Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2006, 2:47   #1
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Altec AHP512 popravka ili nove?

Palo mi je kucista sa stalka (nije visoko) i posle malo frke zakljucim da mi je sve u redu osim slusalica, zbog kojih mi je i palo celo kuciste. Dok sam ih drzao na glavi i sedeo na stolici odgurnuo sam stolicu na drugi deo sobe da dohvatim nesto i puf, pade kuciste-povukle ga slusalice. Po ukljucivanju sve radi osim slusalica. Ne da mi se, a sinoc sam zgazio na potenciometar i samo je polomnjena ona "stipaljcica". Altec AHP512 su u pitanju. Kako da proverim sta nije u redu? Da otvorim potenciometar za pocetak? I kako njega da otvorim a da ga ne izgrebem/polomim? Znam da sam na ranijim modelima Altec slusalica samo izvlacio ovu gumu sto pricvrscuje kabal koji prolazi kroz potenciometar ali sada jednostavno nece, ver su nesto promenili.

A u slucaju nemogucnosti popravljanja koje biste mi preporucili, do nekih 3000-3500din u vrh glave?
Gledao sam ove veceras.
Imaju i ove, ali njih nema kod nas 100% -> http://www.headphone.com/guide/by-bu...ser-hd-201.php

Poslednja ispravka: Nicolas (25.10.2006 u 3:15)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 0:23   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Altec AHP512 popravka ili nove?

Izvinjavam se Nikoli sto ranije nisam odgovorio. Ne isplati se popravka plasticnih potenciometra na jeftinim sluskama. Ja bih ti preporucio a to vec imas u postu- koje slusalice... AKG K66 koje upadaju u budzet koji si naveo. Da se ne ponavljam. Radio sam i radim na TV i radio stanicama i znam dosta o sluskama. Ove koje sam ti naveo definitivno koriste mnoge radio stanice kao i Sony ali su one mnogo skuplje ali nisu toliko kvalitetnije. Zapravo odnos cena - performanse, najbolje su upravo kod AKG-a a najlosije kod Sony-a.
Pozdrav druze!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 1:33   #3
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Altec AHP512 popravka ili nove?

Nije problem
E uzeo bi ih ja, ali kada sam bio u Mitrosu oni me ***ebase, kazu ne mogu te slusalice na racunar, imaju siroku bananu. Ja pitah za neki "most" ka sirem a lik mi odgovori: Decko ove slusalice ne mogu na racunar Jel imaju negde drugde? Sa uskim konektorom, kako to da resim?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 1:56   #4
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Altec AHP512 popravka ili nove?

Citat:
NikolaS kaže:
Nije problem
E uzeo bi ih ja, ali kada sam bio u Mitrosu oni me ***ebase, kazu ne mogu te slusalice na racunar, imaju siroku bananu. Ja pitah za neki "most" ka sirem a lik mi odgovori: Decko ove slusalice ne mogu na racunar Jel imaju negde drugde? Sa uskim konektorom, kako to da resim?
Pa to ima kod mene u gradu na buvljaku da se nadje taj prevodilac kod prodavaca raznih kablova i dodataka za komp, TV i ostale sitne drangulije.
A mozes potraziti i u svakoj elektrotehnickoj radnji. Recimo "Muzicka kuca" na Terazijama.
Evo slikao sam moje sluske i kako izgleda taj prevodilac na 3.5mm da bi imao predstavu kako izgleda. Nadji to za 100 - 200 dindzi pa kupuj AKG sluske.
Pozdrav druze i javi ako imas nekih problema.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	PREVODILAC.jpg
Viđeno:	78 puta
Veličina:	74,8 KB
ID:	4022  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 1:58   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Altec AHP512 popravka ili nove?

Vazi, cujemo se, javljam cim uzmem!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomozite mi da se odlucim izmedju Altec Lansing MX5021 i Altec Lansing CS21 maksbi ŠDK - Zvuk na računaru 57 17.8.2006 21:50
Problem sa Altec Lancing AHP512 slusalicama alien Zvuk na računaru 0 27.12.2005 1:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com