Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2013, 2:07   #1
Sheeshmeesh
Član
 
Član od: 4.9.2010.
Poruke: 47
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Zeleo bih da uzmem jedan od ova dva telefona pa me zanima koji je po vasem misljenju bolji?

Znam im specifikacije, jako su slicni, pa me zato zanima vase misljenje. Ja nisam imao priliku da ih isprobam.

Za sada naginjem ka Xperiji zbog vise rama i najavljenog updatea na 4.1 android...
Sheeshmeesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 3:39   #2
Qoozma
Veteran
 
Član od: 7.10.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 952
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 131 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Citat:
Sheeshmeesh kaže: Pregled poruke
Zeleo bih da uzmem jedan od ova dva telefona pa me zanima koji je po vasem misljenju bolji?

Znam im specifikacije, jako su slicni, pa me zato zanima vase misljenje. Ja nisam imao priliku da ih isprobam.

Za sada naginjem ka Xperiji zbog vise rama i najavljenog updatea na 4.1 android...
Moj glas ide Sony-ju.
Qoozma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 11:38   #3
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

I moj isto ide za sony vise interne memorije a i Htc oduvek hejtujem zbog vise elementarnih stvari (pogotovo kad sam video katastrofu od htc sensation koji je imao uzasan prijem wifi-a i uzasan mikrofon a kostao je 400+e htc je flop

Ali u ovom slucaju ako ti je bitan prostor onda je htc bolji zbog podrske za memorisku, ako ti je dosta 11gb prostora na sony-u onda je bolji sony, a sad kod htc-a je izmenjiva baterija kod sony-a nije pa nemozes sam to obaviti to je minus za sony bezveze slati u servis radi promene baterije.

Poslednja ispravka: sale94 (7.1.2013 u 14:01)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Sheeshmeesh (7.1.2013)
Stara 7.1.2013, 13:52   #4
Sheeshmeesh
Član
 
Član od: 4.9.2010.
Poruke: 47
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Sto se prostora tice, dosta mi je 11Gb, a sto se baterije tice, racunam da su u Sony-ju obavili dobar posao (sto se tice trajnosti, autonomije manje-vise, svakako bih ga punio svako vece ) ).

Ono zbog cega se najvise razmisljam jeste snaga procesora, koja je na strani HTC-a, dok sa druge strane RAM i novi android bi trebalo to da pokriju kod Sony-ja.
Sheeshmeesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 13:59   #5
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Kod sony-a je vise rama + kada ako ga klokujes na 1.2/il 1.3 ghz dobio bi realno jacu snagu od tog htc-a barem ja tako mislim zavisi od situacije al razlika u ramu se teze pokriva od kloka procesora, ne drzi me za rec al mislim da je i graficki cip kod sony-a superiorniji od htc-a tako da kad se podvuce crta Sony pobedjuje .

Evo nekog uporednog testa Mali 400 (kod tog sony-a) vs Adreno 200 (koji je kod tog htc-a) graficki cipovi TEST Ekvivalent Mali 400 cipu bi bio Adreno 220 cip kolko vidim.

Jos nesto Sony xperia P, U i Ray su dosta osetljive pa ono futrola neka pod obavezno.

Poslednja ispravka: sale94 (7.1.2013 u 14:10)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 14:03   #6
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

sto se tice procesora,nije tu sensation u nekoj velikoj prednosti...mozes da pogledas benchmarkove na netu,i svugde ce biti jednaki ili ce cak xperia biti i nesto bolja...
xperia se namece,po meni,kao logican izbor...noviji telefon sa nekoliko prednosti taman dovoljnih da prevegnu na njegovu stranu,ne racunajuci memoriju za koju si rekao da ti je dovoljna.a koliko ih placas?
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 14:08   #7
Sheeshmeesh
Član
 
Član od: 4.9.2010.
Poruke: 47
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Futrola se, naravno, podrazumeva.

Sto se cene tice, Xperiu P sam nasao za nekih 230e, a Sensation XE za 240e.
Sheeshmeesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 14:18   #8
Qoozma
Veteran
 
Član od: 7.10.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 952
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 131 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Evo nekog uporednog testa Mali 400 (kod tog sony-a) vs Adreno 200 (koji je kod tog htc-a) graficki cipovi TEST Ekvivalent Mali 400 cipu bi bio Adreno 220 cip kolko vidim.
HTC Sensation XE koristi Adreno 220, a ne Adreno 200!
---


#Sheeshmeesh
Ako ti odgovara memorija (ROM) kod Sony-ja, uzmi ga.
Qoozma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 14:25   #9
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

@qoozma izgleda da sam to prevideo, onda su u sustini jednaki i taj sony i taj htc kad gledamo graficke mogucnosti.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 14:35   #10
Sheeshmeesh
Član
 
Član od: 4.9.2010.
Poruke: 47
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Sony it is.

