Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2017, 4:56   #21
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

@JohnnyNT
HP daje 24 meseci garancije za 24es a 36 za 27es.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
JohnnyNT (27.4.2017)
Stara 27.4.2017, 11:54   #22
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom 246E7QDSW je superioran model

HP monitori imaju garanciju od dve godine kao što je po zakonu, inače bi imali jednu, kao u ‘Merici.
Samo profesionalne serije kao Z imaju 3 god. garancije, a serije 24, 25 i 27 nisu.


@ JohnnyNT

Video sam izložen HP 24es u lokalnom WW-u pre neki dan. Lep dizajn, ali to je to.
Jedino ako zaista mođeš da ga kupiš po nekoj
dosta nižoj ceni. Pričitaj moju sledeću poruku:
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=104584
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
JohnnyNT (27.4.2017)
Stara 27.4.2017, 16:24   #23
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 246E7QDSW je superioran model

@DukeofSerbia uh sad si me bacio u rebus sa ovim Philips E-Line 246E7QDSW jeste da HP mogu da pazarim za 18000 (neka privatna kombinacija) ali bih i ovo uzeo u obzir ako je bolja kupovina. A izgleda da nigde nemaju crnu verziju (shvatam prednosti bele, ali sve ostalo mi je crno), da je ova bela bar siva/srebrna ili crna, uklopilo bi mi se
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2017, 3:02   #24
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

Mozda bi bilo bolje da uzmes Aoc ips monitor koji ti je preporucen na prethodnoj strani jer se dobija godinu dana duza garancija nego za 246E7QDSW.
U ovoj temi se preporucuje kupovina AOC I2481FXN a u nasim prodavnicama se prodaje AOC I2481FXH. Pre kupovine proveri koje kablove dobijas uz monitor jer i na tome proizvodjaci monitora znaju da stede.
Nije mi jasno zbog cega Philips i HP ips monitori imaju kracu garanciju od Dell, Asus, Aoc, Benq i Lg (neki proizvodjaci monitora povremeno daju 60 meseci garancije).
Pre nekoliko godina kod nas su se prodavali Viewsonic ips monitori koji su imali kracu garanciju od konkurencije ali su bili nekoliko hiljada dinara jeftiniji.
Cini mi se da i PLS monitori koji kostaju do 20 hiljada imaju kracu garanciju od IPS i VA monitora.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2017, 11:43   #25
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom ...

@ JohnnyNT

Jako malo modela monitora postoji u dve boje.

Samo preporučujem za kupovinu najbolje modele, a Philips 246E7QDSW to jeste (najbolji IPS-oliki) i ovde i u inostranstvu.
Jedini model koji se po kvalitetu prikaza može nositi sa njim i opet nije bolji u većini kategorija je Dell UltraSharp U2417H,
isto ima PLS panel (samo najnoviju reviziju), a pogledaj njegovu cenu, pogotovo kod nas.

Voleo bih da je HP serija 24 odlična kao i 25 i 27, ali nije i to sam odmah otkucao.

Ako ti je dizajn na prvom mestu, kupi šta hoćeš, ni iz mog ni u moj džep .

P. S.
Ako te interesuje zašto je bela boja kućišta tačnije okvir/ram ubedljivo najbolja, ovde možeš ukratko pročitati naučno
objašnjenje profesora Davida Heegera (NY University). Pogotovo deo Simulaneous brightness contrast.
http://www.cns.nyu.edu/~david/course...-contrast.html
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2017, 13:31   #26
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: ...

HP mi se sve manje sviđa zbog nedostatka i DVI i 3.5mm porta i otvora za montiranje na zid (možda se odlučim na to kasnije) koje Philips ima. Te neke funkcionalnosti ću uvek staviti ispred dizajna, znači i to ali nije presudno kao što pomenuh u uvodnom postu

AOC I2481FXH ima dva HDMI porta ali postolje mi se ne dopada kao i nedostatak otvora za montažu za zid.

Izgleda da mi je Philips za sada najozbiljniji kandidat, i dizajn je dobar a boju nekako uklopim možda.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2017, 15:04   #27
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

Evo da podelim svoje iskustvo sa HP monitorima. Na preporuku sam kupio HP 27es. TLDR: razočaranje!

