Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2008, 23:30   #1
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.131
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Arilienta

Pre par meseci moj ortak i ja smo krenuli da radimo na ovom projektu.

U pitanju je 3D igra iz prvog lica. Zamisao gameplay-a se moze opisati kao akciona avantura uz primese RPG-a (gameplay ce biti Hexen-like). Trenutno je zavrsena prva alpha.

U igri se radi o mladom junaku (nije neimenovan vi mu dajete ime), polubogu, sinu boginje bola Lepterije i ne znanog smrtnog coveka. On je jos kao mala beba bio predat kultu Lepterije na odgajanje i obuku verujuci da je on njihov mesija. U njegovim zlatnim godinama biva poslat na ostrvo na obuku, ali ga zahvata oluja i biva vracen na obalu. Vracajuci se u selo, zatice ga spaljenog i unistenog, i nastanutim demonima i nemrtvim. U svom besu ubija sve demone i krece u potragu za bicem koje je ucinilo to nedelo...

Wallpapere, screenshotove, pricu i trenutnu verziju Alpha 1 otvorenu za testiranje mozete naci na nasem (privremenom) forumu: http://hellthronelepteria.forumotion.net/forum.htm

Inace ovo je tek Alpha 1. Posto verujem da ce oni koji budu uopste obracali paznju na ovo preleteti preko mog posta u Announcementu i skinuti igru, da razcistim neke stvari.

1. Grafika je placeholder. Koriste se stvari koje su dosle uz engine i pride neke besplatne skinute sa interneta. Nemamo modelara i stanje je trenutno takvo.
2. Muzika i zvuci su placeholder. Muzicar (optimus_prime) treba da krene da radi muziku i efekte tako da dok nije to gotovo koriste se placeholder muzika i zvuci cisto da ne bude atmosfera prazna.
3. Gameplay trenutno nije na nivou na kome je zamisljen. Nedostatak modelara uskracuje mnoge stvari, jer borba zavisi od animacije karaktera, fali raznolikost, gradjevine gde ce biti zamke i zagonetke etc...
4. Engine koji koristimo je u trenutnom stanju neoptimizovan tako da ce verovatno dolaziti do pada FPS-a. (Poiskljucujte sve "napredne" opcije pomaze).

Ova demistifikacija je napisana iz cistog razloga da se ne bi sirio "hejt" tipa "Aaaa ovo nije tvoja grafika ukrao si model X iz igre Y" itd. (posto se to cesto desava kada sam ja u pitanju).

Inace planovi za Alphu 2 ukljucuju poboljsanja na nivou gameplay-a (koliko je to god moguce u trenutnom stanju), nadamo se vecu raznolikost i bolju optimizaciju.

Komentare molim vas postujte na nasem forumu, posto hocemo da stvorimo mali (veliki) community za feedback, ideje, etc. + temu o ovome postavljam na vise foruma pa ne bih da budem razbacan po svim forumima (sto se feedbacka tice).

Nove verzije izlaze svakog 15-og u mesecu, sa malim zakasnjenjima / poranjenjima (Alpha 1 je izasla dan pre "oficijelnog release date-a").

Unapred se radujem vasim komentarima.
Pozdrav.

Poslednja ispravka: Andross (14.8.2012 u 17:13)
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (28.10.2008), Irena 93 (15.8.2008)
Stara 15.8.2008, 12:24   #2
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.131
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Evo pokoji screenshot, da vas malo vise zainteresujem:







Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 12:38   #3
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Deluje zanimljivo
Videh na forumu pise da se koriste PhysX drajveri, znaci li to da ce biti interesantne fizike?

