Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2005, 20:14   #81
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Pirati???

Nisam baš obavešten,ali koliko ja znam zakon o autorskim pravima počeo je da se poštuje tek pre godinu-dve.Ako su ljudi godinama kupovali pirate po razumljivoj ceni,šta mislite kad im odjednom Mlađo kaže:"Ajd,sad je to protivzakonito(a 90% kompjutera u vladi ima piratske softvere),i sad ćeš ti da kupuješ po ceni od 3000,iako ti nemaš para za to,iako ja koristim pirate,iako imaš platu 10000,iako...".I to je najgore:ljudi koji nam pišu zakone,sami ga krše!Mislim,original mogu da kupe jedino poslanici i avio-mehaničari,zar ne.
Btw.pročitajte šta je Kuzma rekao u najnovijem SK-u,I/O port,poslednje pismo,3.odgovor.
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 9.11.2005, 20:25   #82
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Na neki način si u pravu.Bebi najteže pada kada joj otmeš zvečku, tako da se to o čemu pričaš u neku ruku i da razumeti.Ali opet sa druge strane, pre ili kasnije se moralo krenuti sa suzbijanjem piraterije, jer ako se to ne desi, nikada nećemo imati softversku industriju, niti ćemo moći u EU, a bogme ni sankcije ne bi bile daleko.
Citat:
i sad ćeš ti da kupuješ po ceni od 3000,iako ti nemaš para za to,iako ja koristim pirate,iako imaš platu 10000,iako...".I to je najgore:ljudi koji nam pišu zakone,sami ga krše!
Ovo je klasično pravdanje jednog kriminala drugim.Mislim, kakve to veze ima sa tobom.Neki od tih ljudi su, barem po pisanju štampe, povezani sa kojekakvim aferama vezanim za švercovanje, krađe, pa i ubistva...Da li to sad znači da narodu treba dopustiti da sve to radi i da se to smatra legalnim.I don't think so.
Sa onim o "otimanju zvečke" i mogu da se složim sa tobom, ali sa ovim drugim ne.
Marko_L je offline  
Stara 9.11.2005, 20:28   #83
Chaos
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Ljudi, zasto ici npr. iz Kragujevca za Beograd preko Subotice ako je direktno mnogo lakse i jeftinije,tj. zasto da komplikujemo kada su stvari savrseno proste i funkcionisu bez problema. Jel imas pirata iz komsiluka kom na celu pise IMAM SVE,IMAM SVE,STA NEMAM SKINUCU TI PREKO SATELITA?I to ti jos zavrsi za nekih bednih 50-60 dinara po disku , pod uslovom da vec duze vreme kupujes kod njega. Ako imas onda znas o cemu pricam ako nemas nadji jednog i budi happy kao svi mi ostali koji kupujemo samo pirate!Onog koga grize savest sto ce nekog baju koji je danima ,mesecima ili mozda godinama pravio neku igru ili program da skrati za koji jevro taj pravo u prodavnicu sa originalima nek se vrisne po dzepu za koju hiljadu i cao djaci,a mi ostali imamo nasmejane pirate. Sto se tice krekova, sve ce biti krekovano pre ili kasnije( dobro,dobro skoro sve 99,5%,za npr. Toku moramo jos samo malo “da se strpimo” ) .
I pustite te price,na zapadu svi kupuju samo originale, svest ljudi je drugacija I blablabla truc.Chatovao sam sa jednim likom iz Amerike ( pazi ovo kao da sam ja jedini ko je chetovao sa nekim iz inostranstva),I lik mi kaze da ozbiljno igra igre ,vec nekoliko godina, da se lozi na fps,na rpg na strategije… i da ima pozamasnu kolekciju igara.Pitam ga ja kolika je ta njegova kolekcija a on mi jadnik kaze celih 24 originalnih naslova…
Ej bre celih 24 igara ima covek i to je jos ponosan na svoju kolekciju koju sastavlja vec nekoliko godina i ne planira da odustane od tog pohoda. Nisam imao srca da mu kazem kolike su kolekcije (doduse piratske , sem tu i tamo kod nekih koji imaju samo originale) diskova koje imaju ljudi sirom nase lepe piratske Srbije.

