Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.12.2011, 17:56   #21
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Ne znam... zezao sam se malo sa ovime, ali je lag (sa misem) previse velik za bilo kakvo ozbiljno igranje. Ok da se vidi igra na 30minuta, pa kupi negde drugde, i to je to. Mada ni to nije lose (brze nego skidanje nekog demoa).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 18:37   #22
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Ja sam ga baš zato i ostavio na kompu. Instant demoi raznih igara koje verovatno ne bih ni probao na drugi način.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 9:41   #23
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Sad postoji i Android verzija OnLive aplikacije. Princip je isti kao i za PC. Sve igre (uključujući naravno i one non-android igre) mogu da se igraju na tabletu, bar ako ima usb port da se poveže gejmped. A igre koje podržavaju igranje direktno preko ekrana na dodir, one mogu da se igraju i na telefonima.

http://www.youtube.com/watch?v=DOZFvqAP-jY
http://www.youtube.com/watch?v=TmSDMYM_w3Y
http://www.youtube.com/watch?v=XNUqGuGtv7w
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 18:13   #24
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: OnLive

Da li postoji neki nacin da preskocim ovaj korak kad mi testira brzinu interneta (1mb-150kb/s)?
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 18:40   #25
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: OnLive

I da postoji nema svrhe, nećeš moći da igraš normalno nikako.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2012, 13:30   #26
Ols86
Novi član
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Ja sam imao ideju da se napravi ovako nesto jos pre 7 - 8 godina, jer nikad nisam imao komp da igram igrice kao covek nego uvek sve na najlosiaj podesavanja. Svi su se smejali toj mojoj idejii a evo sad to postoji ...
Ols86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2012, 14:05   #27
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Citat:
ols86 kaže: Pregled poruke
svi su se smejali toj mojoj idejii a evo sad to postoji ...
Искрено, мени је ова идеја идаље смешна.
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pegasus na korisnoj poruci:
SirDuck (22.5.2012)
Stara 23.5.2012, 2:22   #28
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Ideja bi bila sasvim na mestu da svi imamo konekcije brzine preko optičkih vlakana (čitaj: FTH), da su serveri lepo raspoređeni svuda u svetu i da se igre pokreću na barem medium podešavanjima u nativnih 1080p ili nižoj rezoluciji po izboru a da pritom cene igara budu niske jer se na ovom servisu igre dobijaju samo tamo i nigde više. Ili da se uvede neka pretplata koja omogućava neograničeno igranje...

Naravno, to ne bi bilo isplativo onima koji pokreću ovakav servis tako da je ovo skoro pa osuđeno na propast.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2012, 8:54   #29
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Protok je vec sad ok za neko igranje na 720p.
Kao sto rece, najveci problem je lag.

Inace, on je mnogo veci problem za misa i tastaturu, nego za gejmpad. Tako da oni kojima su serveri blizu i koriste gejmpad situacija i nije toiko losa.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2012, 9:44   #30
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Mene OnLIve podseća na Hugo the Troll i Tajni Agent Izzy - daljinsko igranje, samo se sa tv preselilo na prenosivu konzolicu.... ili na veći tv.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2012, 21:35   #31
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: OnLive

http://www.gamesindustry.biz/article...gen-says-jaffe

Ako sledeca generacija konzola stvarno bude poslednja, onlive i slicni cloud servisi bi postali nasa svakodnevnica. Ovaj kaze da ce najdalje za 10 god. to da se dogodi. Da li?
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2012, 22:13   #32
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Pre bih rekao da on licno planira da odustane od "velikih" igara i predje u portable/casual gaming vode.
Onlive je simpatican servis koji rad cak i u ovoj nasoj Tunguziji od zemlje, a ko zna, mozda stvarno za 10 godina bude jednak igranju "u lokalu" kada ce brzina konekcije biti tolika da se bez problema streamuje savrseno kvalitetan full HD gameplay. Ali ne znam koliko bih voleo da mi to bude glavna platforma za igre, kod Steama bar imam fjalove kao nesot opipljivo.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2012, 22:22   #33
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Malo sutra, kad normalan protok internet konekcije bude dovoljno dobar da svako može bez laga da strimuje 1080p snimke, već će biti zastupljena jača rezolucija, ili već 3D snimci, ili nešto treće (hologramski snimci), tako da će uvek kaskati za potrebama.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2012, 23:04   #34
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Da bi strimovana slika u FullHD izgledala jednako čisto i oštro kao ova koja se stvara na našem kompu potrebne su astronomsko velike brzine veze, veće nego za filmove npr. Za jedan kvalitetan BlueRay film se npr. koristi 40-ak Mbps. Film ima 24 fps, za neku pucačinu, npr. da bi duplirali fps, bi im trebalo 80 Mbps. A to je još i prosta računica koja ne uzima u obzir da se nad videom unapred radi kvalitetna kompresija koja uzima u obzir pokrete u kadrovima i sl. a koja u slučaju OnLive i sličnih servisa nikada ne može da se uradi jednako kvalitetno jer bi morala da se odvija u realnom vremenu tj. dok mi igramo... Dakle, OnLive ni sa 80Mbps realno ne može da dostigne kvalitet slike jednog FullHD filma a kamoli još kvalitetniju sliku koju grafička direktno stvara na samom uređaju. Pa onda dođu 4K rezolucije i 3D, ko što SirDuck reče, pa da vidim ko će i kako da Stram-uje to... Mogu samo da zamislim lansiranje nekoliko hit igara u istom vremenskom periodu i desetine miliona gejmera koji tope servere kao i internet infrastrukturu.

