Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2012, 23:57   #3681
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Njegove predloge cenim, ali tako duge postove ne čitam Uz sve to, tu nema onog najvažnijeg: kratke radnje filma.
ZoNi sad ga i ti malo preterujes i ides u drugu krajnost - ne znam ni sam iz kog razloga...

Ako su neciji opisi jasni apsolutno svakim i apsolutno odgovarajuce duzine - ni predugi ni prekratki a govore ti ono najosnovnije da sa jedne strane ne saznas radnju pre vremena a opet da znas sta da ocekujes od filma, onda su to upravo Aibovi postovi i stvarno mi nije jasno sta je to sto po tebi njegov post cini predugim da ne mozes/zelis da ga procitas... Narocito sto je on za svaki film napisao maksimalno po recenicu - dve...

I kad vec stavi link do IMDB ili nekog drugog sajta - zasto je onda vazno da napise koji je zanr, glumci etc.? Ovde bi trebao da napise neki subjektivni utisak koji se ne moze naci na svakom koraku a ne da li u filmu glume Pera, Mika ili Laza sto em mogu naci za par sekundi em vecini ne mora nista da znaci o kvalitetu filma i tome da li ga gledati ili ne.

@ Doomche

Citam ja i tvoje od nekoliko pasusa pa ti sad zamisli koliko imam vremena za bacanje.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 23:59   #3682
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Wink Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ne mislim da autoritet ima ikakve veze sa tim... ako se opis bazira samo na pridevima, to je proizvod ličnog ukusa. Meni je "vrhunski", ali da li će i tebi biti? Tako ti neću približiti film, niti ćeš biti zainteresovan da ga gledaš. Ne bi ništa dobila time da mi neko kaže da je film "super", i onda da počnem da ga gledam i vidim da je (po meni) teško sr...., a uz to i horor (koje ne gledam), u kome igra Majkl Daglas (koga organski ne podnosim) itd. Ovako se pojasni žanr filma, iz koje je decenije, koji glumci igraju u njemu i kakve su uloge ostvarili...

Uostalom, zahvaljujući opisima drugih ljudi u ovoj temi poželela sam da gledam filmove koji mi verovatno na pamet ne bi pali, a isto tako sam na vreme saznala koje treba da preskočim, što je - ponavljam - i poenta teme. No ako te mrzi niko te ne tera da postuješ, sve se ovde radi na dobrovoljnoj bazi

Ja inace uzivam u gledanju filmova,dobrih filmova...
Naravno,uvek se desi neki izuzetak,bude ih malo vise ali nista lepse nego bar 1 odlican film odgledati dnevno.
Sto se tice mojih utisaka i opisa tipa fenomenalan,fantastican,odlican...nije tesko kliknuti na link prema imdb-u koji su za svaki film ostavljeni pa pogledati jos vise detalja ali dobro...
Inace,filmove nikada nisam birao i gledao po rejtingu nekih kriticara i k......h znalaca,filmove koji se vrte po festovima nekim i oni koji su u nominaciji za oskara,ima ih gomila...
Za to bi bas puno vremena trebalo ali Hale beri je dobila oskara za ulogu u filmu(mrzi me da trazim kako se zove)sa Bob Tortonom,ako se ne varam,odgledao sam film koji je toliko najavljivan i hvaljen,ja sam se smorio do kostiju!!!
Dzabe sve te hvale,trejleri...kao i za igre,ubace vrh i sve najbolje sto se moze izvuci a na kraju dno dna bude!
Koliko filmova ima koje sam nabrojao i koje sam jos planirao da navedem koji su stvarno posebni u svom zanru ali mozda(nisam neki koji prati nominacije,dodele nagrada itd)nisu ni bili nominovani za bilo sta,mozda nikakvu nagradu nisu osvojili i nisu dobro prosli a u stvari su odlicni.Svako ima svoj ukus,slazem se i svi smo razliciti ali ne mozes bas po glumcu da kazes da je film los ili da je dobar.Ja samo mogu da kazem posle filma,dobro ili lose je glumio,steta sto nisu dali ulogu tom i tom,sigurno bi mnogo bolje sa njim izgledalo.
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CaptainCrash na korisnoj poruci:
Marshall George (19.3.2012)
Stara 29.2.2012, 0:59   #3683
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ako ti se ni toliko ne chita, onda lepo klikni IMDB link, pa lepo nadji radnju ukratko.
Heh, kliktanje oduzima puno vrmena - ja više volim hoverovanje preko linka



Ma, videli ste smajlija iza one moje rečenice? Naravno da sam pročitao šta je Aibo napisao, samo sam izneo primedbu na nedostatak radnje, što je meni najvažnija informacija u ovakvoj temi.

