Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2020, 21:00   #1021
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Jbg kada se ovo desavalo u Hong Kong-u onda su se svi uvlacili u d*pe Kini, sad kada se desava u US ostatak svijeta nije bitan
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2020, 8:40   #1022
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Klasicno licemrje kad se vidi izjave nekih preplacenih bogataskih guzica i virtual signals od strane korporacija koje kao brinu za afro amerikance a ovamo se sto kaze Dex uvlace u zadnjicu svojim gazdama iz Kine i onim teroristima iz Antif-a...i rodjenu majku prodali...blah
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
buraz (3.6.2020)
Stara 3.6.2020, 18:00   #1023
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Kako mene sve prikazano podseca na vrlo dobri 'Remember Me' . Prava cyberpunk atmosfera..
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2020, 0:58   #1024
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Klasicno pro*eravanje svakako, ali da se nisu javili razapeli bi i njih.

Sva ova pomeranja naravno nemaju veze sa preteranom brigom o bilo cijim zivotima vec cinjenica da je Trending najbitnija stavka. Live stream ili bilo sta slicno u ovom trenutku pada na zacelje, imajuci u vidu sve ovo sto se desava.

Cist marketinski potez.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2020, 1:44   #1025
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
^^
Prvo korona, sad ovo... Baš nam se ne da.
Valjda će se ovo smiriti ubrzo. Mada kako su krenuli...
Samo da ne pomeraju datum izlaska, već sam zacrtao celu slobodnu nedelju posle izlaska (i dan kad izađe se podrazumeva).
Svima sam više puta to spominja.

Što se mene tiče ništa ne moraju da pokazuju, mogu igru da vidim na dan dok budem čekao install.
Tolko verujem da neće zasrati.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2020, 16:27   #1026
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2020, 13:23   #1027
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Možda postoji i jeftinije, ali ono što dolazi uz preorder na GOG-u nije ništa toliko zanimljivo što se neće pojaviti gotovo istog dana negde na netu... A opet, skoro 20 evrića manje nije nezanemarljivo.

NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2020, 14:36   #1028
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Zašto misliš da je bolje kupiti jeftinije preko shady sajta za koji i ne znaš da li će te *****ati, nego da legitimno daš platformi kintu, ili sačekaš da padne cena?

Pritom, ko može da priušti da plati igru 40e, može zasigurno da doda još tih 20, pogotovo kad su ovakvi naslovi u pitanju gde će sigurno biti utrošeno desetine, ako ne i stotine sati.
Cracked But Whole je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2020, 15:28   #1029
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Zašto misliš da je bolje kupiti jeftinije preko shady sajta za koji i ne znaš da li će te *****ati, nego da legitimno daš platformi kintu, ili sačekaš da padne cena?
Pa, nije da prvi put kupujem preko CDKeys i ni jednom do sada nisam imao problema. I AC:Odyssey sam uzeo preko GAMIVO na isti način i nisam imao problema. Da li je "(Slim) shady sajt ili ne - ne znam, ali je legalno, čim postoji.
Drugo, ne bih mogao da čekam da padne cena, a opet, zar nije bolje dati za dve igre za koje sam SIGURAN da će mi se svideti i da ću ih dugo igrati malo preko 80 evrića, nego 60 za jednu ili 120 za obe.
Treće, kad već Vučko časti sa sto evrića i ne zanima me ako me zavrnu. Kako došlo, tako i otišlo. Ne bi se potresao i da me prevare.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2020, 16:35   #1030
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

I ja sam uzeo dosta igara preko Gamiva, nikada nisam imao ni najmanji problem. Isto važi i za CDKeys.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2020, 16:56   #1031
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Takodje kupovao vise puta preko oba sajta...nikakvih problema isto vazi i za Eneba
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2020, 17:06   #1032
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Cyberpunk 2077

I ja uglavnom kupujem sa reseller sajtova, ali poenta je da te pare onda uglavnom ne idu developeru. Mene licno za to zabole kobaja kada su u pitanju EA, Ubisoft i slicna *****, ali kad je u pitanju CDPR je gre’ota. Bolje je onda piratizovati igru a uzeti je posle na nekom popustu. Ionako nema nikakav DRM umesto da dodatno dizu CPU zahtevnost s Denuvom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2020, 17:46   #1033
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077



