.
Kako nemoze?Mislim nisam pravnik, ali obicno se desavaju sporovi izmedju firmi i ostecenih korisnika... evo ja sam skoro dobio spor protiv Elektrodistribucije
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 1:55   #264
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Bansek kaže:
Kako nemoze?Mislim nisam pravnik, ali obicno se desavaju sporovi izmedju firmi i ostecenih korisnika... evo ja sam skoro dobio spor protiv Elektrodistribucije

KRIVICNO da odgovara. Moze u gradjanskim sporovima i za privredne prestupe.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 16:06   #265
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Ne podižu takvi kao Kuzmanović nikakve tužbe jer bi se provajderi naljutili pa ne bi više popunjavali oglasni prostor u SK-u a reklame čine 25-30 % Sveta Kompjutera.Ovako malo prozove uopšteno provajdere i svi srećni i čitaoci što se Kuzma kobajagi brine o njima a i provajderi jer niko konkretno nije pomenut pa nema razloga za brigu.Dobra taktika,malo prazne priče za sitnu "raju" da se nezadovoljstvo malo kanališe i kontroliše kroz Kuzminu kolumnu a s druge strane -srećan "brak" našeg dragog Kuzmanovića i SK-a sa tim istim provajderima.Ipak je to providno i neozbiljno a šta i očekivati od čoveka koji hoće večito da "sedi na 2 stolice"-da glorifikuje Microsoft i Intel a da istovremeno bude neki prevratnik,da kao napada provajdere a da od njih živi,da istovremeno bude i mainstream i alternativa.Sve u svemu ipak ima Kuzma i dobrih ideja kao što je ona o bacanju u Ibar(ili Savu,Dunav,Moravu uopšte ne pravim pitanje).
Bravo majstore, shvatio si poentu u potpunosti! Think diferent!

PS
Bolje da se on baci, manje stete.
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 6:29   #266
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

i "vulgaris" lepo veli !!!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 14:54   #267
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Arrow Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Quzmanovicu citas li ti uopste ono sto mi pisemo??? Voleo bih da mi odgovoris na PM ako ne zelis ovako.
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 16:52   #268
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
sirNemanjapro kaže:
Quzmanovicu citas li ti uopste ono sto mi pisemo??? Voleo bih da mi odgovoris na PM ako ne zelis ovako.
Zasto svi pisete Quzma, koliko znam ne preziva se Kuuzmanovic vec Kuzmanovic!
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 17:28   #269
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Ne filozofiraj. Ja cu da pisem onako kako hocu. A tebi ako se ne svidja nemoj da citas. Vrlo prosto.

Isti ovakav odgovor sam ja dobio od Administratora foruma, tako da verujem da je ovo pravi nacin odgovaranja na Vuk to be or not to BeeGees.
Odmori odusi kosulju osusi. Ijjjj opet!
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 17:45   #270
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Smatram da je KuzMan jedan od retkih ljudi u svojoj branshi koji nema dlake na jeziku, a koji zna to da srochi na parche papira, da bude jasno, sarkastichno, i duhovito u isto vreme. U potpunosti podrzhavam njegove stavove, jer mislim da govori umesto hiljade ljudi - istomishljenika. Jedan od retkih zhurnalista koji se bave IT industrijom, koji spaja sve sfere balkanske danashnjice. Previshe je vladalo bezakonje ISP-ova, koji su od nekadashnje kradje internet sati, preshli na sofisticiranije metode kontrole i lazhi "broadband" interneta, tzv KONTROLOM saobracaja, dok smo mi [mnogobrojni a krajnji korisnici] morali da cutimo i trpimo. Jedini novinar koji je imao hrabrosti da kroz svoj chlanak iznese na videlo, svo ono, shto smo svi znali, ali se nikada nije reklo javno. SK je jedan od [ako ne i jedini] eminentni chasopis, chije revizije, ocenjivanja, i razmatranja smatram validnim, objektivnim. Njegove "politichke" pasuse smatram sjajnim, ako ne i neophodnim u izrazhavanju, jer daju sveopshtu sliku o stanju telekomunikacija kod nas. Ako mu ukinu ADSL [jer smatram da je njemu stiglo ono parche papirica ], slobodno mozhe da rachuna na moj i potpise armije mojih istomishljenika, ako se ukazhe potreba za peticijom, da ne kazhem BUNOM protiv kabadahija...
joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 18:04   #271
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

I sta sad napisao i sta cemo posle?

Sto nije napisao neku tuzbu?

Ti zaista mislis da ce neko da da 5 para sto je on to napisao? ON CAK NI IMENA NIJE NAVEO.
Kuzmanovic lane oni mu skrate lanac SK daju vise para i sve ok. Jesi li procitao rani januarski broj??? Ja nisam niti cu. Ali po komentarima ostalih njegovih pristalica. TRUBA i to prava dragacevska!
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 20:12   #272
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
sirNemanjapro kaže:
I sta sad napisao i sta cemo posle?

Sto nije napisao neku tuzbu?