I da, smem li da pitam koji endzin koristite? Imate li neki game engine, ili ste ukombinovali vise engine-a?
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 12:40   #4
Bozidar
Član
 
Član od: 16.1.2008.
Lokacija: Luxor
Poruke: 347
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 55 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bozidar
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Bice nesto od ovoga,salim se .
Po ovim screenshotovima bice to lepa igrica.
Sa obzirom da ste je sami pravili igra je po meni odlicna.
I jos nesto,u kom engine-u si je radio?
Bozidar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 12:46   #5
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Ja sam vec igrao igru kod tebe, znas sta san tu rekao al recicu ti ponovo: Igra je preteska za pocetak Necu vise da komentarisem, dok ne izadje verzija za linux
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 13:36   #6
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.131
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Koristimo NeoAxis game engine koji koristi Ogre za rendering i moze da se bira da li ce se koristiti PhysX ili ODE za fiziku.
Bice interesantne fizike, ali otom potom

Inace taj engine ima dosta stvari predefinisano, ali smo dodali dosta custom sadrzaja (kako u kodu tako u igri, neki trenutno nisu u igri, na prvi pogled vam se moze uciniti da je isto kao i na default enginu, ali nije). Nedostatak modelara predstavlja glavni problem, jer kao sto sam vec rekao utice na mehaniku igre.

Postavio sam roadmap za Alphu 2 na forumu i jedan manji feature je vec implementiran, a radi se na drugom.

Pozdrav.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 13:41   #7
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Stevvan me je zainteresovao, hoce li biti nativne verzije za linux?
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2008, 13:44   #8
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.131
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Engine podrzava mono, u planu su MacOSX i Linux, ali sumnjam da ce nesto od toga biti skoro (ima na samom engineu dosta da se radi).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 0:47   #9
Thrugg
Novi član
 
Član od: 17.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Red Dragon, hvala. Konacno je neko ozbiljno podelio utiske

Lik iz treceg lica je placeholder. Kao sto je ANDROSS vec naglasio, fali nam modeler (hitno). Pa.. vecina stvari su placeholderi.
*Za iteme ce biti crossover, gde ce pisati sta su, koji im je efekat i mozda neki mali description. Vec se radi na tome.
*Onaj potion tera karaktera da luci posebne hormone koji ga na kratko vreme ojacavaju xD (daje bonus damage i mali bonus speed). A glava treba da predstavlja besnog lika.
*U planu jesu magije, verovatno ce ih biti vec za mesec dana (tj, na Alphi 2). Takodje ce biti i lukova i samostrela, ali samo za odredjenu klasu.
*mozda
*Bice klasa, trenutno planiramo neke vrlo tipicne klase (Doom Knight, Necromancer, Soul Hunter i Assasin) i smisljamo nove
*Bice nesto slicno, player ce birati neke od ponudjenuh ability-a na svakih par levela.
*U vezi dijaloga jos nismo pricali :O


EDIT: I da, u vezi price... pricu sam napisao na engleskom, a moj drug andross se malo mucio da prevede.. Na forumu pise engleska verzija teksta. Na sprskom zvuci glupo -_-
Thrugg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thrugg na korisnoj poruci:
Red Dragon (17.8.2008)
Stara 17.8.2008, 0:49   #10
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Uuuu dijalozi...

-Give me your soul!
-Ne dam!
-Give....
-Ma mrs more dzukelo jedna. (baba style language)

dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Irena 93 (17.8.2008), Peruzzi (6.11.2008)
Stara 17.8.2008, 1:04   #11
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Procitao sam i verziju na engleskom...... pa isto je (zamislite vi to!?). Salim se, mislim, i dalje treba da se uradi lep uvod, mnogo vam ovo je ovo sturo. Ocete da vam prodam moj tekst. Trazim samo original igru, i malo % od prodaja, moje ime ime na thanks listi, konsultacije prilikom ekspanzija i te sitnice.......ma koga ja zavaravam, dajte mi samo original igru.
I jos sto se tice teksta. Bilo bi dobro da uvodni deo bude uradjen tako sto nadjete nekog naratora hrapavog i cinicnog glasa, dok se tekst pomalo pomera, kao sto je bio narator u Seven Kingdoms II Frythan Wars.
More odo ja da spavam, kasnije cu pisati.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 20:19   #12
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Promenite podnaslov molim vas Hell Throne je skroz u duhu igre i totalno paljevinski, ali Lepteria... Land of Lepra? Mislim, na to asocira ovako na prvu loptu
Stavite neku imenicu u fazonu Deception, Retribution i tako te "ozbiljne" reči koje se završavaju na "ion"
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 20:19   #13
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Ma dobro, ovo je radni naziv.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2008, 23:26   #14
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Mrachna i jeziva atmosfera.To mi kazi.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 12:15   #15
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.131
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Ukljucite se u development :)

