Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2013, 14:45   #5821
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
Argo
Ja Afleka nikako ne gotivim,ni kao glumca ni kao reditelja.Onaj Town smatraju za odlican film samo mi nije jasno koja je to publika.I pored svega toga resih da pogledam samo zbog Oskara.Film je toliko "blag"da je to strasno,film kod mene nija izazvao nikakvu emociju ali bukvalno nikakvu.Ne zbog toga sto su u pitanju Amerikanci nego jednostavno kao da sam gledao scene naslagane jednu na drugu...pa ovo je najslabiji pobednika u ja mislim..ma ikad.Jedina pozitivna stvar je sto,nema mnogo patetike i sto Iranci nisu prikazanai kao divljaci i glupaci sto je nemoguce videti u holivudskom filmu.
Meni je recimo Aflek sasvim ok lik, ali u potpunosti se slazem za Town, meni se taj film uopste nije dopao, a hvale ga svuda. Drugaciji ukusi, sta ces . Cak mi je Argo bio dopadljiviji, mada opet mlak kao sto si rekao i nikako za Oskara.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 15:14   #5822
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Uvek je lako prepoznati koji će filmovi dobiti Oskara... tu kvalitet ne igra nikakvu ulogu...
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Dodas ratnu tematiku i eto ti instant win...


Michael Caine sutra puni 80 godina, i u njegovu čast sam se "častila" filmom Gambit. Pred njega igra i sjajna Shirley MacLaine, a film je sjajna kombinacija komedije i drame/trilera.

Iz velikog filmskog opusa ovog sjajnog glumca mogu da preporučim još i krimić The Italian Job (remake ovog filma je napravljen 2003. godine, ali mu nije ni prineti), zatim jedan od meni omiljenih, The Man Who Would Be King, Alfie (postoji i remake iz 2004. godine), Hannah and Her Sisters, neprevaziđene Dirty Rotten Scoundrels, kao i ratni A Bridge Too Far.

Poslednja ispravka: Iris (13.3.2013 u 15:27)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 16:14   #5823
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Uvek je lako prepoznati koji će filmovi dobiti Oskara... tu kvalitet ne igra nikakvu ulogu...


Michael Caine sutra puni 80 godina, i u njegovu čast sam se "častila" filmom Gambit. Pred njega igra i sjajna Shirley MacLaine, a film je sjajna kombinacija komedije i drame/trilera.

Iz velikog filmskog opusa ovog sjajnog glumca mogu da preporučim još i krimić The Italian Job (remake ovog filma je napravljen 2003. godine, ali mu nije ni prineti), zatim jedan od meni omiljenih, The Man Who Would Be King, Alfie (postoji i remake iz 2004. godine), Hannah and Her Sisters, neprevaziđene Dirty Rotten Scoundrels, kao i ratni A Bridge Too Far.
The Man Who Would Be King (1975) jedan od mojih omiljenih kao i Dirty Rotten Scoundrels (1988) a dodao bih i Blame It on Rio (1984) slabo ocenjenu komediju koju ja obozavam vecim delom zbog Sir Michael Caine kao i The Eagle Has Landed (1976) dobar ratni film, The Ipcress File (1965) sjajan spijunski triler ali Get Carter (1971) koj se meni licno nije dopao u smislu da ga ne smatram za kultni film a on ima taj status ali ga svakako treba pogledati.
A danas mu je i rodjendan 14.03.2013
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Clip_2.jpg
Viđeno:	18 puta
Veličina:	22,8 KB
ID:	45761  

Poslednja ispravka: Nestor (14.3.2013 u 17:25)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 16:54   #5824
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
Argo
Ja Afleka nikako ne gotivim,ni kao glumca ni kao reditelja.Onaj Town smatraju za odlican film samo mi nije jasno koja je to publika.
Taj sam, ako te zanima koje jos filmove volim slbodno pitaj.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 17:07   #5825
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Filmovi gde mi je Aflek sasvim podnošljiv su oni iz opusa Kevina Smitha, posebno Killrats i Chasing Amy. Inače mi je kvalitetniji u ulogama IZA kamere.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 19:59   #5826
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Одлично, тема је Бен Афлек.. Пре неки дан коначно сам се наканио да одгледам The Sum of All Fears, немам представе зашто га нисам гледао раније..

Човече! Ко није гледао, обавезно да га погледа.. Иако филм има неколико оригиналних момената, на крају вам је све то једно велико регрутовање за предстојеће ратове (који су се касније и збили). Све би то прешло у спојлер, тако да нећу ништа да причам али осетио сам се страшно тупо када се проклетиња коначно завршила..

Иначе, Бен је кул тип, али ово када је неко покушао да га трансформише у Холивудског блокбастер, "Бенџи" фрајера, Бред Пита нове генерације никако није ишло, све до једног су грозни филмови.. У Армагедону је сасвим подношљив.. Мени је ово око "Арга" мали скандал, Мишел Обама проглашава победника, зар је ико сумњао ко је победник? Али опет, пошто је награда Америчка, логичан је и избор..

