Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2005, 21:19   #21
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Pa kad u Srbiji ne bi bilo piraterije onda ne bi bilo ni ovoliko nas na ovom forumu... ili bi svi bili pod linux OS i pozdravili se sa igricama i velikim delom dobrog softvera. Inace svet ima para i kupovina igrice ih kosta isto kao nas DVD film na trafici... Takodje ja da imam pare kupovao bi samo originale...
Sale013 je offline  
Stara 2.11.2005, 22:09   #22
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Takodje ja da imam pare kupovao bi samo originale...
Ajde da se kladimo da ne bi Sve dok je piraterija tako lako dostupna i da imaš platu 3000 evra pre bi kupio sebi auto, neko parče skupog hardvera, dobru odeću, neku tehniku za kuću, jer znaš da to ne možeš da iskopiraš, niti da nađeš na ulici za 100 dinara, dok softver možeš.Barem bih ja tako uradio
Marko_L je offline  
Stara 3.11.2005, 1:35   #23
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

A što se ovog tiče
Citat:
Da li ti zaista ali zaista mislis da se u zemlji u kojoj je prosecna plata ~10.000 dinara ima para za video igre koje kostaju kao u zemljama gde je prosecna plata isto toliko evra?
Pa vidi, i ja bih voleo da vozim najnoviji Ferari, koji je isto tako, gle čuda, skup gde god da se prodaje i šta sad, pošto nemam dovoljno para da ga kupim, ajde da ukradem jedan, jer eto prosečna plata je bednih 10.000 dinara.Ok, znam da će neko reći da ovo nije dobra analogija, ali u suštini to su jako slične stvari, jer i jedno i drugo spadaju u luksuz za nekoga ko nema para, a ni jedno, ni drugo nisu nešto bez čega se ne može živeti.A i uvek mi je bilo interesantno, kako neko uspe da odvoji 1000 evra za makinu, a ne može da odvoji 50$ za najnoviju igru.Isto tako znam i par likova koji šetaju mobilne koji vrede više nego moj kompjuter i imaju brdo kojekakve tehnike kući (flat screen televizori, dvd playeri, besni 5.1 sistemi...), a koriste pirate zato što "Nema se para", pa ko je tu onda lud ? Pa lepo reci "Koristim zato što mi se može", a ne "Nema se para".
Marko_L je offline  
Stara 3.11.2005, 1:37   #24
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Uostalom, na tržištu ima svega.Zašto neko ko nema para baš mora da igra najnoviji "AAA" blockbuster naslov koji košta 50$ ? Recimo, tu su nekadašnji blockbusteri, kao što je recimo CIV III, koji sada košta negde oko 9-10 zelembaća, što je manje od 700 dindži Age Of Mythology, koliko sam uspeo da vidim, sada košta negde oko 15$ što je nešto manje od 1000 dinara.Pa zatim, recimo ova akcija SK-a, gde se igra može kupiti za 250 dinara.Pa onda, na tržištu postoje i izuzetno kvalitetne Shareware igre čija cena ne prelazi 10-15 dolara.A na kraj krajeva, tu su i freeware igre, od kojih su neke izuzetno kvalitetne i igrive.Dakle, izbora ima, čak i za plići džep, pa i za onoga ko nema ni cvonjka, tako da, man'te me tih priča o "prosečnoj plati".Isto kao što ne može svako da vozi Ferari, već se mora zadovoljiti nekim jeftinijim kolima, tako ne može svako 5 puta mesečno da kupi "AAA" naslov, već treba da se zadovolji nekim jeftinijim naslovima ili onima kojima je pala cena.Stvar je jednostavno u tome, što ljudi nemaju svest o tome da je piraterija nešto loše i da ista ta piraterija nekome nanosi gubitke, i to upravo nama svima (mislim na nas koji živimo u Srbiji), ma koliko čudno to nekome zvučalo.Uostalom, zamisli da si ti recimo automehaničar, i sad dođe čovek, ti mu popraviš auto, a on ti kaže "E jebga, nemam para da ti platim, jer znaš prosečna plata je 10.000" ili da držiš prodavnicu u koju ljudi ulaze uzimaju šta im treba i izlaze bez da plate i samo ti na izlazu kažu "E nemam da ti platim, znaš prosečna plata je...blablabla".Mislim, šta bi ti uradio ?
Citat:
Dobar si.
Za tu "popravku finansijskog stanja"
Da, šta je tu čudno ? Ili ti misliš da je rešenje sedeti kući i igrati igre ili gledati filmove, a pare će već nekako pasti sa neba ?
Marko_L je offline  
Stara 3.11.2005, 3:23   #25
fazza
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 132
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 133 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fazza
Određen forumom Re: Pirati???

Ne postoji savrshena zashtita, tako da nema mesta panici. Sve dok
tehnologija nije vanzemaljska postoji nachin da se razbije.

