Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2012, 19:27   #4681
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
^
BLASPHEMER!!!
Mala ispravka, Iris: Betmen i Supermen su DC comics junaci a ne Marvel (Dizni)
Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Betmen je DC Comics isto vazi i za Supermena
Nije šija nego vrat.

Izdavač je možda drugi, ali je sve to isto (američko) sr... I zato tako dobro i "uspeva".
Nešto ne vidim da su do sada uspešno ekranizovali evropske stripove... ili bilo koji japanski naslov.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2012, 20:40   #4682
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Zar nije? Sve vreme nam Nolan & co. za nesto sto je zapravo tipican stripski materijal i jednostavan-da-jednostavniji-ne-moze-biti zaplet prodaju kao dramu, u cijem je centru mlad covek koga progone licni demoni? A da, sasvim slucajno je jos i Betmen?

Realno, svi su pali na d**e upravo zato što su u ubedjenju da su videli bog zna kakvu duboku priču i njen raskosni smisao, a zapravo su dobili milionitu po redu špansku seriju sa Marvelovim junakom u glavnoj ulozi... tu je i neshvaćeni Spajdermen, pa neljubljeni Supermen, pa raztrzani Halk, i gomila drugih.

U svakom slucaju eto nama štiva, i jack-pota za Holivudske studije i Marvel Comics i u sledećih 20 godina.
Vau gde ide ovaj svet kad se ja slazem sa Iris ali sto se tice Nolana i Betmena/Spajdermena tu smo na istom.
@altec.gs "Posto mi se ne da da u detalje opisujem sta sve nevalja"
Prijatelju sve sto te muci ti detaljno opisi u udari mu spojler pa ko hoce neka cita ko nece niko ga ne tera.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2012, 21:26   #4683
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Nije šija nego vrat.

Izdavač je možda drugi, ali je sve to isto (američko) sr... I zato tako dobro i "uspeva".
Nešto ne vidim da su do sada uspešno ekranizovali evropske stripove... ili bilo koji japanski naslov.
Dilan Dog (moj najomiljeniji strip), Tintin, Marti Misterija, Zagor, Asteriks i Obeliks, Alan Ford itekako su poznati u svetu (takodje imaju svoje filmove) i odlicno prolaze. Japanski manga i anime su takodje u samom vrhu top lista sa vrlo visokim ocenama i verovali ili ne mnogo su popularniji kod moderne umetnosti nego sto su to Marvel ili DC. Jedno je gledati na stripove (pre svega mislim na DC i Marvel) danasnjim odraslim ocima, a sasvim drugo gledati ih kroz oci dece koja smo i sami bili. Marvelovi i DC stripovi/filmovi bude (kod mene) nostalgiju i podsecaju me na detinjstvo zato ih i dan danas volim (naravno ne sve). Ne zato sto su remek dela moderne umetnosti (daleko od toga) vec zato sto su inkarnacije stripova koje sam voleo kao dete.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2012, 21:45   #4684
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Dilan Dog (moj najomiljeniji strip), Tintin, Marti Misterija, Zagor, Asteriks i Obeliks, Alan Ford itekako su poznati u svetu (takodje imaju svoje filmove) i odlicno prolaze. Japanski manga i anime su takodje u samom vrhu top lista sa vrlo visokim ocenama i verovali ili ne mnogo su popularniji kod moderne umetnosti nego sto su to Marvel ili DC.
To je sve ok i slažem se, ali ne u vezi sa filmovima. Evropski stripovi koji su ekranizovani su završili prilično bedno - Dilan Dog, Korto Malteze, Asteriks, Immortel, Blueberry... Amerikanci ih realno ne znaju, nisu zainteresovani niti su ih uopšte skapirali, i loše su prošli na box office-u. TinTin-a su pod svoje uzele aždaje kao što su Spilberg i Džekson, i verujem da je samo zbog toga imao bolju prođu.

