Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2013, 11:15   #41
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ja sam imao iskustva, pošto mi je jedan dan puko ADSL net rekoh imam 500 MB net kod Telenra, zakačim telefon preko USB, i dok nisam prešo tih 500MB sve je bilo sjajno, stranice su se brže otvarale itd, ali kad sam istrošio taj bonus, brzina je pala na 10kb/s iako na sajtu kažu da je 64/64kb/s... i sa tom brzinom sam mogao samo radio da slušam, stranice su se otvarale po 2 sata..
A ja bi uzeo brzinu u paketu 46 mb/s, kontam da neće biti puna brzina ali i da bude 10-15 mb ok je. Samo se palšim da mi ne puca veza i to
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 11:48   #42
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Da je brzina pala na 10kbs ne bi mogao ni radio da slušaš. Radio strimovi su obično 48-64 kbs.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 11:54   #43
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

toliko mi je pisalo u softweru za praćenje brzine, a i rekao sam da mi je trebalo 2 sata da otvori stranicu, imao sam iskustva sa dial-up-om tako da znam šta je sporoća...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 13:44   #44
Zort
Član
 
Član od: 10.3.2010.
Poruke: 170
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 43 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Uzeo sam u telenoru "promociju" 24gb za 1300 dinara mesecno, pa da podelim svoja iskustva. Internet je stvarno brz. Ne znam kolika brzina stoji u prospektu al realna brzina ide preko 10 mbps, tako da sam sto se toga tice jako zadovoljan. Pitanje je koliko ti treba gb za mesec dana. Kada potrosis to sto imas dobijas "neogranicen" internet. Cini mi se da ne prelazi 70 kbs. Toliko je spor da ne moze da otvori stranice kao sto su facebook, youtue, b92.net, pa cak i google search, itd. Inace danas je 22. u mesecu, a od 24 gb ostala su mi 3gb. Imao bih dosta vise da nisam bio na YT u proseku po 15 min na dan. Na torente ni ne pomisljam.
Zort je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zort na korisnoj poruci:
zakzizu (22.11.2013)
Stara 22.11.2013, 20:26   #45
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Citat:
Zort kaže: Pregled poruke
Uzeo sam u telenoru "promociju" 24gb za 1300 dinara mesecno, pa da podelim svoja iskustva. Internet je stvarno brz. Ne znam kolika brzina stoji u prospektu al realna brzina ide preko 10 mbps, tako da sam sto se toga tice jako zadovoljan. Pitanje je koliko ti treba gb za mesec dana. Kada potrosis to sto imas dobijas "neogranicen" internet. Cini mi se da ne prelazi 70 kbs. Toliko je spor da ne moze da otvori stranice kao sto su facebook, youtue, b92.net, pa cak i google search, itd. Inace danas je 22. u mesecu, a od 24 gb ostala su mi 3gb. Imao bih dosta vise da nisam bio na YT u proseku po 15 min na dan. Na torente ni ne pomisljam.
Ja bi uzeo onaj sledeći paket gde se dobija 24 gb plus promocija koju imaju sa kojom se duplira sadržaj, znači imaću 48 gb koje ne mogu potrošiti. Bitno mi je samo da ne secka i da je dobra brzina
Hvala na informaciji
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 14:30   #46
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

MTS 3G+ sa pri-pejd mi je skinuo 140 dinara za deset minuta. Lepo od njih umalo nisam razbio nesrećni telefon zbog toga.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 17:50   #47
ka5an
Novi član
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Naj gori internet koji sam u zivotu iskusio je Telenorov!
Uzeo sam paket 12GB, s tim sto je u prvih 6 meseci to bilo duplirano, tj 24GB.
Uz paket je isao odlicni Asus tablet, i on je bio jedina svetla tacka te varijante net/a. 12GB mesecno..... Net toliko zvace da sam jedva uspevao da skinem oko 600MB mesecno! STRASNO!
Nikad vise Telenor!

Sad (i nikad vise, takodje!) sam sa racunarom uz mts modem, uzeo naj manji paket od 5GB. To mi je (po mts/ovom) "taksimetru" iscurilo za dan i po!?!
Nakon obavestenja mts/a o (vec) potrosenom paketu od 5GB, otvorim "statistiku" u tom modemu jer znam da sam skinuo nekoliko spotova sa youtube/a, i otvorio 10, 15 sajtova... U statistici je u tom momentu stajalo:
Preneseni podaci; 21,18MB
Preuzeti podaci; 165,49MB.

Sacu da raskinem taj, tek sklopljeni ugovor. Necu da od mene prave majmuna! I, nije to kraj svih problema; naj veci problem je sto ne znam koji net da uzmem? naj bolji net sam imao u Eunetu i Verat netu, s tim da Verat net daje "mnogo vise muzike za manje para". ali sam odjavio fixnu telefoniju, pa nista od ADSL/a. Znam, ZICA JE ZAKON ali moram da predjem na bezicni net, a ne znam da li postoji neko ko nudi to u flat rezimu?
ka5an je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 18:12   #48
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Kvalitet mobilnog neta nema veze sa provajderom već sa pokrivenošću. Ne možeš da očekuješ isti kvalitet neta u centru Beograda i recimo Maloj Krsni. I što si uopšte uzimao mobilni net ako imaš opciju da uvedeš "žicu"?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 18:34   #49
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

