Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2019, 3:14   #1
BoPe
Član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Novi, malo jaci, laptop

Pozdrav. Evo malog izazova za ljude koji prate HW i laptop scenu. Mnogo ce mi pomoci
2015-e sam kupio Asus N551JW-C004D. 15 inca, dobra grafika, dobar procesor, a ne izgleda kao "cirkus" (aluminijumsko kuciste) pa mi sluzi i za posao, sastanke i sl.

Vreme ga je nagrizlo, zelim da ponovim avanturu ali nisam bas pratio HW scenu pa nisam siguran sta mi je ciniti. Ocekivanja od novog laptopa:

- Procesor: i5 ili i7. Volim Intel. Gledajuci online cini mi se da je "H" verzija procesora jaca od "U" pa bih (ako je to tacno) isao na "H"

- Ekran: 15.6 je idealno. Moze i 14. Kad igram igre to je uglavnom uz gledanje na eksternom monitoru (HDMI). Morao bi da bude IPS jer trenutni laptop ima IPS ekran, ne bih mogao da se vracam sa konja na magarca Full HD rezolucija. Mislim da mi na 15 inca nije potrebno vise.

- Graficka: Nvidia. Mozda gresim, ne znam.. Imam Linux, nekako vise verujem NVidia drajverima za Linux (a verovali ili ne igre koje igram, World of Tanks, World of Warships i jos neke malo starije savrseno rade na Linuxu). Nove serije zaista ne razaznajem, znam recimo da je (vec matora) 1050 bolja od 960M koju moj trenutni laptop ima a ove nove MX laptop graficke su mi misterija...

- Kuciste: aluminijum. Uglavnom cuvam tehniku, nikad mi ni jedan laptop nije ispao ali aluminijum mi uliva dodatno poverenje. ROG seriju nikad nisam voleo zbog gejming izgleda. Ipak cu da nosim laptop po sastancima, zeleo bih da izgleda ozbiljno ))

- RAM: nije toliko bitno, 12, 16 GB...

- Disk: nije presudan, imam vec neke SSDove koje bih stavio u slucaju da laptop nema SSD


Idealan laptop koji sam odmeravao u nekim nasim radnjama pre jedno dva meseca je Asus VivoBook Pro 15. Sad ga vise nigde nema, cak ni na sajtu uvoznika Gledao sam i Dell G3 ali ni njega vise ne mogu da nadjem....

Jel moze neko da mi preporuci nesto prema specifikacijama gore u rangu do recimo 1300 evra? Sluzio bi mi za posao i povremeno igranje (ali kad igram onda volim da igram kako "Bog zapoveda" ili bar tu negde )

P.S. Da li mi se cini ili su kod nas generalno cene laptop racunara dosta porasle u poslednjih par meseci? Ako jeste tacno, zbog cega je to?
BoPe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2019, 9:15   #2
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

hmm cene da dosta su skocile,i ja sam to primetio,ali uvek pred praznike skoce da bi za praznike da li lude popuste (potrosacka politika)
velik sam ljubitelj Lenovo,ne znam ni ja iz kojeg razloga malo je old school look,ali je kvalitet na vrhunskom nivou
http://www.itsvet.com/laptop_lenovo_...-18.i?id=25029
imas ovaj model ako vec imas neki ssd samo to ubaci

http://www.itsvet.com/laptop_asus_vi...-18.i?id=26788

http://www.itsvet.com/laptop_hewlett...-18.i?id=27024

Acer nisam preporucio ja sam lose iskustvo imao sa njima...
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dario_cile na korisnoj poruci:
BoPe (18.10.2019)
Stara 17.10.2019, 14:43   #3
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Videh u Emmi, u katalogu na akciji: Acer Nitro AN515-42-R37N za 80 000.
Znam da nije Lenovo ali dobijaš, rekao bih, više za iste novce.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2019, 18:29   #4
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Neki Asus ROG!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2019, 19:10   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

^^
Čovek hoće da nosi laptop na poslovne sastanke, ne na esports event...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
doctor (23.10.2019)
Stara 17.10.2019, 20:26   #6
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Citat:
BoPe kaže: Pregled poruke

Jel moze neko da mi preporuci nesto prema specifikacijama gore u rangu do recimo 1300 evra? Sluzio bi mi za posao i povremeno igranje (ali kad igram onda volim da igram kako "Bog zapoveda" ili bar tu negde )
Tebi je blam da imas jednu crvenu 'šaru' na laptop-u na sastanku?! Vizuelni tip...kupis poene tako u firmi? Vrlo zanimljivo, dobro...mozda ja ne delujem ozbiljno sa ROG-om i crvenom sarom....ali ako je prezentacija kreativna i dodjem do poente...napravim posao , i onda neko me 'pokopa' ''vidi koliko je neozbiljan sa onom crvenom sarom (sve pada u vodu?!) Ustvari mozda je cela moja firma neozbiljna ..hahha..bice da je to...
Elem, ako hoce da ti pomogne - za Player1 znam da dugo prati laptop-ove..
Pa bas da vidim tog 'sa kravatom' (laptop) koji ce da przi nove igre bez problema

Inace ok...postujem svaki trip
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2019, 0:39   #7
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Arrow Re: Novi, malo jaci, laptop

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Tebi je blam da imas jednu crvenu 'šaru' na laptop-u na sastanku?!
Tu nije bitno subjektivno mišljenje - objektivno, većina gejming laptopa ima suviše neozbiljan izgled za bilo kakvo poslovno okruženje (ok, osim ako radiš u firmi koja razvija kompjuterske igrice ili nešto slično).

