Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.7.2014, 11:29   #7921
milkobgd
Novi član
 
Član od: 16.4.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Одг: Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Kada je on glumio razbijace? U svim njegovim akcionim ulogama on je uglavnom neki specijalni agent, koji se ne oslanja samo na snagu, vec pre svega na sposobnost, prepredenost (u Oblivionu je kosmonaut/naucnik/vojnik). To mu i lezi, zato sto je lik svestran u stvarnom zivotu (planinarenje, pilotiranje, ekstremni sportovi..), pa ume i sam da radi svoje scene bez kaskadera, za razliku od 99% pozera u Holivudu. I nije zgoljav, vec zilav.
Jack Reacher
Reacher is 6'5" tall (1.96*m) with a 50-inch chest, and weighing between 220 and 250 pounds (100–115*kg). He has ice-blue eyes and dirty blond hair.*
milkobgd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2014, 12:19   #7922
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Одг: Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
milkobgd kaže: Pregled poruke
Jack Reacher
Reacher is 6'5" tall (1.96*m) with a 50-inch chest, and weighing between 220 and 250 pounds (100–115*kg). He has ice-blue eyes and dirty blond hair.*
Pljunuti Tom Kruz....kada bi naslagao dvojicu jedan na drugog i ofarbao.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2014, 22:25   #7923
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Need for Speed

U skladu sa smecem koji je EA izbacivao zadnjih godina i stavljao stiker NFS, tako i ovaj film koji je pravljen po njihovoj licenci smrdi na kilometar. Mozda su ciljali da sto vise prenesu igru na film, a to je definitivno nesto sto ne uspeva, ima i previse primera. Glumci, omfg, koliko su losi, pa cak i Aaron, kojem uzgred jednostavno ne vidim kao uspesnog glumca u buducnosti, u Breaking Badu je doziveo vrhunac karijere, feature filmovi ce donositi kes, ali ne i respect.

NFS Underground ftw
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
FlaSHBacK (18.7.2014)
Stara 15.7.2014, 22:29   #7924
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ma sta mislili o Turskoj i svemu sto nas negativno asocira na njih,moramo priznati da u zadnje vrijeme imaju sve vise kvalitetnih naslova koji se izdvajaju.Ne bih nabrajao rezisere i ostvarenja vec bi preporucio jedan iz povece kolekcije kvalitetnih naslova.Iako se poziva na kultnog klasika bice vam jasno i kojeg nije razocarao.O temi filma cu reci samo da se radi o ubistvu koji se desio u ruralnoj Turskoj i potrazi za istinom.Preporuka od mene.
http://www.imdb.com/title/tt1827487/
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MV5BMzg3OTMyODQ1M15BMl5BanBnXkFtZTcwNjMwMTEwNw@@._V1_SX214_AL_.jpg
Viđeno:	49 puta
Veličina:	14,5 KB
ID:	49569  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2014, 0:43   #7925
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Need for SpeedGlumci, omfg, koliko su losi, pa cak i Aaron, kojem uzgred jednostavno ne vidim kao uspesnog glumca u buducnosti, u Breaking Badu je doziveo vrhunac karijere, feature filmovi ce donositi kes, ali ne i respect
Za ovaj film je dovoljno bilo pogledati trejler. Strpali su najbolje scene iz filma i opet je izgledao kao smeće
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2014, 9:26   #7926
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Cloud Atlas (2012)



Sasvim ok SF koji traje preko 3 sata i nikada nije dosadan. Radnja se sastoji od nekoliko različitih priča koje naizgled nisu povezane ali imaju neke zajedničke detalje i, što je mnogo bitnije, zajedničku poruku koju ceo film pokušava da prenese. Atmosfera je odlična, produkcija takođe, poznatih glumaca ima ko salate i obično rade ok posao... Sve u svemu, jedan solidan, atmosferičan SF. Može 7.5

Edit: Moram malo da se ispravim, sve vreme pišem SF po inerciji. Film to jeste na površini, ali se u suštini radi o višeslojnoj prirodi čoveka, o društvu, o odnosu ova dva... Trebalo mi je da se malo slegnu utisci da zapravo lepo opišem o čemu je. Svakako je bio dovoljno dobar da se zapitam koliko bih ja bio ja in another time, in another life.

Poslednja ispravka: Aibo (16.7.2014 u 20:37)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 1:48   #7927
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sad sam prekinuo gledanje filma na pola ( da da .. onaj gadni osećaj kad vidiš da vreme prolazi, a situacija ista kao s početka filma ).