Ti zaista mislis da ce neko da da 5 para sto je on to napisao? ON CAK NI IMENA NIJE NAVEO.
Kuzmanovic lane oni mu skrate lanac SK daju vise para i sve ok. Jesi li procitao rani januarski broj??? Ja nisam niti cu. Ali po komentarima ostalih njegovih pristalica. TRUBA i to prava dragacevska!
Ja sam negde čini mi se pročitao da je Kuzmanović pravnik po profesiji,možda grešim,ali ako je to tačno ne bi mu bilo teško ne da napiše neku tužbu već da pouči pravno neuke čitaoce kolumne kako da se izbore sa očiglednim kršenjem zakona od strane provajdera.A čak i da uopšte nije pravnik mogao bi da se raspita jer su mu informacije kao novinaru svakako dostupnije nego čitaocima.To bi bilo svakako mnogo korisnije nego stalno ista kuknjava iz kolumne u kolumnu a na kraju ništa konkretno.Recimo neka akcija sa pripremom nekoliko desetina tužbi bi svakako tangirala provajdere,ali onda Kuzma ne bi bio Kuzma,niti njegova kolumna to što jeste.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 22:45   #273
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
sirNemanjapro kaže:
Ne filozofiraj. Ja cu da pisem onako kako hocu. A tebi ako se ne svidja nemoj da citas. Vrlo prosto.

Isti ovakav odgovor sam ja dobio od Administratora foruma, tako da verujem da je ovo pravi nacin odgovaranja na Vuk to be or not to BeeGees.
Odmori odusi kosulju osusi. Ijjjj opet!
Ja ne filozofiram. Ti filozofiras. "Ja cu da pisem onako kako hocu". Buaaaa malo dete se inati....
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2006, 18:04   #274
Miomir Djelic
Novi član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Covek je lepo izneo svoj stav i s njim se u potpunosti slazem. Svaka recenica je na mestu kao i pretnja provajderima. Do sada su ostali rekli sve pohvale koje sam mislio da iznesem i da ih ne razglabam : TEKST JE NAJBILJI od svih kije je Kuzma napisao ( do sada )
Miomir Djelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 17:28   #275
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Miomir Djelic kaže:
TEKST JE NAJBOLJI od svih kije je Kuzma napisao ( do sada )
Kakvi li su mu tek ostali kada mu je ovaj najbolji?Kao ono smaranje sa krmadima koja u obliku izmeta plove ka Crnom Moru u novogodišnjem broju?
Mada,kada ovaj tekst("Bedni mali korisniče) uporedim sa onim u novogodišnjem broju,ovaj i nije tako loš kao što mi se prvo učinilo.Jeste to besmisleno trućanje ali barem ne prelazi granicu dobrog ukusa kao "Stiže Nova Godina".Sve je stvar poredjenja,i od goreg ima gore.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 17:36   #276
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

E iuris, ti si garantovano neki Qzmin "prijatelj" iz detinjstva koga je ovaj na odmoru maltretrao i uzimao mu pare za uzinu. Logicnije objasnjenje tvoje mrznje prema Qzmi ne postoji. Covece ako ti toliko smeta da ne mozes da ga zaobidjes, pitaj nekoga iz SK gde on zivi, pa se obracunaj sa njim. A forum postedi smaranja.

Poslednja ispravka: SuperG (4.1.2006 u 23:01) Razlog: Očigledno se obraća iurisu a ne irisi
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 22:43   #277
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
SuperG kaže:
E iuris, ti garantovano neki Qzmin "prijatelj" iz detinjstva koga je ovaj na odmoru maltretrao i uzimao mu pare za uzinu. Logicnije objasnjenje tvoje mrznje prema Qzmi ne postoji. Covece ako ti toliko smeta da ne mozes da ga zaobidjes, pitaj nekoga iz SK gde on zivi, pa se obracunaj sa njim. A forum postedi smaranja.
Nikada ga nisam upoznao,a nikakvu mržnju ne gajim prema njemu,samo hoću da se "popravi" i da piše nešto normalno.Sve je ovo samo oštra ali konstruktivna kritika,a ja Kuzmanoviću naravno želim sve najbolje.
Verovatno je Kuzmanović ok lik samo mnogo ***** u kolumnama.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 23:01   #278
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Poslednja ispravka: VojaM (danas u 17:12). Razlog: Očigledno se obraća iurisu a ne irisi
Thx, Vojo. Danas, sve nesto "zapinjem" za tastaturu...
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 5:22   #279
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
SuperG kaže:
E iuris, ti si garantovano neki Qzmin "prijatelj" iz detinjstva koga je ovaj na odmoru maltretrao i uzimao mu pare za uzinu.

ja bih pre rekao da je Kuzmanovic bio taj kog su maltretirali na odmoru i uzimali pare za uzinu Ne znam zasto, al' eto...
RaideR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 11:54   #280
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

A da mi njega kidnapujemo lepo pa da ispostavimo politici zahtev za otkupninu...jedno 500000 evrića...he he he...ima da plate i da pitaju jel treba još...ha ha ha ..Udri ih Kuzmanoviću gde god možeš....a ako ti treba neka executive ekipa...tu smo!
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com