Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.9.2010, 15:24   #1
Arpad V.
Novi član
 
Član od: 14.9.2010.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Comodo Internet Security

Pozdrav svima!
Pre neki dan sam naleteo na program iz naslova i odlučio sam da ga instaliram i probam. Na Netu su dosta različiti komentari za ovaj softver... Neki ga hvale, neki preporučuju da se koristi samo firewall iz ovog "security" paketa u kombinaciji sa nekim drugim antivirusom, dok neki ne preporučuju ni to. Neki dobar, merodavan "review" nisam našao. Ili ga jako hvale ili pljuju po njemu, pa je dosta konfuzno. Prilikom prvog skeniranja antivirusni deo Comodo-a je 2 fajla našao kao sumnjiva, ali su to bili programčići koje koristim već od ranije i ostali AV programi ih nikad nisu registrovali kao sumnjive. Inače sam do juče imao MS Security Essentials, a pre toga Avast 5.0. Kakva su vaša iskustva sa Comodo Security Suite-om?
Arpad V. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 16:32   #2
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Samo firewall je dobar, ostalo zaboravi.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 18:34   #3
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Firewall komponenta Commoda spada među najbolje takve proizvode koje možeš da nađeš na netu uopšte, mada zna da bude malo napadna. U svakom slučaju, ona je ono što se uglavnom vezuje za Comodo i što se preporučuje, redovno je među prva tri četiri na testovima zavisno ko ga radi, ali to je njegovo mesto, često i prvi po kavalitetu odrađenog posla.

Antivirus komponenta nije nešto naročito, niti smrdi niti miriše, nema pouzdanog sajta ili izvora koji je preporučuje tako da je za sada najsigurnije kombinacija njihovog firewalla i nekog antivirus programa drugihfirmi, čest izbor su avast, Avira free, recimo, ako je u pitanju besplatno rešenje zaštite. Na taj način, dobijaš odličan firewall koji istina jeste malo komplikovaniji, i dobro rešenje antivirus komponente za komp.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 7:09   #4
Arpad V.
Novi član
 
Član od: 14.9.2010.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Idem na besplatno rešenje, pa sam ostavio Comodo firewall + Avast (jer mi se čini da je on najbolji od besplatnih varijanti). Mada nisam u principu imao baš nikakvu primedbu ni na MSE. Pretpostavljam da je Comodo FW + Avast AV bolja kombinacija, nego Win 7 FW + MSE... Slažete se? Inače negde sam i čitao na nekom forumu da MSE baš ne "sarađuje" dobro sa drugim FW, osim sa Win FW...
U svakom slučaju voleo bih da Comodo postane i dobar antivirusni program, jer su koliko ja znam jedini, koji daju FW, Sandbox i Antivirus u jednom paketu besplatno.

Poslednja ispravka: Arpad V. (15.9.2010 u 7:26)
Arpad V. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 14:49   #5
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

COMODO firewall i Avast su baš dobra kombinacija, dobro si uradio kada si instalirao ta dva programa za zaštitu.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 14:58   #6
paka97
Član
 
Član od: 10.7.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 94
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paka97 Slanje poruke preko Skypea korisniku paka97
Post Re: Comodo Internet Security

Ja imam Avast 5 skinuo sam ga pre neki dan radi na Windows XP i na Windows 7 veoma korektan a ako hoces da ga skines evo ti i linka http://www.avast.com/en-eu/index
\
ako hoces da ga skines da ne placas nego free version klinki ispod Avast 5 free antivirus learn more i kada se ucita videces free antivirus i ispod njega download dalje je laganica ... pozdrav
paka97 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 18:17   #7
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke

Antivirus komponenta nije nešto naročito, niti smrdi niti miriše, nema pouzdanog sajta ili izvora koji je preporučuje tako da je za sada najsigurnije kombinacija njihovog firewalla i nekog antivirus programa drugihfirmi, čest izbor su avast, Avira free, recimo, ako je u pitanju besplatno rešenje zaštite. Na taj način, dobijaš odličan firewall koji istina jeste malo komplikovaniji, i dobro rešenje antivirus komponente za komp.
Primecuje da je u Comodo Internet Security antivirusna komponeta napredovala u ovoj zadnjoj verziji Comodo Internet Security 2011 jos ne bi preporucio da se instalira kompletan paket ali dogodine videcemo ako nastave ovako.
Slazem se najbolja kombinacija je comodo firewall plus avast 5 free .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 11:59   #8
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Inače izašla je nova verzija Comodo Internet Security 5.0.162636
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 10:48   #9
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Citat:
Primecuje da je u Comodo Internet Security antivirusna komponeta napredovala u ovoj zadnjoj verziji Comodo Internet Security 2011 jos ne bi preporucio da se instalira kompletan paket ali dogodine videcemo ako nastave ovako.
Primećen napredak, nešto što sam i očekivao od kad se i pojavilo rešenje, samo njima treba ono što drugi imaju, vreme. Vreme da se uhodaju, stvore baze, stvore znanje kako da se nešto odradi, kako optimizovati program, kako smanjiti na bezbedan način false pozitive i sl. Dok ne prođe to vreme, njima je najbolji i dalje firewall, a antivirus neće biti za bezrezervnu preporuku. Iskreno, nadam se da će to skoro biti, bar zbog svih nas, da se može preporučiti jedan besplatan all-in-one program koji bi imao odličan rezultat i time naterati ostale a ponude isto takva rešenja kao neki standard.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 14:53   #10
Arpad V.
Novi član
 
Član od: 14.9.2010.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Iskreno, nadam se da će to skoro biti, bar zbog svih nas, da se može preporučiti jedan besplatan all-in-one program koji bi imao odličan rezultat i time naterati ostale a ponude isto takva rešenja kao neki standard.
Slažem se. Pa da krene konkurentska borba i na tom polju.
Arpad V. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 15:32   #11
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Primećen napredak, nešto što sam i očekivao od kad se i pojavilo rešenje, samo njima treba ono što drugi imaju, vreme. Vreme da se uhodaju, stvore baze, stvore znanje kako da se nešto odradi, kako optimizovati program, kako smanjiti na bezbedan način false pozitive i sl. Dok ne prođe to vreme, njima je najbolji i dalje firewall, a antivirus neće biti za bezrezervnu preporuku. Iskreno, nadam se da će to skoro biti, bar zbog svih nas, da se može preporučiti jedan besplatan all-in-one program koji bi imao odličan rezultat i time naterati ostale a ponude isto takva rešenja kao neki standard.
A sta ce onda da nude za pare? meni licno ne smeta da uzmem besplatni antivirus npr Avast ili Aviru a firewall recimo Comodo ili Online Armor. Comodo jeste malo smarac ako se koristi i defense + opcija. Bez nje je program tih i sasvim pouzdan. Online Armor davi takodje na pocetku tj neke prve dve nedelje svojim HIPS-om dok ne skapira sta i kako korisnik pusta na net. posle toga je neprimetan. Nisam siguran da ce ijedno dobro all in one resenje biti besplatno ikada. Vec sada razlike izmedju besplatnih verzija Avasta i Avire i placenih (all in one) verzija nisu velike. Te all in one verzije su kao sto znamo, skoro po pravilu, losije od besplatnih kombinacija AV+firewall+antimalware. Druga je stvar sto vecina korisnika (tu ne racunam brojne posetioce ovog i slicnih foruma) nema volje da trazi ili nije bas najbolje obavestena.

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Inače izašla je nova verzija Comodo Internet Security 5.0.162636
A firewall ionako odlican je jos bolje utegnut. Probao sam ga na XP-u i trosi cca 25 MB manje RAM-a. Bas sam se iznenadio kada sam video, cak nisam mogao da verujem da je tako nesto uopste moguce znajuci da nije jeo RAM ni ranije..ali tako je. Potrosnja RAM-a na XP-u sa AVAST 5 free, Comodo (samo firewall) i Deamon Tools lite sa driverima i par alata za zvucnu, touchpad i graficku (ati tray toolls) - 283 MB sto je bas OK cak i za postarije racunare. Instaliracu ga i na Sedmici. Svaka im cast.