U pitanju je vrhunsko ostvarenje iz prošle god. Richard the Lionheart. Ja mislio neki istorijski gotivan... kad ono... sloš. Eto čisto da znate da se ne zaje8ete kao ja, ovo je trešina najstrašnija, glumci amateri, King Henry isti sulejman veličanstveni, scene borbe kao u teletabisima... Ja ne znam kako neko moze ono da plasira, a da ga ne bude sramota.
Uh, još sam u šoku, ovako nešto se retko viđa !!!
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 7:21   #7928
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ Aibo

Zaboravio si da kazes veoma vaznu cinjenicu, a to je da se kroz citav film proteze prica o "karmi" kroz reinkarnaciju. I sve pricu su povezane medjusobno, stim da su iseckano prikazane, sto je malo poteze(vizuelno) propratiti.


U vezi filma Viy, jeli film na engleskom jeziku ili je mesavina...???
Pogledah(par scena) na ruskom jeziku i bese scena sa americkim glumcima i poluglasnom ruskom sinhronizacijom....wtf ?!!!

Molim za malo objasnjenje...
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 8:43   #7929
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Angriest Man in Brooklyn (2014)



Pogledah ga na vaše preporuke sa prethodne strane. Stvarno ok drama/komedija. Ima zanimljivih detalja a omiljeni mi je sa Milom Kuinis i taksistom. Da se ne ponavljam, Rainman ga je baš lepo opisao sa:
Citat:
Rainman kaže:
U svakom slucaju, nije mi bio nista vau, ali mi nije bio ni dosadan. Vredi pogledati ako ste rasolozeni za bitter-sweet tematiku, komediju/dramu.
@Mac4LiF

Ne znam da li si primetio ono na samom kraju moje poruke "...in another time, in another life". Tj. ono što ti zoveš reinkarnacija i karma ja shvatam kao istraživanje ideje koliko bi jedan isti čovek mogao da bude potpuno različit u različitim uslovima. Raspon uloga ide od podlog ubice do heroja. Ali da ne filozofiramo dalje...

Viy je ruski film u kom većina likova govori ruski, sa tim da je glavni lik Englez i on često govori engleski (kao i još par manje bitnih likova). Sa tim da sam ja gledao verziju sa ruskom sinhronizacijom dela na engleskom, što me je jako smorilo. Mrzim sinhronizaciju svega što nije potpuno dečiji crtać.

Poslednja ispravka: Aibo (17.7.2014 u 8:52)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 8:52   #7930
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ruska nadsinhronizacija je nesto najgire ikad. Bolje nasi sinhronizuju dokumentarce.

Poslednja ispravka: player1 (17.7.2014 u 20:42)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 9:28   #7931
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nema gore sihronizacije od one koju je radio Polsat, jedan covek cita sve dijaloge.
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 19:45   #7932
milkobgd
Novi član
 
Član od: 16.4.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Одг: Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ruska nadsinhronizacije je nesto najgire ikad. Bolje nasi sinhronizuju dokumentarce.
Ma snime film na originalnim jezicima i onda prelepe Ruski preko toga i to jedan isti glas za sve neruske uloge. Još ostave ove originale da ih tiho čuješ u pozadini.
Od ovoga sam jedino gore doživeo pre 20ak godina u kinoteci. Gledao uživo sinhronizaciju a gospođa je istovremeno srkala kafu ili supu. Ne možete zamisliti previše psovki, ljudi su aplaudirali i plakali od smeha.
milkobgd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 20:42   #7933
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Pa to ti kazem.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 23:46   #7934
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Other Woman - Zabavan film, stvarno se ne secam kad sam se zadnji put smejao toliko. Nikolaj sjajan glumac, komicne situacije je odglumio fantasticno. Kate Upton i Nicki Minaj odlican bonus, if you get me Pogledati obavezno, not your ordinary chick flick
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 1:25   #7935
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Need For Speed




Очекивано, филмом нико није одушевљен. Базира се само на новијим наставцима чувеног серијала, који је "украден" од Fast & Furious.. Мада, чињеница да је тај серијал филмова "покојан" можда и јесте била амбиција продуцената овог филма, да је можда управо сада прави тренутак да се крене у производњу нове тркачке филмске франжизе, макар газили и преко мртвих?

Морам да признам да сам прилично задовољан филмом, јер "ради" оно што и треба - сцене вожње су импресивне, добра је акција, филм изгледа сјајно, колоритно, глума је ужасна, а у томе посебно предњачи главни мушки лик, који у суштини држи волан и труди се да импресионира неку плавушу, која срамотно имперсонира легендарну Британи Марфи. Сјајан филм за "убијање времена" и брисање са хард диска без трунке кајања.


Star Wars Saga




Након неколико година, поново сам потегао овај сјајни серијал, сада када су сви које познајем, на мору, тачније, на мору и на Сиденсу. Прави тренутак, рекао бих.

Могу само нановно да констатујем апсолутну супериорност оригиналне трилогије и да кудим ову бласфемичнст од "пролога". Мада, зашто бих, то одавно сви знају.