Ako mislite da za te pare ima nesto bolje, otvoren sam za predloge, ali u mojoj pretrazi su se nekako ova dva telefona izdvojila.
Sheeshmeesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 14:41   #11
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Mozda Alcatel Ot 997D dual sim 1gb ram, procesor dualcore na 1ghz, 4.3 inca ekran (mada manja rezolucija 480 x 800 pixels, i nije fensi obican tft ali u isto vreme je i ostriji manja kolicina ppi ) 8mpx, android 4.0 e sad za gpu nisam siguran pise PowerVR SXG531T. I dobice podrsku za Jelly Bean kolko sam procitao ako vec nije.

Edit da ima podrsku za 4.1 izasao je pre nekog vremena update.

Poslednja ispravka: sale94 (7.1.2013 u 14:58)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 14:58   #12
Sheeshmeesh
Član
 
Član od: 4.9.2010.
Poruke: 47
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

On mi je bio prva opcija na pocetku.
Nije velika razlika u ceni u odnosu na xperiu, a Sony izgled mi se vise dopada, plus mislim da mu je kamera bolja, kao i podrska zajednice (sto se tice ROMova i sl.).
Sheeshmeesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 15:05   #13
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Taj Alcatel kida za 180e ali je realno losiji od Sony XP (primetno losiji ekran, mnogo losija kamera i kamkoder, losiji gpu i cpu iako oba rade na 1Ghz).

Sensation XE vs Xperia P - ja kazem Sony XP. Dobice JB krajem marta, ima bolju kameru i kamkoder od Sensation-a, izrada je tu negde ali Sony nema death grip probleme kao htc, ekran je bolji na Sony-u (posle 10-ak dana koriscenja ovog displeja sa WhiteMagic tehnologijom nema sanse vise da gledam u super amoled i klasicne stare s-lcd), u odnosu na super amoled prednosti su ogromne, konkretno kod XP to sto izgleda kao da je 720p displej, piksele je prosto nemoguce videti a boje su zive, realne/prirodne i prelepe a za multimediju tu je Sony Bravia ako neko hoce malo napucaniji kontrast koji je i dalje realniji i prijatniji za oci od samoleda.

Mana u odnosu na super amoled je samo prikaz crne ali ne uvek, samo kada ceo displej treba da prikaze crnu ona je manje ''duboka'' i ima probijanja i samo tada uglovi gledanja mogu da budu problem. Ali za za sve ostalo XP displej kida, posle ovako dobrog prikaza bih mogao da koristim samo nove 720p IPS displeje i Sony sa WhiteMagic (beli dodatni podpiksel uz rgb) znaci samoled otpada kao i matori lcd, a bio sam odusevljen samoledom mada bih i dalje izabrao taj ekran pre tft/lcd. Pentile nikada vise u zivotu.

Sad Sensation XE vs Sony XP.. nije Sony ne znam ni ja koliko bolji ali ce dobiti zvanicni JB, ima vise rama (sto je veoma bitno), procesori su tu negde ali za gpu ne znam, mislim da tu Sony nije u prednosti jer nema mali 400 mp sa 4 jezgra vec sa 2 (najverovatnije), znaci gpu nije jak kao gpu iz SGS II ali je isti kao iz SGS 3 Mini. Meni se za gpu hebe i probao sam samo iz zezanja neke hd igre i sve klizi, znaci to nije problem osim mozda za neke igre od 5Gb :d

Sensation XE se reklamira kao neki epski muzicki telefon ali ni tu nije u prednosti u odnosu na Sony (na osnovu info sa neta, testova itd), imam Wave sa wolfsonom i XP sa istim cx150 slusalicama zvuci isto ili cak bolje.

Uglavnom, preporuka za XP zbog JB, vise rama, boljeg displeja, kamere i kamkodera i fabricki ics je sasvim solidan, bukvalno nema potrebe da jurim prokuvane romove i cekam JB za dodatno poboljsanje performansi koje su i sada odlicne. Fon je od aluminijuma ali nema traga od death grip-a

I da, autonomija na XP nije sjajna ali nije ni krs, nocu za 8h u idle uz aktiviranu opciju za ustedu energije u idle stanju skine samo 1-2% a na GB Androidu je za isto vreme nestajalo i 20% baterije! Znaci ICS je ovo sredio i to vrlo efikasno, ocekujem jos bolje rezultate na JB.

Telefon punim jednom u 24h ali ne od 0-100% vec obicno sa 20% a koristim dosta za sms, razgovore, muziku, par aplikacija i cale i ja igramo satima hill climb racing (verovatno najbolja mala igrica koju sam probao sa odlicnom fizikom), ocigledno baterija od ''samo'' 1305mAh ima veliku pomoc WhiteMagic tehnologije.

I jos nesto, Sony ima 16Gb, 2Gb za aplikacije i oko 11,5-12Gb za multimediju, meni je to za sada dovoljno jer sve 1080p snimke prebacujem na komp i drzim samo dosta flac albuma pa opet imam 5Gb u steku.. Nije neka kolicina memorije, posebno kada neko hoce da cuva sve full hd snimke i da instalira igre od nekoliko Gb ali sa sve ostalo je ok.