Istina je da je sve komplikovanije crackovati pojedine programe, ali zapamtite
da josh nijedna zashtita nije ostala chitava. Barem ja ne znam za takvu.
fazza je offline  
Stara 3.11.2005, 12:11   #26
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
Ajde da se kladimo da ne bi Sve dok je piraterija tako lako dostupna i da imaš platu 3000 evra pre bi kupio sebi auto, neko parče skupog hardvera, dobru odeću, neku tehniku za kuću, jer znaš da to ne možeš da iskopiraš, niti da nađeš na ulici za 100 dinara, dok softver možeš.Barem bih ja tako uradio
Pa kupujem igrice koje izdaje SK ... i Ove originalne DVD filmove od 100 do 250din... Za to vec imam para... Kupicu uskoro i Guild wars jer nije neki izdatak ali za WoW nemam pare ... Kupim WoW i placam ga mesecno i onda umrem od gladi..
Sale013 je offline  
Stara 3.11.2005, 12:59   #27
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Ne postoji savrshena zashtita, tako da nema mesta panici.
Tačno tako.U principu sve što može da se pročita, može i da se zapiše.No, sve te zaštite i nisu toliko stavljene zbog sprečavanja kopiranja, već da bi se jasno odvojio legalan od nelegalnog softvera, a i da bi se nekome ko razbija zaštitu jasno utuvila neka svest o tome da radi nešto nelegalno.To je nešto poput zaključavanja kuće.I vrata mogu da se obiju, ali ipak je potencijalnom lopovu drugačiji filing ako mu ostaviš širom otvorena vrata ili ako on mora da ih obije prvo.
Tako da, nije zaštita nešto što treba da se razračuna sa prekršiocima, već se time bave policija i sudstvo i u principu to je ono što je najbolja zaštita.Naravno, treba razlikovati kućnu i pirateriju po firmama, jer iako su u teoriji to dve iste stvari, u praksi to nije tako i svuda u svetu se drugačije gleda na to.Recimo, po firmama u normlanim zemljama piraterije gotovo da i nema, a po kućama ko zna šta sve možeš da nađeš , no ako držiš low profile, tj. ne štrčiš previše, ne baviš se preprodajom, ne zarađuješ uz pomoć piratskog softvera, ili te prvi komšija ne prijavi, niko neće da gubi vreme na tebe.E to je ono čemu treba da težimo, tj. da čovek koji kupi ili nabavi i koristi pirata bude svestan da krši zakon i kakve posledice mogu biti, pa ko voli nek izvoli.
Marko_L je offline  
Stara 3.11.2005, 13:34   #28
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
Tačno tako.U principu sve što može da se pročita, može i da se zapiše.No, sve te zaštite i nisu toliko stavljene zbog sprečavanja kopiranja, već da bi se jasno odvojio legalan od nelegalnog softvera, a i da bi se nekome ko razbija zaštitu jasno utuvila neka svest o tome da radi nešto nelegalno.To je nešto poput zaključavanja kuće.I vrata mogu da se obiju, ali ipak je potencijalnom lopovu drugačiji filing ako mu ostaviš širom otvorena vrata ili ako on mora da ih obije prvo.
Tako da, nije zaštita nešto što treba da se razračuna sa prekršiocima, već se time bave policija i sudstvo i u principu to je ono što je najbolja zaštita.Naravno, treba razlikovati kućnu i pirateriju po firmama, jer iako su u teoriji to dve iste stvari, u praksi to nije tako i svuda u svetu se drugačije gleda na to.Recimo, po firmama u normlanim zemljama piraterije gotovo da i nema, a po kućama ko zna šta sve možeš da nađeš , no ako držiš low profile, tj. ne štrčiš previše, ne baviš se preprodajom, ne zarađuješ uz pomoć piratskog softvera, ili te prvi komšija ne prijavi, niko neće da gubi vreme na tebe.E to je ono čemu treba da težimo, tj. da čovek koji kupi ili nabavi i koristi pirata bude svestan da krši zakon i kakve posledice mogu biti, pa ko voli nek izvoli.
A da li ti koristiš pirate?
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 3.11.2005, 15:17   #29
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

@Marko L

U ala si ti neka postenjacina...
Ok, ti kupuj originale, mi cemo pirate...
Reloader je offline  
Stara 3.11.2005, 20:14   #30
911s [SK]
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Onde iza onoga, a pored ovoga
Poruke: 46
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Razumem ja da ljudi treba da zarade nesto na pravljenju igara. Medjutim, ako zivite u Americi, onda vam standard dozvozljava da kupujete original igre. A s' obzirom da je prosecna plata ovde 15-17 000, onda nema smisla kupovati original od 2-3000 dinara. Vazi, kupovacemo mi sve legalno, ali neka nam prvo povecaju plate na nekih 200 000.
911s [SK] je offline  
Stara 3.11.2005, 20:19   #31
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

