Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.11.2014, 21:04   #101
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ma on je ljut sto mu zena ne da da se igra.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
bokela (19.11.2014), Dijenek (1.5.2015), Game fever (20.11.2014), Leonida (20.11.2014), Nikola16789 (21.11.2014), pedjosav (21.11.2014), player1 (19.11.2014), voodoo_ (19.11.2014)
Stara 20.11.2014, 11:29   #102
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Одг: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Pa čoveče dobro je što pored žene i đece i posla uopšte stižes nešto i da odigras, ja nemam dotične a čak i sada nemam mnogo vremena za igranje zbog posla i obaveza, pa dok se vidim i sa devojkom malo- desetak sati nedeljno za igranje. Ne smem ni da pomislim šta će biti kad se budem oženio (i dobio klinca/klinku) šta će biti sa mojim vremenom za igranje, ali trudiću se svim silama da odigram bar ono što mi se najviše svidja
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2014, 11:41   #103
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Одг: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Lako je, onda kupuješ igre i igračke platforme "za dete", i onda s njim igraš (tj. ti igraš a ono gleda )
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
bokela (20.11.2014), caine (21.11.2014)
Stara 20.11.2014, 13:06   #104
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
xCanEx kaže: Pregled poruke
ako potrosis vreme na igranje a ne na decu, onda si budala...ali stvarno.
A ako gledas TV, filmove, citas knjige, magazine.. dakle trosis vreme na nesto drugo umesto na decu, onda nisi budala?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
bokela (20.11.2014), Dijenek (1.5.2015), Leonida (20.11.2014), player1 (20.11.2014), Schwabsteiger (23.11.2014)
Stara 20.11.2014, 14:16   #105
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nikad. Od Pong na ovamo, igre su moj nacin zivota. Manje je slobodnog vremena, ledja nisu izdrzljiva kao nekad, coravost i usporeniji refleksi cine svoje, ali se igram i igracu dok budem mogao.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2014, 16:14   #106
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja verujem i trudim se da živim (koliko god mogu) po sistemu "ako isplaniraš vreme, onda imaš vremena za sve". Mada znam da u današnjem društvu i vremenu zvuči otrcano ova rečenica.
Ne verujem da ću prestati, ali činjenica je da kad si stariji, trudiš se da prvenstveno uskadiš posao i socijallni život.
I čini mi se da kao stariji shvataš (mada su i igre jedna vrsta umetnosti) da ima toliko stvari koje bi trebalo (is)probati dok možeš (knjiga pročitati, filmova/serija odgledati, mesta posetiti, usavršavati se...) da se zapitaš da li stvarno možeš da priuštiš sebi luksuz da provedeš sate igrajući neku igru.
Mada ima dosta kvalitetnih naslova koje nisam odigrao (a zahetvaju desetine i desetine sati da se pređu), u poslednje vreme uhvatim sebe kako igram indie naslove, i to iz dva razloga: jer volim kad među indie projektima otkrijem dragulje koji svojim kvalitetom često mogu da nadmaše i AAA projekte; a drugi (i možda bitniji) je što vremenski često ne oduzmu previše vremena.
Mada smatram da je dobra varijanta i uzeti neki kvalitetan AAA naslov i gustirati ga nedeljama, po sat vremena ako možeš da priuštiš toliko vremena.

Doduše, nemam pojma što sam uopšte ovako nešto i napisao, ne obraćajte pažnju na ovaj post, uopšte nije u mom stilu, više je smaranje za neki random blog...
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
bokela (20.11.2014), Partybreaker (24.11.2014)
Stara 20.11.2014, 21:01   #107
xCanEx
Član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: tu negde
Poruke: 74
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 35 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
A ako gledas TV, filmove, citas knjige, magazine.. dakle trosis vreme na nesto drugo umesto na decu, onda nisi budala?
Jesi, mislim da si i onda budala....covek treba maksimalno da se posveti deci, u svakom mogucem momentu, zevati ko idiot u TV i casopise (de ih nadje), dok ti deca lelujaju po kuci neusmerena, je neodgovorno...
Gledati crtane filmove, citati knjige zajedno sa decom je ok...
Igrati igrice sa decom je isto ok, jako umereno, bolje da se za to vreme sa njima rita lopta, skace, juri, da te jasu, stipaju, gnjave i maltretiraju...
No svako treba da radi koliko mu pamet dozvoljava...i kako misli da je najbolje......
xCanEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku xCanEx na korisnoj poruci:
galebns (14.4.2015), JzmA (21.11.2014)
Stara 20.11.2014, 21:27   #108
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Cek, Cane, pa zar nismo igrali BO2 pre par dana zajedno ? Prakticno onda pricas i da si ti budala? (btw. to su tvoje reci, ja to uopste npr. ne mislim). doduse, bilo je kasno, verovatno su kuntali.