Plus, čovek je lepo u prvom postu rekao da ne želi ROG
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2019, 1:40   #8
BoPe
Član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

@Dario_cile:
Hvala na odgovoru!
Lenovo IdeaPad 330S - vrrrrlo zanimljivo, bas deluje kao ono sto mi treba. Jedini problem - ITSvet cesto laze, pa evo za taj laptop na sajtu prodavca pise da uredjaj vise nije dostupan hahah

VivoBook S15 - Jel MX150 jaca od ove koju trenutno imam (960M)?

HP - TFT ekran, integrisana graficka.... :\

@Pinstripe:
Suvise avangardno Salu na stranu, AMD mi je potpuna misterija....

@Shonkas:
Ne kupim poene u firmi - na sastancima van firme. Nije me blam, ali ne ide mi da nosim ROG uz kravatu, brate! Trebam da uradim demonstraciju softvera, izvadim laptop od 5 kila i ekranom 17 inca koji sam teglio po torbetini samo da bih imao gde da odigram koju igru kad dodjem kuci Igre igram recimo... 4 sata nedeljno. Trazim laptop koji ima neku snagu kako bih ta 4 sata nedeljno proveo sto manje misleci o podesavanjima. Ne igram najnovije igre, samo ove dve koje sam naveo u uvodnom postu.
BoPe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2019, 1:45   #9
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Ok..dajte coveku sta zeli Ali da ide GRATIS kravata i taška umesto windows-a
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2019, 2:03   #10
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Eno ti na KP polovan Lenovo Legion Y540 sa i5 9300h procesorom, 15.6" 144hz ekranom, ips i tanki okviri oko ekrana, 16gb rama, gtx 1660ti i 1tb nvme ssd...odliiicna ponuda, bolje pozuri dok se ne proda...plus laptop izgleda bas lepo...ja imam 17" model, iako je plastican, odlicna je izrada, laptop ne izgleda uopste gejmerski

Sa ovim ces se naigrati bas lepo...a opet, izgleda poprilicno elegantno, crne je boje, tastatura sija belo, ceo laptop je minimalistican..verovatno ima i garancija, prodaje neka devojka iz Beograda, pa vidi nadji i proveri...
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2019, 4:23   #11
BoPe
Član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Mislim da sam nasao neki Zenbook sa krstenom grafickom i 15.6 monitorom ali na YT kazu da ima veliki throttle jer se previse greje. Zenbook serija izgleda nije bas za besne graficke.
BoPe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2019, 17:56   #12
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Tebi je blam da imas jednu crvenu 'šaru' na laptop-u na sastanku?! Vizuelni tip...kupis poene tako u firmi? Vrlo zanimljivo, dobro...mozda ja ne delujem ozbiljno sa ROG-om i crvenom sarom....ali ako je prezentacija kreativna i dodjem do poente...napravim posao , i onda neko me 'pokopa' ''vidi koliko je neozbiljan sa onom crvenom sarom (sve pada u vodu?!) Ustvari mozda je cela moja firma neozbiljna ..hahha..bice da je to...
Elem, ako hoce da ti pomogne - za Player1 znam da dugo prati laptop-ove..
Pa bas da vidim tog 'sa kravatom' (laptop) koji ce da przi nove igre bez problema

Inace ok...postujem svaki trip
Why so butthurt? Činjenica je da su ROG em teški em ružni ko sam đavo. 'Ajde recimo Razer Blade ili nešto tako možda može i da prođe. Ali svako ko drži do sebe neće se pojaviti sa šarenom mašinom na poslovnom sastanku - prosto se odaje utisak neozbiljnosti u neku ruku u startu, a prvi utisak je ekstremno važan. Ta kravata i odelo se isto tako nose s razlogom u suprotnom bi svi dolazili u šorcevima i majicama.

Ipak samo ti imaš trip da je ok pojaviti se sa gejming mašinom u poslovnom okruženju - ali poštujem svaki trip.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2019, 18:23   #13
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Why so butthurt? Činjenica je da su ROG em teški em ružni ko sam đavo. 'Ajde recimo Razer Blade ili nešto tako možda može i da prođe. Ali svako ko drži do sebe neće se pojaviti sa šarenom mašinom na poslovnom sastanku - prosto se odaje utisak neozbiljnosti u neku ruku u startu, a prvi utisak je ekstremno važan. Ta kravata i odelo se isto tako nose s razlogom u suprotnom bi svi dolazili u šorcevima i majicama.