Imaju pravo “nasa braca” iz britansko–indijsko-hebrejskog sastava koji se zove ASIAN DUB FOUNDATION u pesmi Fortress Europe
Poslusajte ako imate prilike! Ali obavezno, a evo i adrese texta pomenute pesmice:
http://home.no.net/asiandub/enemylyrics.html#fortress

Poslednja ispravka: Chaos (9.11.2005 u 23:29)
Chaos je offline  
Stara 9.11.2005, 20:49   #84
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Besplatan softver ili je osakacen, krije spywere, trail verzija... Pa mozemo mi ovako do sutra... Ja opet tvrdim da je piraterija losa stvar i da bih voleo da nema piraterije ali stvarnost je drugacija... Nema se para! Ovde jedino kriminalci imaju para za bacanje. I ne mozes nikad uporedjivati Full i Besplatan softver jer je to nebo i zemlja u razlikama! cast jako retkim izuzecima. Inace uglavnom koristimo americki softver kod nas. Pa windows svi koristimo. Ajde Marko reci mi da li imas bar jedan piratski program na kompu? ili da li si nekad imao? I za igrice sam u pravu nema dobre free igrice koja moze da se meri sa piratskim izdanjima
Sale013 je offline  
Stara 9.11.2005, 20:56   #85
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
Na neki način si u pravu.Bebi najteže pada kada joj otmeš zvečku, tako da se to o čemu pričaš u neku ruku i da razumeti.Ali opet sa druge strane, pre ili kasnije se moralo krenuti sa suzbijanjem piraterije, jer ako se to ne desi, nikada nećemo imati softversku industriju, niti ćemo moći u EU, a bogme ni sankcije ne bi bile daleko.

Ovo je klasično pravdanje jednog kriminala drugim.Mislim, kakve to veze ima sa tobom.Neki od tih ljudi su, barem po pisanju štampe, povezani sa kojekakvim aferama vezanim za švercovanje, krađe, pa i ubistva...Da li to sad znači da narodu treba dopustiti da sve to radi i da se to smatra legalnim.I don't think so.
Sa onim o "otimanju zvečke" i mogu da se složim sa tobom, ali sa ovim drugim ne.
Ajmo redom...

Sankcije zbog toga što imam piratski NBA? Ono za EU,u redu ali sankcije...

Kakve veze imaju naša softverska indrustija i piraterija?Ne razumem.Ako je to zbog stranih distributera...Pogledajte naše susede i Ozbiljnog Simu...