btw. da odgovorim na pitanje: nisam planirao da prestajem da se igram
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2014, 21:38   #109
xCanEx
Član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: tu negde
Poruke: 74
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 35 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Naravno da sam i ja budala.....inace kuntali su....hehe
xCanEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2014, 1:52   #110
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Ja verujem i trudim se da živim (koliko god mogu) po sistemu "ako isplaniraš vreme, onda imaš vremena za sve".
Nazalost, imas samo vremena za one najbitnije stvari
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2014, 21:30   #111
VladoBL
Član
 
Član od: 19.9.2009.
Poruke: 161
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 26 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Teška srca sam prestao i fali mi,ali jednostavno više ne mogu da se posvetim ni najmanje,imam 36 god,radim kao ljekar i već imam četvoro djece,riješio sam se svih računara osim jednog tableta tako da uhvatim sebe kako ponekad odgledam neki gameplay na yt
VladoBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2014, 21:39   #112
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

^^ Taj zon...mada sam napravio rapored...i od 00:00h do 00:45... sam napravio prostor za gejming... Kako neko rece: Ledja nisu kao pre...pa je 45min. sasvim ok
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 13:42   #113
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
vladobl kaže: Pregled poruke
ponekad odgledam neki gameplay na yt
докторе,што мучиш себе тако? :d
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
Al Capone (26.11.2014)
Stara 12.4.2015, 20:32   #114
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Za Vaskrs imam neku posebnu inspiraciju. Pa evo jedna iskrena pričica.


1996.

Prva poslijeratna godina u BiH. Ljudi se polako vraćaju normalnom životu i slobodnim aktivnostima. Te godine sam krenuo u prvi razred osnovne škole. Ali i zaronio u čudesni svijet video igara. Kako se to desilo? Moji roditelji su planirali da naprave video igraonicu. Otputovali su u Beograd. Posjetili Beosoft i kupili nekoliko Sega Mega Drive 2 konzola. Odlično se sjećam prvih igara. Bile su to Mortal Kombat 3, Golden Axe 3, Disney's Aladdin, Sonic The Hedgehog, Castle of Illusion Starring Mickey Mouse, After Burner i Super Hangon (potonje četiri na jednom cartridgeu). Te godine su za PC izašli Duke Nukem 3D, Diablo, Quake. O tome pojma nisam imao. Igrao sam se na konzoli koja je istina bila pri kraju zivotnog vijeka. Ali za koju su i dalje izlazile nove igre. 1996. pojavilo se čak gotovo 40 novih Sega Mega Drive naslova.

Ove 2015. punim 20 godina igračkog staža. I dalje igram. Ali nekada se ipak zapitam zašto to i dalje radim. Da li sam se nakon toliko godina zasitio? Odgovor je i da i ne. Da sam se zasitio ne bi igrao. Ali primjetan je zamor materijala. Dešava se da igranje nekih stvari više doživljavam kao posao. Da bi negdje napisao da sam odigrao. Ili unio u statistiku od koje lično nemam ništa. Sad nekako kao da igram da bi što prije završio. Što se ranije nije moglo ni zamisliti. Ranije sam zelio da traje što duze i kada bi završio bilo bi mi zao. Sada sve završavam rutinski kao kada gasim računar.

