Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.11.2013, 11:38   #6881
amdx2
Član
 
Član od: 23.11.2010.
Poruke: 363
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 69 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Juce,sasvim slucajno nadjem na jednom CD-u,film `L'iniziazione`iz 1986 godine,sa Serenom Grandi.
Nije los film malo me podesca na film `Malena` sa Monikom Beluci
amdx2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 11:41   #6882
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Tih nekoliko rečenica deluje više kao izgovor za mešetarsku kastu i, uopšte, način funkcionisanja sistema - to kao oni su "potrebni", trala-la... jer inače šta će to u filmu?

Ekonomija se uvek i svodila na bljutavu pljačku. ...
Ne zelim ni da pocnem da komentarisem na koliko nivoa je boldovana recenica pogresna. Ukratko, ne postoji nesto sto bi se moglo nazvati "fail ekonomije" nego je to uvek fail drustvenog sistema koji treba da regulise tu sferu. Ako izostane ta regulacija, onda su otvorena vrata za sve vrste mahinacija i mesetarenja. Filmovi poput Margin Call, Inside Job, Too big to fail, Capitalism: A love story,... pa cak i Up in the Air koji moze da upadne u tu kategoriju veoma verno opisuju taj fail. Jesi li se ikada zapitao zasto se ovakve stvari ne dogadjaju npr. u Nemackoj ili Japanu gde postoji veoma jaka drzavna regulacija ekonomskog sistema i gde je veoma jasno definisano sta se sme a sta ne sme i koji su ciljevi drzave u privrednoj sferi?
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 16:36   #6883
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
goranmax kaže: Pregled poruke
Ne zelim ni da pocnem da komentarisem na koliko nivoa je boldovana recenica pogresna. Ukratko, ne postoji nesto sto bi se moglo nazvati "fail ekonomije" nego je to uvek fail drustvenog sistema koji treba da regulise tu sferu. Ako izostane ta regulacija, onda su otvorena vrata za sve vrste mahinacija i mesetarenja. Filmovi poput Margin Call, Inside Job, Too big to fail, Capitalism: A love story,... pa cak i Up in the Air koji moze da upadne u tu kategoriju veoma verno opisuju taj fail. Jesi li se ikada zapitao zasto se ovakve stvari ne dogadjaju npr. u Nemackoj ili Japanu gde postoji veoma jaka drzavna regulacija ekonomskog sistema i gde je veoma jasno definisano sta se sme a sta ne sme i koji su ciljevi drzave u privrednoj sferi?
Slažem se u potpunosti, ali nisu svi nemci i japanci. Mada i kod njih da se desi kao u Margin Call-u da neki gigant upadne u sličnu nevolju iz koje nema vađenja(malo mi je teško da i zamislim takvu mogućnost) da ne bi povukli i sve druge za sobom, samo da spasu sopstvene pare ne mareći za bilo koga drugog.

Sad pljačka možda nije bila prava reč ali obuhvata sve potrebne kvalifikacije. A moderna ekonomija, sa profitom koji treba ostvariti po svaku cenu, je svakako pljačka.

U starom Rimu,(gde ga se setih, jel?) promena cena na više, bez obzira na okolnosti je bila smatrana nedopustivom, nemoralnom praksom(nepisani zakon)... koga provale i "nahvale", taj je za uvek i svuda u carstvu gubio klientelu.


Edit: a u današnje vreme, da pomenem arapske banke u kojima je kamata nepostojeća kategorija

Poslednja ispravka: ColdBoot (10.11.2013 u 16:44)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 21:40   #6884
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Man of Steel (2013)

We're the Millers (2013)


Odlicni filmovi. Konacno su kvalitetno rebootovali Supermen fransizu, planovi za justice ligu i crossovere me uzbudjuju Millers je dosta ishvaljen ovde, zasluzeno, odlicna komedija sa zaokruzenom pricom. Perfektan film za gledanje sa drustvom, devojkom/deckom.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2013, 0:47   #6885
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Edit: a u današnje vreme, da pomenem arapske banke u kojima je kamata nepostojeća kategorija
Kamatarenje je zabranjeno po Islamu, a inače sumnjam da bi njihove banke izdavale kredite bez kamata da smiju da kamatare.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2013, 1:37   #6886
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Perfektan film za gledanje sa drustvom, devojkom/deckom.
Kad smo kod toga ako vas lepsa polovina slucajno odvuce da gledate About Time(2013) slobodno prihvatite izazov Nije u pitanju bljutava romansa od koje cete dobijati nagone za povracanjem, cakstavise film se vise fokusira na vidjenje zivota u celosti + britanski humor + mala doza Sci-Fi-a

---------------------

The Wolverine (2013)

Iako se meni licno svideo X-MEN Origins: Wolverine uprkos ostroj kritici i cinjenici da su osakatili brdo dobrih likova i totalno ispali iz timeline-a prethodnih filmova (nesto slicno kao debakl sa Iron-Man 3). Tek sada, kada sam odgledao dobar film sa Wolverine-om shvatam koliko je ovaj prvi ustvari bio los.

