Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.12.2005, 20:21   #41
PsyDuck
Veteran

Član od: 16.12.2005.
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Partizan VS. Zvezda

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Ali Linux JESTE bolji...
:a linux jeste bolji,ali dal` GIMP mozhe da zameni FotoShop,i dal` InkSkejp mozhe da zameni Ilustrator...Postoje emulatori (KrosOver-na pr.),ali oni toliko usporavaju sistem da je to neshto neverovatno.
::da,linux je besplatan (tako da nema piraterije),stabilan...ali nema puno programa koji su prebacheni sa Win platforme na Lunuxa...A da tu nemislim na Ofis programe jer njih ima gomila (StarOfis,OpenOfis...)...
::tako da tje sve to biti super kad` se budu pojavljivali naslovi (igara i programa) u paketu i za Win i za Linux platformu-a do tad` tje mo svi koristiti Linux iz hobija...

??gde da nabavim Vistu/Longhorna??

!!TuxPower!!
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2005, 0:12   #42
NenadN
aka Shon3i

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Partizan VS. Zvezda

Kod kineza!!!
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2005, 19:11   #43
faXcooL
Član

Član od: 8.12.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: WIN Vista

@PsyDuck
Citat:
:ma nisu normalni ti ljudi iz MSa...pa oni samo pucaju na to da sve izgleda "ciganjski"...shta kao neshto su uradili time shto su zaboli "mekintosh look"?koga uopshte briga kako desktop izgleda!? jel se desktop vidi kad se igra igrica? jel se desktop vidi kad se radi u nekom programu...??ja radim na XPu i drzhim "old look"...a da ne pominjem koliko RAMa vuche Vista!!! ::sad tje biti fazon da ako neshto treba pametno da se radi na Visti treba prvo da prodash bubreg i kupish 5 giga RAMa,i proc na 17 gigaherca,ili tje to MS da doprema besplatno svakom korisniku svog "savrsheno stabilnog,i neunishtivog" OSa...:::nek` urade neshto pametno pa neka onda promole glavu,i shto se vetj jednom neuklone sami,kad iovako nishta pametno nisu uradili od Win 98??,valjda i oni sami kontaju da ceo svet polako prelazi na open_surs::::to je sve uradjeno samo da bi narod,tj. korisnici dali josh para za hardverski deo kompa...->DownWithTheMS-
Citat:
??gde da nabavim Vistu/Longhorna??
Ccc... Chitao sam tvoj post i na trenutak pomislio da si instalirao Vistu i video kako radi, i onda se prebacim na ovu temu i vidim da si ovakve zakljuchke doneo tako sto si surfovao po stranim forumima gde su se oglashavali beta-testeri koji su ovlasceni za testiranje Viste...
Ono sto si ti napisao je karakteristika Longhorn-a, a ako uzmemo u obzir da je Longhorn ista ta Vista samo u alfa fazi, onda mozemo da zazmurimo na sve bagove i greske jer lepo pishe na desktopu o donjem desnom uglu "..For Testing Purposes Only..". Video bi to da si instalirao.
Vista (5231) kod mene radi super s obzirom na konfiguraciju koja je sada ispod proseka :

Intel Celeron 1.7GHz (overlock : 2.0Ghz)
MSI 845 Ultra-C
GF FX 5200 (magic)
512MB RAM.

..mislim da ostali delovi nisu toliko bitni. E sad, nisam uspeo da izvedem neke 3D 'magije' jer trazi jachu graficku za to, mada mi i nije toliko bitno.
Vecheras javljam utiske sa verzije 5259, download je pri kraju.
faXcooL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 21:03   #44
faXcooL
Član

Član od: 8.12.2005.
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka

Na moju veliku zalost ISO fajl koji sam skinuo je..najverovatnije ostecen posto u drugoj fazi instalacije prijavljuje poruku An error occurred while copying files. Sve zivo sam pokusao da osposobim instalaciju, ali nisam uspeo. Sada krece download verzije 5270 ...nadam se bez errora
faXcooL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 15:10   #45
NoYes
Član

Član od: 30.12.2005.
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku NoYes

bese mi dosadno onomad pa rekoh sebi ajde da stavim tu vistu da vidim kako to radi. odusevim ti se ja, sve super ali mojih sa 512mb radi vidno sporije tako da ja resim, dok ne kupim jos 512mb a i zbog ostalih ukucana koji su jedva navikli i na XP, da vratim dobri stari XP. I, SAD NASTAJE PROBLEM. STAVIM JA DA BOOT-uje SA CD-a KRENE ON DA KOPIRA FAJLOVE I KAD LUPIM ENTER DA INSTALIRAM XP DOBIJAM PORUKU DA NIJE DETEKTOVAN NIJEDAN HDD. KAD STAVIM DA BOOT-uje SA HDD-a DIZE VISTU NORMALNO. CAK SAM I FORMATIRAO TU PARTICIJU, BRISAO URADIO SAM SVE ZIVO ALI NISTA. VISTU MOGU DA INSTALIRAM UVEK ALI XP NIKAKO.

