Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2013, 3:43   #6681
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Najbolje je da nekako isprobas igru pa da sam prosudis. Meni je igra recimo odlicna....nisam je palio vec neko vreme ali ne zato sto me je smorila ili razocarala vec jednostavno nemam potrebu da jurcam i igram stalno (a to bi me stvarno smorilo). Upalim, odigram malo, povuce me nedelju dve i onda ispauziram. Jednostavno je takva igra, igra se na kasicicu, barem je to moje misljenje. Da ima problema, ima, ali Anet zaista dosta radi na popunjavanju rupa, sadrzaja itd. Igra je jos mlada (ipak je MMO u pitanju) ima dosta potencijala i dosta stvari za ispravljanje ali od mene imas veliku preporuku. Ti sto napustaju igru su uglavnom ocekivali nesto drugo, kao sto rekose GW veterani (jer je GW dosta drugaciji od dvojke) i ljudi kojima je mozda WoW bliskiji. Iako GW 2 ima slicnosti sa WoW-om one i nisu toliko primetne i ocigledne i po meni je dvojka dosta drugacija igra (igram i WoW mada duze nisam uplacivao). Naravno nekome se igra ne dopada i to je to, sve je stvar ukusa. Sve u svemu najbolje je da probas sam preko tih prijatelja pa prosudis. Ja se nisam pokajao kupovinom, igrao sam je jako puno pa opet nisam zavirio u svaki kutak. Puziras kada ti se ne igra, nema potrebe za grindanjem do besvesti jer nemas vremenskog ogranicenja. Meni to odgovara.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ekiman (31.1.2013), ljubo-exyu (31.1.2013)
Stara 31.1.2013, 13:03   #6682
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Inace, igra je sto se grafike tice prelijepa, jedna od najljepsih igara koje sam ikad igrao. A i sveukupni dizajn je bez premca. Dovoljno je da setas krajolikom od jedog do drugog way pointa...
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (31.1.2013)
Stara 31.1.2013, 14:37   #6683
Haki88
Banned
 
Član od: 30.1.2013.
Lokacija: www.mmo-balkan.com/forum
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja sam je igrao neko vrijeme, ali stvarno dosadi. Ako još nemate igru, možete je pokušati dobiti ovdje.
Haki88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2013, 15:22   #6684
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Još uvek igram i to samo jedan segment igre (WvW) i ni ne planiram da prestanem... ako imaš s'kim da igraš ova igra je zlo!!
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Voo Kanigia na korisnoj poruci:
Pile_glodje_kost (31.1.2013)
Stara 2.2.2013, 13:22   #6685
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Vratio sam se u igru posle 2 ili 3 meseca.

Krenuo sam ispočetka, pa šta mi Bog da.
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 13:52   #6686
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ima li kakav nas guild da me inv. 52 elementalist. Nisam ni igrao a uradio prepurchase nije bilo vremena sada malo krenuo pa ako ima guild bilo bi lepo igrati sa nekim od nasih. E da juvler sam ono je bruka koliko se para dobija uzmem item od 50 coppera i napravim item od 2 silvera za bukvalno 3 sec ...
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 16:57   #6687
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nikola123 kaže: Pregled poruke
Ima li kakav nas guild da me inv. 52 elementalist. Nisam ni igrao a uradio prepurchase nije bilo vremena sada malo krenuo pa ako ima guild bilo bi lepo igrati sa nekim od nasih. E da juvler sam ono je bruka koliko se para dobija uzmem item od 50 coppera i napravim item od 2 silvera za bukvalno 3 sec ...
Prijavi se ovde za guild Balkan Legion http://www.balkangc.com/pocetna

Imamo oko 300 clanova, svako vece j eneki PvE ili WvsW raid ili structured PvP, tokom dana mozes uvek da nadjes ljude za dungeone, imamo vent i super je prijateljska atmosfera Server je Piken Square
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 17:00   #6688
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ček sad, pošto se server transfer naplaćuje, ako si na drugom serveru od gilda možeš sa njima preko guest opcije da igraš PvE, a WvW jmože samo ako si na istom serveru, jel` tako?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2013, 17:02   #6689
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ček sad, pošto se server transfer naplaćuje, ako si na drugom serveru od gilda možeš sa njima preko guest opcije da igraš PvE, a WvW jmože samo ako si na istom serveru, jel` tako?
Da, tako je, ali posto mozes diamonde da nabavis i za in game gold, mozes da se prebacis i na guild server kada skupis dovoljno
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grotar na korisnoj poruci:
DeCoy (2.2.2013)
Stara 2.2.2013, 17:07   #6690
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ček sad, pošto se server transfer naplaćuje, ako si na drugom serveru od gilda možeš sa njima preko guest opcije da igraš PvE, a WvW jmože samo ako si na istom serveru, jel` tako?
Tako je stim što treba da znaš da bez obzira na kom si serveru i da li koristiš guesting sistem influence koji zaradiš tokom reprezentovanja svog guilda i dalje ide u korist guild-a.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
DeCoy (2.2.2013)
Stara 7.2.2013, 1:51   #6691
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Gandara FTW!
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2013, 3:11   #6692
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
ljubo-exyu kaže: Pregled poruke
Gandara FTW!
Za PvP Desolation definitivno.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2013, 18:15   #6693
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Za PvP Desolation definitivno.
Znam, ali moram malo da razbudim forum


