Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2008, 16:30   #1
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Kako da najbolje razdelim kablovski Net na 2 kompa?

Imam 2 obicna desktop racunara,i takodje imam na jednom SBB kablovski internet. Hteo bih da razdelim net tako da ga imam na oba kompa, ali pod uslovom kada oba kompjutera koriste internet u isto vreme, da se automatski protok podeli na 2 jednaka dela, a recimo kada samo jedan komp koristi net da na njemu bude maksimalna brzina.
Posto nemam nikakvih iskustava sa ovakvim stvarima, da li biste mogli da mi pomognete oko odluke koji ruter da kupim(bolje nego svicher kolko ja znam)..?
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 21:07   #2
atomic
Član
 
Član od: 19.11.2008.
Poruke: 65
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kako da najbolje razdelim kablovski net na 2 kompa?

U principu svaki ruter će ti na najlakši mogući način rešiti problem deljenja neta. Na tebi je da odlučiš da li želiš žični ili bežični. Kada jedan računar koristi net, on normalno koristi maximum. A, da bi podelio brzinu, trebaće ti neki odgovarajući 'net limit' softver. Što se tiče rutera, vidim da su na našem tržištu popularni TP Link ruteri. Eto ja Planet XRT-401E žični ruter koji radi odlično (nije ni jednom za godinu dana zaglupio ili na bilo koji način zakazao) . I nije bio skup - negde oko 2500 dinara.
atomic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 22:41   #3
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Kako da najbolje razdelim kablovski net na 2 kompa?

Ruter je normalno bolji od switcha i hub-a. Sto se protoka tice, nista ja tu nebih dirao jer ako limitiras pola/pola onda kad ti recimo ne radis nista onaj tamo drugi komp dobija samo 50% protoka. I ako sve to ide preko rutera mislim da ce ti trebati neki program koji ima klijent/server podrsku. Nisam siguran, mozda NetLimiter moze da pomogne.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 23:04   #4
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako da najbolje razdelim kablovski net na 2 kompa?

hvala na odgovorima..
Da li bi na taj nacin bili povezani kompovi ili bi ih morao povezivati na neki drugi nacin..?
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 23:41   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kako da najbolje razdelim kablovski net na 2 kompa?

Sve preko rutera ide, nema da brineš
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 21:08   #6
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako da najbolje razdelim kablovski net na 2 kompa?

Citat:
atomic kaže: Pregled poruke
U principu svaki ruter će ti na najlakši mogući način rešiti problem deljenja neta. Na tebi je da odlučiš da li želiš žični ili bežični. Kada jedan računar koristi net, on normalno koristi maximum. A, da bi podelio brzinu, trebaće ti neki odgovarajući 'net limit' softver. Što se tiče rutera, vidim da su na našem tržištu popularni TP Link ruteri. Eto ja Planet XRT-401E žični ruter koji radi odlično (nije ni jednom za godinu dana zaglupio ili na bilo koji način zakazao) . I nije bio skup - negde oko 2500 dinara.
Hvala na odgovoru.
Jel znas mozda gde ima da se kupi taj ruter Planet XRT-401E ne mogu da nadjem nigde, ako ne sme ovde da se napise bar mi na pm posalji ili bilo ko drugi ako zna...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje danskog XP-a na engleski XP, da li je moguce i kako freeminder Operativni sistemi 6 19.9.2008 13:19
Kako da instaliram KDE theme na Fedora-i 8? Deusdies Slobodni softver 2 18.11.2007 21:02
Kako najbolje rasporediti gigabajte na hard disku Down Force Operativni sistemi 42 25.1.2007 23:00
Kako istovremeno da imam sliku na tv i monitoru alien Video/TV softver 4 5.3.2006 0:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com