Ipak samo ti imaš trip da je ok pojaviti se sa gejming mašinom u poslovnom okruženju - ali poštujem svaki trip.
Kako treba da izgleda poslovan covek! ''prvi utisak je ekstremno važan'' Momci slazem se potpuno sa vama... (za ROG se necemo raspravljati, neka kupi svako prema svojim ukusima i potrebama) ) Samo sam tu fazu 'prvi utisak' davno presao, pa i zaboravio Radim u firmi gde odelo i crni ili sareni laptop - nikakvu ne igraju ulogu ...vec koliko znas I brate/sine -manekeni ne prolaze u IT, mozda prodje samo ''PRVI UTISAK''... Elem, kada se biraju novi likovi - ti 'utegnuti' su mi najvise za proveru! BoPe nista licno, Doctor ipak ima pravo...Ja stvarno imam trip da sa znanjem se mozes pojaviti kako ti volja! (provereno)

Poslednja ispravka: Shonkas (23.10.2019 u 18:33)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2019, 19:36   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

jedno je IT a drugo je japi..
najbolje jedan komp kod kuće a drugi za poso..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2019, 19:52   #15
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Pa i ja radim u IT i to gde nije važno kakav ću se pojaviti i sa kakvim laptopom ali pazim na svoj profesionalni imidž jer je to normalna stvar u svakoj struci. Nisam moler nego inženjer - uz svo dužno poštovanje prema molerima, cilj je samo uporediti dve različite industrije.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2019, 22:29   #16
BoPe
Član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

@Shonkas ma nismo se razumeli, nisam ulazio u detalje jer nije potrebno za celu pricu. Ja nisam utegnut u svojoj firmi, firma je IT kod mene ljudi dolaze u papucama na posao ako hoce. Ni na domacem terenu, pa ni pred vlasnikom posto je i on opusten lik (stranac). "Problem" mi je jer sam direktor firme - kad odem na sastanak sa rivalima, potencijalnim rivalima ili potencijalnim klijentima (a firma nema mnogo veze sa gaming industrijom) naravno da se obucem tako da izgledom odam postovanje onima koji takodje dodju da pricaju sa mnom "utegnuti"

I sad tek u pricu dolazi onaj momenat sa "ROG" masinom koja mi se ne uklapa nekako A da, kao i do sad, imam jedan laptop za posao, drugi privatno necu. Hocu to da izbegnem. Kad putujem negde necu da vucem dva uredjaja. Nemam problem sa gaming hardverom
BoPe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2019, 22:49   #17
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

^^ Kazem, sve je to OK... Jer vrlo blizu price je i - UKUS (a o tome se ne raspravlja!) A sto se ROG tice... Ko kaze da nema za neki dobar- pa i za sastanak (u dzemperu npr - kad moze i Bil Gejts https://www.asus.com/my/Laptops/ROG-Zephyrus-G-GA502/ (20mm thin, weighing only 2.1 kg. The three-sided slim bezels have condensed the 15-inch display into a 14-inch chassis, allowing users to easily carry the laptop in their backpacks or carry-on luggage.) + znanje i sugurnost - pa nema te 'kravate' koja moze ti parirati!

Poslednja ispravka: Shonkas (23.10.2019 u 23:23)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 14:05   #18
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Nisu vise gaming laptopovi debele, crno-crvene masine...proizvodjaci su skontali da se ti laptopovi ne koriste samo za igranje, vec i za rad, pa sada vecina njih pravi laptopove sa poprilicno minimalnim dizajnom sa rgb osvetljenjem, koje moze da se iskljuci, tako da laptop izgleda skroz normalno...

Naravno, i dalje postoje laptopovi sa klasicnim gaming dizajnom, ali to su vecinom neki low end modeli i mislim da ce i oni brzo nestati...
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku unique93 na korisnoj poruci:
Shonkas (24.10.2019)
Stara 24.10.2019, 14:16   #19
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

pa dobro ako mu ne treba taj gaming look onda bolje da uzme neki običan, i sav taj led košta nešto sigurno ti gaming laptopovi nisu jeftiniji od običnih.. samo da gleda da ima dobro hlađenje
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 14:58   #20
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

@shonkas mogu ti reci sad i ja razmisljam o ovom ROGu

nego @BoPe iskreno gledano mislim da niko ne gleda vise kakav laptop nosis,znao sam nositi na sastanke zenin roze zehnbook pa su me isto gledali ko i kad nosim svoj thinkpad,malo je to subjektivno sve. ides klasicnim sistemom eliminacije sta ti je bitnije dizajn ili hardware i onda je svaka sledeca odluka laksa

Poslednja ispravka: dario_cile (24.10.2019 u 15:20)
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dario_cile na korisnoj poruci:
Shonkas (24.10.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
laptop igranje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi ili stari laptop? MONTENEGRO Prenosni računari 21 23.9.2015 9:31
Novi Asus X550J laptop nesto nece Linux Mickie Slobodni softver 9 30.12.2014 20:01
Novi laptop - 700-1200e drago ŠDK - Prenosni računari 2 26.12.2013 19:33
da li je moguce? SemperFi ŠDK - Prenosni računari 14 8.4.2009 17:58
Kup- laptop ? Peny ŠDK - Prenosni računari 2 22.2.2009 0:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com