И сад не могу да се сетим нити да га пронађем који је оно беше филм, романтична комедија је у питању, када вози оног Поршеа и покушава да импресинира девојку из средње школе, знам да је ту посао одрадио толико на силу и да му то толико лоше стоји да је то страшно.

И мени је "Jersey Girl" сјајан филм!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
mp3lopov (13.3.2013)
Stara 13.3.2013, 22:34   #5827
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Odgledao sam jos i novi film susedne nam drzave Svecenikova deca i mogu reci da je njihova kinematografija u vecem rasulu od nase. Film je dosadan, nezanimljiv i jedva da sam se 2 puta nasmejao. 2/10

Daleko od toga !
Jeste da ne pripada nekoj vecoj grand produkciji ali nije bas ni za baciti(ni pod razno).
Iako film po pocetku zna da stvori osecaj odvratnosti...odmah potom se shvata da je zarad samog filma tj. scene.
Kroz film se takodje prozima par razlicitih filmskih smjerova(donekle rame uz rame sa "Paradom") koji nisu bas najbolje ukolpljeni.
Ali buduci da sam prema hrvatskoj kinematografiji ne bas tako otvoren i optimistican(izuzev izuzecima) , moze se reci da svakako nije tako los.
Cak sta vise, unatoc tome...dapace !!!
Fina je finta na specijalnom gostu Ristovskom,cini mi se da je doticni nabacio takav kez da me je podsetio na neku osobu iz svechenichke lige
plus sto je kazao ono sto je istina u vezi neimara.Jedino mi smeta sto se nije malo vise potrudio da nabaci ako ne dalmoski onda vec zagorski akcenat.
Glumac kao glumac bi ipak bio u stanju to da odradi.

Buduci da je ovo jedan od prvih filmova sa viseslikovnim smjerom, ne treba uzeti na zub, cak sta vise i pozdraviti.
Jer koliko me pamcenje sluzi kod hrvata to i nije bas "in".
Vjerujem da oni imaju mnogo vise grotesknih naslova ali da ovaj definitivno ne spada medju njima.

Ako vec moram ocenu da dam to bi bilo onda 6/10 jer je zaista u pitanju

simpatican crnjak !

Ps.Film u sebi nosi u globalu tesku temu/teme ali se sve u biti vrti oko laznog morala,kao sto mozemo da zakljucimo po zadnjoj sceni.

Poslednja ispravka: Mac4LiF (13.3.2013 u 22:42)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 2:26   #5828
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Erik the Viking

Simpatična komedija koju su Pajtonovci začinili svojim šarmom. Ne znam čemu tako niska ocena, valjda njihov humor više nije in.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 15:07   #5829
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Erik the Viking

Simpatična komedija koju su Pajtonovci začinili svojim šarmom. Ne znam čemu tako niska ocena, valjda njihov humor više nije in.
Taj flim su pustali stotinak puta na TV-u kad sam bio dete... Ih, kad se setim

Odlicna komedija btw.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 15:25   #5830
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sinoc poceo da gledam Zero Dark Thirty i posle skoro 2 sata prekinem jer nisam vise mogao da trpim koliko je film glup, dosadan, nezanimljiv i bez ikakve radnje. Definitivno posle Arga i ovog filma necu gledati vise americke ratne filmove. 0/10

Hah ima ocenu 7.6 Ocigledno IMDb broji svaki 5 glasi koji je manji od toga.

Poslednja ispravka: mp3lopov (14.3.2013 u 15:28) Razlog: Ocena
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 19:33   #5831
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Batice ti si dosao do drugog sata ,
sta bih ja trebao reci koji jos nije ni pozeleo da ga pogleda od straha da ce mi dozlogrditi ??!
Iz principa nevolim i negledam usa larges*itorium filmove napravljene na dokazano nedokazanim ili pak dokazanim cinjenicama etc.

Vidim da vas je vecina nezadovoljna, pa bih vas zamolio da posteno kazete bez kratko neprosirenih recenica sta je to tako strasno de ne kazem odbojno ???
U cemu sve lezi falinka...sta je u biti "naum" filma-svrha(za publiku) ?!
Ako ne vas(istocnih europejaca) onda barem onih preko bare civiliziranih divljaka.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 19:50   #5832
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Vidim da vas je vecina nezadovoljna, pa bih vas zamolio da posteno kazete bez kratko neprosirenih recenica sta je to tako strasno de ne kazem odbojno ???
U cemu sve lezi falinka...sta je u biti "naum" filma-svrha(za publiku) ?!
Ako ne vas(istocnih europejaca) onda barem onih preko bare civiliziranih divljaka.
Falinka lezi u tome da Srbi! bolje znaju kakvi su Ameri i znaju da Ameri ne mogu da naprave film o sebi gde nece lagati i izmisljati. Kao i to da Srbi! znaju pravu istinu o svemu i svacemu jer su gledali Zeitgeist i slicne gluposti. U stvari Srbi! sve znaju najbolje.