Poslednja ispravka: ljubo-exyu (7.2.2013 u 18:40)
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ljubo-exyu na korisnoj poruci:
Krilce (7.2.2013)
Stara 11.2.2013, 0:59   #6694
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Sporo idu ove promene. Ako ovako nastave ova igra se nece igrati narednih 7 godina kao GW1. Grind preuzima primat. Optimizacija jos nije zavrsena, zapostavili su to. Sva naredna razmisljanja idu u pravcu cime da nam drze paznju, kojom vrstom grinda, kako da nam na svakih nekoliko meseci objasne zasto dosadasnji armor nije bio dobar pa od sad treba jos da bude infusovan, pa ce posle toga mozda vazno da bude ascendovan, pa ce onda mozda biti kurizovan, ne znam vise.... Dobra je stvar sto PvP stidljivo krecu da priblizavaju GW1 sistemu (koliko vidim iz ovih najava). WoW igraci nas drze u zivotu, forumi polaku zamiru (evo i ovaj). Ovaj sistem servera je potpuni promasaj. District sistem je bio kud i kamo bolji uz jedinstvenu databasu svega. Nisam siguran da li na koreanskim serverima igraju GW2 ili super maria, i sto je najinteresantnije ne interesuje me, a ni njih za nas, kao da svako igra svoju igru. GW1 je imao daleko veci socioloski aspekt. Ovo je kao kad igrate CS u mrezi u igraonici u Kragujevcu i u igraonici u Gornjem Milanovcu. Guildovi nemaju identitet zbog toga. Nas je oko 270 u ExYu i zaista se igraju dobro svi segmenti igre, ali to je samo u nasem dvoristu. U GW1 se odmah znalo ko su War Machine, Esoteric Warriori npr, ko je Starcraft... Ovde se identitet gradi hvalospevima po forumima. Kazem, samo pve PvP najave ako se ostvare i jos nadograde mogu podici igru na visi nivo. Takmicarski duh se moze odrzati samo kroz ladder.

Poslednja ispravka: ljubo-exyu (11.2.2013 u 1:03) Razlog: omatorio i nepismen.
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ljubo-exyu na korisnoj poruci:
r0nIn (11.2.2013)
Stara 11.2.2013, 12:00   #6695
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Realno, nedostaje nešto kao GvG ili HoH. Tu se stiče slava i gradi ime guild-a. Ono kad svako malo server dole ispiše žutim slovima ko je pobedio u HoH
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2013, 13:15   #6696
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
zuloom kaže: Pregled poruke
Realno, nedostaje nešto kao GvG ili HoH. Tu se stiče slava i gradi ime guild-a. Ono kad svako malo server dole ispiše žutim slovima ko je pobedio u HoH
Da, neki sistem koji ce da gradi igrace i guildove na osnovu pravih rezultata. Nesto sto ce stimulisati takmicarski duh. Malo je teze objasniti ljudima koji nisu igrali GW1 koliko je to bila dobra stvar. Cak i u PvE je su neke najprostije i najosnovnije stvari mogle da izazovu takvu emociju, npr. i kod najprostijeg farma drop koji vide svi na chatu (ovde bi mogao biti ogranicen makar na /say podrucje) kad padne gold ili green item pa "ofarba" chat i svi vide pa krene ono: gz, gz... Ovaj sadasnji sistem pridji, pa klikni, pa uzmi, pa razmisli treba li ti, pa ako je dobro pinguj da vide.... uhhhhhhhh. Onako svi vide drop, a ja odlucujem hocu li mu prici ili ne. Pricam, cisto da malo razbudim forum a ujedno i da iskoristim priliku da jos jednom "opljujem" sistem da je bilo potrebno sve i po svaku cenu promeniti u odnosu na gw1. Mogli su makar ostaviti dokazano proverene stvari poput chata, drop sistema, PvP arena i rewarda, ekonomicnosti interfejsa itd itd... Mozda je najgore to sto oni upravo sa svakim novim updateom to menjaju i stvari priblizavaju GW1. Ima li sta crnje nego se truditi da postignes ono sto si vec imao. (nema upitnika, nije pitanje).
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2013, 15:23   #6697
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Na zalost, ni patch u februaru nece doneti neke vece promene u PvP, kako je JS pompezno najavljivao. Dobicemo jednu novu PvP mapu, par ispravljenih bugova, i to je najverovatnije to. Open ne sagledavaju srz problema u PvP-u, vec nam serviraju neke sljastece sitnice, za koje niko nece mariti nakon nedelju dana.

