Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Klijentske aplikacije

Klijentske aplikacije (X)HTML, CSS, JavaScript, AJAX...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2007, 10:26   #1
Ghil
Član
 
Član od: 22.10.2006.
Lokacija: /boot/
Poruke: 62
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb [HTML, Javascript, SSI] Prikaz IP adrese i ISP-a bez dinamike

Pozzdrav, počeo sam da radim jednu web stranicu pa sam malo zapeo problem je sledeći: zelim da mi u textualnom obliku izbacuje IP i ISP posetioca i da li je to uopste moguce u HTML-u ??? npr da izgleda ovako:
Tvoj IP je : IP_korisnika
Tvoj ISP je : ISP_korisnika
Ghil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 10:43   #2
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: HTML pomoć

Resenje za PHP, ( napravi celu stranicu u kao obican HTML, kada snimas, snimi je pod ekstenzijom .php i onda ce ti proraditi i kod ).
Kod:
<?
$Address = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

echo "My IP Address Is: $Address";
?>
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 11:11   #3
Ghil
Član
 
Član od: 22.10.2006.
Lokacija: /boot/
Poruke: 62
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTML pomoć

Hmm neće moći tako da se uradi jer sam uzeo free hosting i free domen .co.nr i za index sam postavio index.html tako da nema šanse da prepravim u php. jel ima neko resenje za HTML ????
Ghil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 17:16   #4
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: HTML pomoć

Pa ako index, tj. prva strana ne moze da ti bude php onda neka index.html bude samo redirekcija ka nekoj php strani. A ako na celom serveru nemas php onda je to malo veci problem.

Mozda postoji i html nacin, holodoc to sigurno zna
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 17:38   #5
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: HTML pomoć

Ghil, na pm, odmah.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 18:18   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: HTML pomoć

Da bi uspeo da izvedeš prikazivanje korisničke IP adrese i hosta uz ograničenje da mora da bude čista HTML rabota, moraš da koristiš "SSI" (Server Side Includes) u kombinaciji sa recimo JavaScript-om. Neću da objašnjavam šta su "SSI" pozivi jer za to imaš brdo dokumentacije na netu pa proučavaj ali je važno da server na kome se hostuje tvoj sajt mora da podržava slanje "SSI poziva" sa klijentske strane. Kod većine servera to je potpuno normalno danas (primera radi "Apache" i "IIS") ali ti ipak proveri.

Da bi mogao da prikažeš IP i host name klijenta koji posećuje tvoju stranicu možeš da iskoristiš recimo sledeći JavaScript.

Kod:
<script language="javascript" type="text/javascript">

var ip_adresa = '<!--#echo var="REMOTE_ADDR"-->'
var host_name = '<!--#echo var="REMOTE_HOST"-->'

document.write("Tvoj IP je:" + ip_adresa + "<br>");
document.write("Tvoj ISP je: " + host_name + "<br>");
</script>
Ovaj kod staviš bilo gde u "body" deo stranice gde želiš da ti se podaci prikažu. Kompletan posao odrađuju delovi:
Kod:
<!--#echo var="REMOTE_ADDR"-->
Kod:
<!--#echo var="REMOTE_HOST"-->
koji izvršavaju potrebne "SSI pozive".

Par napomena.

Fajl neće da funkcioniše korektno ako ga "puštaš" tokom probe u lokalu što znači da ti čist "preview" recimo u Dreamveawer-u neće raditi ako nemaš definisan testni server. Dakle fajl koji sadrži ovaj skriptić mora da bude na serveru.

Druga stvar. Tvoj HTML fajl MORA da se završava sa ekstenzijom "shtml" da bi server prokljuvio kako da pročita ključne delove (stručno se to kaže da se serveru stavi do znanja da treba da "parsuje" - parse fajlove).

Ponekad provajderi free hostinga umeju da isključe opciju koja omogućava tzv. "host lookup" na serveru pa može da ti se desi da umesto imena hosta u prethodnom skriptu dobiješ ponovo IP adresu tako da znaš da ti u tom slučaju nema pomoći oko prikazivanja imena hosta

Ako bude problema javljaj da rešavamo dalje

Poslednja ispravka: holodoc (1.3.2007 u 18:41) Razlog: Zaboravio sam jedan znak "tačka-zarez" u kodu :)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
hack (31.1.2008)
Stara 1.3.2007, 21:29   #7
Ghil
Član
 
Član od: 22.10.2006.
Lokacija: /boot/
Poruke: 62
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTML pomoć

e Hvala vam svima

Poslednja ispravka: Iris (1.3.2007 u 21:54) Razlog: w
Ghil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2007, 22:13   #8
darko90
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Lokacija: Bijeljina RS
Poruke: 172
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 25 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darko90
Određen forumom Re: HTML pomoć

