Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2012, 14:50   #121
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 6/2012 "Beneficirani

Citat:
GrimReaper kaže: Pregled poruke
Zamena teza. Nije ovde pitanje zašto se ima ili nema, nego da li je opravdana krađa, ako se nema.

Nisam ulazio u suštinu onoga što si rekao o pirateriji, zato nisam citirao ceo post već sam se osvrnuo na primer sa skupim kolima - o tome da u jednom velikom procentu ne postoji legitimitet ljudi koji se razbacuju novcem da budu uvažavani zbog toga.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2012, 8:09   #122
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: 6/2012 "Beneficirani Đavolo"

Poslednji put ste nas posetili 22.8.2011 u 20:58

Da. A od tog "poslednjeg" je prošlo sigurno par godina. Nekad i nekad, zbog nekog osećanja nostalgije dohvatim SK u nekom megamarketu jer po trafikama i ne zalazim više.

Stariji koji su ovde me se možda sećaju, ja sam čitalac SK od 1995-96. godine, još kao osnovac. Kada sam video neke "covere" časopisa u opisu CS6ice malo sam se iznenadio. Reakcija je bila u stilu "Ček malo, otkud sad ovo staro?", ali onda me je "udarilo". Prošlo je toliko vremena.

Naime, došao sam da bih prokomentarisao ovaj randomly generisan podskup nekog mnogo većeg skupa koji je Miodrag Kuzmanović pejstovao u svoj tekst preprocesor, što je kasnije rezultovalo objavom u magazinu.

Da li je moguće da ste ono objavili?

Kuzmanović, kako se sećam, posećuje forum ali ne komunicira sa rajom, jer verovatno zna da može da očekuje identičan tretman kao internet guru g. Pavlović. Ali neka mu neko prenese poruku ili utisak jednog člana koji je svoje srednjoškolske i deo fakultetskih dana proveo uz njegove urnebesno duhovite tekstove. Na moju veliku žalost, nešto je se desilo sa tim čovekom, njegovi tekstovi danas su daleko od interesantnog, izgleda da identičnu distancu drže i od razuma takođe.

Razmišljao sam da se pretplatim na SK, na godinu dana, nije neka suma, a ne bih voleo da ovako nešto propadne, i pored toga što se na SK gleda kao na tabloid-level IT novinarstva. Međutim, kada sam video ovaj tekst, podsetilo me je na činjenicu da sam odavno prerastao SK (koga i dalje smatram dobrim štivom za početnike) i da POLITIKA, više nije ono što je bila.
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 22:18   #123
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 6/2012 "Beneficirani

Citat:
GrimReaper kaže: Pregled poruke
koristi, a ako je i dalje koristi, treba da prihvati da je, po trenutnim zakonima u svetu, kriminalac.
U pravu si što se etičkog sagledavanja tiče samo treba da prihvatiš i to da ni etika ni zakoni u stvari nigde u svetu ne važe tj. važe samo kad to nekome selektivno odgovara. Pa nama oteše prilično parče teritorije pa niko zbog toga nije kriminalac. I onda kompanije iz tih istih zemalja nama sole mozak intelektualnom svojinom i neophodnošću da se ima respekta prema tome.

I say, F*CK 'em!!!
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 23:59   #124
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: 6/2012 "Beneficirani

Zakoni vladaju kad je to potrebno onima koji mogu da ih sprovode. Medjutim, odlutali ste sa teme mnogo, odosmo na bombardovanje, a cudi me da niko nije pomenu Drugi Svetski Rat... Moj stav oko ovoga je da pirate koristim obilno, jer nemam para za originale, i to cu i raditi dok ne budem mogao da priustim igru tako da to ne osetim po dzepu. A evidentan je pad Kuzminih tekstova, nazalost, oni iz 2010 i ''09 su bili mnogo bolji...
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 6/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 84 28.6.2012 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com