Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2006, 2:28   #1
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Protest!!!

Čemu ova nova politka banovanja?Zašto "banuste" Reloader-a?! Vidim da je i Ogi "banut"!U njihovim
postovima nisam video ništa toliko uvredljivo da bi bili banovani. Možda su malo oštriji na rečima, ali
je to još uvek u granicama dobrog ukusa i lepog vaspitanja.Am I missing something, or what?!
Rocker je offline  
Stara 15.1.2006, 4:05   #2
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Protest!!!

Au prve žrtve su pale. Ko je sledeći?
lijenština je offline  
Stara 15.1.2006, 9:55   #3
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Protest!!!

I ja bih voleo da znam.
Primetio sam da je ogi banovan i pregledao sam njegove poruke pa sam došao do istog zaključka kao i ti.

Ne bi bilo dobro da nema logike u kažnjavanju ili ako je neko kažnjen zbog loše volje, nerazumevanja onoga što piše ili nervoze nekog od moderatora.

Ne bi škodilo neko objašnjenje ako se želi kvalitetan i korektan forum.
Simke je offline  
Stara 15.1.2006, 11:04   #4
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Protest!!!

To sto vi ne vidite da je neko napisao nesto loshe ne znaci da on to nije uradio iz razloga sto postovi mogu da se brishu. Niko sigurno nece biti banovan za dzabe. Ogi je banovan na gotovo svakom forumu na kome je uclanjen (makar po dva puta ) tako da mislim da je apsurdno postavljati pitanje "Zasto je ogi banovan?". A reloader sam po sebi zna da bude poprilicno drzak iako je dobar momak tako da...

Poslednja ispravka: Bojan (15.1.2006 u 11:16)
Bojan je offline  
Stara 15.1.2006, 11:58   #5
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Protest!!!

Za Ogija je Bojan dobro predpostavio. Postovi zbog kojih je banovan su obrisani, tako da obični korisnici ne mogu da ih vide.
Što se tiče Reloadera on je banovan privremeno, na 5 dana, zbog bahatog ponašanja i oglušivanje o molbe i upozorenja, ne jednog već više moderatora. Do njega je kako će iskoristiti tih 5 dana, tj. da li će da preispita svoje postupke i kad se vrati da popravi svoje ponašanje ili da nastavi po starom i zaradi trajni ban.
Inače, svaki korisnik koji na neki način pravi probleme ili ne poštuje pravila, prvo dobije molbu, zatim upozorenje, pa tek onda ban, tako da niko nije banovan bez razloga i na brzinu.
Marko_L je offline  
Stara 15.1.2006, 16:53   #6
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Protest!!!

Citat:
Rocker kaže:
Čemu ova nova politka banovanja?Zašto "banuste" Reloader-a?! Vidim da je i Ogi "banut"!U njihovim
postovima nisam video ništa toliko uvredljivo da bi bili banovani. Možda su malo oštriji na rečima, ali
je to još uvek u granicama dobrog ukusa i lepog vaspitanja.Am I missing something, or what?!
Za prvog sam pretpostavio da će biti banovan, ali poruke ovog drugog nisam video, ali jesam da je banovan! Eh ti moderatori ! Samo znam da sigurno nisu banovani za džabe!
Highlander je offline  
Stara 15.1.2006, 19:10   #7
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Protest!!!

Ok,hvala na objašnjenjima! Možda bi ste mogli da stavite link ka porukama zbog kojih je neko banovan, čisto da i mi "obični" članovi vidimo da je to opravdano!
Rocker je offline  
Stara 15.1.2006, 19:13   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Protest!!!

Citat:
Bojan kaže:
Ogi je banovan na gotovo svakom forumu na kome je uclanjen (makar po dva puta ) tako da mislim da je apsurdno postavljati pitanje "Zasto je ogi banovan?".
Dobro, možda je tebi apsurdno jer si to video, ali recimo da ja nisam nikad bio aktivan ni na jednom forumu sem ovom.Kako onda to da znam ako mi neko ne kaže
Rocker je offline  
Stara 15.1.2006, 20:39   #9
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Protest!!!

Citat:
Marko_L kaže:
Što se tiče Reloadera on je banovan privremeno...
Sad, ne zamerite mi, ne pravim se pametan, ali...