U zadnje vreme smo krenuli ozbiljnije da radimo na ovom projektu. Licencirali smo engine koji koristimo i zakupili smo domen za sajt. Sa obzirom da je onaj stari free forum bio bagovit, napravili smo novi, oficijelni da se tako izrazim Tu postavljamo novi art, objave novih verzija i featuresa koji dolaze sa njima etc. Takodje tu je i odsek za testing koji mogu da vide samo testeri (mada u ovom stadijumu razvoja, svako dobija tester status ), u kome rade sa nama na idejnom planu (prica, klase, nivoi, madjije, oruzja ukratko sve sto ce se pojaviti u igri).

Link ka forumu je: http://www.hell-entertainment.com/forum/index.php
Pozivam svakoga ko bi zeleo da prati razvoj i/ili da ucestvuje na idejnom planu (iz istorijata foruma se zna da takvih ima dosta ) da se registruje na nas forum (i naravno da saceka malko da mu dam tester status ).

EDIT: Modeli Dark Wizarda (klasa) i Will-o-Wispa (neprijatelj) su postovani...

Poslednja ispravka: Andross (30.1.2009 u 12:24)
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2009, 1:26   #16
Thrugg
Novi član
 
Član od: 17.8.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Alpha 3 Released!

Takodje postavljacemo nove radove sto je redovnije moguce (kol'ko nam skola dozvoljava), uskoro slede novi updateovi, kao sto ANDROSS rece svi koji su voljni da pomognu su dobrodosli.
Thrugg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 1:30   #17
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Skinuo i probao alpha-u pa je red da bar nesto kazem, posto uvek podrzavam domace projekte, ma kakvi bili .

Opet, apsolutno sam svestan da je u pitanju alpha, public content grafika i zvuci tako da ne bih mogao nesto mnogo da komentarisem.
Moram da kazem da mi za sada ne deluje nesto zanimljivo. Kapiram da je ovo tek uvod u pricu ali valjalo bi da uvedete neke zanimljive obrte, dublje definisanje likova itd. jer ovako (iako osveta jeste dobar pokretac radnje), ne deluje mi kao nesto sto ce me terati da igram.
Sto se tice gameplay-a, pa... alpha je. Kapiram da ce sve to biti ispolirano i bolje. U ovakvom stanju je igra vrlo laka, oni "impovi" vidim da samo gledaju smer kretanja lika pa pucaju malo ispred tebe sto se lako moze izbegnuti a i same "loptice" su me pogodile tek par puta (treba biti BAS BAS blizu lopte da bi te pogodila). Sam collision event cekica sa neprijateljima je cudan, ne kapiram bas dal to cekic udara o zemlju ili samo zamahne nadole (cudan pokret uopste). Jesam ja ukapirao kako da nacentriram neprijatelje i udarim ih, ali osecaj nije dobar iliti zabavan.
E sad, nisam siguran, ali ako konstantno skaces u jednom smeru (pogadjas tajming) deluje mi kao da sve dalje skace, kao da se momentum nagomilava (do odredjene tacke) sto i nije bas dobro.
Dopao mi se veliki otvoren prostor, samo je vrlo lako popeti se na "planinu" i skociti van "kraja sveta" . Dobro de, znam da je alpha .

E sad, ne kapiram bas sta ce te sve dodavati. Glavni koncept gameplay-a je sumanuto setanje po poljanama/selima/tamnicama i levi klik udarac/desni klik magija? Hocu reci, uradjeno je milion puta i cesto nije preterano primamljivo i zabavno. Voleo bih da vidim nesto originalno ili bar zanimljivo u prici/gameplay-u, neku cool ideju itd.