Iskreno, nisam baš siguran ni šta znači "zrelost pojedninačnih kadrova" ili "delić mere i takta ovih starijih" --- mada, razlog za to može da bude to što ja, kao što sam već rekao, film posmatram isključivo kao zabavu, ne kao umetnost.

U svakom slučaju, jedan "lajk" za Aibove predloge filmova!

@ CaptainCrash: meni je Monster's Ball odličan film...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 2:14   #3684
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Smije li se znati zasto ne ?
Zašto ne gledam horore? Traume iz detinjstva

Odgledala sam kao klinka Stravu u ulici brestova, posle koga sam imala tripove sa krevetom i prozorom godinama... Više ne gledam ni trilere!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 10:21   #3685
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jack and Jill (2011), http://www.imdb.com/title/tt0810913/



Family guy Jack Sadelstein prepares for the annual event he dreads: the Thanksgiving visit of his twin sister, the needy and passive-aggressive Jill, who then refuses to leave.

Hehe, dobra komedija. Adam Sendler super u dvostrukoj ulozi brata i sestre blizanaca.

Ocena: 6.5
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 14:58   #3686
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ 11 nominacija za Zlatnu malinu. Trailer mi je bio dovoljan da mi se film ogadi.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku mp3lopov na korisnoj poruci:
Doomche (29.2.2012), Eddy (29.2.2012), Iris (29.2.2012), Nash Knight (1.3.2012), Nestor (29.2.2012), pentraksil (29.2.2012)
Stara 29.2.2012, 15:19   #3687
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
^ 11 nominacija za Zlatnu malinu.
Aha, čak je Adam kandidovan za malinu za glavnu mušku i glavnu žensku ulogu!

Iskreno, nije mi jasno zašto, pošto je dobro glumio obe uloge, a film je sasvim dobra komedija... Ali, svako ima svoj ukus, valjda Znam da smo devojka i ja gledali ovaj film zajedno i da nam se svideo (naravno, nije neko remek delo, ali je zabavna komedija).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 15:30   #3688
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zoni ja se tebi divim kakve filmove gledas.

Poslednja ispravka: zvjer (29.2.2012 u 17:07)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 15:47   #3689
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Zoni ja se tebi divim kakve filmove gledas.
Hehe, ovih dana ću da odgledam i ovaj film Uvek mi je izazov film sa ocenom ispod 3 na IMDBu
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 18:25   #3690
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Reditelj Christopher Ray, izgleda da svi filmovi na kojima je bio producent ili reditelj nisu dobijali više od 2-3 na IMDB, tako da izazova imaš na pretek Ubedljivo najjače ostvarenje Mega Shark vs Crocosaurus, obavezno pogledati, ja sam bio oduševljen

Poslednja ispravka: JohnnyNT (29.2.2012 u 18:42)
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 18:38   #3691
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gledao sam to Extra je, naročito scena kad voz uleće u usta krokodila
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 18:43   #3692
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da, epic scena

A kad sam već tu, da pomenem i Komodo vs. Cobra, na koji sam slučajno naleteo dok se emitovao na B92. Par riba koje dobro izgledaju (i na trenutke su u bikiniju), dva čudovišta koja ne izgledaju dobro, tupav zaplet i par tupavih likova (radovaćete se kad ih pojede čudovište). Sjajan je i sinopsis na IMDB.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 19:11   #3693
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Od svih njih "najbolji" je Bad Taste... od vrlog nam i sjajnog režisera Petera Jacksona... ima veću ocenu od 3 samo zato što ga režirao, jel'te, Peter Jackson

Film je toliko loš da je zapravo zabavan; naročito posle ručka, baš lepo 'legne' umesto popodnevne dremke... A ako vam to ne bude dovoljno, slobodno pređite na Meet the Feebles, još jedno brilijantno ostvarenje ovog nadasve sjajnog, nadahnutog i talentovanog režisera...


