Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2008, 9:19   #61
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Ne mislim opcija "5.1" nego ima slicna tipa "Surround ili slicno" .

Probaj malo sa opcijama da cackas dok neko ne dodje ko ima 5.1 i igra iste igre.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 9:29   #62
dobarcovek
Član
 
Član od: 8.8.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

hvala u svakom slucaju sacekacu da neko dodje ko je vec prosao to pa da mi kaze sve sam pogledao nema nsita jvla u svakom slucaju
dobarcovek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 15:21   #63
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
Kovle kaže: Pregled poruke
Jel mozes da mi stavis sliku da vidim kako izgledaju kablovi da ih kupim da povezem zvucnike na drugi komp.Jel mogu da povezem 2.1 ili moze samo 2.0 sistem zvucnika
Kablovi izgledaju ovako

Naravno ima ih raznih duzina pa ti uzmi onu koja ti odgovara A mozes ih naci na pijaci ili u bilo kojoj radnji koja se bavi prodajom takve opreme.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 21:56   #64
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Ja sam se namucio dok sam namestio MS Industrial 5.1 inace sad sam ih doneo iz prodavnice rade odlicno.
Treba samo pratiti koji je gde ukljucen kabl i tako namestiti na kompu tj. u driverima i radice kako treba.
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 2:57   #65
sasabe
Član
 
Član od: 6.8.2008.
Poruke: 107
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Imam 5.1 sistem i posto se on povezuje tako da su sve rupe zauzete, moje pitanje je kako pored zvucnika da mi bude ukljucen i mikrofon????
sasabe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 13:22   #66
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
sasabe kaže: Pregled poruke
Imam 5.1 sistem i posto se on povezuje tako da su sve rupe zauzete, moje pitanje je kako pored zvucnika da mi bude ukljucen i mikrofon????
Na itegrisanoj zvucnoj nikako.Postoji resenje naravno,a to je ako imas Front panel(na kucistu ona dva konektora za slusalice i mic,zeleni i roze) pa taj panel spojis na plocu i dobices MIC ulaz.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
sasabe (17.1.2009)
Stara 21.1.2009, 17:13   #67
vitka
Novi član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Imam Genius wood zvucnike 5.1. Vec duze vreme ne radi mi centralni zvucnik. Sve sam pokusala cak sam uspela da skinem neki dodatak posto imam Creative audigy muzicku koja podrzava 7.1. Dodatak je bio za neku jacu Creative karticu i nemogu vise da se setim kako se zvao ali je radio dok nisam preinstalirala windows posle nije hteo da se instalira i sad ne radi vec duze vreme. Bila bih zahvala kad bi mi neko resio ovaj problem posto ni oni u servisu nemaju pojma kako da ga rese.
vitka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2009, 17:20   #68
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Pretpostavicu da se radi o Creative Audigy SE kartici, a ti si instalirala dodatak za Creative X-Fi Xtreme Audio ? Ne znam zashto ti ne radi taj dodatak... A jesi li proverila konekcije svakog zvuchnika, ili kako ti je Windows prepoznao tvoj zvuchni sistem ?
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2009, 1:10   #69
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
Pretpostavicu da se radi o Creative Audigy SE kartici, a ti si instalirala dodatak za Creative X-Fi Xtreme Audio ? Ne znam zashto ti ne radi taj dodatak... A jesi li proverila konekcije svakog zvuchnika, ili kako ti je Windows prepoznao tvoj zvuchni sistem ?
Daj covece ne pisi napamet. Nemoguce je instalisati bilo sta na jednoj audigy kartici ako nije kompatibilna sa nekom od slicnih. Imam kreative Audigu 2 i odgovaraju drajveri i softver za Audigu 2 ZS jer su karte vrlo slicne i malo se razlikuju. Ove koje si naveo su ko nebo i zemlja i nista od instalacije sve da je i htela to da uradi. Mogla je samo zeznuti vec instalisane drajvere i uciniti jos vecu stetu.
Creative je jako nezgodna firma i bas treba poznavati njihovu gamu proizvoda, i to sto namerno pisu drajvere samo za svaki model pojedinacno.

@vitka instalisi prvo drajvere od tvoje zvucne sa CD-a koji si dobila. Onda softver za nju i idi u speaker seting tamo mozes podesiti rezim rada 2.1 ili 4.1 ili 5.1 ili 7.1 u zavisnosti koje zvucnike imas. Znaci stavi na 5.1 i onda na test zvucnika, kako bi kartica zvucna prepoznala kanale i koji je system prikacen na zvucnoj kartici. Znaci greska je u softverskom podesavanju na kartici.
Probaj pa javi sta si uradila.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2009, 4:44   #70
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