Poslednja ispravka: HSVstoned (7.1.2013 u 15:30)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Sheeshmeesh (7.1.2013)
Stara 7.1.2013, 15:27   #14
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

^Ja recimo imam problema sa signalom... I to na najnovijem firmwareu, telefon imam neke 2 i po nedelje i desavalo mi se par puta da signal u potpunosti nestane, pa da moram da rebootujem teleofn da bi se vratio... A ovako, redovno pada na 2-3 linije kada ga drzim u ruci, predpostavljam da je to death grip. Kako to da resim?
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 15:34   #15
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Ja nemam nikakve probleme.. na kojoj si mrezi? Gde god sam isao imao sam solidan signal i prihvatljivo brz net. A na vipu sam koji u Va generalno malo losije radi od telenora i mts-a.

To ce pre biti da je do mreze, negde vip radi odlicno a telenor i mts su sporiji i krs, obrnuto na ko zna koliko nacina..

Antena na Sony XP je zasticena onom plastikom, znaci nije od metala pa da nesto smeta mada ko zna.. ja imam fabricki 4.0.4 ics, mrzelo me da instaliram poslednji apdejt jer i ovako sve radi ok.

Poslednja ispravka: HSVstoned (7.1.2013 u 15:44)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 15:59   #16
AnTrZ
Novi član
 
Član od: 8.1.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Ja sam uzeo xperiu i mogu da ti kažem da je vrh. Sve što sam poželeo od igrica pa do slikanja, snimanja, aplikacija.... sve radi u fulu i perfektno za te pare. Ali....
Kada je update - uješ ( pri prvom paljenju tražiće ) počinje da jede bateriju u daljem radu. Nema šanse da ti izdrži 12 sati ako tel. koristiš za ono za šta je namenjen a ne za kucanje, javljanje i po neku igricu ( za to služi Nokia 5110 )!
Malo sam lutao po nekim stranim forumima i vidim da se svi žale na isti problem koji imam i ja. Nadam se da će to uskoro ispraviti jer je tel. vrh!!!
Moj savet ti je Sony bez razmišljanja! Stvarno je odličan.
AnTrZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 16:09   #17
AnTrZ
Novi član
 
Član od: 8.1.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Buraz,
promeni u setings / more / mobile networks / network mode / GSM only i nećeš imati tih problema verovatno!
AnTrZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 16:18   #18
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

^A pa gde u 2013. da idem samo na GSM :/
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 16:21   #19
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Cekaj bre, znaci poslednji apdejt nije doneo nikakva poboljsanja nego jede bateriju? Znam nekoliko ljudi sa raznih foruma koji su apdejtovali i u sustini hvale taj apdejt jer eliminise i ono malo laga na telefonu, ja nisam apdejtovao jer me mrzi i sve radi ok, verovatno cu ovih dana.

Sto se baterije tice, vecina telefona ima jako slicnu autonomiju (pri surfu su telefoni sa super amoledom prakticno najgori jer surf zahteva prikaz bele boje sto srce bateriju) i jedini modeli koji imaju primetno bolje/duze trajanje baterije su Razr Maxx, Razr Maxx HD, Samsung Note II i jos neki, svi ostali su tu negde. I da, Wave 3 je uz Razr maxx najbolji sto se tice duzine razgovora sa jednim punjenjem.

Na xda sam citao da od ics (i sa poslednjim apdejtom) XP ima istu autonomiju kao SGS II. U prevodu, prosecno zahtevno koriscenje i morace na punjac posle 24h a takva je situacija sa 90% modela ako se tako koriste.

Pa meni cale zvaki dan igra hill climb racing po 1h, ja bar pola h istu igricu, slusam flac muziku (bar 1h), malo surfa, do 20,30 sms poruka, 25 min razgovora u proseku dnevno, zezam se malo sa kamerom i kamkoderom, probam aplikacije i posle 24h ostanem sa 15-20% baterije, najcesce je tako i meni je autonomija prihvatljiva ali su mogli da ubace 1500-1750mAh bateriju.


Citat:
A pa gde u 2013. da idem samo na GSM :/
Ja drzim na WCDMA (preferred)/GSM i nemam probleme..

Kada sam kupovao telefon bas sam se paranojisao kakva ce biti autonomija (posebno jer je na GB bila bas losa) ali sada sam zadovoljan, nista vise od toga ali je ok, ionako vecina Android telefona ima jako slicnu autonomiju.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 16:51   #20
AnTrZ
Novi član
 
Član od: 8.1.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation XE ili Sony Xperia P?

Kod mene je tako a i kod dosta ljudi koliko vidim.
Vidi ovo:
http://androidmuscle.com/how-to-fix-...simple-method/
Baš ću sada da probam!
AnTrZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sony Xperia U (ST25i) vs Xperia J (ST26i/ST26a) Morandi Aparati i oprema 8 20.1.2013 18:14
Apple iPhone 4 16GB vs. HTC Desire HD vs. Sony Ericsson XPERIA X10 PixelTerror ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 4.10.2012 19:19
sony ericsson xperia mini problem NIKOLA94s Aparati i oprema 4 20.6.2012 21:46
[Android] Sony Xperia S - prvi Sony smartfon ZoNi Aparati i oprema 5 27.2.2012 12:58
Sony Ericsson Xperia Active Nestor Aparati i oprema 0 8.1.2012 19:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com