Reloader je covek (kako ga ja vidim), istina, dosta tvrdoglav i tvrd na recima, ali postojan i privrzen. Banovati njega je po meni bila greska i ja bi za njega upotrebio sledecu terapiju...
Postavio bih ga za moderatora.
U tom smislu, mislim da bi vise trosio svoju energiju na ispravljivanje tudjih gresaka, nego sto bi ih sam pravio. Mislim da bi to u njemu probudilo osecanje duznosti, kojoj ovakav profil coveka ne moze a da ne ostane dosledan.

Sto se ogija tice, mislim da sam ih video nekoliko ovde ogi, oggy, ogy, oggi, ali sam zapamtio samo jednog, ovog saradnika u sk-u sa kojim delimo divna iskustva iz doba c64 racunara, i muzike...
bobi je offline  
Stara 15.1.2006, 20:59   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Protest!!!

Citat:
Postavio bih ga za moderatora.
U tom smislu, mislim da bi vise trosio svoju energiju na ispravljivanje tudjih gresaka, nego sto bi ih sam pravio. Mislim da bi to u njemu probudilo osecanje duznosti, kojoj ovakav profil coveka ne moze a da ne ostane dosledan.
Odlična ideja Postaviti osuđenog i dokazanog silovatelja da vam pričuva ćerku, jer će to da mu probudi osećanje dužnosti. Ili u prevodu, može da bude, ali je rizik ipak preveliki
Marko_L je offline  
Stara 15.1.2006, 21:02   #11
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Protest!!!

Evo ja ću samo na kratko da se pridružim diskusiji i da kažem samo da neko ko je banovan, verovatno je "zaradio" da bude banovan. Marko L je lepo rekao da se prvo šalje molba, a zatim upozorenje. Kad bi se banovanje tek tako vršilo bez upozorenja i molbe, to bi već bilo diskutabilno. Ovako je samo glupo raspravljati o tome zašto je neko banovan...
Na kraju krajeva, nije ga niko "ubio", već su mu ljudi dozvolili da razmisli malo o sebi. Šta tu ima loše? Pet dana, pa šta? Čemu frka?
[Imzadi] je offline  
Stara 15.1.2006, 21:08   #12
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Protest!!!

Reloader je opravdano banovan pre svega zbog jedne slike koju je postavio u kojoj je vredjao osobe ometene u razvoju. Iako mu je jedan od moderatora mislim da je u pitanju Magneto skrenuo paznju da to nije uredu on je nastavio da se cudi, mada ja samo posecujem neke sobe, ali verovatno je imao jos neke ispade mislim da je svaki ban opravdan, samo sto bi na mom forumu zbog te slike bi bio banovan na par meseci. Postaknut tim icidentom sam poslao predlog forum bontona jednom od moderatora.

Nije tesko biti fin.
Pantelija je offline  
Stara 16.1.2006, 0:10   #13
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Protest!!!

al je lakse bit stoka
van teme ali morao sam.
Sasa- moderator ce se sloziti (pogledajte njegov profil pa cete videti
MilanSM je offline  
Stara 16.1.2006, 6:43   #14
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Protest!!!

Slažem se da ono što mi ne vidimo ne znači da nije postojalo, ovde mislim na ružne i nekorektne poruke.

Imzadi kaže: ''Čemu frka?''

Pa, nema frke.
Mislim da bi bilo uputno i dobro za razvoj foruma da se samo malo pojasni.
Nema potrebe za mistifikacijom i skrivanjem!
Dovoljno je kratko, precizno reći: Korisnik je banovan t.j. kažnjen zbog toga i toga.
Zašto je to problem, kad nema objašnjenja i pojašnjenja nečega stvaraju se razne pogrešne predstave.

Ja se nikada u životu nisam nikoga plašio i ne želim da se plašim moderatora, administratora, novinara, saradnika, čistačica i kafe kuvarica iz Sveta kompjutera, da razmišljam dok kucam poruku o nečijoj dobroj volji, naspavanosti ili nervozi, ne želim taj teret a o svojoj vaspitanosti se brinem,
želim jedan korektan i vaspitan dijalog sa njima i članovima foruma što do sada uglavnom imam.
To je jedan od razloga što sam se raspitao za kažnjavanje Reloadera, lakše mi je da razmišljam i da stvorim verniju sliku o nečemu (može se reći i o forumu)kad imam više informacija.

Koliko vidim Marko_L je koliko-toliko objasnio i ja sad ako hoću mogu da pregledam ostale poruke od toga člana za koga sam se raspitivao ako me baš zanima.

Da ne davim više,
malo više opuštenosti i po koja informacija više nam u svakom slučaju ne smetaju.
Simke je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com