Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.11.2013, 22:18   #1
Nemanja-
Član
 
Član od: 1.7.2013.
Poruke: 60
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Kontrola udaljenog racunara preko rdp klijenta, bez ometanja aktivnog korisnika pomoc (nec

Pozz.

Jel ima neko iskustva sa kontrolom udaljenog racunara preko rdp klijenta svi oni uglavnom funkcionishu na isti nachin, kada pokušam da se povežem od skoro mi piše connection closed.
I ako sam podesio router (da se na poziv odazove s porta 3389 na lokalnu adresu mog racunara), uneo ip adresu (spoljnu), ubacio patch (koji dozvoljava da se na jedan računar uloguju 2 korisnika), i sve jedno neće, pa jel ima neko ideju šta bih tu još mogao da bude problem ?

Radi se o tome što je do skoro radilo bez problema, pa je od jednom otkazalo, s obzirom da sam proverio promene lokalne i spoljne (router) ip adrese.

Hvala.
Nemanja- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 15:06   #2
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kontrola udaljenog racunara preko rdp klijenta, bez ometanja aktivnog korisnika pomoc

Koji ruter je u pitanju?
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 15:59   #3
vlados83
Član
 
Član od: 25.9.2013.
Poruke: 158
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 27 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Kontrola udaljenog racunara preko rdp klijenta, bez ometanja aktivnog korisnika pomoc

Znam da je glupo , da li si provjerio firewall ?
Ponekad zna da se vrati na deff iz čistog mira /ili da se upali
vlados83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 17:56   #4
Nemanja-
Član
 
Član od: 1.7.2013.
Poruke: 60
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kontrola udaljenog racunara preko rdp klijenta, bez ometanja aktivnog korisnika pomoc

Kako firewall treba da bude upaljen (kako podešen), čini mi se da su podešavanja za firewall (kao na slici) bila ovakva kao i sada pa je moglo. Ako u potpunosti ugasim onda će računar biti nezaštićen, ... ?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	f.png
Viđeno:	30 puta
Veličina:	48,2 KB
ID:	47715  
Nemanja- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 19:22   #5
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kontrola udaljenog racunara preko rdp klijenta, bez ometanja aktivnog korisnika pomoc

Ne treba da diras firewall na ruteru. Moj predlog je da se ulogujes na ruter i odradis reboot. HG530 zna da zabaguje ponekad.
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 19:31   #6
Nemanja-
Član
 
Član od: 1.7.2013.
Poruke: 60
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kontrola udaljenog racunara preko rdp klijenta, bez ometanja aktivnog korisnika pomoc

A zar se on ne reboot-uje sam povremeno (ono kada mu se menja ip adresa).
Nemanja- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 21:04   #7
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kontrola udaljenog racunara preko rdp klijenta, bez ometanja aktivnog korisnika pomoc

Ne reboot-uje se. Moras sam da ga reboot-ujes. I paljenje-gasenje na dugme ne pomaze, kao ni cupanje iz struje. Mislim da tu opciju imas u tools odeljku.
Probaj, pa javi sta i kako.
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 23:16   #8
Nemanja-
Član
 
Član od: 1.7.2013.
Poruke: 60
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kontrola udaljenog racunara preko rdp klijenta, bez ometanja aktivnog korisnika pomoc

Radi .

Samo ako hoću da se ulogujem sebi u računar nekim naprednijim protokolom recimo pomoću 2x, pa tu imam 3 opcije 1. običan Standard RDP, 2. 2X SecureRemoteDesktop, 2X Aplication Server XG.

Kod ona 2 zadnja koje sam naveo, da li je dovoljno u router-u samo zameniti portove umesto 3389 staviti recimo 50001 za 2X SecureRemoteDesktop ili 80 za 2X Aplication Server XG ili treba još nešto ?

Poslednja ispravka: Nemanja- (22.11.2013 u 23:29)
Nemanja- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2013, 9:05   #9
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kontrola udaljenog racunara preko rdp klijenta, bez ometanja aktivnog korisnika pomoc

Zaboravio sam da ti kazem da zoves Telekom i zamolis ih da ti update-uju firmware na ruteru. Novi fw nema te bagove. Sto se tice 2x client-a, koristio sam samo klasicni rdp protokol. Ne volim da instaliram aplikacije za te stvari. Mozes da se zastitis na druge nacine. mozes na ruteru da namestis da ti npr port 50001 forwarduje na port 3389 i onda u rdp clientu preko koga pristupas racunaru namestis da koristi port 50001. A mozes i na racunaru da namestis neki drugi port umesto 3389. To se radi u registry editoru, guglaj uputstvo.
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kontrola racunara preko GPRS-a TheProphecy Programi za mobilne telefone 1 20.3.2007 23:35
Kontrola racunara preko mobitelnog! absonic Aplikativni softver 4 7.10.2006 11:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com