Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2006, 9:19   #1
ColdPlay
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Mustek PowerMust Office 650 Instalacija Pomoc

e sad zanima me neko ko je vec instalirao ovaj ups kako da ga osposobim za rad ....on je povezan preko USB-a to jest tako ga prepoznaje winpower software koji je dosao sa njim i tu je sve ok ...ali posto su nestanci struje cesti nikako da se startuje ...a neznam kako da ga podesim u windows-u posto u power options kad odem na ups neznam kako da prepoznam taj uredjaj.....jkel tamo od opcija za povezanost imam samo COM Port od 1- neznam ni ja kog broja ....a meni pise da je port USB
ColdPlay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 12:04   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Mustek PowerMust Office 650 Instalacija Pomoc

Citat:
ColdPlay kaže:
e sad zanima me neko ko je vec instalirao ovaj ups kako da ga osposobim za rad ....on je povezan preko USB-a to jest tako ga prepoznaje winpower software koji je dosao sa njim i tu je sve ok ...ali posto su nestanci struje cesti nikako da se startuje ...a neznam kako da ga podesim u windows-u posto u power options kad odem na ups neznam kako da prepoznam taj uredjaj.....jkel tamo od opcija za povezanost imam samo COM Port od 1- neznam ni ja kog broja ....a meni pise da je port USB
Ili je pogrešna verzija programa koja podržava samo serijske portove, ili (verovatnije) program "podvaljuje" kompjuteru tako da USB portove u stvari vidi kao COM: portove - to se reguliše prilikom instaliranja drajvera za USB.

Tu foru sam video prilikom instaliranja nekih eksternih adaptera za ISDN. Nema razloga da ne bude i za tvoj uređaj.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 12:30   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Mustek PowerMust Office 650 Instalacija Pomoc

Batali se ćorava posla sa tim kontrolnim programom jer realno gledajući ničemu ti ne služi osim da pogledaš približnu vrednost odstupanja napona u mreži.

Problem koji se tebi javlja je verovao ili ne veoma često posledica ludovanja firewall-a. Primera radi i ja imam Mustek od 800VA u USB varijanti i skoro sam se dva dana pitao zbog čega ne mogu uopšte da ga "vidim" prilikom instalacije. Kada se pokrene taj njegov program za regulaciju koji sam instalirao na silu otvori se jedno prozorče i tu stane. Fora je u tome da mi je Zone Alaram nešto od komponenti koje su njemu prekopotrebne blokirao a pošto ZA ima "True Vector Service" kao pozadinski proces nije bilo načina da nateram to da radim osim reinstalacije firewall-a. Fala bogu pa sam prešao na Outpost

Inače, možda grešim ali koliko ja znam Windows-ov "Power options" prepoznaje samo APC uređaje. kažem, nemoj ovo da shvatiš kao proverenu informaciju ali ja sam do sada bar imao takva iskustva.

Znači, ako ti tak program nije neophodan (iz nekog razloga) onda stvarno ne vidim razlog da ga instaliraš. Meni UPS već skoro više od godinu dana odlično obavlja primarnu funkciju za koju je namenjen - zaštita od gluposti koje dolaze iz mreže
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 22:19   #4
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Mustek PowerMust Office 650 Instalacija Pomoc

Citat:
holodoc kaže:
Batali se ćorava posla sa tim kontrolnim programom jer realno gledajući ničemu ti ne služi osim da pogledaš približnu vrednost odstupanja napona u mreži.
Osim toga, zanimljivo je da kad sam nakratko, instalirao taj program, pri početku misije u il-2 sturmoviku, avion bi sam iz čista mira pucao iz topova i mitraljeza, mogli sebi da uštede i da uz UPS ne daju bespotreban softver.
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 22:29   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Mustek PowerMust Office 650 Instalacija Pomoc

Citat:
Djordje81 kaže:
Osim toga, zanimljivo je da kad sam nakratko, instalirao taj program, pri početku misije u il-2 sturmoviku, avion bi sam iz čista mira pucao iz topova i mitraljeza, mogli sebi da uštede i da uz UPS ne daju bespotreban softver.
E to je interesantna priča. Ako ideš preko USB konekcije sa UPS-om i pritom imaš neku "palicu uživalicu" koja se kači na USB slobodno se oprosti sa jednim od ta dva USB priključka Proveri U Control Panel-u koliko tastera tvoja "palica uživalica" ima kada je priključena zajedno sa UPS-om Ja sam imao 28 registrovanih dugmeta.

Jednostavno WinPower je očajno parče sotvera zbog čega ga uopšte nije lako preporučiti za instalaciju
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 22:39   #6
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Mustek PowerMust Office 650 Instalacija Pomoc

Citat:
holodoc kaže:
Ako ideš preko USB konekcije sa UPS-om i pritom imaš neku "palicu uživalicu" koja se kači na USB slobodno se oprosti sa jednim od ta dva USB priključka
Opredelio sam se za "palicu uživalicu" , a sad i je i ona otišla u penziju Pre je bilo u SK da je Mustek imao problema i sa drajverima za skenere, al hvala im i na ovom upsu, koji je za tu cenu ipak više nego dobar još kad uz njega ide i APC surge protect, to je kombinacija !

Poslednja ispravka: Djordje81 (12.10.2006 u 22:50)
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 8:36   #7
ColdPlay
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mustek PowerMust Office 650 Instalacija Pomoc

ma meni taj program uopste nije bitan ono sto mi je bitno je da se UPS ukljuci kad je nestanak struje ...i to je sve ...e sad ako moze pomoc oko toga ....tj kako ja njega da sredim da radi ono sto treba a da je program shit teshki sam skontao otprilike 5 min posle instalacije...sto se tice firewalla imam Bitdefender koji ima i fiorewall provericu sta blockira ...ako treba skinuca ga sa masine
ColdPlay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 12:12   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Mustek PowerMust Office 650 Instalacija Pomoc

Probaj da kompletno deinstaliraš firewall pa da onda instaliraš WinPower. Naravno posle svega toga instaliraj ponovo firewall jer tada uglavnom ne pravi problema.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Instalacija zvuka Adi ad1986a - Salckware 10.2 - pomoc Apprentice Slobodni softver 0 25.9.2006 12:34
Pomoc Office puding Operativni sistemi 7 26.1.2006 17:39
pomoc office! djura.net Aplikativni softver 10 12.12.2005 22:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com