Ok,za ovo si u pravu.Ali opet nemoralno je,zar ne?
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 10.11.2005, 1:20   #86
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
I pustite te price,na zapadu svi kupuju samo originale, svest ljudi je drugacija I blablabla truc.Chatovao sam sa jednim likom iz Amerike ( pazi ovo kao da sam ja jedini ko je chetovao sa nekim iz inostranstva),I lik mi kaze da ozbiljno igra igre ,vec nekoliko godina, da se lozi na fps,na rpg na strategije… i da ima pozamasnu kolekciju igara.Pitam ga ja kolika je ta njegova kolekcija a on mi jadnik kaze celih 24 originalnih naslova…
I na zapadu je situacija šarolika što se tiče kućnih korisnika.Imam gomilu prijatelja preko tako da znam kakva je situacija.Piraterije naravno ima i tamo.Neko kupuje isključivo originale (neko zato što se plaši zakona, a neko zato što ga jednostavno mrzi da čeka crack, pa će pohrliti da bude među prvima u redu kada neka igra stigne u rafove), neko isključivo pirate, a neko kombinuje pa nešto kupi, a nešto jednostavno svuče preko p2p ili warez sajtova.Ali ono čega tamo nema, i to ponavljam po stoti put jeste piraterija po firmama, piraterija na ulici, niti oni koji rade nešto komercijalno koriste pirate, niti možeš tek tako bez posledica da nudiš piratski softver.Dakle, piraterija jednostavno nikada neće nestati, ali ono što može da se uradi jeste da se ona suzbije na prihvatljivu meru i to je ono čemu treba da težimo.
Marko_L je offline  
Stara 10.11.2005, 1:34   #87
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Besplatan softver ili je osakacen, krije spywere, trail verzija...
Trial verzija je jednostavno trial verzija, a ne freeware.Mešaš babe i žabe.I šta ti to znači osakaćen ? Da li si ikad pokušao da koristiš neki besplatan softver i koji ? Baš me zanima, kad možeš tako da tvrdiš.
Citat:
I ne mozes nikad uporedjivati Full i Besplatan softver jer je to nebo i zemlja u razlikama!
LOL
A šta bi tebi trebalo da bude Full softver ? Ja za to ne znam.Softver može biti besplatan ili komercijalan, a i jedan i drugi mogu biti full ili demo verzija.
Citat:
Nema se para! Ovde jedino kriminalci imaju para za bacanje.
U tome i jeste problem.Gotovo svaki prosečan srbin tako gleda na kupovinu softvera, kao trošak i bacanje para, umesto kao na investiciju.
Citat:
Ajde Marko reci mi da li imas bar jedan piratski program na kompu? ili da li si nekad imao?
Na to sam dao odgovor barem jedno 5 puta.Pročitaj temu od početka, jer nemam nameru da se ponavljam.
Citat:
Sankcije zbog toga što imam piratski NBA? Ono za EU,u redu ali sankcije...
Ne zbog toga što ti imaš piratski NBA, niti zbog toga što svaki drugi vlasnik kompjutera ima taj isti piratski NBA, već zato što 95% ljudi u Srbiji, vlasnika računara, koristi gomilu piratskog softvera + što preko 80% firmi koristi piratski Win, piratski Office, piratski WinZip, i ostalog softvera ukupne vrednosti koja ne može ni da se sračuna.
Marko_L je offline  
Stara 10.11.2005, 1:43   #88
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Kakve veze imaju naša softverska indrustija i piraterija?Ne razumem.Ako je to zbog stranih distributera...
Pokušaću da ti objasnim na plastičnom primeru.Recimo imamo Peru programera koji se ortakom ili par ortaka rešio da napravi neku low budget igru.I sad on hoće tu igru da pusti u promet i stavi neku nisku cenu, koja jedva pokriva troškove, od ajde da kažemo 500 dinara.E sad, da je situacija normalna i da piraterija nije tek tako dostupna, neki bi i kupili tu igru, ali pošto ti neki mogu bez ikakvih problema da kupe Quake 4 za 100 dinara.Šta misliš da će odabrati ? 5 "AAA" naslova ili jedan Perin naslov.Isti taj Pera puca i više mu nikada ne pada na pamet da pokuša da se bavi time i čeka prvu priliku da zapali preko, a naša još uvek nepostojeća softverska industrija gubi još jednog talentovanog programera.Kako to utiče na ostale ? Pa jednostavno, taj isti Pera bi taj program prvo prodavao ovde, a kasnije bi ga verovatno ponudio i na stranom tržištu, ili bi barem zarađene pare uložio u neki veći projekat koji bi ponudio na stranom tržištu kao izvozni artikl, na svaku kopiju koju izveze krajnji kupac plaća Peri, Pera plaća porez i pare na taj način ulaze u zemlju, što smanjuje deficit.E sad na ovom prostom primeru to izgleda sitno, ali na krupnijem planu...