Uskoro godinu dana od pre-ordera.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2020, 18:59   #1034
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
I ja uglavnom kupujem sa reseller sajtova, ali poenta je da te pare onda uglavnom ne idu developeru. Mene licno za to zabole kobaja kada su u pitanju EA, Ubisoft i slicna *****, ali kad je u pitanju CDPR je gre’ota. Bolje je onda piratizovati igru a uzeti je posle na nekom popustu. Ionako nema nikakav DRM umesto da dodatno dizu CPU zahtevnost s Denuvom.
Zašto misliš da od ovoga ne idu pare developerima?? Vrlo je moguće da, na primer, neko naruči 5.000 ključeva po ceni od 30€ i da se to isplati developerima, jer bolje je tako nego da se piratizuje.
Ne znam zašto, ali ovako nešto funkcioniše, jer CDKeys partneri, Gamivo, GMG, HRK i drugi sajtovi imaju platni promet sa PayPalom, Visa, Master, itd, dakle plaćaju uredno poreze, nemaju servere u Gvineji Bisao, na primer, i niko ih ne goni sudski ili ne znam kako kao, na primer, torent sajtove. Ne verujem da CDPR, Ubi i drugi ne znaju za njihovo postojanje i poslovanje.
Mada, vrlo je moguće da je na GOG-u i drugim platformama u cenu igre uračunat nekakav porez, dok se na ovaj način nekako izbegava ta stavka, pa i cena zato bude niža. Ne verujem da dobijaju ključeve na lepe oči ili krađom. Niti su ti ključevi odbijeni na platformama. Dakle, tu je sve legalno, ali ne verujem da developeri ne dobijaju ništa na ovaj način.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2020, 19:02   #1035
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Uskoro godinu dana od pre-ordera.
Jašta.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2020, 2:25   #1036
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Zašto misliš da od ovoga ne idu pare developerima?? Vrlo je moguće da, na primer, neko naruči 5.000 ključeva po ceni od 30€ i da se to isplati developerima, jer bolje je tako nego da se piratizuje.
Ne znam zašto, ali ovako nešto funkcioniše, jer CDKeys partneri, Gamivo, GMG, HRK i drugi sajtovi imaju platni promet sa PayPalom, Visa, Master, itd, dakle plaćaju uredno poreze, nemaju servere u Gvineji Bisao, na primer, i niko ih ne goni sudski ili ne znam kako kao, na primer, torent sajtove. Ne verujem da CDPR, Ubi i drugi ne znaju za njihovo postojanje i poslovanje.
Mada, vrlo je moguće da je na GOG-u i drugim platformama u cenu igre uračunat nekakav porez, dok se na ovaj način nekako izbegava ta stavka, pa i cena zato bude niža. Ne verujem da dobijaju ključeve na lepe oči ili krađom. Niti su ti ključevi odbijeni na platformama. Dakle, tu je sve legalno, ali ne verujem da developeri ne dobijaju ništa na ovaj način.

Jim Sterling


https://www.fanatical.com/en/blog/do...eam-key-market

https://www.polygon.com/2015/2/9/800...ket-game-codes


Ovo naravno vazi pre svega za G2A i jos neke, ali ima tu i ostalih sivih trzista koji takodje na sumnjiv nacin nabavljaju kljuceve i mogu naneti vise stete nego koristi (ako zaista neko zeli da podrzi igru i devove).

Da devovima odgovara oni bi bez problema podrzali vecinu takvih sajtova ali to ipak nije slucaj. Zato i postoje zvanicni preprodavci i ovi ostali.
Sa druge strane nije tako lako tuziti ovakve sajtove, G2A se jos uvek provlaci a postojalo je jako puno kontroverzi i malverzacija.

Vecini AAA naslova nece naskoditi bas previse, ali AA i indie devovi dosta pate zbog ovoga.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
NastyB (7.6.2020)
Stara 7.6.2020, 9:54   #1037
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Zato i postoje zvanicni preprodavci i ovi ostali.
Opet mi nije jasno kako neko dolazi do legalnih ključeva za neke igre?? Hakuju im servere ili šta?? Mada, čisto sumnjam da je to slučaj.

