Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2007, 13:49   #1
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Bad sektori i Corrupted fajlovi

Pomagajte, ikrsnulo je gomilu problema na mom kompu! Problem koji me muci u ovom slucaju su CORUPT FAJLOVI! Imam 3 particije C\windows (10gb ntfs) E\(80gb fat 32) i E\(100gb ntfs). Pre nekoliko dana u systray-u pocelo je da izbacuje "taj i taj fajl je CORUPT" ja pronadjem taj fajl ,pokusham da ga obrishem ali nemoze! i sada kada god restartujem windows ili ukljucim komp, chdisk skenira E: pariciju ali bezuspeshno. Zavrshi phase 1/3 , i kod phase 2/3 jedno 5 min stoji na 0% i izbaci "UNSPECIFIED ERORR" i ukljuci se windows! Ono shto mene interesuje postoji li neki drugi program za chdisk i ipravku badsectora i corupt fajlova ili je jedina opcija FORMAT! Koju nebih rado koristio , na E: su mi 100gb fajlova koji su mi potrebni. format je poslednja opcija! Drugi problem je shto svremena na vreme izbacuje istu grshku ali na c\windows particiji! Medjutim na kada restartujem komp on odradi C: bez problema. i konacno , da li je problem u windowsu? ili mozda Hardu(U pitanju je maxtor 200gb)? ili napajanje? Jer ,neznam da li je to povezano sa CORUPT fajlovima ali pocelo je da se deshava u isto vreme- windows nece da se pokrene is prve! Slika se zamrzne kod ucitavanja. onda kada resetujem komp windows se digne bez problema! takodje, kada ugasim komp i posle nekih 1h vremena ga upalim - ISTA STVAR! Zamrzne win. kod ucitavanja! (Windows je star svega 30 dana) I jedno prijatno iznenadjenje me je cekalo kada sam tako resetovo komp, baterija na ploci se neshto ubagovala i resetovala mi podeshavanja u bios-u uklucuju ci i vreme i datum! u pocetku sam misleo da je riknula baterija, ali sam ushao u bios podesio sve opet - radi! hvala bogu. Pomagajte!
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 14:44   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: BAD SEKTORI I CORUPT FAJLOVI

Format nikako nije zadnja opcija kako mislis. Ako je na HDD-u ijedan bad sektor nista od formata. Te vazne podatke koje imas narezi na DVD a predhodno za fajlove koje win prijavljuje kao corupt ( ne mora da znaci mozda se win. ubagovao ) propusti kroz Handy Recovery 2 programcetu koji lepo odradjuje posao popravku fajlova.
Kad prebacis vazne podatke na DVD medije raspakuj MaxBlast - program specijalizovan za popravku i regeneraciju Maxtorovih HDD-a na flopy ili mozes ako nemas flopi da narezes na CD-u u Nero samo stavi da ti je CD butabilni ( izaberes u Nero burning room flopy 1.44MB ) i u biosu stavi da je frst boot device CD pa lepo u dosu pokreni Maxblast i tamo pusti da ti pregleda ceo HDD i markira ukoliko imas bad sektore a mozes i da ga formatizujes, pravis particije...
Sledi instalacija svezeg win-a i to je to.
Ako su ti potrebni programi a mali su po velicini javi se na PP.
Poz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 15:31   #3
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: BAD SEKTORI I CORUPT FAJLOVI

Ako su ti se pojavili losi sektori na HDD-u, nema ni jednog razloga da se ne pojave opet. To znaci da polako postaje neupotrebljiv... Mada ne mora da znaci da je do HDD-a, moze biti i memorija, neki kontroler na ploci pa cak i napajanje a mozda je samo "vrisnuo" Win (mislim da bi voleo da je ovo poslednje .
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 16:26   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: BAD SEKTORI I CORUPT FAJLOVI

Probaj ono što ti je AstroLogos rekao a takođe možeš da probaš i HDD Regenerator Meni je nekoliko puta dosad pomogao , možeš i ti da probaš ne možeš ništa da izgubiš . Program inače sluči za popravku loših sektora.

