Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2016, 10:46   #1
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Osvetljenje za streaming

Pozdrav.

Pre svega, nisam nasao slicnu temu, a ovo mi se cini kao pogodno mesto za nju, s obzirom da je znanje o osvetljenju i "kadru" nesto sto vecina fotografa zna - pa mi treba pomoc.

Naime, bavim se poslom gde moram da streamujem sebe, nije u pitanju igranje, ali je i dalje bitno da se vidim dobro i jasno. Naravno, kao oprema se podrazumeva web kamerica, po mogucstvu solidna. Pitanje je u vezi sa postavljanjem ili kupovinom lampi koje bi poboljsale kvalitet slike. Znam da postoje key light, fill light i accent light, i otprilike razumem sta i kako rade, ali me interesuje misljenje pametnijih kako ih postavljati da bi idealno prekrilo lice i gornji deo tela (ramena).

E, isto tako mi je bitan i budzet. Stvarno ne mogu da odvojim velike pare za studijsko osvetljenje, niti da kupujem profesionalnu opremu - kvalitet slike mi je bitan, ali ne mora da bude nesto sto je namenjeno za Pirelli kalendar. Bitno je da budem solidno osvetljen i jasan. Pitanje je kako to uraditi za sto manje para - stone lampe, neki makeshift softbox, itd. Moram da pomenem jos jednu bitnu stvar - sistem ne bi trebalo da bude ogroman. Nemam mesta u sobi, u njoj i zivim, ne samo radim, tako da lampa koja pokusava da me udari u nos van posla ne pije vodu - ili da bude nesto sto mogu da gurnem nazad kad mi ne treba.

Mnogo pitanja, ali se nadam da ce neko pomoci
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
stream, svetla, video stream, web kamera


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne radi osvetljenje tastature pomoc!!!! Zoran Milic Prenosni računari 5 22.7.2015 20:59
Android zamrzavanje kamere kada se iskljuci osvetljenje prozor_xp Programiranje 2 24.4.2015 11:16
Osvetljenje ekrana Milan1997 Prenosni računari 1 15.3.2012 0:44
Flash player za streaming atlantis21 Web razvoj 1 18.9.2011 20:16
Live Streaming TypeR Web razvoj 0 12.1.2009 3:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com