^ ne pishem napamet, X-Fi Xtreme Audio ima isti chipset kao Creative Audigy SE (nije X-Fi chip), pa na Audigy SE mogu da se moduju drajveri sa X-Fi Xtreme Audio, bash sam se pre neki dan time bavio, dobijesh bolji software processing i onaj software koji ide uz Xtreme Audio, znachi karticu od 45e po ceni od 25e. Naravno, ovo je konkretno sluchaj samo sa Xtreme Audio, ostale X-Fi kartice imaju X-Fi chip... Provereno radi a i video sam dosta ljudi na stranim forumima to koristi, pogledaj ovde:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=39310
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2009, 1:44   #71
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
^ ne pishem napamet, X-Fi Xtreme Audio ima isti chipset kao Creative Audigy SE (nije X-Fi chip), pa na Audigy SE mogu da se moduju drajveri sa X-Fi Xtreme Audio, bash sam se pre neki dan time bavio, dobijesh bolji software processing i onaj software koji ide uz Xtreme Audio, znachi karticu od 45e po ceni od 25e. Naravno, ovo je konkretno sluchaj samo sa Xtreme Audio, ostale X-Fi kartice imaju X-Fi chip... Provereno radi a i video sam dosta ljudi na stranim forumima to koristi, pogledaj ovde:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=39310
Ma Ok samo moras decidno da stavis do znanja ovo sto si mi odgovorio. Mozda ce prosecan korisnik pomisliti da moze i svoj Audigy 1 da moduje drajverima u Audigy 2 sto naravno nije moguce. Ja sam isto naveo primer za moju i koja odgovara iz Creative kuhinje. Mnogo su ga bre zamrsili sa tim podvarijantama zvucnih karti.
Pozz.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 18:34   #72
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Ako se neki zvucnici (Logitech Z-5500) povezu na neku integrusu preko npr. coaxial S/PDIF kabla (znaci digitalno), da li je uopste vazan kvalitet te zvucne kartice? Odnosno da li uopste ima potrebe za boljom zvucnom ako se mogu povezati na integrusu preko toga?
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 19:29   #73
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Pa logichno je uvek vazhan kvalitet onoga shto ti obradjuje zvuk ? :S To je isto kao da povezhesh akumulator od 20A kablom od nekog superprovodnika sa Meseca i pitash da li ce moci da radi na njemu mini-linija koja trazhi 60A Ne bukvalno, ali naravno da ima razlike
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 19:45   #74
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Da, al koliko sam ja shvatio/citao, ovi zvucnici imaju nesto ugradjeno u sebe za obradu zvuka, pa je moje pitanje da li zvucna uopste obradjuje zvuk ako se zvucnici ovako povezu?
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 20:06   #75
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Shta to imaju za obradu zvuka ? daj neki link da vidim shta je to. Inache da, treba kvalitetnija zvucha uvek - ne mogu oni da obrade signal na bolje ako vec izlazi kao relativno losh iz integrushe a da to lichi na neshto (evo ti pokushaj X-Fi Crystalizera od strane Creative-a, pokushavaju da "ozhive" muziku softverskom obradom pesme, ali to samo pogorshava zvuk kakvog kod da je kvaliteta muzika)
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2009, 17:54   #76
Denny90
Novi član
 
Član od: 11.7.2009.
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Chini mi se da ja ovde imam najveci problem...

Imam Genius 5.1 sistem zvuchnika. Do skoro je sve normalno radilo, a onda su prestali da rade front zvuchnici. To sam sredio tako sto sam zeleni chinch prebacio na mesto gde treba da stoje slusalice i tako mi je do skoro radilo ali sada se tako mnogo loshe chuje. I to sam uspeo da sredim tako sto sam u control panelu (u podesavanju za zvuchnu) namestio da imam 7.1 sistem! Sada mi rade svi zvuchnici kada pushtam preko winampa, aimpa i sl. ali problem je sto ne radi ni jedan kada pushtam preko browsera! Inache, ranije su preko browsera radili samo front zvuchnici jer su bili prikljucheni na mestu gde su slushalice. U podeshavanju u Operi, Mozili, Google chome-u i e exploreru nisam nasao podesavanja za zvuk.

Da li neko zna kako da nestim da se u browseru chuje 5.1 sistem, ako ne onda bar levi desni?
Denny90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2009, 19:40   #77
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Nesto mi je tu cudno...Probaj od nekog druga da pozajmis zvucnu karticu koja podrzava 5.1 i vidi kako tada rade ili odnesi zvucnike kod nekoga da isprobas. Meni se cini da je problem sa tvojom zvucnom karticom, mozda da reinstaliras drajvere za njega? Mislim ako vec imas ceo taj sistem daj da se namesto kako bog zapoveda pa da radi tako.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2009, 10:56   #78
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Ljudi ja imam isto problem sa zvucnicima i zvucnom.
Imam INTEX CMI8738 PCI 5.1 zvucnu kartu i zvucnike ALTEC LANSING VS3251E. Dakle dok sam imao stari komp radilo je sve u fullu. Kad sam uzeo novi komp nikako da podesim zvuk. Imam plocu GIGABYTE GA-G31M-ES2C, i ona ima integrisanu zvucnu koju nisam iskljucio u biosu vec sam isao u device manager i isao na disable..
E sad, problem je u tome sto se kao kod nekih sto su vec pisali, recimo u KM playeru se cuju svi zvucnici. U winampu se sad cuju 3 zvucnika, a podesavanja u windowsu su ostala na stereo a ne na 5.1, ako prebacim na 5.1 onda se cuje samo jedan zvucnik, mucim se vec mesec, dva da namestim ovo, da li neko zna kako da resim problem??
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2009, 19:53   #79
Axis
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: Alpha Centauri
Poruke: 179
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Axis Slanje poruke preko MSN-a korisniku Axis
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Da li mogu da prikljucim 5.1 zvucnike na integrisanu zvucnu? Da li bi svi radili?
Axis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2009, 14:41   #80
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Zavisi koju imaš? Vjerovatno možeš pošto većina integrisanih zvučnih kartica u zadnjih par godina to podržava. Pogledaj prvu poruku na temi, trebaš pored onog "plavog(za mikrofon)" izlaza imati još tri.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
5.1 zvučnici, povezivanje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje kompjutera na TV nikola87 Video/TV softver 26 7.8.2008 10:15
Povezivanje Motorole RAZR V3x i računara. holodoc Aparati i oprema 11 20.1.2007 2:28
Program za povezivanje sa tel??? alexle Aplikativni softver 6 13.7.2006 12:37
povezivanje sa kompjuterom Iwan88 Aparati i oprema 5 14.5.2006 21:36
Povezivanje na net... Carl Jonson CJ Internet tehnologije 23 20.12.2005 12:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com