Zašto i dalje igram? Krivac je jednim dijelom nostalgija. Kada preuzmem neki NES ili genesis rom pa ga pokrenem preko emulatra jednim dijelom svog bića se vraćam u dijetnjstvo. U bezbrižno vrijeme kada je sve bilo mnogo ljepše i lakše. Razigrano. Puno radosti i zbog najmanjih sitnica. Sjetim se nekih starih dobrih ljudi koje sam izgubio i bude mi srce puno. Drugi razlog zašto i dalje igram leži u tome što i dalje ima odličnih igara koje vrijedi odigrati. Npr. jedna od njih je i To The Moon. Igra nakon koje mi poteče suza isto kao kada sam završio Castle of Illusion prije gotovo 20 godina. Danas su takvi naslovi pokriveni tonama i tonama mulja (to blato čine Call of Duty, Assassin's Creed i mnoge druge. Njima se oduševljavaju neke nove generacije kao i ja nekada nekim drugim naslovima). Ali najvažnije od svega oni postoje. Prava je šteta ne otkriti, odigrati i ne uziviti se. Ma šta neko mislio igre nam mogu donjeti mnogo toga lijepog u zivot. A desiće se to ako znamo dovoljno dugo i duboko kopati, tražiti i isprobavati.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 11 korisnika se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
Atwa013 (13.4.2015), bokela (13.4.2015), Chicharito 14 (12.4.2015), Dekip (13.4.2015), Filip89x (24.9.2015), filpan (16.4.2015), goranmax (13.4.2015), JzmA (12.4.2015), Marko Radonjic (24.9.2015), maxiMD (14.4.2015), Rainman (13.4.2015)
Stara 14.4.2015, 18:09   #115
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ne planiram da prestajem. Imao sam uvek, i još uvek imam solidnu samokontrolu da me gejming ne poremeti u obavljanju važnih životnih obaveza. Igre sam počeo da igram kasno, tek u trećem/četvrtom razredu gimnazije, što je bilo negde 2003/2004 i igrao sam ih tokom celog faksa, a i sada 5 godina posle faksa i dalje igram. Kao što mnogi već rekoše, igre su odlične kao ventil da se čovek odmori od svakodnevice koja ume da bude dosadna i "pobegne" u neki drugi svet, a pri tome su interaktivne i zbog toga često efikasnije u tome od knjiga ili filmova/serija, a i skoro svaka igra (naročito one složenije) je ipak vežba za mozak, tako da nije potpuno beskorisna. I slažem se isto tako sa nekim ko reče da se sve može organizovati, samo ako se čovek potrudi. Bar pola sata-sat može skoro uvek da se odvoji, ne mora svaki dan, par dana nedeljno, gustiraš neki dobar rpg mesecima, uživancija...
Da se razumemo, nisam neki zagriženi gejmer, ne igram sve što se pojavi, poslednjih 6-7 godina igram skoro isključivo rpg-ove i to samo one za koje mi se svidi priča i likovi, a nema ih puno. Danas je sve uglavnom copy/paste, a i proizvođači štancuju zaglupljujuće monotone igre na koje se "primaju" uglavnom klinci i na tome zarađuju, zabole ih da naprave kvalitetnu igru. Čak su i oni koji su pravili kvalitetne igre počeli da se "kvare". U svakom slučaju, i ta probirljivost me ograničava da ne zastranim u preterano igranje.
Da zaključim: pauze u igranju - da (ako treba nešto bitno da se radi ili nema ništa dobro da se igra, može i višemesečne), trajni prestanak - ne dobrovoljno, jedino ako situacija natera (pu pu, daleko bilo ).
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maxiMD na korisnoj poruci:
bokela (14.4.2015)
Stara 24.9.2015, 11:11   #116
BigBadWolf
Član
 
Član od: 23.9.2015.
Lokacija: Beograd
Poruke: 143
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 52 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Hard core gamer do kraja života

