Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2014, 13:44   #1
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Slanje SMS poruke na server

Da li neko ima ikakvu ideju, informaciju ili je radio nesto slicno, kako poslati sms na server. Ili na bilo koji nacin da informacije sms-om dospiju do servera.
Malo detaljnije:
Uredjaj bi slao sms na server sa odredjenim podatcima, podatci bi bili parsirani i sacuvani u bazi.
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 16:29   #2
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Slanje SMS poruke na server

Pitanje je malo preopsirno. Kakav web server je u pitanju?
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 19:20   #3
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Slanje SMS poruke na server

Dobro razmisli da li je to ono sto ti je potrebno.
Ako jeste, generalno postoje dve opcije (koliko sam ja upucen):
Jedna je da kod mobilnog provajdera zakupis onaj cetvorocifreni servis
Druga (jeftinija) je da taj uzmes obican broj ubacis u neki telefon koji mozes da povezes sa kompom. Onda bi sam morao da programiras sistem koji bi hvatao primanje poruke i njenu obradu.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ivan452 na korisnoj poruci:
OgnjenM (25.9.2014)
Stara 24.9.2014, 21:52   #4
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Slanje SMS poruke na server

Podseti me na epizodu "Mućki" kad Delboj kaže Albertu da će video rekorderu poslati razglednicu s odmora kako bi rekorder snimio program po želji
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 22:13   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Slanje SMS poruke na server

Nisi naveo da li problem hoćeš da rešiš isključivo softverski ili dolazi u obzir i izrada hardvera za to što tebi treba.

Ako sve treba da ostane na nivou softvera onda je jedino rešenje korišćenje nekog SMS gateway servisa čiji će zadatak biti da nakon primljenog SMS-a automatski kreiraju zahtev ka tvom serveru. Takvih servisa imaš na kilo ali najbitnija stvar je da su samo plaćeni servisi pouzdani i vredni pažnje.

Druga opcija je da napraviš sam svoj gateway Ljudi obično ne razmišljaju o ovoj opciji ali je izgradnja ovakvog sistema neverovatno jednostavna i (relativno) jeftina. Naime, na netu (ima i kod nas) mogu da se nađu GSM/GPRS moduli tipa Telit (http://www.telit.com/products/cellular/overview/) za nekih stotinak evra po komadu. Programiranje se radi u softverskom paketu koji dolazi uz modul (dostupan samo za Windows). Sve što ti uz njega treba je pretplatnički broj i odgovarajući paket stim što čak ne moraš da uzimaš ni voice paket jer Telenor recimo nudi data pakete (omogućeno ti je da broj koristiš samo za prenos podataka ali ne i razgovore, idealno za tebe).

Princip rada je jendostavan. Kada modul primi SMS automatski se preko GPRS-a šalje zahtev web serveru. Ako je potrebno možeš čak da isprogramiraš modul da na osnovu odgovora servera pošalje povratni SMS sa porukom.

Veoma moćan i jeftin sistem koji smo koristili za par projekata
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
chaami (24.9.2014), OgnjenM (25.9.2014)
Stara 25.9.2014, 11:49   #6
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Slanje SMS poruke na server

Citat:
Ivan452 kaže: Pregled poruke
Dobro razmisli da li je to ono sto ti je potrebno.
Ako jeste, generalno postoje dve opcije (koliko sam ja upucen):
Jedna je da kod mobilnog provajdera zakupis onaj cetvorocifreni servis
Druga (jeftinija) je da taj uzmes obican broj ubacis u neki telefon koji mozes da povezes sa kompom. Onda bi sam morao da programiras sistem koji bi hvatao primanje poruke i njenu obradu.
O drugoj opiciji sam i ja razmisljao da odradim pozadinski servis na android telefonu i da on prima sms poruke , obradi ih i prosilijedi serveru informacije.


Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nisi naveo da li problem hoćeš da rešiš isključivo softverski ili dolazi u obzir i izrada hardvera za to što tebi treba.

Ako sve treba da ostane na nivou softvera onda je jedino rešenje korišćenje nekog SMS gateway servisa čiji će zadatak biti da nakon primljenog SMS-a automatski kreiraju zahtev ka tvom serveru. Takvih servisa imaš na kilo ali najbitnija stvar je da su samo plaćeni servisi pouzdani i vredni pažnje.

Druga opcija je da napraviš sam svoj gateway Ljudi obično ne razmišljaju o ovoj opciji ali je izgradnja ovakvog sistema neverovatno jednostavna i (relativno) jeftina. Naime, na netu (ima i kod nas) mogu da se nađu GSM/GPRS moduli tipa Telit (http://www.telit.com/products/cellular/overview/) za nekih stotinak evra po komadu. Programiranje se radi u softverskom paketu koji dolazi uz modul (dostupan samo za Windows). Sve što ti uz njega treba je pretplatnički broj i odgovarajući paket stim što čak ne moraš da uzimaš ni voice paket jer Telenor recimo nudi data pakete (omogućeno ti je da broj koristiš samo za prenos podataka ali ne i razgovore, idealno za tebe).

Princip rada je jendostavan. Kada modul primi SMS automatski se preko GPRS-a šalje zahtev web serveru. Ako je potrebno možeš čak da isprogramiraš modul da na osnovu odgovora servera pošalje povratni SMS sa porukom.

Veoma moćan i jeftin sistem koji smo koristili za par projekata

Zvuci kao moje rijesenje, hvala na odgovoru, istrazicu to
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
[Android] Koji Sony telefon uzeti? La.Prestige Aparati i oprema 40 4.8.2013 14:19
Razni Windows XP trikovi wog326 Operativni sistemi 18 11.8.2010 15:22
Counter Strike na Hamachiju nameZola Mrežne igre 0 18.6.2009 14:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com