Sigurno da nam to ne gine kad tad, ali mislim da je malo dalje od samo jedne generacije konzola. Takođe verujem da ko god prvi skupi hrabrost da uradi ovu tranziciju ima dobro da se opeče i istrpi sve moguće porođajne muke. Mnogi su 80-ih i 90-ih proricali da ćemo posle 2000. da vozimo leteće aute a evo nas i dalje čvrsto na zemlji.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2012, 23:57   #35
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Citat:
Mogu samo da zamislim lansiranje nekoliko hit igara u istom vremenskom periodu i desetine miliona gejmera koji tope servere kao i internet infrastrukturu.
Дао би серверу максимално минут пре него што падне, ако не и пре тога.

Citat:
Sigurno da nam to ne gine kad tad
Што? Не видим по чему је овај систем буднућност? Уопште не видим што сви мисле да су овакви cloud системи будућност?
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 0:30   #36
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Cloud sistemi jesu buducnost...za stream igara nisam bas siguran, ali nikad ne reci nikad (zamislite samo kako je bilo pre 10 godina, a kakva je tehnologija sada)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 0:34   #37
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Затворени cloud системи који су у оквиру једне компаније, да. Али приче како ће "In the world of TOMMOROW" све да буде на интернету, и како ће компјутери постати глорификован терминал, не. За 10-15 година те приче ће бити предмет исмевања.
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 2:18   #38
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Citat:
Pegasus kaže: Pregled poruke
Што? Не видим по чему је овај систем буднућност? Уопште не видим што сви мисле да су овакви cloud системи будућност?
Ja verujem da će težiti ka cloud-u iz prostog razloga što izdavači i danas teže tome da zabrane preprodavanje i iznajmljivanje igra - kao jedna igra, jedan account, jedan igrač... Žele potpunu kontrolu i ceđenje svakog centa, a ako se igre pokreću sa Cloud-a to im je to. Mislim da se deo te budućnosti već sada jasno nazire u npr. Diablu III - u principu ti u rukama (na disku) držiš samo mrtve teksture itd. Bez servera koji generišu razne elemente gameplay-a nema ni igre. Da sutra izbije neki kolaps servera ili interneta, tebi u ruci ostaje samo plastika bez ikakve vrednosti.

Posle svega rečenog, ponoviću da i dalje mislim da je kompletni cloud gejming daleko. A Jaffe manje više isto može samo da nagađa kao i mi ovde. Lepo je sam opisao svoja nagađanja: "But I don't f***ing know - I mean I thought PSP was going to clobber the DS. I'm in the industry, I make a living in the industry, but I have no track record of guessing this shit."
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 9:07   #39
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Za jedan kvalitetan BlueRay film se npr. koristi 40-ak Mbps. Film ima 24 fps, za neku pucačinu, npr. da bi duplirali fps, bi im trebalo 80 Mbps. A to je još i prosta računica koja ne uzima u obzir da se nad videom unapred radi kvalitetna kompresija koja uzima u obzir pokrete u kadrovima i sl. a koja u slučaju OnLive i sličnih servisa nikada ne može da se uradi jednako kvalitetno jer bi morala da se odvija u realnom vremenu tj. dok mi igramo... Dakle, OnLive ni sa 80Mbps realno ne može da dostigne kvalitet slike jednog FullHD filma a kamoli još kvalitetniju sliku koju grafička direktno stvara na samom uređaju.
Slazem se sa tobom, ali mi se cini da si prevideo jednu bitnu cinjenicu. Ti govoris of full HD streamu, ali zar ne mislis da se sve vise tezi igranju na tabletima i telefonima? Njima ne treba full HD. 720p u vrh glave. Pogledaj na sajtu onlive promotivni video cim udjes - oni tu u prvom planu reklamiraju tablete, telefone, konzole, pa tek onda pc. Buducnost je (a to mi se ne dopada) prelazak na prenosive, mobilne uredjaje, a na njima moze i da se streamuje i sd slika na recimo 30 FPS i to bi radilo odlicno, a za to je, slozices se, potrebna dosta manja brzina neta. Meni se cini (nazalost) da smo sve blizi ovakvim stvarima. Da li ce to biti za 10 god., ne znam, ali ce se desiti. Tranzicija sa igranja kakvog danas poznajemo na cloud igranje, nece biti odjednom, krenuce sa exkluzivnim dlc-ovima, premium nalozima, itd. za one koji igraju preko cloud sistema, da bi na kraju potpuno presli na isti. Ne svidja mi se to, ponavljam, ali sta mozemo. Za mene je desktop racunar bio i ostao .
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Assassinator na korisnoj poruci:
filpan (15.6.2012)
Stara 15.6.2012, 9:26   #40
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: OnLive

Pocket igracke konzole postoje poslednjih 20 godina, i nikad nisu zamenile stone ili kauc varijante.

To sto se tek sad bude ostale kompjuterske grane u dzepu, ne znaci da bi ljudi prestali da se rasire na kauc, upale veliki flat screen i igraju igre sa konzola.

To samo znaci da ljudi vole da se igraju na svim racunarskim uredjalima koje imaju. Bilo telefon, tablet, stoni PC ili kucni multimedia uredjaj.

P.S.
Sto se tice Onlive-a, sa razlogom rekalmiraju ove druge uredjaje. Nemaju misa, a rad sa misem je najgori ako ima i malo laga, dok se to sa razlim kontrolerima manje primeti.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Batman: Arkham City Psycho13 Akcione igre 1716 19.4.2017 10:32
[Multi] OnLive Vavilon Programi za mobilne telefone 3 20.3.2012 18:27
OnLive Desktop (Win+Office @ iOS & Android) ZoNi Operativni sistemi 1 9.3.2012 1:38
OnLive Cyb0rg Brbljaonica 3 15.4.2009 16:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com