Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2011, 14:50   #1
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Poz ljudi.Zivim u Smed Palanci,prigradsko naselje (oko 80km od Beograda ) I imam problem da dodjem do normalnog neta kao i verovatno jedno 70% ljudi u zemlji Srbiji. Ovim postom bih hteo da pomognem ljudima koji su u slicnoj situaciji a koji razmisljaju o MTS/Telenor bezicnom (3g) netu kao alternativi dok ne dobiju neku normalniju mogucnost.
Elem,2 godine sam koristio Telenorov 3g net.Moram priznati da sam zadovoljan.Paket 10gb oko 2500 din mesecno,nije da nije mnogo ali ako nemate drugih mogucnosti... Na bilo koju vrstu downloada zaboravite zbog ogranicenog protoka osim eventualno zadnjeg dana u mesecu i ako ste sigurni da imate dovoljno preostalog neta.Glavna poenta kod ove vrsta neta (za bilo kog provajdera ) je da u aplikaciji kojom se povezujete na net u podesavanjima obavezno postavite da vam pristup bude WCDMA ONLY jer najveci problem i spike nastaje u trenutku kada modem trazeci bolji signal prebacuje net sa,recimo,edge na wcdma i obrnuto.Ako to nekome nesto znaci prilicno lagodno sam igrao WoW preko Telenor 3g neta ove 2 godine,ping nije sjajan posebno za pvp (200-300ms) ali moze da prodje...
Sta reci o MTSu... Iako su neznatno jeftiniji nisam odusevljen kvalitetom same veze (kao da ste sumnjali u to?)... Iako su podesavanja onakva kakva treba da budu ipak ne radi bas sjajno.Ima vise laga i neobjasnjivih zastajkivanja iako pokazuje pun signal. Obratite paznju na to da postoji razlika izmedju GSM jacine signala i signala koji se koristi za internet. Iako aplikacija mozda pokazuje svih 5 crtica jacine to je u stvari GSM signal koji sluzi za telefoniranje dok jacina signala za net moze da bude 1 ili 2 crte ali se to nigde ne prikazuje.... Sledeca zamerka je da MTSov net prosto nece da otvori pojedine sajtove iz meni nepoznatog razloga...
Pre par dana sam bio u VIP poslovnici i uskoro cu uzeti i njihov modem i karticu pa cu izneti svoje utiske ovde.Na osnovu teoretskih saznanja deluju mi najpovoljnije sa finansijske strane ali videcemo kako ce sa pokazati u praksi...
Eh da,sve ovo je posledica visegodisnjeg cekanja na Telekomov ADSL... Iskreno se nadam da ce propasti u dogledno vreme...
Poz i ako vas nesto zanima slobodno pitajte
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cages na korisnoj poruci:
water wizard (23.5.2011)
Stara 21.5.2011, 11:25   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: MTS,Telenor 3g net za sve koje zanima

Da li si prekoračio koji put račun?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2011, 16:23   #3
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: MTS,Telenor 3g net za sve koje zanima

Nop,o tome sam strogo vodio racuna.
Da dodam da i dalje koristim mts 3g i moram da priznam da je uzasan.Telenorov je stvarno visestruko bolji. Vipov nažalost još uvek nisam isprobao ali se nadam da cu uskoro.Da napomenem da je jačina signala p
ribližno ista...
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cages na korisnoj poruci:
todos (23.5.2011)
Stara 23.5.2011, 5:06   #4
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: MTS,Telenor 3g net za sve koje zanima

Ja koristim VIP mobilni internet u Aranđelovcu i odlično radi na EDGE (još Ar nije pokriven 3G signalom). A pritom sam skinuo serija, programa i filmova za medalju. Prosečna brzina je 200 kbps što je potpuno ok za pretplatu od 790 dinara.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Parkman na korisnoj poruci:
cages (23.5.2011), doctor (24.5.2011), water wizard (23.5.2011)
Stara 23.5.2011, 19:57   #5
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: MTS,Telenor 3g net za sve koje zanima

Citat:
Parkman kaže: Pregled poruke
Ja koristim VIP mobilni internet u Aranđelovcu i odlično radi na EDGE (još Ar nije pokriven 3G signalom). A pritom sam skinuo serija, programa i filmova za medalju. Prosečna brzina je 200 kbps što je potpuno ok za pretplatu od 790 dinara.
Mene najvise zanima koliko je veza stabilna? Hocu reci,da li ima cudne pauze u konekciji ili nema i ako ima koliko traju,da li sekund,dva ili 5-10 sekundi kao kod Mts-a?
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2011, 1:20   #6
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: MTS,Telenor 3g net za sve koje zanima

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Mene najvise zanima koliko je veza stabilna? Hocu reci,da li ima cudne pauze u konekciji ili nema i ako ima koliko traju,da li sekund,dva ili 5-10 sekundi kao kod Mts-a?
Izvinjavam se što kasnim na odgovoru zbog raznoraznih obaveza.