@ Marko L

To da li bi koristili pirate i kada bi imali pare je licno pitanje - znaci ne mozes da generalises. Neko bi vreovatno i dalje kupovao samo pirate a neko ne. Ja bih recimo uzimao pirate da vidim kakva je igra - ako mi se svidi kupio bih je 100%.
Reloader je offline  
Stara 3.11.2005, 21:58   #32
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Ajmo redom
Citat:
A da li ti koristiš pirate?
Da, imam nešto mp3 numera, nešto manje DVD filmova, plus i par igara.Doduše, što se tiče igara, to nije zato što nisam hteo da ih platim, već mi je bilo jednostavnije da dođem do piratskih izdanja (ortak mi doneo na noge ).Ali, svestan sam da je to nešto loše i ne pokušavam da to opravdam nekakvim trijadama o "Nema se para".
Citat:
Ok, ti kupuj originale, mi cemo pirate...
Za zabavu sam već odgovorio, a što se tiče softvera koji koristim za rad, uopšte ne mora da se kupuje mnogo toga.Evo, recimo ja na mašini za rad, imam sve legalno, a nisam potrošio više od 200$ (a sa nekim iole ozbiljnijim IT poslom to se nadoknadi za cirka nekoliko dana).Kako ? Pa fino, Windows XP Home cirka 100$, i VS 6.0 na E-bay-u za 80$, a od ostalih programa koristim besplatne alternative koje odlično završavaju posao, a tu pre svega mislim na OpenOffice zna se za šta, zatim DKnop za izradu dugmića, Paint.NET, Image Forge i GIMP za grafiku, AVG Antivirus, Ad-Aware SE Pro...itd.Dakle, uopšte ne treba toliko para da bi imao legalnu mašinu.E sad, drugi je problem što su ljudi navikli da koriste Photoshop u kome koriste 0.01% njegovih mogućnosti ili da instaliraju gomilu softvera za koji ne znaju ni čemu služi.Recimo, znam likove koji imaju instaliran Auto Cad, a veze nemaju čemu služi, misle da je naprednija verzija Paint-a
Marko_L je offline  
Stara 3.11.2005, 22:08   #33
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
A s' obzirom da je prosecna plata ovde 15-17 000, onda nema smisla kupovati original od 2-3000 dinara. Vazi, kupovacemo mi sve legalno, ali neka nam prvo povecaju plate na nekih 200 000.
Oho, ala skače standard.Do juče prosečna plata bila 10.000 (pogledati par poruka iznad u ovom threadu), a sad je već 15-17.000 Za ovo o originalu od 2-3000 dinara sam već odgovorio da ima i jeftinijih alternativa.Nego, ovo što si lupio za 200.000 platu, zaista nemam reči.Čime se ti baviš, ako nije tajna, kad misliš da zaslužuješ toliku platu ? Da tvoj rad zaista vredi toliko ? Pa, tolika plata je retkost čak i u toj Americi na koju se pozivaš.Bez uvrede, ali spusti se malo na zemlju, ok ?
Citat:
To da li bi koristili pirate i kada bi imali pare je licno pitanje - znaci ne mozes da generalises.
To je tačno, ali generalno bi većina nastavila da kupuje pirate, ukoliko bi bili lako dostupni, a pare bi preusmerili na nešto korisnije kao što je nabavka novog nameštaja, kupovina nove veš mašine, frižidera i šporeta ili pak dobrog automobila...tako da, i dalje verujem da standard nije taj koji može da suzbije pirateriju, već zakoni i sprovođenje istih.
Marko_L je offline  
Stara 3.11.2005, 22:14   #34
Ronin
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 60
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ronin Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ronin
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
Ajmo redom

, AVG Antivirus, Ad-Aware SE Pro...itd.Dakle, uopšte ne treba toliko para da bi imao legalnu mašinu.
Jel se ja varam ili Ad-Aware nije besplatan u Pro verziji