Radnja se nadovezuje na desavanja X-MEN 3 i 90% se odvija u Japanu. Prelep setting su odabrali za film, btw. Likovi su odlicno docarani i mislim da su se solidno drzali source materijala barem po onome sto sam citao po wikipedia-i. Ali naravno Wolverine je u prvom planu i zaista mislim da su ga napokon odradili onako kako zasluzuje, zivotinja u telu coveka Takodje, film ima umeren blood&gore + malo ostriji jezik neverovatno koliko je atmosfera odmah drugacija i po meni, bolja i prirodnija. Necu nista da spoil-ujem ali ima par bas finih (badass) scena koje su me odusevile dovoljno da preletim preko nekih rupa u prici koje su zaista minorne. Generalno je prica solidna, miljama ispred Origins-a.

A tek end credits scena Nazalost odgledao sam je i pre nego sto sam gledao film, mada vecina fanova vec zna sta je u pitanju.

Ceka se 2014-a i , nadajmo se, najbolji X-MEN film do sad

Ne bih da preporucujem nista, oni koji gotive zanr svakako ce odgledati ovo kad-tad.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
JzmA (11.11.2013)
Stara 11.11.2013, 1:48   #6887
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Arrow Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Margin Call http://www.imdb.com/title/tt1615147/

Film se odvija vece pre kraha njujorkske berze 2008. ne zahteva preteranu upucenost u materiju ali jako predznanje sigurno pomaze da se primete neke sitnice i da se bolje prati radnja ali ni potpuno neznanje ne odmaze
Odgledao...

Iskreno, ne znam šta da kažem - jednostavno, pola filma nisam imao pojma o čemu pričaju, šta se dešava i što se dešava ono što se dešava Gluma OK, sviđa mi se kako je snimljen film, ali jednostavno meni to nije to.

6,9/10
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2013, 15:24   #6888
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Diskusiju o ekonomiji molim prebacite u privatnu prepisku, ili u neku prigodniju temu. Hvala.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2013, 16:58   #6889
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Seven Psychopaths

Očekivao sam više, relativno zanimljiv prvi deo i onda poprilično dosadan i besciljan drugi deo. Christopher Walken odličan, ostali za zaborav.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
JzmA (11.11.2013)
Stara 11.11.2013, 20:03   #6890
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Diskusiju o ekonomiji molim prebacite u privatnu prepisku, ili u neku prigodniju temu. Hvala.
Ponela nas u nekoliko postova priča o esenciji vrlo važnog društvenog segmenta, izvini...

U međuvremenu da odmorim od tako teške teme a i zato što sam u poslednje vreme imao puno posla i premalo sna, aj rekoh, da organizam aktivno osvežim gledanjem neke komedijice... i tako pogledah Malavitu koja bi trebala biti mix komedije i meni omiljenog žanra za odmaranje, trilera...

Vrlo zvučan, poimenično, glumački trio "nosi" ovaj film ali nažalost tek, jedva, ravnom putanjom. Od trilera, za moj ukus, ništa što bih pomenuo a što se komedije tiče, svodi se na violentne reakcije članova porodice, što bi u određenom raspoloženju mogao biti humor neke vrste ili barem zabavno. Michelle Pfeiffer nisam dugo gledao i činilo mi se da je neka druga glumica koja malo liči na nju(auuu, al je propala!!!). De Niro ne vidljiv na terenu a sveukupni utisak o glumi je da je odrađena korektno za honorar i ni grama više.