Ekranizacija anime i manga naslova nije ni pokušana van Japana, i dobro je što je tako.
Svojevremeno sam čitala da su Amerikanci zainteresovani da ekranizuju Death Note, i da je glavna uloga trebala da bude poverena Zac Efronu O čemu mi onda pričamo...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2012, 21:57   #4685
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Sto je neoprostivo jer mu Betmen dodje socijalna drama.
E pa bas zbog toga!

Reditelj ima 'zastitu' tipa ljudi ce uzimati neke stvari zdravo za gotovo jer film inace igra na ivici naucno moguceg.

Al to ne znaci da mora da se vredja zdrav razum:


Spoiler za Primer - Spojler:
Zatvaranje 5000 policajaca u tunel
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2012, 22:49   #4686
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
To je sve ok i slažem se, ali ne u vezi sa filmovima. Evropski stripovi koji su ekranizovani su završili prilično bedno - Dilan Dog, Korto Malteze, Asteriks, Immortel, Blueberry... Amerikanci ih realno ne znaju, nisu zainteresovani niti su ih uopšte skapirali, i loše su prošli na box office-u. TinTin-a su pod svoje uzele aždaje kao što su Spilberg i Džekson, i verujem da je samo zbog toga imao bolju prođu.

Ekranizacija anime i manga naslova nije ni pokušana van Japana, i dobro je što je tako.
Svojevremeno sam čitala da su Amerikanci zainteresovani da ekranizuju Death Note, i da je glavna uloga trebala da bude poverena Zac Efronu O čemu mi onda pričamo...
Ne ulazim u to kakvi su filmovi, ja mislim da ne vredi pominjati neke poput Doga i TinTina, samo kazem da ljude hvata nostalgija i zato vole takve filmove. Nazalost Holivud to koristi ali problem je u tome sto se ta korist u dosta slucajeva pretvori strip u uzasni koktel zanrova. Betmen je daleko od loseg filma.

Nego da se vratimo malo na temu, odgledao sam danas Paradu.
Ne znam sta da kazem, ideja jeste interesantna, ali je sama izvedba dosta losa. Da je film od starta nastavio sa dosta satiricnom i saljivom atmosferom ne bi bio problem, ali imajuci u vidu da film u dosta slucajeva prelazi i na onu ozbiljnu stranu, ispada da se u SRB (a i u zemljama bivse Juge) divlja po ulici i da pripadnici gej populacije ne smeju da izlaze napolje, i da svaki gradjanin ove zemlje (ili ogromna vecina) ima lose misljenje o njima, a to je svakako daleko daleko od istine. Mislim da je Srdjan dosta preterao u stereotipima (i gejeva i naroda bivse SFRJ) i hteo bih opet da kazem: da je film nastavio sa satiricnim tonom sve bi bilo OK, ali posto film ima nesto ozbiljniji ton u nekim delovima, stice se utisak da u Srbiji niko ne moze da seta ulicom. Gej populacija ima problema u Srbiji itekako ali je to daleko daleko od onoga sto film plasira. Sto se tice komedije, ima par forica na koje sam se nasmejao, ali nista posebno. Dosta losije od kvalitetnih filmova koje je Srdjan ranije radio.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2012, 10:27   #4687
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ekranizacija anime i manga naslova nije ni pokušana van Japana, i dobro je što je tako.
Svojevremeno sam čitala da su Amerikanci zainteresovani da ekranizuju Death Note, i da je glavna uloga trebala da bude poverena Zac Efronu O čemu mi onda pričamo...
Ne bi iznenadilo da je americki remake i dalje u igri. Problem je sto Amerikanci i dalje nece (u stvari ne zele) da shvate neke stvari vezane za anime/manga.
Pa dovoljan je dokaz da je prvobitna ideja bila da se izmeni pozadina glavnog lika i da se od njega umesto genija-negativca, stvori tipican americki osvetnik koji zbog traume iz detinjstva (gubitak prijatelja) hoce da ubija zlocince. Fali jos samo da mu daju plast i dobar auto i dobili smo Betmenovog rodjaka. I da se izbaci shinigami. Pa se reziser pobunio zbog ovih gluposti.
Amerikanci se pravdaju time sto hoce da film priblize siroj masi (posto i dalje zive u uverenju da je 90% Amerikanaca i ostatka sveta i priglupo).
Japanska live action verzija filma se vodila po principu "if it isn't broken, don't fix it", pa je zato i solidno prosla.
Ako vec ne mogu da nadju nekog mladjeg glumca da iznese ulogu, promenite da je glavni lik stariji (eto neka vam igra Kristijan Bejl ), ali sve drugo ostavite kako jeste.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
Iris (27.8.2012)
Stara 28.8.2012, 0:44   #4688
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gledala mi se neka komedija u kojoj glumi George Clooney.Gledao sam Burn After Reading. Apsolutno nisam znao sta da ocekujem osim da su na filmu radila zvucna "imena". Prvih par minuta pomislio sam da se radi o nekoj drami, ili makar, za mene, teze svarivom filmu. Nesto kao Fargo. Medjutim ispostavilo se da je ovaj film ipak komedija, i jedna od smesnijih koje sam gledao u skorije vreme.
Kostimi, lokacije snimanja, "boje" koje se provlace kroz film, napeta muzikal... sve kao da je postavljeno za nekakvu dramu. Ocekujes realizam. Gde je tu humor? U snaznom kontrastu glume na sve ovo! Stekao sam utisak da je svaki, pa i najsporedniji, glumac svoju ulogu odglumio na granici izmedju uverljivog i preteranog. Uspeli su da istaknu i ucine smesnim neke osobine ljudi sa kojima se i sami srecemo u zivotu a da ih mozda nismo ni primecivali, a opet to nije dovedeno do nivoa kreveljenja kao sto cesto bude u komedijama (a upravo zato i kazem za sebe da ne volim komedije). Stvarno odlicno! Mislim da su i glumci uzivali u snimanju ovog filma.
A da - film je spijunski triler.

