Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.7.2012, 15:36   #1
mcdhappy80
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Question Drupal - Multisite instalacija bez DAMP-a

Gledajući jedan tutorijal, kada je u pitanju kreiranje više sajtova, sve se to radi u DAMP-u (vidi prilog).
Kako ovo odraditi ali ručno?
U tutorijalu se pominje da je potrebno u folderu sites (instalacije Core-a), kreirati još jedan folder (sa imenom sajta) i u njemu smestiti files folder i settings.php fajl. Takođe se pominje da DAMP ovo radi automatski.
Mene interesuje da li je ovo sve što je potrebno za pravilno podešavanje novog sajta ili postoji još neka caka (podešavanje)?
Hvala.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DAMP - Site Settings.JPG
Viđeno:	28 puta
Veličina:	30,0 KB
ID:	43624  
mcdhappy80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 0:36   #2
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Drupal - Multisite instalacija bez DAMP-a

Ako mislimo na isto,to je sve sto je potrebno

Kopiras sadrzaj kompletnog zipovanog Drupal-a u taj core od DAMP-a,WAMP-a,XAMPP-a ili sta god koristis i onda u browser kucas sledece (ako si na localhostu)

localhost/ime_foldera
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Novica89 na korisnoj poruci:
mcdhappy80 (9.7.2012)
Stara 9.7.2012, 1:04   #3
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Drupal - Multisite instalacija bez DAMP-a

Ne treba ti nikakav DAMP već najobičniji Apache, MySQL i PHP koje možeš pojedinačno da instaliraš na bilo kojoj mašini a u paketu dolaze na svakom hosting nalogu.

Međutim, jesi li ti apsolutno siguran da želiš da se uopšte upuštaš u priču sa Drupalom kad već kuburiš sa ovakvim sitnicama? Drupal nije CMS (Content Management System) već CMS framework što znači da moraš da imaš jako puno iskustva sa PHP-om, CSS-om, X(HTML)-om ako imaš nameru da od onoga što dobiješ posle instalacije napraviš dobar sajt.

Plus Durpal ima krajnje specifičnu arhitekturu i zahteva upoznavanje sa terminima kao što su nodovi, taksonomija itd. Zato Drupal ume da bude ponekad i potpuno poražavajuće iskustvo za one koji tek počinju sa njim.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
mcdhappy80 (9.7.2012)
Stara 9.7.2012, 4:38   #4
mcdhappy80
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: Drupal - Multisite instalacija bez DAMP-a

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne treba ti nikakav DAMP već najobičniji Apache, MySQL i PHP koje možeš pojedinačno da instaliraš na bilo kojoj mašini a u paketu dolaze na svakom hosting nalogu.

Međutim, jesi li ti apsolutno siguran da želiš da se uopšte upuštaš u priču sa Drupalom kad već kuburiš sa ovakvim sitnicama? Drupal nije CMS (Content Management System) već CMS framework što znači da moraš da imaš jako puno iskustva sa PHP-om, CSS-om, X(HTML)-om ako imaš nameru da od onoga što dobiješ posle instalacije napraviš dobar sajt.
Nikakav problem.
Vidim da mi DAMP i ne treba (ovo je screen videa, a ne lokalnog podešavanja - zato i pitam jer i ne želim da ga instaliram i nisam, skinuo sam core), a čujem da radi neka dodatna podešavanja (kao što je ova fascikla sa imenom sajta i files folderom i settings.php fajlom).
Sve što pitam, pitam unapred, a zato je potrebno malo iskustva zar ne?
Mislim za ovu konkretnu situaciju lično znam ljude koji bi pogledali tutorijal, videli da ima razlike u onome što je na klipu i šta im je instalirano na lokalu, i pošto ne znaju Engleski, a hoće da budu programeri, tu bi stali, jer ne bi znali ni kakvo pitanje da postave.
Ja sam zadovoljan kako napredujem za sada.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Plus Durpal ima krajnje specifičnu arhitekturu i zahteva upoznavanje sa terminima kao što su nodovi, taksonomija itd. Zato Drupal ume da bude ponekad i potpuno poražavajuće iskustvo za one koji tek počinju sa njim.
Uporan sam ja bastard, don't worry.
Našao sam gomilu dobrih tutorijala, što knjiga što videa.
Naravno, trebaće vremena, ali to je i onako jedino što mi je obaveza u ovom trenutku.
Ako sam PHP savladao za nedelju dana onda ću i Drupal.

Hvala na brizi u svakom slučaju, i naravno odgovorima, i ne zameri ako bude još neko početničko pitanje.

Poslednja ispravka: mcdhappy80 (9.7.2012 u 4:46)
mcdhappy80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 21:24   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Drupal - Multisite instalacija bez DAMP-a

Citat:
mcdhappy80 kaže: Pregled poruke
Ako sam PHP savladao za nedelju dana onda ću i Drupal.
Ja PHP "savlađujem" već deset i kusur godina pa i dalje ume da mi napravi probleme
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
mcdhappy80 (10.7.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
damp, drupal, instalacija, multisite

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorijal: Instalacija Windows XP-a AkulM Operativni sistemi 584 9.12.2015 21:17
Instalacija Drupal-a na gotov AMP stek mcdhappy80 Web razvoj 3 7.7.2012 0:56
Online ili Offline instalacija programa, šte preferirate Predrag Stankovic Aplikativni softver 18 18.11.2010 23:17
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
HDD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija mzeg Kvarovi 2 23.1.2007 13:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com