Али на епизоде 4, 5 и 6 би свако требало да обрати пажњу. Са колико елеганције се приповеда право ремек-дело. Чак ме ни Евокси нису (толико) изнервирали.

Фејл са Хајденом Кристенсеном и Натали Портман (није ни она ништа боља од њега, да се одмах разумемо) има добрих делова и добрих, квалитетних рола, али џабе када је судбина читавог Универзума сведена на "забрањену љубав" двоје глумаца као из сапуница. Колико је другачији спој Хан Сола и Леје у односу на ово двоје кретена, наравно, све у узалудном покушају да нам дочарају и оправдају муке Анакина Скајволкера, али истовремено и да их учине "политички коректним". Одувек сам замишљао некакав нихилизам и мизантропију, уз примесу окултизма, што се овде и дешава, али на апсолутно погрешан начин. Да су аутори филма били мало више "хард-кор", могао се овај дебакл избећи.

Такође, масовна употреба компјутерске графике се види у смислу да се види и њен напредак, оригинална трилогија је више кохерентна у визуелном смислу. Да није несрећних фризура, за 1000 година нико не би могао да погоди из које године су ти, далеко бољи, филмови.

Наравно, препоручујем да се свих шест делова одгледају "из цуга". Једини прави начин!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
A M G (26.7.2014), uros@3D (19.7.2014)
Stara 18.7.2014, 14:25   #7936
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Cloud Atlas (2012)



Sasvim ok SF koji traje preko 3 sata i nikada nije dosadan. Radnja se sastoji od nekoliko različitih priča koje naizgled nisu povezane ali imaju neke zajedničke detalje i, što je mnogo bitnije, zajedničku poruku koju ceo film pokušava da prenese. Atmosfera je odlična, produkcija takođe, poznatih glumaca ima ko salate i obično rade ok posao... Sve u svemu, jedan solidan, atmosferičan SF. Može 7.5

Edit: Moram malo da se ispravim, sve vreme pišem SF po inerciji. Film to jeste na površini, ali se u suštini radi o višeslojnoj prirodi čoveka, o društvu, o odnosu ova dva... Trebalo mi je da se malo slegnu utisci da zapravo lepo opišem o čemu je. Svakako je bio dovoljno dobar da se zapitam koliko bih ja bio ja in another time, in another life.
Meni je radnja, ideja (ili egzekucija te ideje).. u tom filmu skroz bezveze. Nisam se ni trudio da 'hvatam konce'. Ali, za razliku od nekih, koji su posle pola sata gledanja odustali, ja sam se poprilicno zabavio uz film; pre svega zbog odlicno snimljenog segmenta u buducnosti i ciste komedije sa onim matorcem u domu.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Wolverine (19.7.2014)
Stara 18.7.2014, 23:33   #7937
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ko voli samuraje,kvalitetnu akciju i dramu neka ne trazi dalje od ovog filma.Necu reci vise nego pogledajte i uzivajte u ovom japanskom biseru.Vizuelno maestralan film.Preporuka
http://www.imdb.com/title/tt0089881/?ref_=ttmd_md_nm
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	download.jpg
Viđeno:	53 puta
Veličina:	9,3 KB
ID:	49592  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2014, 19:32   #7938
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
milkobgd kaže: Pregled poruke
Jack Reacher
Reacher is 6'5" tall (1.96*m) with a 50-inch chest, and weighing between 220 and 250 pounds (100–115*kg). He has ice-blue eyes and dirty blond hair.*
Tako je lik opisan u knjizi, a ne u filmu. Pricajte vi sta hocete, Tomislav je car!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2014, 21:07   #7939
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ko je ljubitelj Spanske kinematografije i trilera mora da pogleda ovaj odlican film koji je u ravni sa proslim "spancem" kojeg sam preporucio pre par dana,pa kome se svideo taj nema da omane sa ovim filmom.Telo lepe devojke je nestalo iz mrtvacnice i detektivi posavaju da je pronadju.Zaista Spanci rade dobre misterija triler filmove.Preporuka od mene
http://www.imdb.com/title/tt1937149/?ref_=tt_rec_tt
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	download.jpg
Viđeno:	48 puta
Veličina:	8,8 KB
ID:	49598  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2014, 10:36   #7940
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Ko voli samuraje,kvalitetnu akciju i dramu neka ne trazi dalje od ovog filma.Necu reci vise nego pogledajte i uzivajte u ovom japanskom biseru.Vizuelno maestralan film.Preporuka
http://www.imdb.com/title/tt0089881/?ref_=ttmd_md_nm
Dovoljno bi bilo da si spomenuo da je radio Akiro Kurosawa i svima bi bilo dovoljno jasno...sem ovim mladjim narastajima?!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com