Zeleo sam da pogledate ovaj film kao sto sam i ja - bez ikakvih ocekivanja. Ali kako da vam ga onda preporucim, i kako da vas zainteresujem? Nadam se da sam ovim prenatrpanim opisom stvorio dozu konfuzije koja vas dovodi u polozaj da ne znate sta da ocekujete od ovog filma.
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 1:09   #4689
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Klip


Сада већ "прослављен" наслов, добитник награда којекаквих фестивала заслужује да га критика поштено нашамара. Прво, очигледан тотални рип-оф чувене "Тринестице" /http://www.imdb.com/title/tt0328538//, од којег је узео буквално све. Што се тиче експлицитних сцена, има их превише и наравно да су претеране, што је без сумње и била намера, и једини selling point који филм има у свом арсеналу. О аутентичности нема смисла причати, тако да је порука аутора помало магловита.. Не бих га ја ни гледао, него се повела прича да је филм заправо легална "илегална бљувотина", и морам признати да има ту истине. Али, након "Српског" филма било је и очекивати да још неко крене тим путевима.
Upravo sam odgledao ovaj "film" stvarno ne kapiram zbog cega je moralo da bude eksplicitnih scena gde su u glavnim ulogama tinejdzeri.Stvarno je zalosno na sta se bacaju pare ko god da je finansirao ovaj "film".
Zaobici ovaj film 0/10 ja stvarno nisam video nista pozitivno u ovom filmu.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 1:59   #4690
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^^
Film nema poentu tj. navorucenije...

Studentski filmic prva godina to je moja ocena.




A sad topla preporuka za filmofile,veoma upecatljiv film :

Waydowntown (2000)
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	way down town.jpg
Viđeno:	28 puta
Veličina:	17,3 KB
ID:	44025  

Poslednja ispravka: Iris (28.8.2012 u 9:37)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 9:30   #4691
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Dilan Dog (moj najomiljeniji strip), Tintin, Marti Misterija, Zagor, Asteriks i Obeliks, Alan Ford itekako su poznati u svetu (takodje imaju svoje filmove) i odlicno prolaze.
Ček malo... Postoje filmovi o Zagoru i Martiju Misteriji?!? Što se tiče Alan Forda, znam samo za onaj italijanski kratak film (možda ipak pilot epizoda nikada snimljene serije?).