Ljudi svakim danom napustaju PvP, jer je postao neverovatno repetitivan, pa samim tim i dosadan. Iako postoji MM u Paids, mape se menjaju jednom nedeljno zbog testiranja meta-e, koja se prakticno ne menja vec par meseci. Jedina stvar koja se promenila je da su sad ranger-i postali glavne baje, uz elementaliste, pa vecina timova koristi ovakav team build: Guardian Ele Ele Ele Ranger, ili Guardian Ele Ele Ranger Ranger, tako da i ne vidim razlog takvog testiranja.

Sa druge strane, Hot Join je ****** otrov za PvP, jer ljudi bukvalno uce da igraju pogresno, mnogi i ne znajuci da postoji Free Tournaments. Kad sam vec kod toga, od kada su predstavili 1vs1 Paids, Frees su postali poprilicno pusti, zato sto niko ne zeli da igra 40min (ovo je ekstremno brzo, ukoliko sve timove odvalite od zivota sa 500 50, ili nesto slicno), za mnogo losiji reward u odnosu na Paids, za koji je dovoljno uloziti jedan ticket po mecu. Da sam na njihovom mestu, ja bih hot join potpuno obrisao, posto ne sluzi apsolutno nicemu, a Free Tournament bi takodje prebacio u 1vs1. Svako bi imao 15 minuta da odigra makar jedan mec, a verovatno bi i mnogo vise naucili, jer je trenutno stanje katastrofalno.

Medjutim, mogu da se kladim da ovo nikad nece uraditi, jer im se ne uklapa u biznis model, posto bi farmovanje ticketa islo poprilicno brzo, tako da ih niko ne bi kupovao preko cash shopa, sto bi i trebalo da bude slucaj. PvP, i ovako mrtav, njima jos uvek predstavlja obicnu kravu muzaru, samo ne znam koliko je jos ostalo.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2013, 15:29   #6698
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
ljubo-exyu kaže: Pregled poruke
Pricam, cisto da malo razbudim forum a ujedno i da iskoristim priliku da jos jednom "opljujem" sistem da je bilo potrebno sve i po svaku cenu promeniti u odnosu na gw1.
Ako, i treba forumu da se razbudi malo (i malo vise)

Elem, stvari koje ti navodis (drustvena interakcija i sl.) meni su apsolutno nepotrebne. Sta mene briga da li neko zna kakav je moj guild, server i ostalo. Nikad mi je palo na pamet da na chatu pokazujem dropove. Sto bih?

Da se razumemo, meni je GW1 bio prva MMORPG igra koju sam igrao, potom WoW, gomila f2p naslova, SWTOR, i sada GW2.

Meni je bitno da mogu da se zabavim. Recimo, odem u dungeon s dobrom ekipom, pokolje se creep-ova, za..bava se na chat-u. Odem u WvW (vikendom), pokolje se igraca, i tako u krug. U medjuvremenu, teram likove kroz story mode.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (11.2.2013)
Stara 11.2.2013, 22:34   #6699
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ako, i treba forumu da se razbudi malo (i malo vise)

Elem, stvari koje ti navodis (drustvena interakcija i sl.) meni su apsolutno nepotrebne. Sta mene briga da li neko zna kakav je moj guild, server i ostalo. Nikad mi je palo na pamet da na chatu pokazujem dropove. Sto bih?
Epenis? To je ono za sta se igraju MMO naslovi ako izuzmemo dungoen/pvp zabavu sa ekipom koja ce pre ili kasnije da dosadi... Neke igre su to vrlo lepo odradile putem achija,titula,mounta i slicnih dzidza-bidza,ne sluze nicemu konkretnom osim da pokazu i dokazu koliki si nerd. GW2 nema taj aspect i zato sam (ja licno,ne znam da li se jos neko tako oseca) vrlo brzo izgubio interesovanje za isti...
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2013, 22:44   #6700
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Epenis? To je ono za sta se igraju MMO naslovi ako izuzmemo dungoen/pvp zabavu sa ekipom koja ce pre ili kasnije da dosadi... Neke igre su to vrlo lepo odradile putem achija,titula,mounta i slicnih dzidza-bidza,ne sluze nicemu konkretnom osim da pokazu i dokazu koliki si nerd. GW2 nema taj aspect i zato sam (ja licno,ne znam da li se jos neko tako oseca) vrlo brzo izgubio interesovanje za isti...
Imas legendarije i T3 armore, ako hoces da pokazes koliki si nerd, treba bas puno vremena uloziti u njih... Tako da ne bih bas rekao da GW2 nema to.

Neki exotici si su cak skuplji od legendarija a i imaju bolji skin, tako da ima puno stvari ako hoces epenis
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com