Konekcija je stabilna, ping je prilično zadovoljavajući. Ne postoje čudne pauze u konekciji, niti veza puca. Desilo mi se samo jednom za 2 i po meseca da nije hteo da se poveže na mrežu ali to je trajalo 15ak minuta.

Iz ličnog iskustva, ovde u AR, Telenor ima najgori signal, brzinu i stabilnost bez obzira što je 3G pokrivenost Telenorovim signalom. Ponekad mu treba i do pola sata samo da se konektuje s tim da "brzina" (ako se tako može nazvati) je gora od dial up-a uz stalno pucanje. Jedva ide i surf.

Što se mt:s -a tiče, u Aranđelovcu je situacija malo bolja od Telenorove ali su varijacije u signalu velike kao i pucanje veze ako imate uopšte sreće da se konektujete. Vikendom je skoro neupotrebljiv.

Moj zaključak je da je VIP mobilni internet ubedljivo najbolji od svih bez obzira što koristi EDGE signal (jer 3G-a još nema) u Aranđelovcu. Ponekad brzina malo uspori u popodnevnim i večernjim satima ali je svakako upotrebljiva za surf a i za skidanje sadržaja (brzina varira od servera sa koga skidate).

Ovo su moja iskustva i nadam se da će nekom biti od koristi pri odluci.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 9:40   #7
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: MTS,Telenor 3g net za sve koje zanima

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Nop,o tome sam strogo vodio racuna.
Da dodam da i dalje koristim mts 3g i moram da priznam da je uzasan.Telenorov je stvarno visestruko bolji. Vipov nažalost još uvek nisam isprobao ali se nadam da cu uskoro.Da napomenem da je jačina signala p
ribližno ista...
Da li insistiraju da poseduješ lični broj telefona tj. pri pejd ili post pejd u Telenoru prilikom sklapanja ugovora? Koja je tvoja preporuka za dnevno lagano surfovanje od par sati u toj mreži sa njihovim mobilnim modemom bez downloada? (Noćna tarifa!). Pitam, jer od MTS-a neba 'leba.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 19:27   #8
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: MTS,Telenor 3g net za sve koje zanima

Pripejd kod Telenora je izuzetno skup,bolje zaboravi. Po mom misljenju jedino iole razumno resenje ti je postpaid od 5gb koji kosta oko 1300 din sa porezima. Also,razmisli o vip-u jer je cena skoro ista ali kada potrosis tih 5giga nastavljas da koristis net na 200kbs bez dodatnih troskova sto je sasvim ok.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2011, 11:59   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: MTS,Telenor 3g net za sve koje zanima

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Pripejd kod Telenora je izuzetno skup,bolje zaboravi. Po mom misljenju jedino iole razumno resenje ti je postpaid od 5gb koji kosta oko 1300 din sa porezima. Also,razmisli o vip-u jer je cena skoro ista ali kada potrosis tih 5giga nastavljas da koristis net na 200kbs bez dodatnih troskova sto je sasvim ok.
Nisi razumeo dobro pitanje. Pročitaj još jednom.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2011, 17:28   #10
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: MTS,Telenor 3g net za sve koje zanima

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Da li insistiraju da poseduješ lični broj telefona tj. pri pejd ili post pejd u Telenoru prilikom sklapanja ugovora? Koja je tvoja preporuka za dnevno lagano surfovanje od par sati u toj mreži sa njihovim mobilnim modemom bez downloada? (Noćna tarifa!). Pitam, jer od MTS-a neba 'leba.
Vidi ovako,kad kupuješ pripejd internet dobiješ modem i broj.To je broj kao i svaki drugi s tim da ima samo prenos podataka uključen.Uplaćuješ dopune u megabajtima i to je to - trošiš koliko imaš.Mislim da je najjeftinije 250 din za 60MB.Da li ti to odgovara proceni sam.
Moja preporuka ti je da uzmeš neki paket sa uključenim megabajtima i telefonom koji ima opciju da radi kao modem (ako je to ono što hoćeš) .Ja imam 500MB i uglavnom na računu imam više od 1GB jer se nepotrošeni MB prenose,lagani surf i sve uključeno na androidu i još ostaje nepotrošeno.
Sad će valjda i taj famozni prenos broja...
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2011, 21:40   #11
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: MTS,Telenor 3g net za sve koje zanima

Je l' može neko da kaže ovde koje su brzine dok imate još preostalih podataka za plaćeni paket a kolike su nakon toga...? Bar za provajdere koji to nude?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 11:12   #12
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Juce je komsija uzeo novi Telenor 4G kucni internet, i barem ovde kod nas u kraju funkcionise daleko bolje od VIP-ove aliternative. Paket ukljucuje 100Gb ogranicenje za prenos podataka punom brzinom i neograniceno nakon potrosnog sa brzinom od 2mbps.