Poslednja ispravka: nighthawk (21.9.2010 u 20:00) Razlog: spajanje
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2010, 9:40   #12
wog326
Član
 
Član od: 11.2.2010.
Lokacija: New South Wales Sydney
Poruke: 497
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 52 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wog326
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

comodo je odlican firewall boljeg nema imam ga na win7 sa kaspersky AV 2011 radi super ,da ne zaboravim ukljucio sam proactive defence opticju tako da mi radi comodov anti spyware zajedno sa kasperom..
wog326 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2010, 20:33   #13
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

@Laskaris:

Kome da prodaju plaćenu verziju? Ja se uvek pozovem na Avast. Razlika između besplatne verzije antivirusa i plaćene verzije antivirusa kod njih je minimalna i nju plaća onaj kome treba baš ta razlika ( a njih j emalo) i firme. Glavna razlika između plaćene i besplatne verzije je u brzini updatea, dakle, besplatne verzije nemaju update recimo svakog sata već na dosta duži period ( recimo nekoliko sati ili jednom dnevno). Dakle, nisi zadovoljen sa datim ograničenjima plaćaš.

Ono što je bitno je da danas već postoji jedan sistem koji je besplatan i all in one i to baš Comodo. Ne tako davno, Avast je bio jedan od malo besplatnih antivirusa i to ne baš previše dobar, ali je izrastao baš na bazi te strategije koju ima i danas do tačke da ga lako možemo nekom da preporučimo. Ako to krene i sa Comodo, na bazi njihovog AIO rešenja, prvi koji će reagovati je verovatno Avast, i ponudiće neku manje oslabljenu verziju svog AIO rešenja.

Na par mesta sam ovde svojevremeno napisao jednu pričicu i to baš sa Avasatovog blog sajta. To je bio odgovor na mnoge napade da je plaćeno rešenje mnogo bolje od besplatnog i da je ono besplatno jer ne valja. Tad je prvi put bila data informacija zašto je cena nekih rešenja koja ni tad nisu bila nešto pametna ( recimo Norton), onolika kolika je. Objašnjeno je da proizvođačima matičnih ploča, laptopova i sl proizvokdima firma koja pravi antivirus rešenje PLAĆA da se na pratećem disku nađe njihov proizvod. I to ne male pare, računica se radi na bazi koliko ploča ide u prodaju, dakle, koliko je napravljeno za prodaju, pa puta neka cifra pa ... Elem, cifre za većé firme koje to rade lako dolaze na stotine miliona godišnje. Razlog je sledeći: njihov marketing se nada da će neki procenat koji iznosi x odlučiti da koristi njihov proizvod jer je stigao uz ploču, laptop i sl, i da će na bazi cene tipa xx za licencu godišnje sve to napalatiti. Dakle, prebija se cena koja je plaćena recimo Asusu na leđa onoga ko kupi licencu. Dalje, mnogo ljudi i nema pojma da i dalje plaća licencu i to svake godine iako i ne koristi više proizvod. Mnogo poznatih firmi je kroz poznate EULA koje niko ne čita provuklo deo koji kaže da se automatski obnavlja pretplata, pa pošto je to plaćeno preko kartice najčešće, a taj broj postoji kod njih u bazi automatski skidaju sledeću pretplatu za sleduću godinu ... Zaključek je jasan, ako vi svake godine potrošite recimo 500 miliona a da niste prodali ni jedanu kopiju i to na bazi nade da će neko da ga uzme kasnije, vi već u startu imate gubitak. Avast nije hteo da igra tu igru, oni su išli na tačku besplatno rešenje koje je besplatno i dobro, plaćeno koje ima neke dodatke i koje ima brži update i došli do zaključka da je njima dovoljno da samo 5% korisnika plati proizvod i da budu na nuli.