Poslednja ispravka: Marko_L (10.11.2005 u 1:47)
Marko_L je offline  
Stara 10.11.2005, 5:21   #89
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Pirati???

kako neko moze u zemlji sa nikakvim standadom da kupuje xp za 12000 dinara koji samo licno koristi?
druga stvar je sa firmama, one jednostavno moraju da placaju, jer zahvaljujuci tom software one i posluju, ali koji ce meni qrac originalni xp? koji uz svu muku i ne radi? i koji je preskup? ili acdsee? koji radi, ponekad?

poenta je u dve stvari a to su freeware i sharewae.

da li ste se nekada pitali zashto za 99% softvera koji se placa postoje dgovarajuci istog kvaliteta ili cjak i bolji beslatni pandani. windows ima unix, ie(koji inache placate kupovinom windowsa) ima operu i mozilu itd.

shareware kazem pri tom misleci na programe koji su besplatni za licnu upotrebu a placaju se za komercijalnu, ili se placaju kroz reklamu, donacije i sl.(ovo nije bash pravilno koriscenje izraza ali mi je bolji nestao)/

dakle prvo pitanje je zashto bi placao kada imash besplatnu opciju (sem igara naravno)? i drugo zashto uopshte ti placash kada bukvalno autorka prava ne ugrozavash jer se ona ugrozavaju samo nelegalnom distribucijom i zaradom na osnovu njih ili pomocu njih(sluchaj sa firmama i piratima)?
dkdnt je offline  
Stara 10.11.2005, 11:17   #90
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
LOL
A šta bi tebi trebalo da bude Full softver ? Ja za to ne znam.Softver može biti besplatan ili komercijalan, a i jedan i drugi mogu biti full ili demo verzija.
Pa mislio sam na softver cija je jedna verzija besplatna a ona "normalna" se placa. Ima ih na tone.
Citat:
Marko_L kaže:
Dakle, piraterija jednostavno nikada neće nestati, ali ono što može da se uradi jeste da se ona suzbije na prihvatljivu meru i to je ono čemu treba da težimo.
Hvala bogu! U tome se 100% slazemo, ai da bi se piraterija suzbila ne vredi slati policiju na ulice da hapsi pirate! Treba povecati standard i razvisti svest kod ljudi da je piraterija nelegalna. Do tad nam nema druge nego da se bavimo piratima...
Sale013 je offline  
Stara 10.11.2005, 15:13   #91
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
Pokušaću da ti objasnim na plastičnom primeru.Recimo imamo Peru programera koji se ortakom ili par ortaka rešio da napravi neku low budget igru.I sad on hoće tu igru da pusti u promet i stavi neku nisku cenu, koja jedva pokriva troškove, od ajde da kažemo 500 dinara.E sad, da je situacija normalna i da piraterija nije tek tako dostupna, neki bi i kupili tu igru, ali pošto ti neki mogu bez ikakvih problema da kupe Quake 4 za 100 dinara.Šta misliš da će odabrati ? 5 "AAA" naslova ili jedan Perin naslov.Isti taj Pera puca i više mu nikada ne pada na pamet da pokuša da se bavi time i čeka prvu priliku da zapali preko, a naša još uvek nepostojeća softverska industrija gubi još jednog talentovanog programera.Kako to utiče na ostale ? Pa jednostavno, taj isti Pera bi taj program prvo prodavao ovde, a kasnije bi ga verovatno ponudio i na stranom tržištu, ili bi barem zarađene pare uložio u neki veći projekat koji bi ponudio na stranom tržištu kao izvozni artikl, na svaku kopiju koju izveze krajnji kupac plaća Peri, Pera plaća porez i pare na taj način ulaze u zemlju, što smanjuje deficit.E sad na ovom prostom primeru to izgleda sitno, ali na krupnijem planu...
Slažem se s tobom.Međutim,da bi ljudi počeli kupovati originale treba uraditi dve stvari:
Povećati životni standard i napraviti svest da je piraterija nešto loše.Tek onda se može razmišljati o kupovini originala.
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 10.11.2005, 21:44   #92
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Pa mislio sam na softver cija je jedna verzija besplatna a ona "normalna" se placa. Ima ih na tone.