Paket uz Huawei 4G ruter kosta 1250din, ali postoji mogucnost uzmanja samo SIM kartice ukoliko vec imate svoj. Sam ruter ima 2 velike antene, pokazuje jacinu signala lampicama i nivo signala je varirao izmejdu 2 i 3(od 3) crte, naravno WiFi i LAN portove.

Brzina oko 31mbps za download i oko 5mpbs za upload, uz ping oko 35-40ms, sto je fenomenalno naspram 6mbps downloada kod VIP-a.

Ostaje ovih dana da se vidi da li ima oscilacija u brzini, da li torrenti funkcionisu i da li ima mikro prekida veze kao na VIP-u koji su problem za online igre.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 11:21   #13
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Da li je dobio javnu ili privatnu ip adresu?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2017, 21:20   #14
Alexandar *mp
Novi član
 
Član od: 10.4.2012.
Poruke: 24
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Pozdrav, imam jedno pitanje vezano za ovaj huawei E5330 modem sto daju u telenoru za taj kucni 3G net, ako neko ima iskustva sa njim.
Zanima me ako promenim one sifre za logovanje preko kompa "admin" "admin", da li ce se i one restartovati kao i sifra za wifi kada se restartuje ovaj mifi uredjaj (preko onog dugmeta sto se nalazi u samom uredjaju ispod poklopca)?
Isto me zanima i za pin kod sim kartice koja je unutra?
Alexandar *mp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2017, 23:00   #15
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Juce je komsija uzeo novi Telenor 4G kucni internet, i barem ovde kod nas u kraju funkcionise daleko bolje od VIP-ove aliternative. Paket ukljucuje 100Gb ogranicenje za prenos podataka punom brzinom i neograniceno nakon potrosnog sa brzinom od 2mbps.

Paket uz Huawei 4G ruter kosta 1250din, ali postoji mogucnost uzmanja samo SIM kartice ukoliko vec imate svoj. Sam ruter ima 2 velike antene, pokazuje jacinu signala lampicama i nivo signala je varirao izmejdu 2 i 3(od 3) crte, naravno WiFi i LAN portove.

Brzina oko 31mbps za download i oko 5mpbs za upload, uz ping oko 35-40ms, sto je fenomenalno naspram 6mbps downloada kod VIP-a.

Ostaje ovih dana da se vidi da li ima oscilacija u brzini, da li torrenti funkcionisu i da li ima mikro prekida veze kao na VIP-u koji su problem za online igre.
Lepa ponuda, pogotovo ako je veza stabilnija. Ja sam se obavezao kod VIP-a pa sam tu gde sam naredno vreme. Mada mi je zadnja 2 puta kada je VIP uletao kao backup (celo pre podne pre 2-3 nedelje i danas popodne) radio bez onih tipičnih mikroprekida pa sam bio pozitivno iznenađen. Moraću još da testiram da utvrdim da li je to bila samo srećna slučajnosti ili su popravili stabilnost... čekam sledeći ispad Ikoma.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2017, 23:15   #16
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: MTS/Telenor 3g net za sve koje zanima

i ja sam ga uzeo pre jedno 7 dana nemam te mikro prekide pukne veza po nekad da kažemo jednom - dvaput dnevno za sad sam zadovoljan sad kako će da bude kad spržim tih 100gb, youtube gledam sve u 240p da uštedim... sinoć izvukoh preko 60 dl možda i od položaja rutera zavisi žao mi da trošim na testove kad sam ga malo okrenuo popravila se brzina sa 50 na 60
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
C64freak (7.9.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sve igre koje sam prešao! Gordon Freeman O igrama uopšte 164 21.1.2011 17:52
Koje (napajanje, grafičku, HDD i kućište) da kupim? dzonika ŠDK - Osnovne komponente 11 21.6.2010 20:14
Koje napajanje od 650W kupiti? miljangrujic ŠDK - Ostale komponente 13 19.6.2010 23:09
Kako da sracunam fps poene koje belezi fraps?? __UM__ Aplikativni softver 4 12.2.2008 19:21
Koje driver-e instalirati i kojim redosledom AnaM Operativni sistemi 13 2.6.2007 10:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com