Poslednja ispravka: Freško (5.3.2007 u 16:37) Razlog: Edit linka ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 16:38   #5
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: BAD SEKTORI I CORUPT FAJLOVI

Ne verujem da je do Windows-a jer ukoliko moze da pokrene checkdisk pri butovanju racuanra i on se zaglupi to ce pre biti problem na samom HDD-u,kablu ili kontoleru.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2007, 0:48   #6
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: BAD SEKTORI I CORUPT FAJLOVI

Hvala,vam pokushacu neshto da uradim! I moze te li mi reci da li postoji opasnost da se ti BAD Sektori i Corupt Fajlovi rashire po celom HDD-u kao VIRUS? A mozda je to i virus (mada skenirao sam sa kasperskim nishta neprijavljuje) Jer bio mi je samo par fajlova CORUPT (i to u half-life2 folderu koji sam inache intalirao pre jedno nedelju dana) i nisam mogao da ga unistaliram vec sam brisao parce po parce, i sada kada sam krenuo da brishem josh neke igre u folderu gde mi stoje iste - opet CORUPT FAJLOVI I izbacuje : "FAJL TAJ I TAJ NEMOGU DA OBRISHEM, PRISTUP ZABRANJEN!!!" Plashim se da se neproshiri po drugim folderima gde mi stoje slike,filmovi,programi ma gomilu materijala (Particija je od 100gb!!!)
Jer windows radi solidno... za sada pa bih prvo pokushao sa preporucenim programima i ako i neuspe ostavio bih sve kako i jeste. kasnije kada narezem te podatke - FORMAT!!!
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2007, 1:06   #7
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Exclamation Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

Da loši sektori imaju tendenciju da kad jednom počnu da se stvaraju oni to i nastave , a korupmirani fajlovi nastaju na taj način što na mesto delova podataka dolaze loši sektori i tako "upropašćvaju" podatak i on posle postaje nečitljiv (korumpitan). Moj ti je savet da ako ništa od programa za regeneraciju HDD-a ne odradi posao da pod hitno odpočneš sa bekapovanjem podataka .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2007, 1:30   #8
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: BAD SEKTORI I CORUPT FAJLOVI

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Format nikako nije zadnja opcija kako mislis. Ako je na HDD-u ijedan bad sektor nista od formata. Te vazne podatke koje imas narezi na DVD a predhodno za fajlove koje win prijavljuje kao corupt ( ne mora da znaci mozda se win. ubagovao ) propusti kroz Handy Recovery 2 programcetu koji lepo odradjuje posao popravku fajlova.
Kad prebacis vazne podatke na DVD medije raspakuj MaxBlast - program specijalizovan za popravku i regeneraciju Maxtorovih HDD-a na flopy ili mozes ako nemas flopi da narezes na CD-u u Nero samo stavi da ti je CD butabilni ( izaberes u Nero burning room flopy 1.44MB ) i u biosu stavi da je frst boot device CD pa lepo u dosu pokreni Maxblast i tamo pusti da ti pregleda ceo HDD i markira ukoliko imas bad sektore a mozes i da ga formatizujes, pravis particije...
Sledi instalacija svezeg win-a i to je to.
Ako su ti potrebni programi a mali su po velicini javi se na PP.
Poz
Covece kako radi taj Handy Recovery 2? Jer koliko sam ja primetio on vraca obrisane fajlove!!! a ne popravlja bad sektore?
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2007, 9:40   #9
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: BAD SEKTORI I CORUPT FAJLOVI

Citat:
Totti kaže: Pregled poruke
Covece kako radi taj Handy Recovery 2? Jer koliko sam ja primetio on vraca obrisane fajlove!!! a ne popravlja bad sektore?
Opet nanovo ne citate postove ili tumacite proizvoljno. Gde si ti mogao da procitas da sam naveo da Handy Recovery 2 popravlja bad sektore na HDD. Za tu radnju sam naveo MaxBlast.
A za Handy:
...propusti kroz Handy Recovery 2 programcetu koji lepo odradjuje posao popravku fajlova.
Mislim da razlikujes termin popravke fajlova od markiranja bad sekora na HDD.
Poz.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2007, 11:34   #10
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

Sorry, na to sam i mislio! Kako preko njega da popravim fajlove kad ima samo opciju za vracanje izbrisanih podataka... mozda imam neku loshu verziju. A meni je bad sektor i corupt fajl isto... ali sad vidim da nije, hvala na objashnenju!
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 13:03   #11
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