Ne znam, ja samo iznosim MOJE LIČNO mišljenje da developeri ne ostaju uskraćeni na ovakvim transakcijama. Primer koji me je naterao na to razmišljanje je i RDR2 koji je, ako ga kupuješ preko Ukrajine bio manje od 30€. Na legalnoj platformi RS ili Steam. Ja sam to uradio za Rise of the Tomb Raider, nakačio se kao baćuška i kupio preko Steam-a za 24 evrića ono što je ovamo bilo 60.
Dakle i sami developeri znaju da je na nekim tržištima isplativo ići sa nižom cenom.
E, sad, postoji MOŽDA i ovo - Velike platforme kao što su Steam, Uplay, Epic i druge garantovano plaćaju poveći porez na to što prodaju, koji, moguće je, iznosi i 1/3 ukupne cene. Naravno, ima ljudi koji plaćaju 60-ak evrića za igru, a s obzirom da danas ima dobrih igara tušta i tma, čak i na Zapadu je suludo trošti velike pare na igre. Na primer (ponavljam PRIMER, jer ne znam kako to funkcioniše) CDPR računa da za jednu kupljenu igru dobije čisto 35€. Da bi trgovao u celom svetu plaća se porez, PDV, hostovanje i drugi GOG troškovi, tako da se oni legalno pokrivaju sa cenom od 60€. I ljudi kupuju to. Ali nemaju svi da odvoje te pare, te se "sivim kanalima" daju ključevi bez poreza, PDV-a i drugih dažbina uvaljuju "sivoj zoni". Tako se zaobilaze dažbine, a njima prodaja raste. Da li neko zaista misli da ako je dao 40-ak evrića za nešto GAMIVOu, umesto 60 na GOG da developerima ne ide ništa?? Čisto sumnjam. Dovoljno je videti koliko košta OEM ključ za Win 10 pa da bude jasno da je tim trgovcima iz "sive zone" sasvim dovoljno da maknu par evrića na svaki prodat ključ i oni su se fino omastili. I vuk sit i ovce na broju. Samo je IRS tu izvisio.
A to što kukaju po medijima je sasvim normalno kako ih ne bi kažnjavali za nešto što svojevoljno rade.
Ponavljam, to je, opet, neko moje mišljenje. Zdrav razum tako nešto nalaže. Majkrosoft, na primer, može da tera zakon sa državama i firmama, ali šta je sa privatnim korisnicima. Ako pretpostavljaš da postoji najmanje 300 miliona kompjutera u privatnom vlasništvu koji koriste "krekovani" Windows u Istočnoj Evropi, Aziji, Africi i Južnoj Americi, zar nije jednostavnije na neki način ponuditi im Win10 za 4-5 evrića, što ne bi palo teško nikome?? Pošto sam Majkrosoft to ne može da obavi zbog logistike, poreza i drugih pravnih zavrzlama tajno se dodele nekakvi OEM ključevi "sivim sajtovima" i svi se oparili koliko-toliko. A onda im, legalno, preko Windows Store uvaljuješ more gluposti za jeftine pare.
Da svim tim developerima smetaju ti "sivi sajtovi" odavno bi ih gonili više nego Pirate Bay. Ili bi, jednostavno, isključili opciju dodavanja ključeva na svojim platformama. Ali to ne rade. Baš me zanima zašto ako im toliko smeta?
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Lex987 (7.6.2020), voodoo_ (7.6.2020)
Stara 7.6.2020, 10:19   #1038
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Stvar oko G2A je prenaduvana.

Da me razumete, problem postoji, ali nije stvar u tome da su svi njihovi kljucevi "kradeni", nego da ima jedan mali procenat preprodavaca koji kupuju legane kljuceve kradenim karticama, sto pravi troskove izdavacima kljuceva kada oni kojima su kradene kartice potraze povracaj novca od banke.

Ipak, 99% i vise kljuceva sto mogu da se nadju kod preprodavaca su u pitanju validni kljucevi, nabavljeni na neki legelan nacin, ali posto je G2A slobodna prodavnica i bilo ko moze tu da preprodaje kljuceve, kao na pijaci, tako je tu i najveci rizik.

Inace, svaki leglni kljuc koji je na neki nacim dosao do preprodavaca je morao ne neki nacin da bude legalno kupljen, tako da se svakako neki novac vratio i developerima/izdavacima.

Sem naravno u slucjaju kada je u pitanju bila kradja.

.

Inace, preprodavci su glavni razlog zasto izdavaci sada paze da ne stavljaju igre prebrzo na popuste, narocito ako su isti privemeni. Jel ne postoji privremeni popust, ako neko trece lice moze da kupi gomilu kljuceva na popustu, i kasnije ih prodaje sa tim popustom kada na primarnoj prodavnici popust prodje.

Zato su kvalitetni Humble Bundle-ovi sada rektost.

Poslednja ispravka: player1 (7.6.2020 u 10:27)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
voodoo_ (7.6.2020)
Stara 7.6.2020, 10:32   #1039
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Iance ovo oko poreza me podseti na Green Man Gaming prodavnicu.

Tu mogu redovno da se kupe i za do 10-20% jeftinije igre neko direktno kod izdavaca, preko primarnih prodavnica ili Steam-a.

Ali kad pogledas malo bolje, vidis da so tu de fatkno Americke cene pretvorene u funte/evre, dok su na Stemu igre redovno skuplje nego u Americi, zbod uracunatog poreza.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2020, 11:39   #1040
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Opet mi nije jasno kako neko dolazi do legalnih ključeva za neke igre?? Hakuju im servere ili šta?? Mada, čisto sumnjam da je to slučaj.

Kada su u pitanju zvanicni preprodavci, oni kljuceve dobijaju direktno od devova. Uzmu gomilu kljuceva po smanjenoj ceni, Steam u dosta slucaju ne uzima procenat, deo ide preprodavcu a ostatak devovima.

Kada su u pitanju ovi ostali, stvarno nisam siguran, ali ima onih koji koriste kradene kartice, neki recimo prodaju kljuceve sto se dobijaju pri kupovini kartica, neki kupe nekoliko kljuceva prilikom velikih popusta pa kasnije prodaju malo skuplje, neki imaju dogovore sa distrubuterima itd.
Nije sve to nelegalno, ne gube uvek devovi pare ali je jako tesko pratiti trag svih tih kljuceva pa devovi ponekad imaju problema sa vracanjem kljuceva itd.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Iance ovo oko poreza me podseti na Green Man Gaming prodavnicu.
GMG je recimo zvanican prodavac, dobija kljuceve direktno od izdavaca/deva. Doduse imali su problem sa Witcher 3 kljucevima ranije
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com