@ Markonije: uh, ovaj film deluje baš zanimljivo Hvala za preporuku.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 9:37   #4692
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
A sad topla preporuka za filmofile,veoma upecatljiv film :

Waydowntown (2000)
... a upečatljiv je zbog...?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 12:51   #4693
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
... a upečatljiv je zbog...?
odlican je film. valjda zbog nacina kako prikazuje moderni (kancelarijski) zivot. ima neku cudnu atmosferu,
Spoiler za jer:
delimicno jer, kolko se secam, sva radnja se desava unutar zgrade



inace nema bogznakakvu radnju ali opet je interesantan.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 18:34   #4694
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Zoni

drago mi je da ti se svideo

@Iris

Kako je film reziran,glavni lik,'plot',sve je nekako osobeno za ovaj film,tako da se tesko zaboravlja.

Za neke dublje impresije morao bih opet da ga pogledam jer sam ga gledao pre 10 godina na StudioB.

A setio sam se da ga preporucim,zato ga smatram upecatljivim...


A sad evo najtopliji film koji sam pogledao u zivotu,nekako natera vas da shavtite da ovaj svet i nije tako losh (a i da David Lynch zna da snimi 'normalan film') :

Spoiler za Komican citat (minoran spojler):
Kad zena na pocetku filma pita "koji je broj da pozove 911"



The Straight Story (1999)
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MV5BMTA3MjU5NTA3NjZeQTJeQWpwZ15BbWU2MDA0ODIzOQ@@._V1._SY317_.jpg
Viđeno:	22 puta
Veličina:	16,1 KB
ID:	44028  

Poslednja ispravka: Markonije (28.8.2012 u 18:51)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 21:42   #4695
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

jedan od filmova sa FEST-a koji mi je ostao u secanju je 'Until the End of World'. Kad sam ga gledao, bio je pomalo dosadan. Ali nekako je dosta originalan, rezija odlicna (Wim Wenders) i svidja mi se kako je prikazana buducnost (odnosno sada je to proslost). Muzika je fenomenalna, vredi ga odgledati.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 23:45   #4696
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ček malo... Postoje filmovi o Zagoru i Martiju Misteriji?!? Što se tiče Alan Forda, znam samo za onaj italijanski kratak film (možda ipak pilot epizoda nikada snimljene serije?).

@ Markonije: uh, ovaj film deluje baš zanimljivo Hvala za preporuku.
Mislim da su Turci napravili film o Zagoru, pre otprilike pola veka.

Sigurno znam da postoji film o Teksu Vileru koji je sasvim solidan, i mogu ga preporuciti svakome ko voli doticnog strip-junaka
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2012, 0:47   #4697
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
jedan od filmova sa FEST-a koji mi je ostao u secanju je 'Until the End of World'. Kad sam ga gledao, bio je pomalo dosadan. Ali nekako je dosta originalan, rezija odlicna (Wim Wenders) i svidja mi se kako je prikazana buducnost (odnosno sada je to proslost). Muzika je fenomenalna, vredi ga odgledati.
Genijalan je, ima taj neki mazno-uspavani kvalitet, kao kad sanjaš da si namazao eurokrem na hleb pa kažeš mmm. Od svih filmova u kojima se prikazuju snovi, ovaj je najpribližniji mojim sanjačkim iskustvima, jer nekako mi se čini da i ja sanjam crno-belo... mada nisam siguran . A kad čujem Nika Kejva i I'll Love You ('Till the End of the World), o nadolazećoj katastrofi u vatri, plamenovima i dimu, dok glavni junak pesme preklinje devojku da ga spasi (od vatre i haosa, bukvalnih ili figurativnih, svejedno) - fenomenalno. Kada sam prvi put gledao film, mislio sam da se završava sa onom scenom
Spoiler za sadržaj scene, ne tako veliki spojler:
kada sleću u pustinju jer je elektronika na avionu, zajedno sa svime ostalim na svetu, otišla do đavola.

