Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2018, 22:53   #41
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Meni hrana ispade najveći problem
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2018, 23:06   #42
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Teraj ih da rade 24 sata, ko ih šiša ionako pola zgrada ide na skupljanje i obradu hrane. Plus tehnologije koje ih čine efektnijim, plus obavezno više ekspedicija slati po svetu, jer znaju da dovuku fine količine resursa koji dobro dođu da zakrpe rupe u snabdevanju.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2018, 23:20   #43
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Ako rade po 24h onda se porazboljevaju, imam tri bolnička šatora na nešto više od 100 radnika i bez tih non-stop smena su uvek krcati.

Svi jedu supu, razvio sam onu početnu tehnologiju za lovce, napravio sam i onaj hothouse što proizvodi raw food. Imam taj jedan hot house sa 10 radnika i dve lovačke kućice, jednu sa 15 i drugu sa 10 lovaca i opet ne mogu da izguram jedan dan bez gladnih.

EDIT: Izgleda da je bio neki privremeni bottleneck, ko zna zbog čega... sad hrane ima i previše, batalio sam supu i vratio se na normalnu ishranu, čak i u ambulantama uveo duple porcije.

Poslednja ispravka: DeCoy (26.4.2018 u 2:01)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2018, 2:04   #44
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Mislim da je to malo na toliko stanovnika, ja ih imam 150, sa četiri lovačke kuće i hothausom, sve maksimalno popunjeno radnicima, i nema problema (hothouse radi 24/7 kad god mogu da kliknem na opciju). Mislim da će se oni voditi kao gladni (u manjoj meri) čak i ako ima raw fooda, jer to nije validna ishrana (ne znam kako ide sa supom i piljevinom, pretpostavljam u sličnom fazonu).
Ekspedicije su keva, em što dovlače novu radnu snagu, em nalaze resurse
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2018, 10:50   #45
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Da prenesem dossadašnje iskustvo i pomognem početnicima (a ja sam kao iskusan) evo koliko sam ja skontao da je dobro "otvaranje" za prvu kampanju/scenario:

- generator ne treba paliti uopšte do prvog pada temperature, šatori su livable na -20

- prvi dan samo skupljanje resursa, ugalj ignorišite, drvo je prioritet. Đeca na radnu akciju, stavite ih na izvor resursa najbliži generatoru, ima poente da manje gule kroz sneg, testirano u više restarta kampanje. Čim se završi radni dan u 18h napraviti 8 šatora u prvom krugu oko generatora i ako preostane resursa 2 workshop-a, ali slobodno podalje. Ja sam recimo 3 prva kruga rezervisao za narod, WS, hunters i cookhouse idu na četvrti krug, trust me (krug je odvojeno 2x ulica od prethodnog, tačno da stane šator). Heaters obezbeđuju da su dovoljno topli i na -40.

- Drugi dan završiti 2 workshopa ako niste stigli prvog. Praviti 3 gathering post, u jedan samo decu, preporučujem da jedan post poklopi 2x coal, druga dva metal i drva, odmah u istraživanje ovim redom:

Heaters
Tier 2 tech tree (sledeći nivo tehnologija)
Generator Power 1
Sawmill
Sawmill Upgrade
Hunters Equipment (upgrade za lovce, kakosevećzove)
Beacon

Drugi zakon supa, napraviti medical post, hunter i cookhouse, setovati na supu i deca da kuvaju


Generator i heaters upaliti kada padne temperatura. Za početak ova 3 gathering posta vam obezbeđuju dovoljno resursa. Napraviti pilanu za drva, posle toga istražiti steelworks i onda pažnju usmeriti na grejanje, generator range, efficiency (manja potrošnja ugla 10%) i slično. Sa skautima gledajte da ne dovlačite odmah previše ljudi, već se fokusirajte smao da popunite radnu snagu.

Preskočite coal thumper ako možete, idite odmah na coal mining i kasnije na steam mine, kao i steam pilanu i železaru. Dva steam rudnika i coal mine post mi trenutno na 19. dan pokrivaju generator na power II i range 3, plus sve grejače i 3 steam hub-a bez problema. Hranu sam pokrio sa 4 flying hunters i 2 cookhouse-a, populacija je 253. Sve ovo na normal nivou težine. Imam čak i višak radnika. Preskočio sam gradnju bunkhouse i počeo odmah da gradim kuće, do 15. dana su svi živeli u šatorima i generator je ispucavao dovljno toplote da bude livable. 2 medical post-a iz prvog kruga pakla sam zamenio sa infirmary na 4. krugu i na -60 sa grejačem je livable.