Ima, pa ? To su jednostavno Lite izdanja nekog programa koja sadrže minimum potrebnih funkcija i namenjeni su korisnicima koji imaju manje potrebe.Recimo, znam mnogo ljudi koji koriste Adobe Photoshop od 700$ samo da bi isekli neki deo slike ili promenili veličinu iste, e sad da postoji besplatna Lite verzija tog programa zar ne bi u te svrhe bilo pametnije koristiti nju ? Uostalom, nije svaki freeware ogoljena verzija nekog programa.Imaš i dosta freeware programa koji nisu obogaljena verzija nekog većeg paketa, već su aplikacije za sebe, a neki od njih su vrlo dobri i korisni.Pričaš napamet.Lepo reci da je stvar u tome što možeš da kupiš bilo koji program za 100 dinara i da ti je to lakše nego da tražiš neku besplatnu ili jeftiniju alternativu, a ne da lupetaš kako je svaki freeware shit i kako ništa od toga ne može da se koristi.
Citat:
Hvala bogu! U tome se 100% slazemo, ai da bi se piraterija suzbila ne vredi slati policiju na ulice da hapsi pirate! Treba povecati standard i razvisti svest kod ljudi da je piraterija nelegalna.
Apsolutno pogrešno razmišljanje.Kako će se razviti svest kod ljudi da je piraterija loša, ako ti dozvoliš da se pirati prodaju na svakom ćošku ? Baš suprotno, te po ulici i treba hapsiti, dobro možda ne hapsiti, ali im odrediti visoke novčane kazne svaki put kad ih nađu na ulici, pa onda kad narod vidi da je to kažnjivo, možda se i razvije neka svest kod njih da je to loše.A što se tiče standarda, ponavljam ko papagaj, on se ne može tek tako povećati sam od sebe, niti može neko sad da dođe i kaže, "Evo povećavam vam standard, od sada su vam plate 100.000", već mnogo stvari treba rešiti da bi on POČEO da raste.Jedna od tih stvari su i pirati, jer oni koji prodaju pirate ne plaćaju porez, a oni koji bi prodavali originale bi morali da plaćaju, a to direktno utiče na povećanje standarda.
Marko_L je offline  
Stara 10.11.2005, 21:48   #93
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Slažem se s tobom.Međutim,da bi ljudi počeli kupovati originale treba uraditi dve stvari:
Povećati životni standard i napraviti svest da je piraterija nešto loše.Tek onda se može razmišljati o kupovini originala.
Važi isto što sam rekao Saletu.Životni standard se ne povećava sam od sebe, a svest da je piraterija nešto loše se stvara tako što se oštro kažnjavati oni koji preprodaju piratski softver, kao i oni koji isti koriste u firmama.
Marko_L je offline  
Stara 10.11.2005, 21:56   #94
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
Važi isto što sam rekao Saletu.Životni standard se ne povećava sam od sebe, a svest da je piraterija nešto loše se stvara tako što se oštro kažnjavati oni koji preprodaju piratski softver, kao i oni koji isti koriste u firmama.
Ali problem je što se ni jedno ni drugo ne radi!!!
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 10.11.2005, 22:13   #95
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Niko nije ni tvrdio suprotno.Ja nisam rekao da se radi, već da bi to trebalo da se radi.
Marko_L je offline  
Stara 10.11.2005, 23:11   #96
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Evo marko ja sam danas kupio Guild Wars original... ...... vidis da kupujem originale.. Da imam 20000 platu kupio bi i WoW... i kupovo bi originale... Ljudi kad budu imali para kupovace originale jer niko nece da se ciganise za "sicu", tako je sa svim stvarima.
Sale013 je offline  
Stara 10.11.2005, 23:53   #97
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

A što se ti meni pravdaš ?
Marko_L je offline  
Stara 11.11.2005, 1:36   #98
Chaos
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Pa covek ti se pravda ,zato sto mi se cini da bi ti, kada bi mogao naravno,streljao sve nas koji kupujemo pirate
Zasto ne bi napravio neku organizaciju, koja bi se bavila suzbijanjem piraterije sirom Srbije, a i sveta.Nesto kao moderni krstasi ali u ratu protiv piraterije,bez ogranicenja ,mocno i sigurno ,verujem da bi ti bio u stanju da povedesh jednu takvu vojsku.Sta mislish o tome?
A ja sam juce kupio 9 pirata.