Potrebna mi je josh jedna pomoc! Sem tih bad sektora imam problem i sa startom windowsa! Windows nece da se ucita is prve - Nikad - kada je predhodno komp bio ugashen. Zamrzne se kod loadinga (kada na ekranu vidim logo windowsa i ispod loading) ili samo je crn ekran. Windows ima svega mesec dana a ovaj problem pojavio mi se pre nedelju dana, bash kada i corupt fajlovi! Mada druga particija mi ima problem sa time ( E: )... C\windows je navodno bez corupt fajlova jer je i nju skenirao chdisk i "popravio". Mene zanima jer to samo windows umire? ili je mozda do napajanja ili posledica tih corupt fajlova ili neshto cetvrto. Znaci da bih startovo win, moram prvo da resetujem komp kada se zamrzne win i onda se on ucita. kada ga restartujem opet se startuje. dakle samo kada ga ukljucim posle duzek vremena!
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 13:38   #12
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

Citat:
Totti kaže: Pregled poruke
Windows nece da se ucita is prve - Nikad - kada je predhodno komp bio ugashen. Zamrzne se kod loadinga (kada na ekranu vidim logo windowsa i ispod loading) ili samo je crn ekran.
Mislim da problem sa Win-om imaš baš iz razloga što već imaš problem sa lošim sektorima i oštećnim fajlovima . Najbolje bi bilo kada bi mogao da rešiš prvo problem loših sektora na disku i oštećnih fajlova pa onda ako se problem sa podizanjem idalje javlja tek onda da se rešava. Ovako mislim da nema mogo svrhe krpiti Win ako već imaš dva golema problema. Prvo probaj da rešiš prva dva problema .....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2007, 9:59   #13
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

Citat:
Totti kaže: Pregled poruke
Sorry, na to sam i mislio! Kako preko njega da popravim fajlove kad ima samo opciju za vracanje izbrisanih podataka... mozda imam neku loshu verziju. A meni je bad sektor i corupt fajl isto... ali sad vidim da nije, hvala na objashnenju!
Ma nema problema. Handy ne samo sto vraca zbrisane fajlove, izgubljene particije, vec u narednom koraku kad iscupa fajlove sa HDD vrsi Recovery ili popravku ostecenih fajlova. Kad obelezis fajl il folder i odaberes opciju popravka, imas tri mogucnosti na koji ce nacin to uraditi u zavisnosti do kakvog je ostecenja doslo. Dakle ne radi se samo o prostom pronalazenju ostecenih ili zgubljenih fajlova.
Zato sam ti i predlozio da prvo propustis fajlove koje pronadje kroz Handy 2 ( odaberes putanju gde ce ih smestiti nakon popravke ) a velicina fajlova u grupi neka je oko 4GB kako bi narezao na DVD pa redom dok sve podatke ne prebacis na DVD medij. Dalji postupak je vec objasnjen, kako da popravis bad sektore ali tom operacijom gubis podatke sto si i sam zakljucio.
Poz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2007, 12:57   #14
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

Ovako, skenirao sam hard sa HDD Regeneratorom, scan je trajao 15 sati!!! I posle toga nije nashao ni jedan bad sektor na hard disku! Shto znaci da valjda nemam bad sektore na hdd-u nego corupt fajlove. Dakle i dalje na E: particiji imam fajlove koje nemogu da obrishem ili kopram i koji takodje nesluze nicemu. Takodje windows i dalje insistira da skenira tu particiju ali uvek chdisk izbaci:"UNSPECIFIED ERORR". Shto znaci potreban mi je program koji cisti te corupt fajlove ili ih moze obrisati. Ne snalazim se sa Handy Recover-om. Mozda neki drugi program ili da menjam windows!
Neznam da li ce ovo da vam pomogne da otkrijemo shta mi je sa hdd-om ali evo poruke koje izbacuje win, kada pokusham da izbrishem neki corupt fajl:
< Cannot delete file: Cannot read from the source file or disk >
< Cannot delete X : The file or directory is corrupted or unreadable >
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2007, 16:06   #15
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

