Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2006, 23:19   #1
D4III
Novi član
 
Član od: 16.4.2006.
Poruke: 26
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Exclamation TV_kartica neće da radi

Imam sledeću konfiguraciju: Intel celeron 320 2,4GHz; Asus P4V8X VIA P4X533,ATX; FX5200-128M Asus V9520-Magic; 256M 400 PQI PC3200. Nedavno sam dobio TV-karticu Super TV tuner, proizvođač Conexant (Tajvan) i prateći softver Philips wdm TvTuner. Prateći uputstvo sve sam fino instalirao ali pri pokretanju TV-kartice Windows mi javlja grešku i ništa od gledanja tv-a na kompu. Instalirao sam i DScaller 4.1.11 (Svet kom. 01/06) ali ni on u pretrazi ništa ne nalazi. Kod drugara sa konfiguracijom: AMD Athlon 64 2800+; Asus K8N4-E nF4; Asus extreme AX550 i 512MB rama, ista TV-kartica radi solidno, osim što se on žali na neki BOŽEsačuvaj format snimanja koji za 4min materijala zauzme gigabajt prostora na disku. O čemu se radi, i kako da prevaziđem ovaj problem što prije?
D4III je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 20:52   #2
Cika Crni
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Citat:
D4III kaže:
Imam sledeću konfiguraciju: Intel celeron 320 2,4GHz; Asus P4V8X VIA P4X533,ATX; FX5200-128M Asus V9520-Magic; 256M 400 PQI PC3200. Nedavno sam dobio TV-karticu Super TV tuner, proizvođač Conexant (Tajvan) i prateći softver Philips wdm TvTuner. Prateći uputstvo sve sam fino instalirao ali pri pokretanju TV-kartice Windows mi javlja grešku i ništa od gledanja tv-a na kompu. Instalirao sam i DScaller 4.1.11 (Svet kom. 01/06) ali ni on u pretrazi ništa ne nalazi. Kod drugara sa konfiguracijom: AMD Athlon 64 2800+; Asus K8N4-E nF4; Asus extreme AX550 i 512MB rama, ista TV-kartica radi solidno, osim što se on žali na neki BOŽEsačuvaj format snimanja koji za 4min materijala zauzme gigabajt prostora na disku. O čemu se radi, i kako da prevaziđem ovaj problem što prije?
dali si tvoju tv karticu probao kod tvog druga i obratno, njegovu kod tebe, dali ti je antenski ulaz OK, tj. dali signal sa antene stize uopste do kartice.

A za nacin snimanja potrebno je instalirati odredjeni kodek npr. divx 5 i u sekciji za podesavanje snimanja u programu koji imas uz tv karticu, odredis ovaj kodek, naravno pod pretpostavkom da je u divx kodeku vec podesen zeljeni stepen kompresije, videces da je snimanje u divx sa tvojom konfiguracijom maciji kasalj.
Cika Crni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 23:09   #3
D4III
Novi član
 
Član od: 16.4.2006.
Poruke: 26
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

On ovu karticu ima od ranije. Ali mi nije jasno zašto ne može da se pokrene kartica. Pa i bez ikakvog signala. Windows piše u grešci kao da postoji opasnost da mi TV-kartica ugrozi sigurnost i blokira je, tj. ne da da se uključi
D4III je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 10:14   #4
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Post Re: TV_kartica neće da radi

Da li si pokusao da joj promenis slot?
Meni se desavalo da Tv Tjuner nece da mi radi zbog slota u Maticnoj Karti....
Ako ni to ne pomogne reinstaliraj drajvere ili nabavi nove.....
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2006, 1:42   #5
Igor Svraka
Novi član
 