imaš i preko kablovske ako imaš kablovsku tv, a mobilni net kao što reče kolega nije za svaki dan nego samo kad ti zatreba i pod uslovom da nisi u nekoj zabiti, što se tiče bežične ima valjda neki wifi provajderi ali to moraš malo da se raspitaš u tvom mestu, a mobilni ni jedan ne daje neograničeno, a youtube ne smeš ni da pomisliš preko mobilnog neta...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 18:41   #50
ka5an
Novi član
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Kvalitet mobilnog neta nema veze sa provajderom već sa pokrivenošću. Ne možeš da očekuješ isti kvalitet neta u centru Beograda i recimo Maloj Krsni. I što si uopšte uzimao mobilni net ako imaš opciju da uvedeš "žicu"?
Moja "Mala Krsna" je na Slaviji, u Deligradskoj,
a zicu ne mogu da uvedem jer sam odjavio fixni telefon cija je samo pretplata oko 850din/mesecno, razgovarao/ne razgovarao, pa + ADSL,....
To vec prevazilazi moj budzet predvidjen za internet.
Kad smo vec kod Telenora; koristio samisti taj tablet kod opstine Vracar (besplatni net).
Tablet je neverovatno zivnuo preko te, besplatne veze.
Odmah, tu sam ga vratio na Telenor, cisto da proverim.
Nista, zvakao je po obicaju.
ka5an je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 18:48   #51
ka5an
Novi član
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Hvala Wizard ali ja sam u BG, kao sto malo pre rekoh Neutrinu.
Znam da postoje neki polu/poznati bezicni provajderi ali im ne znam ni telefone ni sajtove. Moja prijateljica (iz Ripnja) koristi neciji takav flat, i uopste nije skup ali je izgubila njihov br. tel.
ka5an je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 11:12   #52
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Juce je komsija uzeo novi Telenor 4G kucni internet, i barem ovde kod nas u kraju funkcionise daleko bolje od VIP-ove aliternative. Paket ukljucuje 100Gb ogranicenje za prenos podataka punom brzinom i neograniceno nakon potrosnog sa brzinom od 2mbps.

Paket uz Huawei 4G ruter kosta 1250din, ali postoji mogucnost uzmanja samo SIM kartice ukoliko vec imate svoj. Sam ruter ima 2 velike antene, pokazuje jacinu signala lampicama i nivo signala je varirao izmejdu 2 i 3(od 3) crte, naravno WiFi i LAN portove.

Brzina oko 31mbps za download i oko 5mpbs za upload, uz ping oko 35-40ms, sto je fenomenalno naspram 6mbps downloada kod VIP-a.

Ostaje ovih dana da se vidi da li ima oscilacija u brzini, da li torrenti funkcionisu i da li ima mikro prekida veze kao na VIP-u koji su problem za online igre.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 11:21   #53
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Da li je dobio javnu ili privatnu ip adresu?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2017, 21:20   #54
Alexandar *mp
Novi član
 
Član od: 10.4.2012.
Poruke: 24
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Pozdrav, imam jedno pitanje vezano za ovaj huawei E5330 modem sto daju u telenoru za taj kucni 3G net, ako neko ima iskustva sa njim.
Zanima me ako promenim one sifre za logovanje preko kompa "admin" "admin", da li ce se i one restartovati kao i sifra za wifi kada se restartuje ovaj mifi uredjaj (preko onog dugmeta sto se nalazi u samom uredjaju ispod poklopca)?
Isto me zanima i za pin kod sim kartice koja je unutra?
Alexandar *mp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2017, 23:00   #55
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Juce je komsija uzeo novi Telenor 4G kucni internet, i barem ovde kod nas u kraju funkcionise daleko bolje od VIP-ove aliternative. Paket ukljucuje 100Gb ogranicenje za prenos podataka punom brzinom i neograniceno nakon potrosnog sa brzinom od 2mbps.

Paket uz Huawei 4G ruter kosta 1250din, ali postoji mogucnost uzmanja samo SIM kartice ukoliko vec imate svoj. Sam ruter ima 2 velike antene, pokazuje jacinu signala lampicama i nivo signala je varirao izmejdu 2 i 3(od 3) crte, naravno WiFi i LAN portove.

Brzina oko 31mbps za download i oko 5mpbs za upload, uz ping oko 35-40ms, sto je fenomenalno naspram 6mbps downloada kod VIP-a.

Ostaje ovih dana da se vidi da li ima oscilacija u brzini, da li torrenti funkcionisu i da li ima mikro prekida veze kao na VIP-u koji su problem za online igre.
Lepa ponuda, pogotovo ako je veza stabilnija. Ja sam se obavezao kod VIP-a pa sam tu gde sam naredno vreme. Mada mi je zadnja 2 puta kada je VIP uletao kao backup (celo pre podne pre 2-3 nedelje i danas popodne) radio bez onih tipičnih mikroprekida pa sam bio pozitivno iznenađen. Moraću još da testiram da utvrdim da li je to bila samo srećna slučajnosti ili su popravili stabilnost... čekam sledeći ispad Ikoma.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2017, 23:15   #56
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

i ja sam ga uzeo pre jedno 7 dana nemam te mikro prekide pukne veza po nekad da kažemo jednom - dvaput dnevno za sad sam zadovoljan sad kako će da bude kad spržim tih 100gb, youtube gledam sve u 240p da uštedim... sinoć izvukoh preko 60 dl možda i od položaja rutera zavisi žao mi da trošim na testove kad sam ga malo okrenuo popravila se brzina sa 50 na 60
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
C64freak (7.9.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sve igre koje sam prešao! Gordon Freeman O igrama uopšte 164 21.1.2011 17:52
Koje (napajanje, grafičku, HDD i kućište) da kupim? dzonika ŠDK - Osnovne komponente 11 21.6.2010 20:14
Koje napajanje od 650W kupiti? miljangrujic ŠDK - Ostale komponente 13 19.6.2010 23:09
Kako da sracunam fps poene koje belezi fraps?? __UM__ Aplikativni softver 4 12.2.2008 19:21
Koje driver-e instalirati i kojim redosledom AnaM Operativni sistemi 13 2.6.2007 10:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com