See? Communism works! (for now)

Poslednja ispravka: sonebrate (26.4.2018 u 10:58)
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sonebrate na korisnoj poruci:
perablenta (26.4.2018)
Stara 26.4.2018, 12:07   #46
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

E da, (spoiler alert) da li je neko spasao kanibale i da li ima negativnih efekata ako dođu u grad?
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2018, 12:23   #47
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Mjok, what can go wrong
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
perablenta (26.4.2018)
Stara 26.4.2018, 12:47   #48
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Jel' moguće apgrejdovati već izgrađene šatore u bunkhouse, pošto nigde ne vidim opciju za tako nešto?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2018, 13:12   #49
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Da, šatore možeš na bunkhouse ili house direktno, bunkhouse može na house. Bukvalno izgradiš novu zgradu na staru. Malo je trulo što apgrejd nije jeftiniji od nove izgradnje, valjda će peč da sredi to. Mislim da imaš krivinu da porušiš šator, time nešto resursa dobiješ nazad i onda na tom mestu digneš bolju zgradu. Isto je i za pilane, rudnike, železare, watchtower na guardtower... Kada klikneš da gradiš zgradu više klase one koje mogu da se "apgrejduju" svetle zeleno.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sonebrate na korisnoj poruci:
DeCoy (26.4.2018)
Stara 26.4.2018, 13:23   #50
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Citat:
sonebrate kaže: Pregled poruke
Da, šatore možeš na bunkhouse ili house direktno, bunkhouse može na house. Bukvalno izgradiš novu zgradu na staru. Malo je trulo što apgrejd nije jeftiniji od nove izgradnje, valjda će peč da sredi to. Mislim da imaš krivinu da porušiš šator, time nešto resursa dobiješ nazad i onda na tom mestu digneš bolju zgradu. Isto je i za pilane, rudnike, železare, watchtower na guardtower... Kada klikneš da gradiš zgradu više klase one koje mogu da se "apgrejduju" svetle zeleno.
Pa koliko sam ja primetio kad tako "apgrejdujes" zgradu onda ti bude jeftinije. Nisam tacno racunao ali valjda za tu razliku koliko dobijes resursa za dismantle stare zgrade
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2018, 13:26   #51
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Nisam primetio, traži recimo nova kuća 40 wood i 25 steel, mislim da apgrejd pojede toliko. Videću večeras kada sednem.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2018, 13:28   #52
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Hvala! Mogli su to mnogo bolje da reše dodavanjem prostog upgrade dugmeta.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2018, 14:27   #53
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Preživeo sam i spasio 477 napaćenih duša. Ljudi moji, završnica ove igre je jedno od najboljih i najtežih iskustava koje sam ikada doživeo u nekoj builder igri. Ja jednostavno ne mogu valjano da opišem koliko sam napet bio kako se kraj igre bližio i koliko sam zadovoljstvo osetio kad je konačno došao kraj. Mislim da bi jedino valjano poređenje bio prelazak nekog bosa u dark souls-u. Nekog mnogo za*ebanog. Bukvalno me je jedan dan delio od totalne propasti.

Neke stvari neću pominjati jer smatram da mogu znatno da pokvare iskustvo prvog prelaska, a to su - dan kada se igra završava, najniža temperatura, otkrića na ekspedicijama.

A evo malo informacija i o mojoj igri:
-medium težina
-prelazak iz prve, nisam otpočinjao kampanju nekoliko puta da bih eksperimentisao
-izabrao fate and hope
-gledao sam da spasem sve, nisam nikog odbijao kada bi došao u grad, niti sam propuštao samo zdrave pridošlice
-nijedna ekspedicija mi nije napustila nađene preživele, uvek sam ih dovodio u grad
-odlučio sam da ne sakatim teške bolesnike pa tako kasnije nisam imao ni invalida
-imao sam 2 automatona
-što se hrane tiče, razvijao sam isključivo lovce, Hothouse tech nisam ni pipnuo
-imao sam jednog izviđača i jedan kamp izvan grada
-imao sam jedan workshop 3/4 igre jer sam iz nekog razloga mislio da ne mogu više da ih napravim. Do kraja igre sam imao maksimalno 2.
-doneo sam zakon da deca moraju da rade, ali samo bezbedne poslove
-imao sam 3 infirmary, 2 medics posta, i oko 5-6 healing house (najviše zato što sam primao preživele koji su bili uvek bolesni)
-izabrao groblje

