Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2010, 23:36   #1
gavrilo
Veteran
 
Član od: 25.11.2008.
Lokacija: :D
Poruke: 581
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 39 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gavrilo
Određen forumom SEO optimizacija

Ako neko moze da mi pojasni kako se seo koristi i gde se 'narucuje' i kolko kosta bilo bi lepo : ) Inace znam za sta sluzi.
gavrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 23:42   #2
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: seo optimizacija

Potraži neku firmu ili pojedinca koji se bavi web dizajnom, i oni će ti odraditi SEO optimizaciju sajta (ukratko, izvršiće određene izmene na njemu).Cene variraju u zavisnosti od sajta tako da se ne može tačno reći, informiši se na sajtovima na kojima se nude te usluge.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 0:31   #3
gavrilo
Veteran
 
Član od: 25.11.2008.
Lokacija: :D
Poruke: 581
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 39 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gavrilo
Određen forumom Re: seo optimizacija

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Potraži neku firmu ili pojedinca koji se bavi web dizajnom, i oni će ti odraditi SEO optimizaciju sajta (ukratko, izvršiće određene izmene na njemu).Cene variraju u zavisnosti od sajta tako da se ne može tačno reći, informiši se na sajtovima na kojima se nude te usluge.
Problem je u tome sto ja treba da optimizujem sajt koj radim za nekog pa me interesuje a za cenu pitam cisto da bi znao kolko da naplatim. I da li realno ima nade da ja uspem da stavim seo optimizaciju na sajt i da se snadjem sa podesavanjima iste sa obzirom da ne znam nista o njoj?

Poslednja ispravka: gavrilo (30.12.2010 u 0:57)
gavrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 9:49   #4
Aleksandar1
Član
 
Član od: 8.5.2010.
Lokacija: Srbija, Nis
Poruke: 499
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 32 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: seo optimizacija

SEO nije bauk! Razni ljudi koji sami sebe nazivaju ''web dizajnerima'' i prodaju maglu a ustvari neznaju nista posebno.
Poenta ove price je da stavis naslov sajta i kljucne reci po kojima Google pronalazi sajtove. Neznam preko kog si programa radio ali svejedno (preporucujem Dreamweaver), ali koji god da je sigurno u sebi sadrzi kljucne reci u kojima ces da upises npr. ime firme i kad neko to ime ukuca na Google tvoj sajt ce da izadje. Mesto na kome ce da izadje zavisi ne samo od optimizacije vec i od posecenosti sajta. Kad sve to uradis (napravis sajt i ubacis na server) moras da ga dodas ovde: http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl
Ovde kad ga dodas (u Google-ovu bazu sajteva) trebalo bi da izadje sajt na google otprilike za nedelju dana. To moze i da se oduzi dok Google ti ne doda sajt pa cak i tri meseca da ne izlazi, ali svejedno izacice jednog dana a mozda i pre. Ovo je teorija a u praksi izlazi za 7-10 dana.
I ponovo ponavljem obrati paznju na naslov sajta jer po tom naslovu ces da izadjes.
Evo ovo je kratak sadrzaj Search engine optimization.

Poslednja ispravka: Aleksandar1 (30.12.2010 u 21:55)
Aleksandar1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksandar1 na korisnoj poruci:
gavrilo (30.12.2010)
Stara 30.12.2010, 10:55   #5
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: seo optimizacija

Citat:
gavrilo kaže: Pregled poruke
Problem je u tome sto ja treba da optimizujem sajt koj radim za nekog pa me interesuje a za cenu pitam cisto da bi znao kolko da naplatim.
Pa gledaj, cene variraju od 50-1000€ pa i više.Zavisi koliko stranica ima sajt, da li ćeš optimizovati i sadržaj, hoćeš li menjati strukturu, itd itd.Naravno posao je dosta lakši ako to radiš dok praviš sajt nego nakon toga Vidim da si početnik što se svega toga tiče, pa ti preporučujem da ne odereš čoveka Imaš na PM poruku sa linkom koji će ti možda pomoći da se orijentišeš po pitanju cene.

Citat:
gavrilo kaže: Pregled poruke
I da li realno ima nade da ja uspem da stavim seo optimizaciju na sajt i da se snadjem sa podesavanjima iste sa obzirom da ne znam nista o njoj?
Guglaj, traži, pun je internet saveta, uputstava itd.Uvežbaj na tom sajtu i uradi SEO kako-tako, ne možeš totalno omašiti Izaberi prave ključne reči, prilagodi malo sadržaj itd itd.Ako nisi siguran kako si na kraju uradio, nemoj naplatiti to.I ako je konkurencija sajtova sa istom namenom (i ključnim rečima) velika, nemoj previše očekivati što se tiče dobrog rangiranja sajta na pretraživačima.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
gavrilo (30.12.2010)
Stara 30.12.2010, 13:09   #6
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: seo optimizacija

U SK je krajem prošle i početkom ove godine bio serijal "Internet preduzetništvo za početnike". Poslednji deo je Osnovni elementi SEO optimizacije, a verovatno su neke stvari objašnjene i u prethodnim delovima. Pored toga, serijal "Nova pravila SEM Optimizacije" u junskom i julskom broju.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
gavrilo (30.12.2010)
Stara 30.12.2010, 15:47   #7
gavrilo
Veteran
 