Sve u svemu ni dobar a ni film za kuđenje i mislim adekvatna mu je i ocena data od 6,5 na imdb-ju.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2013, 0:15   #6891
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Uh, taman kad sam počeo da posmatram film kao izrugivanje svakoj vrsti manifestovanog manerizma i klišea u filmovima iz '80-tih dajući mu tako kakav-takav smisao, opet sam u istom moodu čitajući knjigu. Tommy je ipak... al' dobro - koliko sam platio bioskopsku kartu za ovo, toliko sam platio i za knjigu, and we're even.
Preporucujem Birdemic i njegov nastavak. Pripadaju isto "tako lose da je dobro" kategoriji filmova.
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 0:52   #6892
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prisoners (2013) - Trilercina sa odlicnom glumackom postavom. Ovakvi filmovi su mi strasniji od horora, prosto neverovatno da se slicne stvari redovno desavaju u svetu Mozda samo malo preduge traje, to je mana, ali sve ostalo perfektno.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Athlon_X2 (27.11.2013), bela lampa (15.11.2013), Kidja (15.11.2013), pentraksil (15.11.2013), Rainman (15.11.2013), Sheldon Cooper (15.11.2013)
Stara 15.11.2013, 3:03   #6893
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

To je jedan od onih filmova koje vjerovatno možeš u potpunosti da shvatiš i osjetiš samo ako si ono što i glavni protagonisti - roditelj djeteta. Scena kad Džekmena pozivaju na uvid u dokaze načisto izbija vazduh iz pluća.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 13:58   #6894
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Mozda samo malo preduge traje
Au, vidi stvarno: 2,5 sata! A baš planiram neko vreme da ga pogledam, sad me ovo smorilo
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 17:48   #6895
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Prisoners (2013) - Trilercina sa odlicnom glumackom postavom. Ovakvi filmovi su mi strasniji od horora, prosto neverovatno da se slicne stvari redovno desavaju u svetu Mozda samo malo preduge traje, to je mana, ali sve ostalo perfektno.
Gledaj Incendies od istog autora pa da vidis sta je mega filmcina! Ali gledaj ga kako bog ljubi, bez da citas utiske, gledas trejlere i sl. nego tako sto ces skroz da mi verujes na rec.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Athlon_X2 (27.11.2013), Miki1987 (22.11.2013)
Stara 15.11.2013, 23:59   #6896
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Hocu obavezno, ali pre toga morao sam da se oladim limunadicom. Nekako se pogodilo pa je Dzekmen ponovo u glavnoj ulozi

Vulverin (2013) - Sta znam, dosadnjikav film, pravi spin-off, letnji flick da se uzmu pare na osnovu imena. Citam bas na wikipediji, vidim da planiraju reboot Fantastic Four i da ce biti u istom univerzumu kao i Xmen. Ne znam sta da mislim o tome, pogotovo fora sa ubacivanjem tie-in scena na kraj filma

MCU = Iron Man, Hulk, Thor, Capt America, Avengersi
Foxova marvel licenca = X-men, Fantastic Four i Daredevil
DC = Man of Steel, Justice League
I naravno Sony sa Spider-manom

Sta se to desilo pa su super heroji postali mainstream
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 0:32   #6897
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Danas i ja odgledah The Wolverinea. Utisci su mi da sam kvalitetno proveo dva sata, mada nisam naročito oduševljen. Ni slatko ni slano, mada je radnja interesantna i drži pažnju. Od mene 7/10.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 11:22   #6898
Flamel
Veteran
 
Član od: 22.11.2008.
Poruke: 677
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 310 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Sta se to desilo pa su super heroji postali mainstream
Napredak CGI-a i vizuelnog kvaliteta filmova pa stoga na red doslo da se uberu pare na sminci i jeftinim FX-evima.
Flamel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Flamel na korisnoj poruci:
goranmax (16.11.2013), Kidja (16.11.2013), nexexcalibur (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 13:34   #6899
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sve je tacno ali da su jeftini bas i nisu
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 13:49   #6900
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Cuj jeftini Ne bih rekao da je par stotina miliona dolara "jeftino"...

Ali naravno ne dobijaju svi super-hero filmovi taj tretman.

Mislim da je za mainstream-ovanje zanra najvise zasluzna/kriva Nolanova trilogija. Znam dosta ljudi koje uopste ne interesuju takvi filmovi a opet su odgledali sva 3 dela Betmena i svidja im se. Pritom ti filmovi imaju minimalno vizuelnih efekata... bitna cinjenica.

Sad svi pokusavaju da prekopiraju "recept" pa uvode neku ozbiljnost u comic-book adaptacije bilo da je ona primerena ili ne. U slucaju Batman-a je radilo savrseno jer su filmovi bazirani na Dark Knight stripovima koji su bas u takvom tonu... plus sjajan storytelling i likovi.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
Rockstar (16.11.2013), zvjer (16.11.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com