Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2018, 20:28   #81
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

@Doktor Kakve su ti 681 Evo po pitanju udobnosti na headband delu, kod obicnih 681 je ravna ta plastika sto sam video sa slika a kod ove verzije mi se cini da vidim kao neke izbocine i traka mi deluje gore drugacije pa me interesuje . Ne pitam radi sebe nego ovako cisto.

Poslednja ispravka: sale94 (10.8.2018 u 20:41)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 23:21   #82
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Skroz su okej. Headband je samopodesiv i odlično nalegne na glavu.
Jedino što mi malo jače stežu uši ali em su nove em sam ja glavat tako da kontam kad se malo olabave od nošenja biće skroz kul. Na uši naležu odlično.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
sale94 (11.8.2018)
Stara 10.8.2018, 23:39   #83
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Sknuo sam sunđere ispod padova i zvuk se stvarno otvorio u tom delu gde je bio mutniji mada mi deluje kao da su high tonovi sada osetno izraženiji nego ranije. U svakom slučaju poboljšanje, hvala na savetu!


Ništa, uživaj. I meni je bilo iznenađenje koliko tako mala promena može da donese.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2018, 13:07   #84
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Topping D30 je još jedan vrlo hvaljen DAC koji košta 120$.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2018, 15:01   #85
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Potvrđujem.

Stigao mi je u petak i planirao sam da se javim ovde. Duel sa HRT-om je bio kratak i u korist D30 koji je trajno ostao na polici. Sviđa mi se što ima i optički ulaz pa sam već naručio kabal da ga spojim sa TV-om (HBO, Netflix... svi imaju visok kvalitet zvuka pa za filomve će vredeti). Nema izlaz za slušalice zato ali šta je tu je. Pakuju ga u prilično velikoj kutiji pa je zakačio kompletan tretman carine od ~32 €.

Zvuk je stvarno dobar, energičan, pun detalja lepo raslojenih u širok stereo. Definitivno je na utegnutoj strani pa ako recimo neko voli malo basom i mid-basom podebljan zvuk možda mu ne bude po volji. Da ne bude zabune nije bas plitak, kopa dublje od svih što sam kroz temu pominjao (samo HRT ide jednako duboko) ali je brz i disciplinovan pa u prvom mahu deluje kao da ga malo fali. Dinamika zvuka, npr. kad se naglo okine žica i sl. je veća nego kod ostalih DAC-ova koje sam ja imao priliku da čujem tako da zvuči prilično uzbudljivo. Pa kome ne treba izlaz za slušalice ima moju toplu preporuku.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (7.11.2018), Picard (14.8.2018)
Stara 14.8.2018, 15:14   #86
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Opa, ovo je bilo najbrže testiranje DAC-a nakon pominjanja u temi. Ovo dokazuje tezu da zvuk mnogo zavisi od onoga što okružuje DAC čip koji je u ovom slučaju prilično star, ali mu to očigledno ne smeta da zasija i danas. Isti je i u Marantz-u PM6006 recimo.

Poslednja ispravka: Picard (14.8.2018 u 15:21)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2018, 15:27   #87
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

Mislio sam da sam pomenuo kada sam naručio ali sad gledam unazad i nisam očigledno. Inače stigao je za samo 9 dana, još interkonekt kabal nisam bio spremio.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2018, 11:32   #88
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Posle nekog vremena mogu da kažem da sam vrlo zadovoljan U3 + HD681 Evo kombinacijom. Skontao sam kad sam nakon nekoliko dana slušanja muzike samo na toj kombinaciji ubo Xiaomi bubice u RN4 i hteo da probušim sebi bubne opne koliko je zvuku falilo energije i čistoće iako sam prethodno tim bubicama na tom telefonu bio prilično zadovoljan.

Sasvim dobar kombo, zvučna daleko iznad bilo koje integruše i sluške su iznad bilo kog krša koje drugi brendovi prodaju za te pare.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Aibo (21.8.2018), sale94 (21.8.2018)
Stara 21.8.2018, 15:20   #89
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Tako je to sa konja na magarca. Šteta samo što se mnogi učesnici ovakvih tema po forumima prave da su slušali nešto što nisu pa daju neke potpuno neistinite izjave i zbunjuju ljude koji bi da ulože u bolje slušalice/zvučne karte/DAC-ove. Ja sam više puta prokomentarisao za Xiaomi Hybrid da vredi svojih 15-ak € i to je to, zvuk nakon nečeg boljeg je baš takav kakvim si ga ti opisao... a htedoše me na lomaču.