Član od: 25.11.2008.
Lokacija: :D
Poruke: 581
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 39 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gavrilo
Određen forumom Re: seo optimizacija

Hvala svima.. Da, pocetnik jesam, jedino sto mi se cini da znam je ustvari sam dizajn i actionscript, a za ovo sto sam poceo da radim sam mozda i previse zelen ali dobro ucim se na vreme. Necu da oderem coveka sigurno, cak cu i to moje neiskustvo da uracunam i znatno da smanjim cenu koju bi naplatio neki iskusniji dizajner racunao sam 100e + optimizacija(nekih 30e) +host/domen... Inace 90% radjen u flashu sajt

Poslednja ispravka: gavrilo (30.12.2010 u 16:23)
gavrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 18:30   #8
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: seo optimizacija

OVDE imas lepo objašnjeno na srpskom kako se radi, bukvalno korak po korak.
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjastudio84 na korisnoj poruci:
gavrilo (31.12.2010)
Stara 9.1.2011, 0:57   #9
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: SEO optimizacija

Najbolje je kada praviš sajt, da već prilikom projektovanja i osmišljanja sadržaja budeš svestan svih "pravila" i zahteva pretraživača (možeš se slobodno ograničiti samo na Google).
Ne radi se samo o meta tagovima, to je banalizovanje stvari.
Potrebno je ispoštovati priličnu količinu stvari koju zahteva SEO, imati dobar sadržaj, ne praviti greške zbog kojih ćeš popiti minus pa i "ban" na pretraživaču.
Treba pregledati sajtove konkurencije. Vidiš njihove pozicije na Google-u, pogledaš im sajtove, provališ zašto su tu gde su.
Zatim osmisliš kako da napraviš sajt koji će ponuditi kvalitetnije informacije na pravi način. I stalno radiš na poboljšanju sadržaja. Nije to mali posao, pa ga i treba naplatiti. Nekad za samo planiranje sadržaja i SEO treba više vremena nego za samu izradu sajta.
Najžešći su SEO stručnjaci koji samo postave meta tagove (a često stavljaju iste stvari na svaku stranicu sajta) pa se onda pitaju gde im je sajt na pretraživaču
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dbaja na korisnoj poruci:
gavrilo (9.1.2011)
Stara 9.1.2011, 14:30   #10
gavrilo
Veteran
 
Član od: 25.11.2008.
Lokacija: :D
Poruke: 581
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 39 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gavrilo
Određen forumom Re: SEO optimizacija

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
Najbolje je kada praviš sajt, da već prilikom projektovanja i osmišljanja sadržaja budeš svestan svih "pravila" i zahteva pretraživača (možeš se slobodno ograničiti samo na Google).
Ne radi se samo o meta tagovima, to je banalizovanje stvari.
Potrebno je ispoštovati priličnu količinu stvari koju zahteva SEO, imati dobar sadržaj, ne praviti greške zbog kojih ćeš popiti minus pa i "ban" na pretraživaču.
Treba pregledati sajtove konkurencije. Vidiš njihove pozicije na Google-u, pogledaš im sajtove, provališ zašto su tu gde su.
Zatim osmisliš kako da napraviš sajt koji će ponuditi kvalitetnije informacije na pravi način. I stalno radiš na poboljšanju sadržaja. Nije to mali posao, pa ga i treba naplatiti. Nekad za samo planiranje sadržaja i SEO treba više vremena nego za samu izradu sajta.
Najžešći su SEO stručnjaci koji samo postave meta tagove (a često stavljaju iste stvari na svaku stranicu sajta) pa se onda pitaju gde im je sajt na pretraživaču
Pa da u principu je i bolje da se odma pocne i sa optimizacijom najmanjih detalja, ali je problem u tome sto (da znam smorio sam sa flesom) nemam tolko iskustva u ostalim jezicima, tako da raidm u actionscriptu i onda embedujem sve to u html,i odradim neki alignment u dreamweaveru ili dodam nesto sto fali, i samo preko tog html koda koj je nastao iz swf-a dodam meta komande i ostalu optimizaciju, i tek tad pocinjem optimizaciju,kad zavrsim dizajn, ali kako sam poceo za sad mi je dosta i to
gavrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 22:58   #11
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: SEO optimizacija

Ma zayebi čoveče fleš, kakav crni fleš, vidiš da ga Apple više ne koristi, svi će prestati da ga koriste vrlo skoro. Actionscript nije uopšte loš jezik ali za neke druge stvari ali nikako za pravljenje većeg dela sajta u njemu.
Čekaj samo da dođe lepo CSS3 i HTML5 i ode fleš u nezasluženu penziju.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Optimizacija za Google gandalf beli Web razvoj 14 29.10.2009 15:06
Optimizacija XP-a:start up,disk cleanup,temp.... Night Shade Operativni sistemi 12 25.12.2007 16:43
Optimizacija Dial-Up konekcije Predrag Stankovic Internet tehnologije 14 21.4.2007 20:10
Optimizacija na jednom mestu bojongo Zanimljive Web lokacije 2 11.2.2006 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com