Ja lično ne da nisam nikad kupio original igricu, nego nikad nisam ni držao original u rukama!! I nije mi žao!! Mi smo poslednji bastion odbrane od zapadnjačkog kapitalizma!!! Ne dam pare i gotovo
Ronin je offline  
Stara 3.11.2005, 22:16   #35
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
To je tačno, ali generalno bi većina nastavila da kupuje pirate, ukoliko bi bili lako dostupni, a pare bi preusmerili na nešto korisnije kao što je nabavka novog nameštaja, kupovina nove veš mašine, frižidera i šporeta ili pak dobrog automobila...tako da, i dalje verujem da standard nije taj koji može da suzbije pirateriju, već zakoni i sprovođenje istih.
Pazi - veci standard - veca mogucnost izbora - ovako smo osudjeni na pirate ma sta ti ili bilo ko pricao. Da imamo pare (tj. veci standard) i ova zemlja bi bila normalnija pa bi bilo i manje piraterije... pa ko nece legalno - morace.
Reloader je offline  
Stara 3.11.2005, 22:26   #36
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Jel se ja varam ili Ad-Aware nije besplatan u Pro verziji
Ne varaš se.Ja sam ga greškom svrstao u besplatne alternative, jer mene nije ništa koštao, tačnije dobio sam ga na poklon.
Marko_L je offline  
Stara 3.11.2005, 22:39   #37
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Mi smo poslednji bastion odbrane od zapadnjačkog kapitalizma!!! Ne dam pare i gotovo
Upravo to je jako pogrešno razmišljanje.Piraterija ponamanje šteti zapadu.Imaju oni svoje tržište i oni svakako neće propasti zato što Pera, Mika i Žika u Srbiji neće da im plate za softver.Piraterijom su najviše pogođeni domaći developeri i što pre ljudi to shvate, to bolje za ovu zemlju.
Citat:
Pazi - veci standard - veca mogucnost izbora - ovako smo osudjeni na pirate ma sta ti ili bilo ko pricao.
Da, ali veći standard neće pasti s neba, kako to zamišlja mali Perica, već taj standard mora da se izgradi, pre svega time što će se ukinuti crna i siva ekonomija i time što će se zakoni poštovati, pa među njima i onaj o autorskim pravima čije nepoštovanje je nanelo možda i najviše štete domaćoj industriji
Citat:
Da imamo pare (tj. veci standard) i ova zemlja bi bila normalnija pa bi bilo i manje piraterije... pa ko nece legalno - morace.
Ama, neće morati.U tome je stvar.Niko tebe neće ganjati, ako si eto odlučio da par puta mesečno iskopiraš neku igru i odigraš.Treba stati na put dilerima, preprodavcima, onima koji koriste piratski softver za rad i ostalima koji uzimaju velike pare na tuđem znoju.Da li iko od vas zna koliko truda, vremena i novca treba da bi jedan softver ugledao svetlost dana ?
Marko_L je offline  
Stara 3.11.2005, 22:42   #38
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

@Marko L
E pa svaka tebi cast si takav kakvim se predstavljas. Da je vise takvih kao ti ovde bi informatika procvetala. Barem za nas koji studiramo ili se bavimo IT sektorom... Samo istina je da ako si takav... Onda si ti malo bogatiji od vecine ovde i nikad nisi video pravi srpski standard zivota.
Sale013 je offline  
Stara 3.11.2005, 23:00   #39
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
Ama, neće morati.U tome je stvar.Niko tebe neće ganjati, ako si eto odlučio da par puta mesečno iskopiraš neku igru i odigraš.Treba stati na put dilerima, preprodavcima, onima koji koriste piratski softver za rad i ostalima koji uzimaju velike pare na tuđem znoju.
Bas lepo. Samo onda mi ne treba puno da logicki zakljucim da ako nema dilera onda ni ja ne mogu da "par puta mesečno iskopiram neku igru i odigram"

I BTW. mogu da zakljucim po komentarima (ispravi me ako gresim) da spadas u bogatiju (visu) klasu ljudi s obzirom da mozes da das ~200 evra samo na softver...
U tom slucaju tesko mozemo da gledamo na stvar iz iste pozicije...
Reloader je offline  
Stara 3.11.2005, 23:10   #40
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Onda si ti malo bogatiji od vecine ovde i nikad nisi video pravi srpski standard zivota.
Šta smatraš pod srpskim standardom života ? Ja recimo, kad odem do grada vidim da svaki drugi prolaznik ima mobilni od 200 ili više evra, da me je prosto sramota da se javim na moj 3 godine stari Siemens c35, koji verovatno sada ne vredi ni 10 evra.Dosta kafića je puno čak i radnim danima kada bi trebalo da se nešto radi.I ko je tu onda lud ? Svi hoće veću platu, a niko da mrdne zadnjicom za to, već ono, čeka da padne sa neba.
Što se tiče toga da sam malo bogatiji od većine ovde, to ne bih znao, jer niti znam ko se čime bavi, niti koliko zarađuje, ali zadovoljan sam svojim primanjima i verovatno zarađujem više od proseka, ali i radim dosta.Ponekad kad stisnu rokovi ne stignem da odspavam ni 4 sata za 3 dana.Veoma često sam posle 8 sati provedenih u firmi, radio i privatno.Hebi ga, ništa ne pada s neba i samo od tebe zavisi kakva ćeš primanja imati.
Ali da ne idemo previše offtopic, i dalje stojim iza toga da ljudima nije problem da kupe dobar mobilni i da sede po kafićima, ali kad treba da se kupi legalan softver, e onda "To je skupo" i "Nema se para".
Marko_L je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com