Mislio sam da je film gotov (to je bilo nakon sat i po po početku), i taman rekoh sebi "auh, kako je dobar ovaj film" - a on tek počinje...

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Mislim da su Turci napravili film o Zagoru, pre otprilike pola veka.

Sigurno znam da postoji film o Teksu Vileru koji je sasvim solidan, i mogu ga preporuciti svakome ko voli doticnog strip-junaka
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zagor001.png
Viđeno:	60 puta
Veličina:	62,7 KB
ID:	44030
E da - Zagora nisam gledao (ima li uopšte potrebe, dovoljno je znati da ga je neko nekada snimio ), izbor glumca koji ga tumači je skroz bezveze ali mi se nekako čini da su Čika koliko-toliko pogodili.

Što se Teksa tiče, gledao sam ga pre nekih sto godina na TV-u. Solidan špageti vestern (mada mnogo gori od onih sa Istvudom). Jedino čega se sećam da je imao onu njegovu žutu košulju, i da nije toliko davio kao u stripu (Teks, na dvadeset stranica, jaše kroz pustinju i objašnjava kako će se prišunjati zlikovcima iza leđa, dok Kit Karson sanjari o brdu pečenih krompirića i odresku debelim tri prsta. I tako u svakoj epizodi. )

EDIT: pošto sam mnogo otišao u off komentarišući filmove umesto da kažem šta sam zadnje gledao, evo da kažem :

Poslednji film koji sam odgledao (juče) bio je Sideways. Komedija jako sporog ritma (koji se neće dopasti ljubiteljima Hangovera i tako tih modernih, brzih stvari). Uslovno rečeno romantična priča, ali iz muškog ugla - glavni junak je momak u najboljim godinama svog života koji pliva, batrga se, pomalo davi, pa sve ispočetka i tako u krug. Valjda. Film je skroz ok.

Pretposlednji film koji sam gledao bio je Detachment - odličan film o čoveku koji se trudi da, jel'te, verovatno kao i svi mi ostali, iz najgore moguće situacije izvuče najbolje moguće rešenje. Jel' mu uspeva? Ne znam. Meni ne upeva

Što se Betmena tiče, ovde nije još stigao. Čim stigne idem da ga pogledam, čisto da se ne osećam kao autsajder u ovoj rubrici

Poslednja ispravka: Shumsko_drvece (29.8.2012 u 1:03)
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2012, 1:34   #4698
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Trivia (ili ne): Baziran je na istinitoj priči. OST je apsolutno fenomenalan. Badalamenti ili Newman, moje večito pitanje..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2012, 9:52   #4699
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Mislim da su Turci napravili film o Zagoru, pre otprilike pola veka.
To znam, mislio sam da se priča o nekom pravom filmu

***

Salmon Fishing in the Yemen (2012)
http://www.imdb.com/title/tt1441952/
http://www.rottentomatoes.com/m/salm..._in_the_yemen/



Hm... Super film! Dobra komedija, odlični glumci (udarena Kristin Skot Tomas, ukočeni Juan Mekgregor, prelepa Emili Blant, odlični, mada meni nepoznati Amr Waked), predivni pejzaži Škotske, neprevaziđeni škotski naglasak engleskog jezika... Ideja filma je definitivno malo čudna: bogati šeik iz Jemena je rešio da skrcka silne dolare/funte i napravi u sred pustinje veštačku reku za pecanje lososa!

Sve u svemu, od mene za ovaj film ide visoka ocena: 8/10
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2012, 9:28   #4700
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Best Exotic Marigold Hotel (2011)
http://www.imdb.com/title/tt1412386/
http://www.rottentomatoes.com/m/the_...ld_hotel_2012/



British retirees travel to India to take up residence in what they believe is a newly restored hotel. Less luxurious than its advertisements, the Marigold Hotel nevertheless slowly begins to charm in unexpected ways.

Dobra gluma, interesantna ideja, komedija/drama. Vredi ga odgledati...

Ocena: 7.5/10
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Aibo (30.8.2012), Miki1987 (4.9.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com