Potrebna mi je pomoc da li je ikako moguce da uradim web stranicu u web stranici, znaci npr u jednom delu index.html-a da se ucita neka druga web stranica i da se moze skrolovati (npr web strana od 380x1500 da se skroluje u index web strani u npr boksu od 380x500 piksela)
darko90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2007, 1:30   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: HTML pomoć

Citat:
darko90 kaže: Pregled poruke
Potrebna mi je pomoc da li je ikako moguce da uradim web stranicu u web stranici, znaci npr u jednom delu index.html-a da se ucita neka druga web stranica i da se moze skrolovati (npr web strana od 380x1500 da se skroluje u index web strani u npr boksu od 380x500 piksela)
Informiši se na netu o tome kako se koriste iframe-ovi
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
darko90 (25.5.2007)
Stara 18.11.2007, 11:54   #10
Rukometas
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Thumbs down Re: [HTML, Javascript, SSI] Prikaz IP adrese i ISPa bez dinamike

Sve to funkcionise,ali meni treba da snimi ip adrese posetilaca u neki log fajl da ja vidim preko kog isp-a idu i koju adresu ip koriste!
Rukometas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2007, 12:15   #11
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: [HTML, Javascript, SSI] Prikaz IP adrese i ISPa bez dinamike

Citat:
Rukometas kaže: Pregled poruke
Sve to funkcionise,ali meni treba da snimi ip adrese posetilaca u neki log fajl da ja vidim preko kog isp-a idu i koju adresu ip koriste!
Sve je to okej samo što dok se ja pomučim tu i tamo da napišem idiot-proof uputstvo onaj kome to uputstvo treba i ne trudi se da ga pročita kako treba

Jesam li ti lepo naznačio ovde da javascript treba da se izvršava serverski? I jesam li ti rekao da kombinuješ SSI dat ovde sa serverskim izvršavanjem javascripta? Mislim da li je toliko teško napregnuti tako malo mozak i detaljno pročitati ono što sam naveo

Jel vidiš instrukcije u ovoj temi kako da bez bilo kakve dinamike dobiješ IP ADRESU i HOST ID posetioca? Jesam li rekao da script koji budeš izvršavao izvršiš serverski. Da si jedan upit napravio na netu saznao bi da je uslov da se script izvršava sa serverske a ne klijentske strane taj da dodaš jedno runat="server" kao deskriptor u <script> tag? Prepraviš kod kako tebi odgovara da svaki put kad posetilac poseti neku stranicu javascript uzme navedene podatke, zapiše ih u fajl na serveru i mirna Bačka. Sve što ti posle toga treba da uradiš je da pročitaš sadržaj fajla. Kako se radi upis i čitanje iz javascrupt fajla to možeš da nađeš negde na netu.

Ja stvarno ne znam da li je nekome moguće više informacija servirati na tacni a da to neko ovako ignoriše. Jedino još da neko uradi kompletnu stvar svaki put kada se pojavi neko ko smatra da je ljudima ovde i pored njihove dobre volje dužnost da uvek sve odrade do kraja i serviraju Ako nemaš volju ili želju da se bar malo sam potrudiš ili da čitaš šta ti drugi pišu onda stvarno... Ima i drugih poslova.

Toliko od mene.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 13:28   #12
Rukometas
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Exclamation Re: [HTML, Javascript, SSI] Prikaz IP adrese i ISP-a bez dinamike

Ja sve o uradim i prikaze mi IP adresu i Hostname ali neznam koji kod da stavim da bi mi on snimao te podatke u neki log fajl ne znam kako da dobijem ono dopust 777,to je moj problem!!!!
Rukometas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 16:02   #13
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: [HTML, Javascript, SSI] Prikaz IP adrese i ISP-a bez dinamike

Udji u neki FTP klijent (npr total commander), nadji taj fajl i selektuj ga. E sad, u Total Commander-u kucaj dole u liniji CHMOD 777, a u drugim FTP klijentima obicno desnim klikom i klikom na "Permissions" dobijas CHMOD-ovanje. Zapamti, 777 podrazumeva access, read i write za sve: user, group i public (ako se ne varam )
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[PHP] Prikaz IP adrese klijenta DelphiGuide Serverske aplikacije i baze podataka 3 6.10.2007 10:56
[HTML, CSS] Drugačiji prikaz sajta u različitim browserima J0van Klijentske aplikacije 5 23.1.2007 18:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com