Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2018, 8:37   #3901
DArthShone
Član

Član od: 6.3.2009.
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 54 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Mare! kaže: Pregled poruke
Meni treba pola sata da instaliram sistem, sve drajvere, programe koji su potrebni, ofis, av i browser ekstenzije, povezem stampace... Maksimum pola sata, a instalacija je nikad laksa, 2x next. Takodje pravljenje butabilnog flesa nikad nije bilo lakse, jedan klik u media creation tool-u.
Jeste, dabome, ali samo ako imaš pri ruci najnoviji hardver. Probaj da instaliraš Pendžere 10 na mašini čija je grafička kartica, sasvim dovoljno snažna ali nije na listi podržanih, ili kod nekog ko ima štampač nešto starije proizvodnje, pa češ osedeti. Da ne govorim o onim "nesrećnicima" koji imaju TV kartice, koje Pendžeri doduše prepoznaju, stave svoje drajvere, a onda dekativiruaju uređaj jer im se "ne sviđa"...
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 11:44   #3902
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 358
Zahvaljeno 2.839 puta na 2.646 poruka

drajvere prave proizvođači hardwera a ne m$, ja sam jedno 5 sati instalirao windows nije hteo sa sd card da instalira... pa dok sam našao na internetu da je to do windowsa... sve mi se smučilo...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 13:20   #3903
DArthShone
Član

Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
drajvere prave proizvođači hardwera a ne m$, ja sam jedno 5 sati instalirao windows nije hteo sa sd card da instalira... pa dok sam našao na internetu da je to do windowsa... sve mi se smučilo...
Uff, ne pričaj mi ništa. Pet laptopova, koje su proizvođači ošišali za optiku, nije htelo da instalira Windows preko USB stika, a u bios moš da uđeš preko preče, naokolo bliže.

Da ne govorim o procesu aktivacije, gde si osuđen da se kockaš, jer drajver za wifi ne postoji dok ga ne skineš sa net-a, a kabl ne možeš da ubaciš jer je na ruteru sve zauzeto.
Stara 10.8.2018, 16:18   #3904
Sass Drake
V.I.P. Zaštita

Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Zahvalnice: 1.071
Zahvaljeno 1.275 puta na 1.058 poruka

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Uff, ne pričaj mi ništa. Pet laptopova, koje su proizvođači ošišali za optiku, nije htelo da instalira Windows preko USB stika, a u bios moš da uđeš preko preče, naokolo bliže.

Da ne govorim o procesu aktivacije, gde si osuđen da se kockaš, jer drajver za wifi ne postoji dok ga ne skineš sa net-a, a kabl ne možeš da ubaciš jer je na ruteru sve zauzeto.
USB stik u tom slučaju nije bio dobro napravljen za čisti UEFI ako u istom nemaš opciju za CSM. Što se Wi-Fi tiče, ili isključiš jedan uređaj privremeno ili kupiš switch pa ne razmišljaš o tome da li ćeš imati slobodnih utičnica.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
DArthShone (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 18:49   #3905
DArthShone
Član

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
USB stik u tom slučaju nije bio dobro napravljen za čisti UEFI ako u istom nemaš opciju za CSM. Što se Wi-Fi tiče, ili isključiš jedan uređaj privremeno ili kupiš switch pa ne razmišljaš o tome da li ćeš imati slobodnih utičnica.
Hvala na savetima. Nije se radilo o meni, nego o ljudima kojima sam instalirao sistem, kod njih kući/kancelariji. Drugo, USB stick je bio dobro formatiran jer je kod desktopa sa UEFI biosom radio normalno.

Problem je bio u Lenovo laptopovima, koje ovde prodaju na kilo, samo zato što su jeftiniji, a to potižu tako što prodaju verzije bez optike. Kod modela sa optikom nema problema ni sa diskom, niti sa USB stikom. Ali to je tema za drugi topik, onaj o našim uvoznicima.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:15.