Bilo je par trenutaka u igri kada mi se činilo da mi ide dobro i da sam našao dobar balans a onda bi me igra svaki put šutnula u međunožje i morao sam ponovo da se prilagođavam. Kraj je surovo težak. Često sam prebacivao stanovnike sa jednog posla na drugi - ako nema bolesnih nema potrebe za doktorima pa sam ih slao ili na sakupljanje resursa ili na neku drugu aktivnost, zavisno od potrebe. Isto sa i automatonima, pošto oni mogu da rade 24 časa i ne smeta im temperatura. Menjao sam im posao po potrebi.

Duže radno vreme je bolje od duple smene na duže staze jer izaziva mnogo manje nezadovoljstvo. Što se nezadovoljstva i nadanja (dissatisfaction/hope) tiče, gledajte da ih držite pod kontrolom sa specijalnim zgradama koje ste otključali (u mom slučaju to su hram i crkve). Te zgrade imaju sposobnosti sa cooldown periodom koje smanjuju/povećavaju nezadovoljstvo/nadu i gledajte da ih redovno koristite.

Pred kraj igre, kad sam shvatio da ću ostati bez hrane, masovno sam veliki broj stanovnika poslao u lov a zatim sam sirovu hranu pretvarao u supu kako bih imao što više zaliha. To nije bilo sasvim dovoljno jer sam se prekasno setio, tako da sam na kraju ipak malo gladovao.

Od resursa mi je najveći prioritet bio ugalj i imao sam dosta onih Coal Thumper-a koje sam kasnije unapredio u Steam Coal Thumper-e. Imao sam i jedan Steam Mine ali ne više od toga, jer su mi nestala ona jezgra od kojih se prave. Video sam da recimo postoji način da se od drveta pravi ugalj ali ja u startu nisam mnogo razvijao drvnu industriju pa to nisam ni istražio.

Što se mana tiče, šteta što ne postoji interfejs koji bi, kada bi se kliknulo na određenu ikonicu, osvetlio isti tip zgrada, kao što recimo ima Cities: Skylines. Da se recimo odmah vide sve bolnice ili crkve i slično. Ovako mora manuelno da ih tražim kada želim da prebacim specifične radnike. I takođe bih voleo da je igra bolje optimizovana, naročito što se rama tiče. Zna znatno da mi uspori kada otvaram onu knjigu zakona nego kad igram normalno.


Eto toliko za sada, ostalo mi je da probam ovaj Law&Order stil a u međuvremenu mi se otključao novi scenario koji pak otključava treći. Ima ovde još dosta da se igra.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
perablenta (26.4.2018), Remedy (28.4.2018), sonebrate (26.4.2018)
Stara 26.4.2018, 15:08   #54
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Ajde daj bar jedan spojler, jesi li hordovao resurse ili samo držao proizvodnju u plusu? Da znam, zbog sebe.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2018, 21:57   #55
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Citat:
sonebrate kaže: Pregled poruke
Ajde daj bar jedan spojler, jesi li hordovao resurse ili samo držao proizvodnju u plusu? Da znam, zbog sebe.
Spoiler za odgovor:
Probao sam da uskladištim ugalj što sam više mogao (da traje 2-3 dana) pa su mi u jednom trenutku rezerve iznosile oko 12000, što se vrlo brzo istopilo a proizvodnja uglja otišla u minus kada sam potpuno razvio generator. Nekoliko dana pred kraj sam porušio većinu zgrada koje mi nisu trebale a ostatak pogasio da ne jedu ugalj i potpuno se posvetio proizvodnji uglja. Na kraju sam imao tek toliko da preživim noć kada ljudi ne rade.

Što se drva tiče maksimum za skladištenje mi je bio oko 1000 a uglavnom sam imao oko 500-700. Sa čelikom sam kuburio dok sam se razvijao ali na kraju mi je postao višak i gotovo uvek je bio zakovan na 300.