Poslednja ispravka: Iris (29.2.2012 u 19:18)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 19:21   #3694
BokiP
Član
 
Član od: 17.4.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Šteta što se više ne snimaju filmovi kao Žikina dinastija (lude godine), nego samo neke sarkastične serije koje samo zatupljuju ljude. Žika i Milan su bili urnebesni, a ovi dva ipo muškarca i slične emisije su čista glupost.
BokiP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 19:50   #3695
nex999
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cacak
Poruke: 248
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 152 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bad Taste i Dead Alive su legendarni filmovi. Za ljubitelje zanra, koji je "ustolicio" Evil Dead. No nisu za svaciji ukus i ne kapiraju ih svi, to je tacno ...

U vezi Jack and Jill i "umetnika" Sendlera - preporuka
nex999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nex999 na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (2.3.2012)
Stara 29.2.2012, 20:55   #3696
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nex999 kaže: Pregled poruke
Bad Taste i Dead Alive su legendarni filmovi. Za ljubitelje zanra, koji je "ustolicio" Evil Dead. No nisu za svaciji ukus i ne kapiraju ih svi, to je tacno ...
Slazem se. Splatstick filmovi su van sablona. Obozavani i neshvaceni, bas zato sto je akcenat na prikazu odvratnog, a sve je zacinjeno pricom koja je u domenu nebulozne komedije.

Nisam ljubitelj takvih filmova ali znam da su cenjeni i da imaju svoju odanu publiku (one koje znam su narocito pametan narod). Naravno Dzekson ima posebno mesto u njihovim srcima.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 23:32   #3697
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Dnevnik gledanja filmova II

Heh Ostrice kraljice ... priznajem da je i mene taj film dokusurio da sam morao posle toga da spavam sa jednim od roditelja .
Sad kad pogledam unazad svi oni horor filmovi koje sam gledao sa pojedinim predmetom iz escajga se cine kao kao crtachi.Pa stoga preporucujem svima koji vole ovaj zanr da ih gledaju dok su mladji od 18 godina.
Bas prije par godina pogledah "ponovo"(10ti put) Zlu smrt i sam sebe pitah cega sam se ja to toliko uprpo?! Cak sta vise sam se kocio od smijeha.

Cudi me da si tek sada gledala Bad Taste kad je ovaj tip preporucio davnih dana... http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...6&postcount=61

No sta bi sa Majklom, sto ti je nepogodan ?
Meni je gotivan samo zbog(tj.ostao mi je u lijepom sjecanju) :
http://www.imdb.com/title/tt0088011/
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 0:03   #3698
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Cudi me da si tek sada gledala Bad Taste kad je ovaj tip preporucio davnih dana... http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...6&postcount=61
Ma jesam ga gledala još pre sto godina nego sam ga se sad setila, kad su počeli da pominju filmove sa ocenom 3 na IMDB-ju...

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
No sta bi sa Majklom, sto ti je nepogodan ?
Meni je gotivan samo zbog(tj.ostao mi je u lijepom sjecanju) :
http://www.imdb.com/title/tt0088011/
Možda zato što izuzetno cenim opus njegovog oca, pa je on ispao kao Komod posle Marka Aurelija - šonja! Posebno mi je iritantan u Niskim strastima i Fatalnoj privlačnosti
A inače da, i za mene je Lov na zeleni dijamant jedini film u kome glumi da valja, koji volim da pogledam tu i tamo

Što se njegovog oca tiče, ne znam koji film u kome je glumio pre da preporučim - naravno, Spartak se podrazumeva, zatim su tu Lust for life (film o Van Gogu, gde je slikara maestralno prikazao), pa The Vikings, za ljubitelje epske avanture, onda obavezno jedan od najboljih filmova o Prvom svetskom ratu, Paths of Glory... čovek je legenda...

Poslednja ispravka: Iris (1.3.2012 u 11:01) Razlog: lapsus linguae
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 4:00   #3699
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
onda obavezno jedan od najboljih filmova o Drugom svetskom ratu, Paths of Glory... čovek je legenda...
Neznam da li je stamparska greska ili mislis na WW 2 ali u pitanju je prvi svetski rat.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Iris (1.3.2012)
Stara 1.3.2012, 11:01   #3700
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Lapsus, pardon... ovih dana gledam dosta dokumentaraca o Hitleru pa verovatno zato brljavim
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com