Gledam po nekim drugim forumima kako se igraju sa onim KZ slušalicama, promene po 3,4,5 modela tražeći kao neki odgovarajući balans. Mislio sam napravili kinezi neku revoluciju, poslušao više kom (ZS3, ES3 i ZS5) i da imam energije za veće forume, najiskreniji savet bih im dao da batale te igračke i skupe pa daju 40-50€ na nešto normalno, da čuju šta je pravi zvuk. Ovako se igraju sa fabričkim presetima - manje basa, više basa, visoki pršte manje ili više... ali suštinski ni jedan taj model ne preskače vrednost zvuka od 15€. Sve je to manje ili više natrpano, nedinamično, glasovi nemaju prirodnost...

Inače, za kraj jedna najava u slici. Stižu utisci uskoro, da ne budu zbrzani.

DSC_3742
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
doctor (21.8.2018)
Stara 21.8.2018, 15:31   #90
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ma kad se skrpim u neko dogledno vreme planiram da uđem u amatersko produciranje muzike za svoju dušu i uložiću tada u ozbiljan DAC, pojačalo i monitore, samo kad dođe vreme za to.

Kad se jednom navikneš na dobro, posebno što se zvuka tiče, nema nazad. I pare samo lete.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2018, 16:01   #91
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

@Aibo: šta, planiraš i Topping D10 ili ... ?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2018, 16:22   #92
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

To je slika kod mene, sluša se već. Samo želim da ga uporedim sa još ponečim pa ću da podelim mišljenje. Preliminarno, dobra sprava i lepo zvuči ali D30 je bolji.

Skupljam energiju da uradim i neke YT opise... i nadam se da taj hobi sa vremenom postane redovan kako bude novih zanimljivih modela ali otom potom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2018, 17:00   #93
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ne znam da li bi imalo neke svrhe probati D10 kao USB-to-SPDIF konvertor.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2018, 17:21   #94
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Možda bi bilo od koristi nekome ko već ima jako dobar stariji DAC bez USB pa da mu prosledi. Mada skoro sve matične imaju interni 3-pinski SPDIF interfejs pa ovakva stvarčica obezbeđuje potrebne izlaze na PC-u - https://www.aliexpress.com/item/SPDI...23ae2e0exBT0vP

Iznenadio sam se kada sam video da i moja uboga H110 ima ovaj interfejs, probaću da li ima neke razlike jer se često pominje da SPDIF zvuči superiornije od USB.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2018, 5:54   #95
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ulecem u ovu temu malo nepozvan, ali treba mi preporuka za neku zvucnu karticu ili samo DAC. Imam sistem sacinjen od matorog technicsa su 8080 i tannoy mercury m4. S obzirom da me je mp3 razmazio i hocu da pravim poduze playliste, a ne da menjam diskove svako malo resio sam da povezem taj sistem sa kompom. Za sad je povezan na integrisanu na maticnu iz profila i kvalitet zvuka je logicno daleko losiji nego kada pustim preko cda ili ploce.
Koliko para je potrebno uloziti, a da nije bogatstvo, za neki pristojan zvuk?
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2018, 12:04   #96
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Zavisi koliko si otprilike imao na umu da potrošiš. Kao neka najjeftinija a sasvim solidna varijanta u odnosu na integrisanu je zvučna Creative Audigy 2ZS, 4 itd. mada za to treba imati PCI port što sve ređe imaju nove ploče ali ako ti je ta iz profila onda imaš 3 kom. Trebalo bi da ih ima za 10-ak € polovnih po oglasima.

Nikada nisam čuo ove Asus Xonar DS i sl. ali bi trebalo da su još bolje navodno, vidim ima za ~2000 din.

Što se DAC-ova tiče, tu negde od 30-ak € kreću ovi najjeftiniji poput Asus U3 kog je doctor kupio i SMSL X4 pa odatle malo skuplje FX-audio, Sabaj, Topping... Puno izbora ima a realno, što više se ispružiš to bolji zvuk naravno a rekao bih da ti je sistem dovoljno dobar da se čuje kvalitetniji DAC.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2018, 12:19   #97
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Nije problem i do 50e ako stvarno toliko utice na kvalitet.
Nikad nisam imao prilike da isprobam nista slicno.
Kako sam ja zamislio, taj odnos kvalitet-cena kod audiofilske opreme (a i kod mnogo cega drugog) je nesto kao logaritamska funkcija, u nekom trenutku se za veliku razliku u ceni dobija manja razlika kvaliteta zvuka.
Pa bih voleo da ubodem neki rang gde je najisplativije za jednog prosecnog ljubitelja muzike.