Prvi koji mi je stigao je bio relativno OK, imalo je malo probijanja osvetljenja u donjem levom uglu, ali nije se pružalo daleko, možda 1cm od ivice i nije bilo upadljivo pri normalnom korišćenju. Nažalost, posle par dana pojavio se zaglavljen crn piksel koji na full hd monitoru od 27 incha je itekako upadljiv. Monitor je reklamiran i zamolio sam ljude u radnji u kojoj sam naručio da ne razvlačimo proces reklamacije (i oni su mi izašli u susret, bukvalno za manje od nedelju dana mi je stigao nov monitor, što je još jedna potvrda mojih nekih ranijih postova da ne treba baš stalno pljuvati našu garanciju, jer je itekako korisna a uz lepu reč nekad se može i preskočiti birokratija i čekanje od mesec dana).

Sa drugim monitorom počinju tek pravi problemi. Dok je slika šarena a soba dobro osvetljena, sve je super. Međutim u tamnim scenama i zamračenim prostorijama, probijanje osvetljenja u donjem levom uglu je takvo da se pruža po 5 cm u visinu i oko 10 cm nadesno (isto mesto kao na prethodnom, samo MNOGO izraženije). Takođe i malo udesno od sredine ekrana imalo je jedno parče ekrana koje je blještalo na tamnim pozadinama (doduše, ovo je moglo značajno da se smanji kada se ubaci mali komad lista papira na odgovarajuće mesto). Međutim, probijanje na levom delu ekrana nestaje samo kada se stisne levi okvir (ne deo na kome je panel, nego plastični okvir oko panela) ali nije moguće ničim ga uglaviti jer izlgeda da se sam okvir iskrivio tek toliko da zezne osvetljenje). Takođe, back cover koji prekriva donji deo zadnje strane monitora na problematičnom delu ima zazor od gotovo 1-2 mm, kao da ''žabice'' ili kako je već montiran nisu legle na mesto (ako se osvetli lampom, moguće je kroz taj zazor videti unutrašnjost monitora).
Šlag na tortu je postolje, koje se ''navuče'' na monitor ali plastični deo na monitoru koji bi trebalo da upadne u rupu na metalnom stalku i na taj način osigura monitor-ne upada (ili on nije dobro odrađen ili rupa na stalku). To je rezultovalo time da monitor ako povučete ka sebi veoma lako može da sklizne sa stalka i završi vam u krilu ili na tastaturi (srećom, primetio sam da stalak nije siguran pre nego što sam doživeo sličnu situaciju).

Uzgred, glossy premaz ekrana nije za mene, ne sviđa mi se kako izgleda, naročito jer mi se čni da probleme sa uniformnošću osvetljenja još više naglašava. Možda neko voli, sada sam siguran da sam ja više za mat premaz.

p.s.
Svestan sam da mnogi proizvođači imaju slične probleme pa i na mnogo skupljim monitorima, ali to ne bi trebalo da bude opravdanje, zar ne? Čini mi se da da HP nije pokušao po svaku cenu da stanji kućište i malo više poveo računa o završnoj obradi i kontroli kvaliteta, ovo bi bio sasvim OK monitor. Uostalom, šta meni znače dobre boje i Technicolor sertifikat, ako prilikom gledanja filmova i igranja igara izgleda kao da neko drži baterijsku lampu uperenu u ugao monitora?
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
A M G (29.5.2017), Aibo (20.5.2017), helen (20.5.2017), JohnnyNT (20.5.2017), shrafko (22.5.2017), Starface (22.5.2017)
Stara 20.5.2017, 16:19   #28
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

makiem,

Hvala na recenziji. Baš mi je za oko zapao HP ENVY 27s (4k model, 320e cena na KP, mislim da nema bolje za te pare), ali nakon tvoje ocene to mi više ne deluje tako primamljivo.

Ne znam kakav je kvalitet tog IPS panela (ja koristim VA panel pa nemam to IPS isjijvanje).
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2017, 17:53   #29
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

@helen

Ako misliš na IPS glow, ovo nije to (ima objašnjena razlika na netu mnogo bolje nego što bih ja mogao to ovde da uradim). Ovo je probijanje pozadinskog LED osvetljenja i bukvalno izgleda kao da ti neko lampom osvetljava taj ćošak. IPS glow nije nešto što meni lično smeta, i uglavnom je uniforman po ekranu (na mx239h nisam ni primećivao, jer nije velika razlika uglova pod kojim gledam ekran od ivice do ivice, više izgleda kao da crna nije skroz crna već jako tamna nijansa sive).

Moj ti je savet da ne uzimaš monitor ako nemaš opciju da ga vratiš, izlgeda da treba dosta sreće da dobiješ pristojan (ne savršen) monitor.