I razumem da je nekom film bio dosadan, to je vec druga stvar. Spijunski filmovi nisu za svaciji ukus.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
goranmax (14.3.2013), NOTTINGHAM (16.5.2013), RUSuper (15.3.2013), Skenderevo (11.8.2014), xandar (15.3.2013), ZoNi (14.3.2013)
Stara 14.3.2013, 19:54   #5833
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa najveci problem filma je traje 160 minuta a ni jedan minut nema nikakve napetosti. Vise sam pratio sta se desava na twitteru. Inace ja nisam ni planirao gledati ovaj film zbog sve one frke sa Hurt Locker-om i drame oko piraterije jer sam pretpostavljao da je ovaj jos gori. Ali Nestor napisa da je OK film tj. da se moze pogledati i grdno se prevarim. Iskreno mislim da bi drvo bolje odglumelo od glavne glumice. :/

Pa valjda je cilj bio da se dokaze Amerima da se sa njima niko ne moze zayebavati i da ce oni sve srediti.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 20:48   #5834
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ufff Argo,film je napet ko prizor leptira na cvetu (napetost treba da bude 90% gradje takve tematike filma)

Filmic u najboljem slucaju

Da ne spamujem o Oskarima koje je dobio,jer to ne radim jos od Zaljubljenog Shekspira koji je bio najbolji film

nuff said
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 20:56   #5835
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Talking Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^ Tnx.

Zvjeroljube, prijateljski bih te zamolio da da nedizes sebi bezpotrebno tlak !
Koji ne samo da skodi ,nego dovodi i do gramatickih artifekata.
Kuzim te da ne zelis biti niti levicar niti desnicar pa se drzis zlatne sredine....
na sebi svojstven nacin !

...nego reci posteno ima li nade da ce meni licno biti zanimljiv?
Tj. onoliko koliko me poznajes...da li mi ga preporucujes?
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2013, 21:22   #5836
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Ne znam stvarno, probaj pa ces videti.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2013, 1:41   #5837
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
---
Vidim da vas je vecina nezadovoljna, pa bih vas zamolio da posteno kazete bez kratko neprosirenih recenica sta je to tako strasno de ne kazem odbojno ???
U cemu sve lezi falinka...sta je u biti "naum" filma-svrha(za publiku) ?!
Ako ne vas(istocnih europejaca) onda barem onih preko bare civiliziranih divljaka.

Ako ćeš već da sediš na turu i gledaš film od 2,5 sata, daj barem da nečim drži pažnju i opravda to besposličenje. I ja sam među onima koji su prekinuli gledanje pre kraja. Dosadno, i šta pošten čovek ima tu da vidi?

Ovo je film za amere. Može im biti interesantan zbog 9/11 i drugih pretnji a nama u mnogo manjoj meri. Isto kao što njih ne bi zanimao neki naš film slične tematike a dokaz za tezu, mnogi naši(u ino-konkurenciji) za oskara nominovani i nagrađivani filmovi.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2013, 2:27   #5838
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ako ćeš već da sediš na turu i gledaš film od 2,5 sata, daj barem da nečim drži pažnju i opravda to besposličenje. I ja sam među onima koji su prekinuli gledanje pre kraja. Dosadno, i šta pošten čovek ima tu da vidi?

Ovo je film za amere. Može im biti interesantan zbog 9/11 i drugih pretnji a nama u mnogo manjoj meri. Isto kao što njih ne bi zanimao neki naš film slične tematike a dokaz za tezu, mnogi naši(u ino-konkurenciji) za oskara nominovani i nagrađivani filmovi.
Meni je recimo film bio zanimljiv, jer sam gledao potpuno opusteno i bez mnogo obaziranja na americki prikaz svega toga i na poprilican broj nebuloza u nekim segmentima (pogotovu pred kraj). Solidan spijunski triler, malo razvucen ali nista strasno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2013, 15:36   #5839
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Ufff Argo,film je napet ko prizor leptira na cvetu (napetost treba da bude 90% gradje takve tematike filma)
Dijelom je tako jer dok gledaš već znaš kako se čitava odiseja završila (sa časova istorije, je l'). Film se vodi kao historical fiction, ali teško da je iko očekivao da toliko odu u fikciju i izmisle drugačiji završetak.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2013, 18:06   #5840
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Meni je recimo film bio zanimljiv, jer sam gledao potpuno opusteno i bez mnogo obaziranja na americki prikaz svega toga i na poprilican broj nebuloza u nekim segmentima (pogotovu pred kraj). Solidan spijunski triler, malo razvucen ali nista strasno.
Upravo to, razvučen. Sve se moglo reći i sa kraćom minutažom. Ja ga gledao isto tako opušteno i zaspao na pola.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com