Član od: 24.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

NEMAM BAS NEKO ISKUSTVO SA TV KARTAMA ALI POKUSAJ NESTO DA ISCACKAS NA SAJTU PROIZVODJACA.PRIJE TOGA PROBAJ JE U NEKOM DRUGOM SLOTU,ILI JOS BOLJE NA NEKOM DRUGOM RACUNARU.
Igor Svraka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 20:10   #6
Zoran Jakovljevic
Novi član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Moze lako da bude problem na relaciji VIA chipset- TV karta, probaj noviji hiperion. Za video obradu je najbolje resenje uvek Intel procesor-Intel chipset...
Zoran Jakovljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 15:42   #7
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Citat:
Zoran Jakovljevic kaže:
Moze lako da bude problem na relaciji VIA chipset- TV karta, probaj noviji hiperion. Za video obradu je najbolje resenje uvek Intel procesor-Intel chipset...
Tako je za video obradu su bolji Intelovi procesori zbog same arhitekture u odnosu na AMD ali ne i chipsetovi. Itekako znaju da ubaguju. Pa covek upravo ima intel chipset i Celer 320 i probleme sa TV karticom. Otkud sada VIA.
A sto se VIA chip seta tice nema sanse da je zbog njih doslo do problema sa TV karticom. Pre ce biti kod Nforce chip seta. Imam punih 5 godina TV kartice i promenio sam sve VIA chip setove od razlicitih proizvodjaca i nikada problema nisam imao!
Tvrdim kao sto to tvrde i dobri poznavaoci maticnih ploca ( serviseri ) da je VIA stabilnija od Nforce ploca i da je u svakom pogledu bolje resenje osim za overklok i dual chanel koji mnogo bas ne znaci.
Trenutno u masini je Barton 2800XP i Abit KD7A VIA KT400A a za sicu sam kupio Epox 8RDA+ i stoji u regalu za svaki slucaj. Leadtek Expert cuci mi u kompu vec 2 godine i vreme je da se zameni za nekom ozbiljnijom TV karticom. Mozda Haupageom ili Matroxom sto zavisi od prijatelja u inostranstvu na leto!
A problemi koje ima D4III je uglavnom kada se kupuju TV kartice ( dobijaju ) nepoznatog porekla i nije proizvodjac sigurno Conexsant jer on proizvodi konvertere a ne kartice. Dakle kartica ima Conexsantov AD/DA converter sa filipsovim tjunerom. Nek googla na netu pod nazivom te kartice pa ako nadje sajt moze skinuti "original" drajvere ili staviti genericke sto je sigurno problem sa TV karticom. Ili ce morati da reinstalira ceo system ako mu drajveri ne pokrenu karticu.
Pozdrav svima!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2006, 23:38   #8
D4III
Novi član
 
Član od: 16.4.2006.
Poruke: 26
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

U međuvremenu DScaller 4.1.11 je proradio, ali bez boje. Pa sad, kad nemam drugog rješenja, gledam tv kao što je bilo prije nego sam se i rodio. Hvala na savjetima, pokušaću ih primjeniti ! ! !
D4III je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2006, 9:59   #9
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Bez boje!?!Uf...
Da li si pogledao da li je sve lepo namesteno u settings-u dscaler-a da li si pogodio format slike (trebalo bi da bude pal)....
Ma 100% je to nadji podesavanje u Dscaler-u za format slike pisace ti najverovatnije NTSC a ti treba da stavis na PAL-B.....
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2006, 16:18   #10
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Brate, i ja imam istu TV karticu samo sto nisam ja instalirao tv kartu i drivere za nju nego u servisu su momci sve to sredili.To i ja tebi preporucujem.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 19:55   #11
Cika Crni
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Citat:
PeTkO kaže:
Brate, i ja imam istu TV karticu samo sto nisam ja instalirao tv kartu i drivere za nju nego u servisu su momci sve to sredili.To i ja tebi preporucujem.
pa to ti je najbolje resenje, da te ne boli glava
Cika Crni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 20:05   #12
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

E vidis to i nije bas najbolje resenje!
To je najbrze resenje ali ne i najbolje!
Zasto?
Zato sto se covek uci na greskama i neki ljudi misle da je kompjuter cudo od masine a on je u stvari glup k`o noc....tj. pametan je kao masina za ves...Cuti dok mu ne zadas naredbu...Alio da bi ista naucio o kompjuterima ne smes da ga se plasis...A odnosenje u servis stvara tu fobiju od kompa jer ces se sledeci put uplasiti ono kao jao to mi se desilo onomad pa sam nosio u servis bolje da ja to ne diram, bolje da se oderes dok nadjes resenje pa ako ti se desi opet(nedaj boze!) da znas kako da resis a ne dzabe da bacas pare!
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 11:21   #13
kvazigale
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

