Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.2.2007, 14:48   #1
zokocx
Starosedelac

Član od: 8.4.2006.
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 559 puta na 345 poruka
Određen forumom Video montaza, predlog komponente

E ovako jednom prijatelju treba da pomognem oko konfiguraciji koju ce koristiti pro za video montazu, a posto ja se nebavim time pa treba i meni pomoc, evo sta mu je vazno:
1)Grafika Neka solidna graficka kartica koja ima video in, jer materijal prebacuje sa digitalne kamere, ja sam mu rekao neka graficka od 100-200€ moze verovatno da mu obavi posao znaci predlozite neku ATI/Nvidia koja ima VIDEO in.
2)Procesor:Ovako sigurno ce uzeti Intela C2D e sad koji kaze da mu je bitno da mu kao radi real time (valjda je mislio na encoding) preporuciti koji je najbolje 6300,6400 ili cak je najbolje i sa 4mb L2 cacha 6600... nije mi rekao koliko para moze ali ako zaradjuje na kompu onda i 6600 nije bacanje para.
3)Memorija ovo mu sigurno treba min 2GB dual chanel DDR2 na 800MHz ja mislim da PQI 2x1Gb odradio posao ili cak 3x1Gb ... cekam sta cete reci
4)Maticna neka ne najeftinija sa intelovim chipsetom, sad nema pojma koja je onako dobra jer ne interesuje mene Intel, nece 100% klokovati ali bar da je ASUS jer po meni ASUS je the best na polju maticnich.
5)Hard disk-ovi Ovo znam da mu treba sto vise mesta jer RAW materijal je tezak strasno e sad brzina hardiskova dali moze jedan SATA2 sve da to stigne ili da uzme neki RAID komplet od npr 2x320Gb?
I ako mu je bitno jos nesto obavezno napomenite, i ne bavi se nekim extra efektima, tj neznam dali mu treba neka pro video kartica (zna sigurno da su skupe) ali uglavnom obradjuje svadbe...
Ovo sto sam spomenu mu je glavno sto mu treba, ostalo ima..
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 15:40   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma

Avatar korisnika Mario Pavićević

Član od: 4.3.2006.
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 1.125 puta na 814 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Video montaza, predlog komponente

Necu zalaziti u ostale komponente ali ako namerava da prebacuje video zapis iz digitalne kamere mnogo je bolje da koristi Firewire port umesto Video in-a.Znaci neka uzme plocu sa Firewire portom (ieee1394).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 20:40   #3
zokocx
Starosedelac

Član od: 8.4.2006.
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 559 puta na 345 poruka

Hellooooo gde ste strucnjaci, treba mu i Video-IN zbog prebacivanja sa VHS (kad mu dodje neko sa kasetom a on nema Video-IN nigde kako ce) a takode vaz mu je i IEEE1394 pa ja sam malo googlao pa jedino sto nisam siguran sta da uzme to je koju grafu tj model (a i proizvodjaca ATI ili NVIDIA) i hard disk(ovi) moze jedan veci ili dva u RAID-u.Evo sta bi ja mu za sada predlozio:
INTEL Core 2 Duo E6600 2.4GHz 4MB Box FSB1066 S775 ~330€
PQI DDR2 800MHz 2*1GB ~200€
sad maticnu apsolutno nema pojma neku ASUS sa P965 chipsetom
a takodje i graficku
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 13:30   #4
MIRSAD BRUNCEVIC
Novi član

Član od: 12.2.2007.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

Treba mi driver za panasonic nv-gs11eg gde mogu da ih skinem da bi prebacio neki video zapis iz nje jer nemam dv cabal.

