Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Overklok
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Overklok Overklokovanje grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.9.2012, 13:14   #1
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Hlađenje grafičkih kartica

Svako ko ima neke ideje, trikove ili iskustva u tome kako smanjiti temperaturu grafičke bez kupovine novog kulera bilo bi lepo da to podeli sa nama ostalim forumašima.

Znači ako ste lapovali, menjali pastu, modifikovali kuler, pravili tunele u kućištu ili ste uradili nešto sasvim treće, napišite kakve ste rezultate dobili i koliko je ta intervencija vredna truda.

Poslednja ispravka: zeljo (14.9.2012 u 1:55)
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2012, 17:06   #2
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Hlađenje grafičkih kartica

Citat:
zeljo kaže: Pregled poruke
Svako ko ima neke ideje, trikove ili iskustva u tome kako smanjiti temperaturu grafičke bez kupovine novog kulera bilo bi lepo da to podeli sa nama ostalim forumašima.

Znači ako ste lapovali, menjali pastu, modifikovali kuler, pravili tunele u kućištu ili ste uradili nešto sasvim treće, napišite kakve ste rezultate dobili i koliko je ta intervencija vredna truda.
Veliko pitanje zasto ?
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 1:37   #3
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Hlađenje grafičkih kartica

Odgovor na to pitanje je jednostavan, "najlakše" je platiti 20-40 eura za neki ekstra kuler za grafičku i smanjiti temperaturu ali preko 99% ljudi to ne uradi iz nebrojeno mnogo razloga, prvi i najvažniji razlog je finansijske prirode pogotovo u našim uslovima, drugi po redu razlog je nedostatak znanja za izvođenje takve intervencije i tako redom da ne nabrajam dalje.
E sad pošto je grafička kartica jedna od komponenti koja najčešće crkava i to prvenstveno zbog previsoke temperature ja sam odlučio da pokrenem ovu temu jer pretpostavljam da ima dosta ljudi koji su ovaj svima poznat problem pokušali rešiti nekom nekonvencijalnom i jeftinijom metodom umesto onom "najjednostavnijom" kao što je kupovina novog kulera.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 11:31   #4
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Hlađenje grafičkih kartica

to "najlakse" je, mislim, i najbolje resenje ovde. jer metoda 'stapa i kanapa' moze lako da dovede do situacije 'veca dara nego mera'.
dobri ventilatori traju godinama, pa se takva investicija ipak isplati.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 12:32   #5
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Hlađenje grafičkih kartica

Citat:
zeljo kaže: Pregled poruke
Odgovor na to pitanje je jednostavan, "najlakše" je platiti 20-40 eura za neki ekstra kuler za grafičku i smanjiti temperaturu ali preko 99% ljudi to ne uradi iz nebrojeno mnogo razloga, prvi i najvažniji razlog je finansijske prirode pogotovo u našim uslovima, drugi po redu razlog je nedostatak znanja za izvođenje takve intervencije i tako redom da ne nabrajam dalje.
E sad pošto je grafička kartica jedna od komponenti koja najčešće crkava i to prvenstveno zbog previsoke temperature ja sam odlučio da pokrenem ovu temu jer pretpostavljam da ima dosta ljudi koji su ovaj svima poznat problem pokušali rešiti nekom nekonvencijalnom i jeftinijom metodom umesto onom "najjednostavnijom" kao što je kupovina novog kulera.
Nije tacno da graficka crkava od visoke temperature najcesce.Ako je ne klokujes i ako je sve ispravno onako kako je fabrika rekla,a i higijena je ok onda nema razloga da se brines.Sem ako neces da se igras sa klokovanjem.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 15:17   #6
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Hlađenje grafičkih kartica

ja sam imao Asus hd5770 CuCore, i ona je umela da ode do preko 90 stepeni, sto je previse za bilo koju 5770 mada se kaze da tolerisu do 100 C po forumima, narocito jer bi ovaj hladnjak trebalo da bude bolji. ja sam uradio sledece: lapovao hladnjak (stvarno je imao losu zavrsnu obradu), stavio Arctic Ceramique pastu, izrezao bocnu stranu kucista (CM Elite 332) i stavio dve dvanaestice da izvlace vruc vazduh iz kucista.. Temperatura je oborena za nekih 10ak C, mislim pre svega zbog lapovanja, jer je hladnjak stvarno bio jako neravan..
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
zeljo (3.10.2012)
Stara 28.9.2012, 23:24   #7
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Hlađenje grafičkih kartica

@makiem hvala na komentaru, upravo to je poenta ove teme. Znači ti si lapovanjem i pastom smanjio temperaturu za 10°c što u svakom slučaju nije nimalo loše.

@orange47 znamo mi da je to "najlakse" i najbolje resenje ali problem je još što izbor hladnjaka za grafičke nikad nije bio gori za razliku od procesora gde se od prevelikog izbora teško i odlučiti koji uzeti.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Nova Nvidijina kartica je D10U-30 Dusan Despotovic Vesti 4 8.4.2008 12:50
koja kartica je ovo sharlo_03 Grafika 46 20.1.2008 22:02
Program za formatiranje memoriskih kartica McBojan2 Programi za mobilne telefone 2 11.11.2007 22:42
citac kartica fantastik Nosači podataka 15 25.5.2007 9:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com