Ko zna sta si ti radio sa diskom... Moj savet je da odneses HDD kod nekog ortaka (eventualno sa DVD rezacem) i sa njegovog kompa pokusate da pobrisete te gluposti. Najbolje je, ipak, da kod njega prebacis sve sto ti je vazno a potom formatiras disk i onda lepo instaliras Win a ako se opet bude isto ponasao stvar je jasna...
Takvo mucenje i sebe i masine nije eticki, da ne kazem humano. U The Hague sa tobom!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 14:02   #16
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

Ljudi, desilo se neshto interesantno shto se tice podizanja mog sistema
,stvarno neznam shta mi je sa kompom! Ukljucih malo pre komp i reku da
probam da izbrishem one korupt fajlove preko nekog drugog os-a. i setih
se da imam KnopiX 4.0.2 (pokrece se direktno sa cd-a) ubacih njega,lupih
enter i kada je trebalo da bude ucitavanje bila je samo crna slika
i nishta se nije deshavalo, niti se cd vrteo niti hdd - znaci opet je
zakuco!!! Ja restartujem , i knopix se digne bez problema! Znachi isto kao
kod windowsa! Nakon toga ,izadjem iz knopixa, restart , i windows se
digne iz prve! Pomagajte u cemu moze biti problem? Znaci nece izgleda ni
jedan os da se digne odmah nakon shto se komp upali vec uvek mora prvo
restart! Zato, neznam uopshte da li i da menjam windows u onoj mojoj borbi
sa corupt fajlovima.
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 18:44   #17
jjuuppssii
Novi član
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

ako nisi resio problem, probaj sa restartom biosa. mislim da ces ga resiti!
jjuuppssii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2007, 20:15   #18
darko90
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Lokacija: Bijeljina RS
Poruke: 172
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 25 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darko90
Određen forumom Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

Dali ti se nalaze ti problematicni fajlovi na FAT32 particiji? Mozda je problem u tome? Znam jednog lika koji je prilikom instalacije Windowsa formatira HDD u fat formatu i umesto 80GB, Prikazivalo mu je 32GB (!?). Mislim da je nemoguce na fat32 imati vise od 32GB, neka me neko ispravi, on je resio problem posle ponovne instalacije windowsa i formatiranja diska u NTFS formatu. Dali je to tako sa Fat32 formatom ili je on neki specijalan slucaj i baksuz stvarno, neznam.
Sto se mene tice najvise sumljam na tu Fat particiju.
darko90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 23:26   #19
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bad sektori i Corrupted fajlovi

Ja sam jednom, imao isto imao velike corrupt i slicne probleme sa Windowsom (koristio 200MB maxtor).

Par puta sam radio format i reinstalaciju, ali problem se posle nekog vremena opet vracao (posle par nedelja, dana ili meseci). Cak su se par puta culi cudni zvuci (klnok, klonk...)

Onda sam pomislio da je disk pri crkavanju. Pa sam iskoristio PowerMax (maxtorov zvanicni program za analizu njihovih diskova) da izanalizira da li je disk fizicki pokvaren.

I sto je najinteresantnije, PowerMax posle dugog 6-7h skana mi kaze da je disk nepopravljivo pokvaren i da ga vratim u servis ako je pod garanciom.

I ja ga lepo vratim u servis, a oni urade isti skan sa istim programom i disk ne pokazuje nikakve fizicke probleme. Zatim mi serviseri rekose da je mozda u pitanju slabo napajanje. Sve u svemu ne mogu da uzmu disk natrag po reklamaciji, ako prodje to isto testiranje kod njih.

I nista, ja zamenim moje "kinesko" napajanje za jedan Chieftec, i posle nove reinstalacije (ipak je bilo korumpiranih fajlova u samom Windowsu) disk mi radi savrseno vec 2 godine, bez ikakvih problema.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija mzeg Kvarovi 2 23.1.2007 13:05
Zasticeni fajlovi Rakic90 Aparati i oprema 1 14.3.2006 0:01
Zasto su neki fajlovi poplaveli a win. defragmentator ne radi.? alien Operativni sistemi 3 28.12.2005 11:39
Sta znace fajlovi sa NFO ekstenzijom i cemu sluze? Ilic Marko Aplikativni softver 7 18.12.2005 0:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com