Naravno jurio bih i polovno, pogotovo sto mogu da donesem iz Amerike nesto sa ebaya.

Kod ovih DACova nabrojanih u ovoj temi me buni sto oni uglavnom imaju pojacavac za slusalice na izlazu, a koliko vidim meni treba nesto sto ce na izlazu da daje line level napon.

Voleo bih i da budu RCA cincevi, od 3.5mm bananica se malo jezim .
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2018, 13:18   #98
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ovi što imaju jedan 3.5 mm izlaz automatski prepoznaju da li su prikačene slušalice ili pojačalo pa oko toga nema da brineš. Ja sam lično sve do skoro koristio te male USB dongle-ove sa 3.5mm izlazima i nikakvih problema nije bilo, samo da im ne stavljaš baš onaj kablić od 150din sa pijace između njih i pojačala.

Kod nas do 50€, sa RCA izlazima, nisam siguran da ima nešto dobro. Pretraživao sam sada malo e-bay ali ni tu nije neki izbor trenutno. Možda je ipak najbolje probati neku solidnu zvučnu kartu poput M-Audio Audiphile 2496 koja ima RCA izlaze.

Što se tiče toga koliko utiče na zvuk, pa dosta ako je ostatak sistema dovoljno dobar. Ipak ta logaritamska funkcija još uvek ne važi u ovoj ceni o kojoj pričamo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Luka Filipovic (23.8.2018)
Stara 22.8.2018, 13:31   #99
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ne može do 50e da se mnogo bira u smislu da treba da ima RCA izlaze i sl.

Xonar DS/DSX/D1/DX/AE, s obzirom da imaš i PCI slotove na ploči i ako ne planiraš da menjaš platformu uskoro onda i karte sa takvim konektorom dolaze u obzir.

Ili dodaj 10e za FX-Audio X3. Ne vidim smisao kupovine nečega između.

Ni na Ebay ne vidim ništa interesantno do te sume.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Luka Filipovic (23.8.2018)
Stara 22.8.2018, 23:44   #100
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Evo ja da javim malo detljnije utiske o Topping D10. Prvo je naleteo na starijeg brata D30 i nisu na istom nivou jer D10 ne može da postinge istu detaljnost, svi zvuci su malo stopljeniji međusobno i malo manje živahni. Čitkao sam malo strane forume i vidim da neki navodno ne primećuju razliku između D10 i D30 pa ih svode na različite konekcije... ne znam na čemu su slušali ali to prosto nije tačno, razlika je sasvim jasno čujna.

Sa druge strane D10 je potpuno rame uz rame sa HRT-om... bez pobednika. D10 je malo više analitičan, otvoreniji i detaljniji u visokim tonovima, dok je HRT malo smireniji u visokim a puniji u basu i glasovima. Da treba da biram ne bih znao za koji da se odlučim, mislim da su DAC-ovi toliko istog nivoa kvaliteta a samo karakterno različiti pa ko šta voli. Moj lični ukus bi ipak prevagnuo na malo topliji zvuk HRT-a koji verovatno potiče od Burr-Brown čipa naspram oštrije zvučećeg Sabre ali eto to je moj ukus i mom sistemu. Sa obzirom da sam HRT platio 190€ a i sada je nov 175... D10 za svojih 80€ je potpun uspeh (troškovi dostave su mi bili samo 760 din). Jedino što nema taj izlaz za slušalice pa da izdominira na svim poljima i za sve potrebe. Nailazio sam opet po stranim forumima da kao SMSL Idea i D10 zvuče isto ali to nije tačno, u istom rangu im je količina detalja ali Idea ipak zvuči tanje i nema težinu basa koju D10 ima.

D10 vs Sabaj Da3 - blisko ali ako je samo za hifi sistem i ne treba izlaz za slušalice, balansirana veza, kontrola jačine zvuka na samom uređaju... moj lični glas ipak ide za D10.

Tako da su topinzi iskreno prebacili moja očekivanja. D10 je lagano nadsvirao Idea/Da2 pa čak po meni i Da3 za nijansu što već nisam očekivao. Za D30 tek nemam reči, ko ima fin sistem i dovoljan budžet (treba računati na veće troškove jer je kutija baš velika) vredi bez ikakve sumnje jer puca od neke sebi jedinstvene energije i širine stereo slike.

Ja kao i uvek puno pišem, a ako neko ima želju da nešto posluša, uporedi sa nečim što ima... uvek možemo da se dogovorimo, ohladimo pivo/sok i malo testiramo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
doctor (23.8.2018), HSVstoned (7.11.2018), Mario Pavićević (23.8.2018), Picard (23.8.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com