Inače ovo kucam sa ViewSonic va2216w, tzv. value serija monitora iz 2008. pošto sam moj Asus poklonio devojci, dok ne dobijem lovu nazad i ponovo potražim neki. Verovatno ću uzeti neki TN panel i ćao đaci, možda čak neki i sa freesyncom i još će da mi ostane keš da se skuplja za novu grafičku.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2017, 9:58   #30
Jamiroquai
Veteran
 
Član od: 19.2.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 610
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 96 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jamiroquai
Određen forumom Re: HP monitori?

Sad si i mene bacio u dilemu a danas je trebalo da odem po monitor
Jamiroquai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2017, 12:11   #31
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

Moje iskustvo je takvo kakvo je, naravno da ne znači da je svaki monitor takav (da se na prvom monitoru nije pojavio mrtav piksel, moj rant ne bi bio ni postojao). Ako možeš na licu mesta da isprobaš monitor (pre svega uniformnost ekrana i eventualne mrtve/zalgavljene piksele) možeš da okušaš sreću. Slične opise po netu možeš da nađeš za skoro svaki monitor (uključujući i one koji su po nekoliko puta skuplji od ovog HP).

Meni je samo iznenađujuće da se gotovo niko na sajtovima velikih prodavnica (neweeg, amazon) nije žalio na probijanje svetla, dok su oba primerka koji su bili kod mene imali taj problem (prvi dosta manje, da nije bilo piksela, ne bih mu uzeo za zlo). Ali onda vidiš da je masa njih taj monitor uzela na akcijama za manje od 150$.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 15:29   #32
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: HP monitori?

I koji je zaključak? Ovaj monitor je best buy 27" osim ako ne zapadne loš primerak?
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 12:15   #33
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
I koji je zaključak? Ovaj monitor je best buy 27" osim ako ne zapadne loš primerak?
Iskreno, nemam pojma. Preporučen je ovde na forumu. Kada sam tražio jedan drugi monitor VA panel u jednoj radnji, rekli su da ga nemaju i oni su mi preporučili takođe ovaj HP 27es. Kada dobijem novac nazad, ja ću verovatno uzeti neki TN od 24 incha sa freesyncom, pošto ionako planiram na leto da promenim grafiku, a možda kasnije ubacim neki VA kao sekundarni monitor.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2017, 14:49   #34
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: HP monitori?

Uzeo sam 27er za 30.000, bio je oko 3000 din jeftiniji. U odnosu na moj Philips 21.5" izgleda odlično. Ni Philips nije bio za bacanje, odlično me je služio, ali sam baš nešto zapeo da se podnovim. Testirao sam ga na nekom sajtu, sa potpuno crnom bojom i nisam primetio bilo kakvo isijavanje. Pravo isprobavanje sledi kad pustim neki film i kad nađem vremena da se poigram na PS4. Inače, sam dizajn monitora je baš prelep, sa jako tankim ivicama.
Preporuka od mene.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Jamiroquai (29.5.2017)
Stara 29.5.2017, 3:13   #35
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Uzeo sam 27er za 30.000, bio je oko 3000 din jeftiniji. U odnosu na moj Philips 21.5" izgleda odlično. Ni Philips nije bio za bacanje, odlično me je služio, ali sam baš nešto zapeo da se podnovim. Testirao sam ga na nekom sajtu, sa potpuno crnom bojom i nisam primetio bilo kakvo isijavanje. Pravo isprobavanje sledi kad pustim neki film i kad nađem vremena da se poigram na PS4. Inače, sam dizajn monitora je baš prelep, sa jako tankim ivicama.
Preporuka od mene.
Ja sam na oba primerka imao kod donje ivice, najviše na levoj strani (mojoj levoj kada sedim za računarom) a naročito u zatamnjenoj prostoriji. Ako te je zapao dobar primerak, onda mislim da ćeš biti zadovoljan monitorom.

A to što je tanak, verujem da se generalno smatra estetski privlačnim, ali mislim da je taj backlight bleeding izraženiji kod tankih monitora (nebitno da li su u pitanju IPS ili ne). Ja sam uzeo neki Asus monitor sad sa TN panelom, samo sam gledao da ne bude tanak
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2017, 9:53   #36
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

Da, obično jeste izraženiji kod vrlo tankih monitora jer se onda LED osvetljenje zbije maksimalno uz ivicu samog panela. I sama uniformnost osvetljenja dublje po ekranu je obično lošija jer se i difuzori nalaze jako blizu panelu pa imaju problem da ravnomerno rasprše osvetljenje.

