Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2007, 17:13   #21
alendin
Član

Član od: 23.8.2006.
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: kamera

naravno zelio bih da snimam ,kao filmove ljudi pa sta je tu nerazumljivo jedino se slabo razumijem u te pixele pa me interesuje koja bi kamera pravila zadovoljavajucu sliku za ovu cijenu 250-300 eura.nadam se da ste sad shvatili.pozzz.
alendin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 13:28   #22
VLADA.R.
Član

Član od: 15.11.2006.
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka

Ok, ovako, ja konkretno imam canon mvx450 i zadovoljan sam. E sad nasao sam je povojno, inace je skuplja od sony-a dcr-hc24e (koji ti preporucujem) za oko 100-150evra, zbog toga sto ima vise piksela 1,3mp, led osvetljenje i slot za sd karticu, sto sony dcr-hc24e nema. U principu ti ove stvari ne znace mnogo, vise mp nema uticaj na kvalitet snimka filma. Dovoljno je sasvim i onih 0,8 mp, a ne 8mp koje si ti naveo (razlika je ogromna). Ima razlike kada slikas, ali je slika iskreno losa, od prilike kao sa boljeg mob. telefona. Prema tome bezpotrebno je placati vise za ovu opciju, a samim tim ti ne treba ni kartica. U mraku nisam nista ni snimao, pa ti ne mogu reci da li led osvetljenje nesto znaci. A sta bi i snimao u mraku!? Verovatno malo pomaze kod snimanja u zatvorenim i slabo osvetljenim prostorijama. Neces pogresiti ni ako uzmes neki canon ili panasonik za te pare. Jednostavno , ako kupujes novu kameru tj. neki od novijih modela, nemoj se zamarati tehnickim karakteristikama, izaberi onu koja ti se svidja i najbolje ti lezi u ruci. Sve su manje vise iste. Gledao sam snimak i sa sony i panasonica i canona, nisam primetio nikakvu razliku. Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
VLADA.R. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 16:41   #23
NoYes
Član

Član od: 30.12.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku NoYes
Lightbulb Re: kamera

ljudi, izvinjavam se ako kasnim sa odgovorom ali kamkorder koji bi zadovoljavao svacije potrebe moze da se nadje za oko 400 evra. sro se tice tehnickih karakteristika sve su, u poslednje vreme, iste. kod kamere najbitniji su cipovi odnosno kamera bez 3 cipa (3CCD) sluzi za "kucnu upotrebu" (snimanje kojekakakvih gluposti tipa rodjendana, svadbi.... koje bi samo trebale da se zabeleze za istoriju). jos jedan apsurd kod kamera je i digitalni zoom (800x i tako to) koji je neverovatna glupost kao i ono kad na zvucnicima napisu 1000W. za normalne stvari se koristi opticki zoom (od 12x do 17x na PRO kamerama). megapixeli nemaju veze sa video slikom ona je uvek 800.000 pixela iliti 720x576, oni imaju veze sa fotografijama koje se mogu napraviti pomocu kamere i idu na memorijsku karticu (pod uslovom da je kamera ima) ako nema onda fotografija ide kao STILL IMAGE od 7sec na miniDV traku.
znaci moje dugogodisnje iskustvo kao TV snimatelj mi kaze da bi jedan PANASONIC ili SONY handycam sa 3CCD i 12x opticki zoom mogao savrseno da odradi posao uz PREMIERE PRO 1.5 (za skidanje i montazu materijala).
NoYes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2007, 3:04   #24
VLADA.R.
Član

Član od: 15.11.2006.
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka

Kamere 3ccd su skupe, i nepotrebne amateru, a uz to je covek naveo kamera od 250-300evra.
VLADA.R. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2007, 15:34   #25
alendin
Član

znaci da mi vi preporucujete kameru od 800000 piksela.hajd ok vidjecu.hvala puno!!!
Stara 6.3.2007, 15:36   #26
NoYes
Član

bas zbog toga sto je amater sa kamerom od 250 evra moci ce da snima samo na ulici po dnevnom svetlu a ja sam od onih koji kad se upusta u nesto sagledam sve opcije i na duze staze pa je zato bolje da malo odresi kesu nego da za 3 meseca ponovo ima isti problem. ako mu kvalitet snimka nije bitan moze da nadje kameru i za 150 evra
Stara 6.3.2007, 19:53   #27
alendin
Član

naravno da mi treba cista slika sta cu onda snimat bezze.zato vas pitam koja je zadovoljavajuca konfiguracija kamere.?
Stara 7.3.2007, 11:39   #28
NoYes
Član

Thumbs up Re: kamera

za lovu koju si odredio ne verujem da ces naci nesto kvalitetno. ja imam Panasonic NV-GS180 i savrseno sam zadovoljan kako radi, mislim da se cena trenutno krece od 400 - 500 evra, pa zato ako mislis malo ozbiljnije da se bavis time onda ti je moj savet da malo odresis kesu jer kamere bez 3 chipa (3CCD) prvenstveno zahtevaju dobro svetlo tako da po sobi i uvece ces dobiti zrnastu sliku pa ako jos to posle budes kompresovao izgubices dosta na kvalitetu slike. tako da 500 evra u ruke i mozes naci lepu kameru.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
web kamera preko modema kako? Zliman Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 17.11.2006 20:19
Digitalni fotoaparat kao Web kamera pmiloica Foto i audio/video 0 17.11.2006 0:46
Digitalna kamera : Sony DCR-HC15E faXcooL Foto i audio/video 5 2.10.2006 20:51
Povezivanje web kamera sa kompom Markic Video/TV softver 6 10.8.2006 0:07
Najjeftinija mini DV kamera San-Sale ŠDK - Foto i audio/video 8 27.6.2006 21:33

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:04.