POMAGAJTE
NoYes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 17:36   #46
NoYes
Član

Član od: 30.12.2005.
Slanje poruke preko Yahooa korisniku NoYes

reseno

problem je bio u driverima za SATA HDD
jedva sam nasao drivere na net-u
NoYes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 18:28   #47
ne volim
Član

Član od: 7.1.2006.
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka

Koristim Vistu RC1 od kad' je izasla i mogu reci da sam prilicno zadovoljan s' obzirom da se radi o Beta verziji. Kompaktibilna je sa vecinom softvera koji sam koristio na XP. Micro$oftovo "sarenilo" mi takodjer odgovara i sve solidno funkcionise na 768 MB rama. Dosta je brza od XP i search bar joj fino funkcionise.
ne volim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 16:59   #48
DobroslaV
Veteran

Član od: 6.11.2006.
Zahvalnice: 566
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka

Sto se tice imena,grrrrrooooooozzzzzzznnnnnoooooo je,pre bih stavio
Windows Jagnjetina!
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 0:16   #49
GordoN
Veteran

Član od: 24.4.2006.
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN

kao da je i bitno kako se zove ... bilo kako bilo ja ga necu koristiti neko vreme iako imam konfiguraciju koja moze odlicno da je potera ,jer u stvari i ne znam da li sadasnje igre i programi mogu uopste da rade na njoj (totalno sam neupucen u te stvari posto sam poceo da koristim XP nekoliko godina nakon njenog pojavljivanja pa su svi drajveri bili dostupni).

imam P4 3.0Ghz 530
Asus EN7600GT
1GB DDR2 Ram
SataII disk 250GB

Sad ne znam ,ako je ukljucena sva njena sminka dal ce igre i dalje moci da se igraju normalno (naravno uvek moze da se doda 1GB rama posto znam da ce vista mnogo da ga trosi)
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 0:21   #50
B@NE
Starosedelac

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE

Citat:
GordoN kaže:

imam P4 3.0Ghz 530
Asus EN7600GT
1GB DDR2 Ram
SataII disk 250GB

Komotno ces moci da igras ,i da teras sa ovom konfom sve igre.Vista ima perfektno uradjena graficka okruzenja tako da EN7600GT je vishe nego odlican da odradi taj posao.Za igre na visti izlazi i DirectX 10 koji ce ti biti potreban.Inace Vista bi trebala da bude dostupna MSDN pretplatnicima 10. novembra, bussiness korisnicima oko 30. novembra, dok će u se u slobodnoj prodaji naći 30 januara 2007
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 2:09   #51
GordoN
Veteran

Član od: 24.4.2006.
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN

Citat:
B@NE kaže:
Inace Vista bi trebala da bude dostupna MSDN pretplatnicima 10. novembra
Inace nije dostupna samo MSDN pretplatnicima (pirati su cudo ), vec ima da se skine na nekim privatnim torrent tracker-ima (sa sve serijalom) , samo sto verovatno nemaju drajveri za stampac koji imam ,TV kartu koju imam, sad ne znam za nvidia graficke ,ali mislim da postoje drajveri za Vistu...
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 13:49   #52
onyx
Član

Član od: 14.12.2005.

Instalirao sam Vistu na masini koja vec ima XP, i to na slobodnoj particiji kako bih koristio i jedan idrugi sistem (citaj: isprobao Vistu). Kad ukljucim racunar, pojavi mi se neki verovatno Vistin boot loader koji mi daje da biram izmedju Viste i "older operative system". Zanima me kako da konfigurisem taj loader, da mi recimo default vrednost bude "older operative system" i da tu opciju recimo preimenujem u "Win XP".
Jos jedno pitanje, kako da proverim da li mi Vista radi u 64-bitnom rezimu?
onyx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:58.