Imam 30god.igrice igram od 7god. Počevši od malih ručnih konzola na baterije pa sega,nintendo,aparati za video igre na žetone,sony playstation i onda od 16god na kompjuteru. Nemam nameru da prestanem jer ne vidim zašto bi,što neko reče to mi je ventil da se opustim.Posle radnog dana nema ništa lepše nego odigrati neku kvalitetnu igru.Žena mi takođe igra,nadam se i buduća deca pa kad raspalimo family multiplayer hahahaha
BigBadWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku BigBadWolf na korisnoj poruci:
Boomer (27.9.2015), pentraksil (30.9.2015), player1 (24.9.2015)
Stara 24.9.2015, 11:46   #117
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja kao i maxiMD imam neko iskustvo..i ne zelim prestati - iako se dosta toga 'izgubilo'. Morao sam smisliti nesto novo za sebe, pa sam nakon duuuugogodisnjeg igranja za kompjuterim (i K&M) - konektovao sam laptop na TV...kupio wireless gamepad - zavalio se na krevet i poceo da uzivam na sasvim drugi nacin u igrama i....deluje! Deluje kao sasvim novo iskustvo..probajte ako ste u slicnoj situaciji
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
maxiMD (28.9.2015), player1 (24.9.2015)
Stara 24.9.2015, 15:18   #118
Sceko
Član
 
Član od: 6.7.2011.
Poruke: 124
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sceko
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Prestao ali planiram opet pocet ove zime po malo da ubijam dosadu
Sceko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 17:40   #119
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Igram s vremena na vreme starije stvari jer od novijih više nema šta da me veže za stolicu. Očigledno je da danas gejming kompanije izbacuju igrice koje su grafički ultra super a priča nula. Naravno nađe se nešto od menjstrima i da valja ali za to treba imati solidan hardver da bi pokrenuo pa srazmerno uživao u priči i grafici, a pošto ja imam krš, meni prija da opičim preko nes, genesis, ps1 emulatora nešto što sam igrao kao dete pa mi to legne kao budali šamar jer sam veoma nostalgičan. Al opet, vreme prolazi, godine se talože a sa njima i obaveze i problemi, zato su tu emulatori da me makar na pola sata u toku nedelje vrate u neka lepša, bezbrižnija vremena.
Ne treba prekidati igranje to je kao kada bi prekinuo da pogledaš neki dobar film, seriju, pročitaš knjigu,vožnju bajsa itd, ali svako srazmerno sa obavezama "skratiti" vreme posvećenu za monitorom, mislim meni je totalno ludo da dođeš sa posla i umesto to malo slobodnog vremena posvetiš recimo devojci ili ženi ili deci, ti sedneš za računarom (mislio sam na one koji su u vezi ili braku) al opet, sto ljudi sto ćudi, verovatno je i nekome nenormalno ovo moje razmišljanje.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinstripe na korisnoj poruci:
filpan (24.9.2015)
Stara 24.9.2015, 21:17   #120
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Gaming kompanije oduvek izbacuju igre cija je prica "nula" (cast izuzecima). Zato sam i prestao da se igram. Jednostavno, igre u globalu imaju vrlo malo umetnicke vrednosti i postalo mi je mnogo vece uzivanje da fanaticno pratim film, jer je tako mnogo lakse da dodjes do tog duhovnog/intelektualnog/emotivnog zadovoljstva i da se cak unapredis u tim pogledima i pocnes da posmatras svet drugacije. Jedino sto igre uglavnom nude je "primalno" zadovoljstvo kad provalis mehanicke, matematicke sisteme igre i pametno ih iskoristis da pobedis.

Naravno, ko se potrudi, moze da nadje i neku umetnicku vrednost ispod naslaga losih scenarija i stila, ali igre i traju dugo. Radije cu da procitam dobru knjigu ili da odgledam pet filmova nego da se bakcem s tim.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
JzmA (27.9.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa igrama gunners Kvarovi 11 15.4.2009 14:19
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02
Problem sa grafikom u igrama Baalzamon Kvarovi 18 15.2.2008 0:02
Problem sa kurzorom u igrama Rinswind O igrama uopšte 9 29.9.2007 0:11
Kompatibilnost Windows XP 64bit sa Igrama?!? azrael78 Operativni sistemi 4 17.4.2006 15:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com