Primenimo ovo na Comodo, neka samo 5% korisnika plate neki njihov pro program oni bi morali da rade na nuli minimalno. Dakle, ima mesta za dobar besplatan proizvod koji bi bio dobar za angro korisnika.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 9:09   #14
Arpad V.
Novi član
 
Član od: 14.9.2010.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Defense+ sam isključio. Windows 7 mi je javljao da su i Avast i Defense+ anti-spyware programi i da je dovoljan samo jedan. A imao sam i negativno iskustvo sa Defense+, naime prilikom pokretanja Starcraft-a 2 iskočilo mi je redom, nekih 4 ili 5 prozora. Na jednom kliknem "allow" iskoči neki drugi... Nisam imao strpljenja da čitam o čemu se radi, jer čim sam video da mu je SC2 sumnjiv, odmah sam kliknuo da mu omogući rad. Kada je samo firewall uključen (bez Defense+ i Sandbox-a) i Avast 5 AV free, sve radi okay i pitanja stižu samo kad se neki novi ili promenjeni program kači na Net.
Arpad V. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 10:04   #15
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

@Vasiljevic: slazem se, da ih vise razmislja kao Alvil bio bi i veci izbor besplatnog softvera. Da su razne kombinacije moguce, jesu i da se razne igrice igraju - igraju se. Na kraju ce ostati jos samo firme koje placaju AV softver - manje vise samo one i imaju legalni windows koji nije OEM stigao uz uredjaj..
Sve je to jos nista u poredjenju sa cinjenocim da Microsoft zapravo nema konkurenciju a Windows jedini operativni sistem zaista planetarno masovno koriscen skoro bez alternative ali to je druga prica.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 20:15   #16
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Napraviću jedan mali off topic vezan za ono što sam napisao i za MS. Jedan od komentara koji sam zapamtio je bio prikaz cena tada XPa koje je naplaćivao MS proizvođačima kompjutera, ili da budem tačniji OEM prodavcima. Tad je veći proizvođač plaćao jednu kopiju XP Pro negde oko 15 dolara, dok je regularna cena bila 10+ puta veća. Dakle, to je razlog zašto je nama neki od MS os-a najrasprostranjeniji sistem danas. Neko bi rekao nelojalna konkurencija, neko bi rekao dranje korisnika, neko podmićivanje korisnika, neko bi rekao poslovna logika kupovine na veliko .... nije bitno šta i kako, ali nama je to situacija danas.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 18:54   #17
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Ljudi o cemu pricate?
Comodo je u top 3 internet security paketa.Najnovija verzija 5 ima odlican antivirus(u mom testu je pronasla 5873 od 5915 virusa),sto je cak vise i od avire,a avira kao sto svi znate vazi za antivirus sa jednom od najboljih detekcija na svetu.Takodje ima Defense +,Cloud scanner,sandbox,firewall...
Fenomenalan software...Testiram antiviruse vec par godina,i za sada je comodo jedini koji nije propustio niti jedan jedini virus u RAM memoriji ili rootkit u drajverima i sl...
Jedino sto ne bih preporucio pocetnicima,jer je vise za malo naprednije korisnike...Pozdrav iz Srbije od Aleksandra
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 19:04   #18
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Na kojoj listi je u top 3? Jednio što valja kod COMODO-a jeste firewall.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 10:22   #19
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Ajd malo da ispričamo o testiranju antivirusa. Nije da se time bavim ali znam nekolicinu njiih koji to rade, neki imaju i na Gb tih arhiva pa nešto sam načuo kako to ide .