Poslednja ispravka: oluja (4.3.2007 u 14:35) Razlog: NE deri se, pisi malim slovima... sledeci put brisem bez obavestenja.
MIRSAD BRUNCEVIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 1:15   #5
dbaja
nikondžija

Član od: 4.12.2005.
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
2)Procesor:Ovako sigurno ce uzeti Intela C2D e sad koji kaze da mu je bitno da mu kao radi real time (valjda je mislio na encoding) preporuciti koji je najbolje 6300,6400 ili cak je najbolje i sa 4mb L2 cacha 6600... nije mi rekao koliko para moze ali ako zaradjuje na kompu onda i 6600 nije bacanje para.
Obavezno neka uzme dvojezgarni CPU, daleko bolje perfomanse ima pri obradi videa. Da nisam lično video ne bih nešto verovao u to. Bitnije je da ima više keša nego sama brzina.

Citat:
3)Memorija ovo mu sigurno treba min 2GB dual chanel DDR2 na 800MHz ja mislim da PQI 2x1Gb odradio posao ili cak 3x1Gb ... cekam sta cete reci
Što više to bolje. Nije toliko problem ni 667MHz koliko je problem ako je malo memorije (sve ispod 2Gb). Jedino ne znam kako misliš Dual channel sa 3x1Gb? (ajde 2x ili 4x, ali 3x)...

Citat:
4)Maticna neka ne najeftinija sa intelovim chipsetom, sad nema pojma koja je onako dobra jer ne interesuje mene Intel, nece 100% klokovati ali bar da je ASUS jer po meni ASUS je the best na polju maticnich.
Obavezno Intel chipset, SATA2 kontroler + 2 ATA kontrolera, ovo što kažeš da je Asus "the best" nikako ne bih mogao da se složim ali ajde, svako ima (opravdano ili ne) svoje favorite. Hard disk od 80Gb za sistem i programe i jedan od barem 320Gb za smeštanje videa. A ne bi bilo loše da bude neki SATA2 sa više keša i ne najjeftiniji (tipujem na Seagate).

Citat:
5)Hard disk-ovi Ovo znam da mu treba sto vise mesta jer RAW materijal je tezak strasno e sad brzina hardiskova dali moze jedan SATA2 sve da to stigne ili da uzme neki RAID komplet od npr 2x320Gb?
Raid je namenjen serverima. Njemu za video obradu RAID neće doneti apsolutno nikakvu korist ni ubrzanje.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 14:22   #6
MIRSAD BRUNCEVIC
Novi član

Član od: 12.2.2007.

jos mi niije niko pomogao sto se tice drivera za digitalnu kameru panasonic nv-gs11eg,da li je moguce da niko nema resenje za moj problem.
MIRSAD BRUNCEVIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 15:14   #7
oluja
Superb Moderator

Član od: 17.8.2005.
Zahvalnice: 2.486
Zahvaljeno 3.094 puta na 966 poruka

Citat:
MIRSAD BRUNCEVIC kaže: Pregled poruke
jos mi niije niko pomogao sto se tice drivera za digitalnu kameru panasonic nv-gs11eg,da li je moguce da niko nema resenje za moj problem.
Ne treba ti drajver, nabavi FireWire kabal i uz odgovarajuci program (npr. Premiere) radice ti sve.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 15:15   #8
NoYes
Član

Član od: 30.12.2005.
Slanje poruke preko Yahooa korisniku NoYes

YO
ne kontam koja je to fora sa drajverima za kameru, zar ne mozes da skines materijal preko FIREWIRE-a. obicno sve novije ploce imaju integrisani firewire ulaz a kabl kosta od 200 din. pa na gore u zavisnosti od duzine kabla. ja sve radim u PREMIERE PRO 1.5 - nakacim kameru, pokrenem premiere, capture ITD...
NoYes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
video montaza photographer Video/TV softver 16 19.11.2007 22:07
Predlog za nove komponente... K'R' HooD Šta da kupim? 27 17.2.2007 22:53
MSI MP3Player i problem sa video zapisima! Zvonko Skener Aplikativni softver 1 2.10.2006 20:35
Koja video kompresija? Kokan Video/TV softver 8 3.4.2006 19:30

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:36.