Hrana mi je realno bila problem, trebao sam imati preko 3000 pripremljenih porcija da bi manje-više bio komotan a ja sam spremio oko 2000. Moguće je da je brojka drugačija u zavisnosti od broja stanovništva, ja sam tada imao otprilike oko 550 ljudi.


A sad pravi spojleri :
Spoiler za samo ako pređete igru:

-Nikad nisam stupio u kontakt sa Tesla gradom, što je šteta jer sam pročitao da ako tamo pošaljete ekspediciju dobijate po jedno jezgro dnevno.
-Uspeo sam da spasim jedno od tri skloništa izvan grada
-Najveći problem posle Londonaca su mi bila 3 talasa izbeglica jer sam zbog njih svaki put morao ponovo(i brzo) da rebalansiram industriju.
-Imam tako mnogo bolnica jer sam u jednom trenutku imao preko 150 bolesnih posle ova 3 talasa
-Nisam razvio dvoboje jer bi ljudi ginuli u njima
-Namerno nisam otključao zadnju opciju (New Faith) u Purpose grani, gde zapravo postajete novi Papa i pravite inkviziciju. Ali par puta sam bio u iskušenju jer je Hope tada zakovan na 100%. Poenta mi je bila da ostanem Good Guy.
-oduševio sam se muzikom kada je počeo Veliki Frost, stvarno pravi fenomenalnu atmosferu
-Mnogo mi se dopada kako na samom kraju pokazuju kako se vaš grad razvijao kroz dane



Moj grad (nema spojlera):

Spoiler za no:


Poslednja ispravka: Vladimirus86 (26.4.2018 u 22:13)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
sonebrate (27.4.2018), Ziginho (7.5.2018)
Stara 27.4.2018, 9:52   #56
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Prešao prvu kampanju sinoć na normal, sa faith. Auh, opet atmosfera u igri glavni atribut kao i prošli hit 11 Bit-a. Malo spojlera ispod.

Spoiler za "one koji su završili prvu kampanju":


Otprilike slično kao Vladimirus86. Nisam kuburio sa hranom, a što se tiče tih poslednjih 5 dana kad je The Big One zaista nemam reči. Atmosfera je... Igra mi je u poslednjih 5 dana servirala takav rolerkoster da je to neviđeno. Elem:

- Isto faith bez nove religije
- Nijedan automaton
- Takođe zaobišao Tesla City
- Jedino kanibale nisam vratio u grad, ostavio ih da umru (PURIFY BY ICE!!! )
- Na kraju trećeg dana oluje sam pogasio sve osim bolnica i rudnika uglja
- Spasao sva tri skloništa plus 2 grupe naučnika, imao sam 2 skaut tima, pa sam mogao više da češljam.
- Na kraju mi izginulo 30-ak ljudi po rudnicima dok su ih popravljali, znam i zašto je opalio ovaj event, ali sam kasno skontao gde je greška. Na kraju od 618 preživelo mi 573, što izginulo, što proterao iz grada zbog krađe hrane (SINNERS!!!). I izgleda da je cifra za hranu nezavisna od broja stanovnika, meni je trebalo takođe 3000 iako sam imao oko 50 ljudi više nego Vladimirus86, na kraju mi hrane i preteklo.
- Kako ti igra servira posledice svih tvojih odluka tokom pripreme za oluju, same oluje i endgame animacije je This War Of Mine na steroidima što se tiče atmosfere. Piči oluja, generator roka na overdrive, muzika, zvuci (u jednom trenutku sam bio na maksimum zum sa fokusom na generator i čuje se očajan muški glas "Lord save our miserable souls!", brate mili). Majke mi mile, kada sam vraćao coal mine outpost ekipu u poslednjem trenucima kako oluja nadolazi svakih 20 sekundi sam otvarao mapu da vidim gde su i da li ih oluja sustiže, da li će momci stići. I ako je neko imao event sa čovekom koji hoće da traži kćerkicu... Auh...


Nisam uhvatio skrinšotove, toliko sam se zaludeo da sam zaboravio.

Poslednja ispravka: sonebrate (27.4.2018 u 10:15)
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 10:47   #57
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Какви канибали, где њих нађосте?

Занимљива игра, доста заразна. Концепт који ми је другачији од свега до сад. Прво вече сам остао до пола пет ујутро уз њу као наркоман...