preinstaliraj komp. a format za snimanje je takav idiotski
kvazigale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 12:04   #14
Cika Crni
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Citat:
Teva kaže:
E vidis to i nije bas najbolje resenje!
To je najbrze resenje ali ne i najbolje!
Zasto?
Zato sto se covek uci na greskama i neki ljudi misle da je kompjuter cudo od masine a on je u stvari glup k`o noc....tj. pametan je kao masina za ves...Cuti dok mu ne zadas naredbu...Alio da bi ista naucio o kompjuterima ne smes da ga se plasis...A odnosenje u servis stvara tu fobiju od kompa jer ces se sledeci put uplasiti ono kao jao to mi se desilo onomad pa sam nosio u servis bolje da ja to ne diram, bolje da se oderes dok nadjes resenje pa ako ti se desi opet(nedaj boze!) da znas kako da resis a ne dzabe da bacas pare!
Ali od prvog posta do danas proslo je vise od 15 dana, treba isprobati sve mogucnosti ako je covek bar malo upucen u neke stvari, kao sto je neko naveo tipa promeni joj slot i slicne fizicke intervencije. Pa znam gomilu likova koji nebi nista da sami diraju unutar kucista.
Cika Crni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 12:48   #15
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Ako mu kartica daje sliku, znaci makar i crno-belu, - gle čuda, ona radi...
Samo nešto nije podešeno kako treba... Nakon mog zezanje sa Dscalerom prešao sam na windvr koji me i dan danas služi, što i tebi preporučujem, nemaš ništa da izgubiš. I nikako nije preporučljivo snimati direktno u DivX, postoji i razlog zašto, bez obzira što ima konfiguraciju sasvim dovoljnu za to. Najbolja solucija je snimanje live programa u MPEG2, pa kasnije rekodiranje u divx - ponajviše zbog kvaliteta snimka. Divx nije namenjen za capture.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 17:07   #16
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Citat:
Cika Crni kaže:
Ali od prvog posta do danas proslo je vise od 15 dana, treba isprobati sve mogucnosti ako je covek bar malo upucen u neke stvari, kao sto je neko naveo tipa promeni joj slot i slicne fizicke intervencije. Pa znam gomilu likova koji nebi nista da sami diraju unutar kucista.
Da.Tipovi koji se plase kompa!
E na to sam mislio!
Sta dzabe da mu uzmu lovu ako mi mozemo da mu pomognemo!
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 20:45   #17
mijatovic_86
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 52
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

jedno pitanje, da nemas mozda XP za SP2 ,jer hoce neke tv kartice da zezaju na SP2, jel tvoj drug isto ima SP2, ako ima onda ... deam
mijatovic_86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 21:58   #18
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Ja imam XP SP2 i istu Super TV karticu i bez problema radi kod mene.Pokusaj da ukljucis TV preko programa Easy TV koji mi je dosao uz tu karticu.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 13:20   #19
D4III
Novi član
 
Član od: 16.4.2006.
Poruke: 26
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Re: TV_kartica neće da radi

Citat:
mijatovic_86 kaže:
jedno pitanje, da nemas mozda XP za SP2 ,jer hoce neke tv kartice da zezaju na SP2, jel tvoj drug isto ima SP2, ako ima onda ... deam
Imam SP2! Promijenio sam i slot ali opet ništa,bez dscaler-a, a sa njim i na pal-b je crno-bjela slika.
D4III je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 19:27   #20
D4III
Novi član
 
Član od: 16.4.2006.
Poruke: 26
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Red face Re: TV_kartica neće da radi

Probao sam i sa WinDVR v3.0 ali ni njega ( kao ni originalni program za moju TV karticu,tj. easy tv ) neće da pusti.
D4III je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
deljena adsl veza ne radi Eni Internet usluge 2 17.2.2006 0:40
Nesto ne radi a ja ne znam sta bofi Kvarovi 21 15.2.2006 3:01
Problem sa mp3 playerom? Na nekom XP-u radi na nekom ne... Master Neo Foto i audio/video 7 5.1.2006 2:42
Ne mogu natjerati RAM da radi na "rated timings" sasha vukelic Kvarovi 0 26.12.2005 19:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com