Recimo, posto je glavni lik nekakav demigod, bilo bi zabavno menjati landscape svojim mocima. Zamislite situaciju na poljani, sa mnostvo protivnika, vi bacite neku ultimate magiju koja stvara beskonacnu rupu u zemlji koja usisava neprijatelje pa na kraju ostane rupetina u zemlji u kojoj, ako ste nepazljivi, mozete i sami da uletite.
Ili recimo da imate moc kontrole protivnika, dodirnete/bacite magiju na neprijatelja koji se onda pridruzi vama i vi ga kontrolisete jednostavnim sistenom (nesto kao Overlord recimo). Znam da ja sad ovde nalupavam kompleksne stvari u gameplay-u ali licno volim da vidim u igri stvari koje je cine unikatnom i zabavnom.
Pogledajte Mount & Blade, radili je muz i zena iz turske (ako se ne varam), izgleda sasvim solidno a igra je neverovatno zarazna, zabavna i, sto je najvaznije, daje osecaj da napredujete, razvijate se i radite upravo ono sto VI hocete, ma koliko igra imala bagova.

E, tako nesto bih voleo da vidim da i nasi ljudi urade. Zato samo napred, ne dajte se .
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 12:38   #18
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.131
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Hvala na ovako iscrpnim komentarima

RedDragonu je Thrugg vec odgovorio na njegova pitanja (bice svega toga polako, ovo je tek Alpha 1).

@ktulu:
Bice u igri raznih stvari (zamke, puzzlei, kojekakve stvari koje su u nasoj moci da napravimo). Glavni uzor za igru je Hexen, veoma matora igra koju sam igrao u detinjstvu, i ponovo nabasao na nju pre godinu dana i igram je dan danas. Nece biti tolko mator gameplay (naravno), to je samo uzor. Sto se cekica tice, takva je animacija trenutnog privremenog karaktera (oruzje je zakaceno na bone ruke), stoga sam rekao da nedostatak modelara koci gameplay (raznovrsni napadi, etc.). Za planinu cemo staviti ogranicenje (trenutno nevedljivi collision objekti, posto je engine neoptimizovan da bi stavili npr. sumu). Inace AI je veoma tupav u trenutnom stanju (mislim da ce nam ovo i biti najteze da odradimo), mada i sa takvim mnogi su umirali od tih "lopti" (neki po 5 puta cak ). Za sledecu verziju cemo se truditi da poboljsamo gameplay i popunimo igru u izvesnoj meri (roadmap sam postavio par postova ranije).

Nova verzija ce izaci 15-og septembra, stoga stay tuned!
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 0:58   #19
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Ma ja sam ti svojevrsni samozvani kolekcionar starih PC igara tako da dobro znam sta je Hexen . Cak, ne bi mi smetalo da igra bude sto vise u tom fazonu.
A sto se tice tog zamahivanja cekicem... mozda je bolje da to uopste nema veze sa samim modelom koji se vidi u 3rd person-u vec, kao sto je kod 90% FPS igara (bar ja tako mislim), da jednostavno "kalemite" i namestite da FPS osecaj bude prijatan, animacija ruku i oruzja je tu tek za privid realnosti i logicnosti napada, ali ne mora da i direktno utice na gameplay, zar ne? Kazem ovo jer mislim da je tako lakse, ne i bolje, naravno.
A da, super je onaj most, nisam ga primetio prvi put, bas se vidi kako fizika radi tu, samo da bude recimo duzi i sa manjim daskama itd, cool feeling.

Nego, znam da je vecina u grafike placeholder, ali dal' su i ove dve vrste neprijatelja public content ili ste ih originalno napravili? Oni mali "loptashi" su bas cudnog dizajna, pa rekoh da pitam . Anyway, ajd da vidimo 15. septembar .
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arilienta, game development, hell entertainment, hell throne lepteria, pravljenje igara


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough) zoran845 Avanturističke igre 190 1.3.2012 12:56
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Flash igre jonathan Male igre 26 2.7.2008 17:20
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com