Елем, до сада сам прешао главну игру три пута, сва три пута определивши зе ,,веру и наду". Medium тежина, тј. сва подешавања по дифолту. После првог безуспешног покушаја који се завршио мојим протеривањем, у другом сам већ похватао конце. У првом успешном прелазу сам сачувао око 800 људи, јер сам буквално сваког примио и пратио до града, у остала два прелаза око 500. Свега неколико људи у граду ми је умрло.

Као што већ рекоше, не треба укључивати генератор до првог пада температуре, јер ће се угаљ фино скупити у тих пар дана без потрошње.
Одмах направити два центра за истраживање и прво истражити брже скупљање ресурса. Ставити пет људи на угаљ и исто толико на метал, а све остале на дрво. Што је пре могуће направити још два workshop-a.
Једна болница на почетку за сваки случај.
Проблем хране се решава у првом делу игре са три ловачке кућице, после како долазе избеглице, тако повећавати за по коју. Обавезно унапредити када се истражи, јер онда се потпуно решава проблем хране.
Што пре направити beacon и две експедиције.

Spoiler za Мали спојлер:
У сваком преласку сам другачије законе доносио, и другачије играо.
У првом сам правио баланс између потреба града и људи. Штитио децу и правио им склоништа, што препоручујем као бољу опцију од запошљавањња деце, јер следећи закон омогућава да помажу у workshop-овима, што много убрзава истраживање. У другом прелазу сам се трудио максимално да будем добар, да уопште не доносим лоше законе (супа, арену за борбе, јавно кажњавање), а доносио само добре (заштита деце, сахране, јавне кухиње...), док сам се у трећем прелазу фокусирао на лоше ствари, прогласио себе за Бога и убијао свакога ко се супростави

Епилог свега је исти, сем пар различитих реченица на крају и тога што се град не зове Нови Лондон него Свети Нови Лондон што је супер детаљ. Не знам да ли постоји варијанта у којој ће ми рећи ,,да вредело је'', уместо "was it worth it?".


Ја нисам играо са много аутоматона. Мислим да беспотребно користе steam core који је много потребнији за руднике нпр, а прави ефекат дају тек на крају игре када се унапреде на 90% активности радника. Са друге стране, фокусирање на производњу угља, уз загревање радних места омогућава да становништво преживи и највећу хладноћу, а да се ресурси само множе.
Гледао сам да што пре истражим оно чудо које вади дрво из зида и тиме до краја игре решавам проблем дрвета, само унапредити и то је то. Слично и са steelworks, гледам да што пре то истражим и да пошаљем раднике јер се брзо улази у проблем са металом.

Spoiler za Мали спојлер:
Експедиције су исте у сваком прелазу, нема насумичних нових места које могу да се открију. У Тесла Граду ће изгинути тим који га је открио, али успостављањем кампа добија се један steam core дневно.


Дизајн игре је фантастичан, музика одлична и баш даје посебан шмек игри поготово пред крај.

Све у свему, прилично сам задовољан, прећи ћу још једном главну кампању са ,,ред и закон" опцијом, а онда ћу после на ове нове сценарије да пређем.

Spoiler za Велике слике:


batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 10:58   #58
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Spoiler za odgovor batakpudla:

- Kanibali su na "zapadnom" delu mape. Oni što mrmljaju gluposti kada ih pitaju skauti kako su preživeli, mislim da se zove kao neka "pitka voda" ili nešto. Odmah pored ima frozen grove gde su leševi koje su jeli.

- Ima "it was worth it", ja sam dobio.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 11:09   #59
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Frostpunk

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Što se mana tiče, šteta što ne postoji interfejs koji bi, kada bi se kliknulo na određenu ikonicu, osvetlio isti tip zgrada, kao što recimo ima Cities: Skylines. Da se recimo odmah vide sve bolnice ili crkve i slično. Ovako mora manuelno da ih tražim kada želim da prebacim specifične radnike.
Imaš ikonicu, strelicu, na levoj strani sličice koja pokazuje podatke zgrade. Kad je klikneš prebacuje te da sledeću zgradu iste vrste.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 11:34   #60
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

I pade mi na pamet, ako ne naprave DLC "Mother Russia" gde će se nove priče dešavati u carskoj Rusiji, da faith path bude sa Ruskom Pravoslavnom Crkvom, a order prelazak na komunizam onda su stvarno gluperde bez smisla za biznis.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com