Uopšte mi iskerno nije jasno šta je sad fora da monitor bude toliko tanak, kao da bi 5-10 cm zauzimalo neki bitan prostor, a monitor svejedno gledamo odnapred a ne sa strane. Nisam u zadnje vreme pratio da li neko na monitorima radi Direct LED kao što npr. Samsung ima na TV-ima... tad je isijavanje minimalno a uniformnost najbolja što može da bude za LCD tehnologiju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2017, 13:28   #37
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

Tačno je da su tanki IPS-ovi velika kocka, pa kakve ste sreće tako vam i bude.

VA i TN takvih problema nemaju. Ako panel isijava, tu je za mene priča završena. Nema malo ili puno.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2017, 16:22   #38
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

VA i TN nemaju IPS glow što je ono žuto-ljubičasto isijavanje piksela tipično samo za IPS panele i koje najčešće iznenadi ljude koji prvi put vide jeftiniji IPS. Ali isijavanje pozadinskog osvetljenja i clouding mogu da budu na svim monitorima bez obzira na tip panela, jer zavisi od samog sklopa osvetljenja i difuzora.

Na mom prvom LCD monitoru (TN) - Samsung 19" 943NW je bilo jako puno plavog isijavanja sa sve 4 strane. Meni je to nakon dobrog Compaq CRT-a koji sam pre imao bila katastrofa. Toliko je iritiralo npr. dok gledam filmove da sam ga prodao nakon godinu dana i kupio svoj trenutni BenQ 2420HD. On je isto TN ali ima odlično uniformno osvetljenje kakvo lično nisam video ni na jednom monitoru slične klase.

Inače i mene isijavanje toliko ometa da mi svaka druga priča gubi smisao, kakve boje, brzina odziva... Jedno vreme sam planirao da pređem na IPS ali uz ovakve lutrije me je svaka želja prošla, furaće se ovaj dobri stari TN dok god može da radi.

Poslednja ispravka: Aibo (29.5.2017 u 16:31)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2017, 0:59   #39
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

Zaboravih na temu, na kraju sam (posle mesec dana) pazario pomenuti beli Philips 246E7QDSW. Nije bilo problema, zaglavljenih/mrtvih piksela, IPS glow efekta, a isijavanje postoji sa gornje strane, minimalno, i teško ga je primetiti (vidi se iz jednog ugla), tako da ga 90% vremena i ne primećujem. Dakle, zadovoljan kupovinom
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
DukeofSerbia (26.11.2017)
Stara 26.11.2017, 13:07   #40
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post ...

Čestitam ti na kupovini i drago mi je da si me poslušao, a pogotovo što si dobio u redu primerak. Još nekoliko njih sa bencha je kupilo i javili su mi da su u redu
primerci. To je u suštini kvazi premijum model po narodnoj ceni.

Po pitanju kalibracije, Standard i sRGB su najbolji. Tu sad postoji jedna kvaka. Taj model kao i svi drugi Philipsovi modeli koji se reklamiraju da su Ultra Wide-Color,
ima TPV W-LED pozadinsko osvetljenje sa poboljšanim fosforom što znači da je sRGB pokrivenost poprilično povećana. Ovo je odlično za VA panele, ne baš za IPS-olike.
Kod ovog modela je to nekih ~120-121% sRGB. U praksi, to znači više zasićena crvena i zelena. Međutim, to rešava sRGB mod, koji je ~99%. Dakle, ako se radi neki kritični
posao sa bojama, onda to koristiti obavezno.

Za overdrajv stavi SmartResponse > Faster. To je klasika kod Philipsovih modela.

I možeš kontrolisati monitor iz Prozora preko besplatnog programa SmartControl.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (26.11.2017 u 15:27) Razlog: ispravka sRGB pokrivenosti
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
JohnnyNT (26.11.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Touchscreen monitori Vladimiros Grafika 10 30.9.2013 20:56
CRT Monitori metla ŠDK - Grafika 6 16.1.2010 2:04
Zalman TRIMON 3D monitori zdravkelja Vesti 6 20.4.2008 16:50
Monitori Samsung VS Asus Fiky ŠDK - Grafika 2 9.4.2008 23:52
monitori sa S-IPS ili MVA matricom?? maxx Šta da kupim? 0 7.12.2007 10:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com