Poslednja ispravka: Chaos (11.11.2005 u 2:40)
Chaos je offline  
Stara 11.11.2005, 2:26   #99
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Slusaj Marko, ti si jedan ****** ***** i ******* kakvog jos nisam video. To ce pospesiti standard. Samo hapsite pirate, i nikom manje od tri godine. Krimosi koje su tolerisali i DS i DSS ubiju nekog pa posede 10-tak meseci u zatvoru. Ni u buticima ne mozes da nadjes originalnu konfekciju a da ne govorim o manjim prodavnicama. Godisnje policija zapleni par kilograma teskih narkotika i hvali se uspehom a to je red velicine dnevne potrosnje samo Beograda. I piraterija je najveci problem, mogu zbog nje i sankcije da nam uvedu, a sigurno nikad necemo u Evropu sa piraterijom. I tako dalje i tako dalje. Gde ti zivis. Na svetu PINK-ovog nacionalnog dnevinka.

Sto se profesionalnog softvera tice, ti nikome nemozes da prodas nesto uradjeno u ilegalnoj verziji. Sta ces, kad uzmes kredit za prostor i za osnivanje preduzeca uzmes kredit i za softver koji ces koristiti i nadas se da ces otplatiti sve to. Poredjenje kopiranja softvera i falsifikovanja novca je jedna od besmislenijih stvari koje si rekao, a ima ih puno. Novac ima osnovnu vrednost kao sredstvo placanja, kada ti falsifikujes ti stvaras novac bez podloge, povecavas ukupnu kolicinu novcane mase i slabis valutu. I direktna korist od samog koriscenja fals para. Softver, knjige , filmovi samo smanjuju potencijalni profit izdavackih kuca. Honorari samih autora, programera, nemaju mnogo veze sa prodajom. I da, u najvecem broju slucajeva neko kupuje pirate zato sto ni u snou nema para za original. Tako da oni realno ne gube nista.


Veselo cekam da popijem ban.
grdja je offline  
Stara 11.11.2005, 2:55   #100
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Pa covek ti se pravda ,zato sto mi se cini da bi ti, kada bi mogao naravno,streljao sve nas koji kupujemo pirate
Pa lepo si rekao, čini ti se
Ajde pažljivo pročitaj ceo thread i nađi gde sam ja to rekao da bih učinio bilo šta nažao nekome ko kupuje i koristi piratski softver.Molim citat.
Rekao sam da treba da se reguliše piraterija po firmama, i da se maksimalno oteža nabavka piratskog materijala, tako što bi se pirati uklonili sa ulica, pijaca i ostalih javnih mesta.A ti onda ako imaš gde da nabaviš, pa ko ti brani.Svakako već sad skoro svako ima nekog ko može da im nabavi šta im treba i tako će i ostati.Uostalom, valjda će uskoro broadband postati neki standard i kod nas, pa ćeš moći da skidaš šta ti treba, kao što sav normalan svet i radi.Ali dozvoliti da piraterija bude sasvim legitiman biznis i da neko zgrće pare na tuđ račin, e pa to stvarno ne mogu da podržim, ni u jednom poslu.
Citat:
Zasto ne bi napravio neku organizaciju, koja bi se bavila suzbijanjem piraterije sirom Srbije, a i sveta.
1. Zato što to nije moj posao
2. Zato što imam pametnija posla
3. Zato što to već postoji
4. Zato što i sam koristim ponešto piratsko
Marko_L je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com