Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2018, 17:43   #1
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Silicon power Armor hdd problem :(

Ovo je drugi put danas da pisem problem na SK Forum treba ga preimenovati u SK Spas.

Nego da se okrenem temi, brat ima HDD od 3TB. Na njemu se nalaze vazni podaci. Ali u zadnjem vremenu ima problema s njim. Na zaloast PC ga prepozna (cuje se zvuk, ili prikaze se u desnom uglu ili ako je prvi put na tom racunaru uradi instalaciju drivera) ali nikako da se prikaze ikonica u My Computeru. I ako se kojim slucaju prikaze driver F: onda ide onaj loading od sto godina i nikako da ga otvori. (a prikaze se ako ubacim USB od Externog HDDa u PC samo na pola, i tako crveni ona crvena lampica za "working"). Kad je poceo problem na W10 nisi mogo nikako da ga otvoris dok na W7 je mogo, ali sad ni to. U disk managmentu gde se vide interni i externi HDDovi vidi se i ovaj ali imam samo za opciju da ga formatiram i jos nesto, sto mi ni malo ne ide u korist.

Je li ikako moguce da ga pokrenem da radi kako bih sacuvao podatke i onda bi ga rado formatirao? Znaci PC ga prepozna ali ga ne prikazuje.

Unaored veoma, veoma, veoma zahvalan
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 17:52   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Silicon power Armor hdd problem :(

ako su mnogo bitni podaci onda najbolje u neki specijalizovani servis, a ako ti se ne plaća ostavi ga da radi pa će možda da proradi, a i za vraćanje particija imaš programa ja na primer koristim AOMEI Partition Assistant Pro Edition, ali prvo ga ostavi da on sam odradi bez čačkanja verovatno su bad sectori ali može i da se zaglupi ako nešto otvaraš, pusti ga nek odstoji malo uključen u komp
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Isko (8.8.2018)
Stara 8.8.2018, 17:59   #3
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Silicon power Armor hdd problem :(

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ako su mnogo bitni podaci onda najbolje u neki specijalizovani servis, a ako ti se ne plaća ostavi ga da radi pa će možda da proradi, a i za vraćanje particija imaš programa ja na primer koristim AOMEI Partition Assistant Pro Edition, ali prvo ga ostavi da on sam odradi bez čačkanja verovatno su bad sectori ali može i da se zaglupi ako nešto otvaraš, pusti ga nek odstoji malo uključen u komp
Hvala na brzom odgovoru. Znaci ovo sto se ne pojavljuje jedino da ga ostavim povezanog za racunar?

A da li AOMEI vidi i komunicira sa ovako ostecenim Hddovima?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 18:14   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Silicon power Armor hdd problem :(

ne znam kakvo je zdravlje i stanje hard diska, možeš da probaš, on skenira i traži particije pa ako nađe vrati ih
ima i drugih programa za restore podatak možda bolje i njih da koristiš nemam nešto iskustva sa tim..
čekaj dok se javi neko još
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Isko (8.8.2018)
Stara 8.8.2018, 18:30   #5
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Silicon power Armor hdd problem :(

Hvala jos jednom. Najgore od svega sto se on u opste ne pojavljuje. Samo se prikaze da je prikljucen uz pomoc zvuka, notifikacije u desnom uglu i to je to.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 19:08   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Silicon power Armor hdd problem :(

nije ni to malo, još daje znake života..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2018, 9:50   #7
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Silicon power Armor hdd problem :(

Da li ga vidi u device manageru? Podatke mozes da pokusas preko Recuva programa da povratis.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2018, 23:37   #8
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Silicon power Armor hdd problem :(

Neki programi "vide" hardove i particije i kad Windows ima problema sa tim. Moj burazer je, jednom, greškom formatirao hard na kojem su bile slike njegovog deteta od rođenja, ali je imao sreće što nije ništa pokušavao pre nego što je napravio veću glupost. Doneo mi je taj disk i EASEUS DATA RECOVERY je lagano povratio sve podatke. Na poslu sam desetine puta imao problema sa diskovima koji pogube MBR podatke i particije. I sa takvog diska je moguće izvući podatke, ali imena neće biti kakva su bila već generička. Pored EDR koristim i RECOVER MY FILES i još par njih i svi su, u suštini, dobri, ali EASEUS DATA RECOVERY mi je do sada najviše pomogao.
Mada, kako si ti opisao, vrlo je moguće da disku elektronika još uvek radi, ali je motor otkazao i ne pokreće glave za čitanje. Na svakoj ploči postoji SMART funkcija, vidi da li ti je uključena. Probaj prvo sa Hard Disk Sentinelom da testiraš taj disk.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 684 16.3.2024 0:05
Problem sa Power Directorom 3 bobanf Video/TV softver 3 7.6.2011 15:52
Power Point prezentacija problem... Macak Mackin Aplikativni softver 7 14.3.2010 18:46
Slackware problem kvare_cg Slobodni softver 27 20.6.2009 23:27
Power LED dioda!Da li je problem do Led diode ili Mat.ploce dile Kvarovi 4 30.1.2008 22:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com