Dakle, ako govorimo o samim brojevima virusa, to nama kao korisnicima ne znači baš ništa. Silni milioni sa isto toliko verzija, podverzija i sl, nije ono što nama pomaže. Od tih miliona gomila njih su praktično pregaženi vremenom, dakle, zastarelo i ne koristi se više. Bitno je kako se oni ponašaju sa aktuelnim verzijama, i sa onim koji nisu poznati i koji još nisu u bazi. I to je najsigurniji način testa a to mogu da odrade samo ozbiljni igrači kojih je malo, da budemo iskreni. To znači imati dnevne i mesečne analize od mnogo kompanija koji virusi i ostale štetočine su aktuelni, imati dosta honey potova ( komp koji to prikuplja i dostavlja na analizu) sa svoje strane da bi došli do nepoznatih, sve to sortirati u bazi, imati nekoliko komppova koji nonstop se reinstaliraju i koji služe za testiranje toga, pa vreme da se to odradi za deetak proizvoda, pa to treba sortirati i predstaviti, oceniti, videti gde je tu slaba tačka ili snaga svakog ..... Dakle, nije onakav posao koji vidimo na recimo nekim recenzijama na you tube, sa desetak linkova i sl, pa šta bude, ili imam 5000 virusa pa na bazi toga testiram, ovo je mnogo ozbiljniji posao.

Zašto je bitno sve ovo znati? Pa zato što snaga antivirus paketa ne leži u tome da kažemo da je sprečio nekog sigurno, dok je kod drugih to bilo ovako ili onako. Snaga ej u tome da on mora da odradi posao kako treba. Dakle da sigurno zaštiti sistem. To da li je štetočinu zaustavio pre ulaska u komp ( što je idealna situacija) ili kad je skinut, ili kad je probao da se instalira, nije nama bitno, bitna je rezultat. Može neki antivirus da zaustavlja sve živo pre kompa ali da ako nešto prođe ne reaguje nikako i da se tu napravi karambol. a to je recimo jedna od najjačih strana baš Avire, reakcija kad nešto neko proba da odradi. U toj priči dobrog i opsežnog testiranja Comodo danas kao celokupan paket nije na vrhu. Stoji, on je porastao, ali fali još malo iskustva i vremena koji imaju drugi. Ne sumnjam da će porasti još, ali za sada nešto zaostaje. Koliko je to? Pa recimo par procenata je ono što kaže da neće zaustaviti nekoliko hiljada štetočina ili njihovih verzija. Lično, mislim da može nekome ko pazi šta radi i ne pravi previše gluposti po netu da odlično odradi posao, uz malo smaranja. Problem je što ovde, najveći broj korisnika nisu ljudi od 30 i kusur godina koji paze, već uslovno rečeno klinci koji se ne plaše ničega i koji ne paze previše. E tu Comodo ne igra toliko dobro, tu svaki procenat je bitan i tu ima boljih proverenih igrača.

Isto tako je i pitanje oko toga koliko je neki sistem komplikovan ili ne.. Lični stav, Comodo nije komplikovan. On traži da se korisnik računara angažuje i da malo razmišlja, da malo nauči. To nije loša stvar, mnogo bolje od nekih koji po def puštaju sve na net a zabrana je tek po direktnoj naredbi korisnika koji to obično i ne zna da odradi ili ne zna da treba da odradi. Idealno, recimo Outpost (jedno vreme dok sam ga koristio) koji je mene pitao da li i on ima pravo konekcije na net i izlaska napolje. Preterivanje? Ne, korisnik treba da kaže šta sme napolje a šta ne, ne neki programer koji tvoj sistem i programe nikad nije video u životu. Vreme da se počne da uči, ne da se ponaša ko da je sistem nešto što je upali i ne misli. Upali i ne misli nije ni za šporet.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Arpad V. (4.10.2010), DAKINS (4.10.2010), NIx Car (4.10.2010), suad2008 (4.10.2010)
Stara 15.10.2010, 17:43   #20
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Comodo Internet Security

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Na kojoj listi je u top 3? Jednio što valja kod COMODO-a jeste firewall.
Na ovoj listi je No1.
http://www.matousec.com/projects/pro...ge/results.php
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, comodo, firewall


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Comodo internet security 4 ili... ? Levčanin Zaštita 4 24.6.2010 18:10
Kaspersky Internet Security & Anti-Virus 2010 9.0.0.459 Final rogi23 Zaštita 116 18.12.2009 1:00
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
PC Tools Internet Security 2009 (for free) NIx Car Zaštita 4 9.2.2009 22:34
Trend Micro Internet Security Slob Zaštita 3 24.12.2008 23:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com