Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.5.2017, 15:27   #1
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom TSA Adware removal Tool

Pozdrav ljudi kako to obicno biva sa vecinom korisnika pa i samnom, dobar sotverski combo bilo kakvog tipa da se radi, ljudi drze i drze i kunu se u njega dokle god im vrsi posao jel tako.

E sad combo o kom pricam je Avast + Malwarebytes, x puta spominjan uz tezu kada jednom nesto promakne drugi je tu da to skrpi neki bi uz to reklii i 3rd party Firewall.

Godinama nisam imao nikakav hronican virus da kazes da nije mogao da bude unisten sa vrlo malo il bez dodatnog druga nakon scan-a il u toku samog procesa najcesce bi to bili false allerts ili pups. Jednom sam doduse imao bitcoin al uklonio ga rucno rovareci po sistemu.

E pa negde od pre koji mesec sam naleteo na jedan Adware combo koji se pokazao kao dovoljno sposoban da se poigrava sa sledecim programima Avast, Malwarebytes, Hitman Pro. (neke od stavki sa liste nisu ni mogli da detektuju)

Svi oni bi ih otkrili i uklonili naizgled trajno ali bi ostavili dovoljan trace da se gamad vrati kolko god sitan bio.

U radu se prisutnost tog djubreta ne oseti uopste barem na mom kompu, sto je jos opasnije jer da nije MW tolko agresivan u prijavljivanju svega i svacega ne bih ni znao za prisutnost.

Svi od prilozenih nisu uspeli trajno da uklone za svagda sledeca 2 virusa koji iako nisu primetni il ultra opasni sami po sebi ali je iritantno prosto samo videti ono klasicno do you want too place in quarantine .
Spoiler za Slika:


Slika je iz Adwcleanera koji nazalost iako je verovatno mogao ih se resi takodje, kod mene zapucava nakon sto se ide na clean vrti kruzic u nedogled i crashuje pa mi je neupotrebljiv.

Mogu da sami sebe kopiraju u oblike koji poprimaju drugi naziv na razlicita mesta u kompu i registriu nakon sto su unisteni ili ubaceni u karantin i ne samo to nego su okidac za jedan specifican Ghoskwa adware koji moze sam sebe da kopira u neogranicenom broju kopija (malwarebytes bi ga poneki put nalazio i u par hiljada kopija na scanu verovatno je i to false broj al dobro vredno spomenuti .

Poprima oblik Laznog Firefoxa i Google Chroma istovremeno skrivajuci aktovnost od regularnih verzija i praveci backup sam sebe u registriju i tako se iznova vraca , i da naravno i da menja pocetne strane, da sam sebe iznova instalira kao regularni chrome i td.

Pored njega tu su jos par fake dll-ova koje winshare moze da postavlja, kao i da ponekad instalira biqaQ aplikaciju koju doduse i Hitman Pro i Mw mogu da rese nekako .

Program koji je uspeo ono sto spomenuti duo nije i da potpuno unisti sve tragove tog djubreta i njihovu kombinaciju je TSA Adware removal Tool.

Vrlo minimalisticki freeware program pokrece se iz samog exe-a, ima opciju za scan, reset browsera na default postavke, sopstveni unistaller u samom programu, ne ostavlja nikakve sopstvene tragove.

U stanju je da ne samo pronadje sve do jedne gamadi ukljucujuci i iz registri, vec poput adwcleanera tacno opisuje path, tip fajla, uz to moze i da prepozna modifikacije legitimnih programa(odatle sam i zakljucio od koje gamadi je sve krenulo adwcleaner to ne pokazuje, zarazene/infiltrirane toolbarove moze da fixuje nakon sto ih ocisti.

Takodje za razliku od Mw-a i Hitman pro, one gamadi kojih ne moze da se resi nakon inicijalnog scan-a, moze da poput avasta ih ukloni nakon samog sledeceg bootovanja ( i to ne pre welcome screena vec nakon i ne skenira sve zivo pa boot time scan ne traje vecno kao kod avasta) vec direktno izolira preostalo djubre i uklanja ga za par sekundi i pojavljuje se finish dugme.

Simptomaticno je da mi je cak i wallpaper uklonio u procesu nzm zasto al eto i taj detalj, drugi programi to nisu radili.

Svaka preporuka kome iz nekog razloga ne sljaka Adwcleaner, Zemana koji je isto spominjan na forumu nisam probao al vidim da nije free tip.


Slike nakon scana inicijalnog i nakon zavrsetka i ponovnog boota (vise puta probao radi sigurnosti).

Slika 1
Slika 2.

Poslednja ispravka: sale94 (4.5.2017 u 15:36)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lenovo caught installing adware on new computers Partybreaker Prenosni računari 7 27.4.2015 0:46
Bootloader management tool: EasyBCD 1.7 Aksic Srdjan Tekstovi u SK 10 15.9.2011 7:44
Spyware, Adware, dialers, hijackers ... wog326 Zaštita 14 1.9.2010 18:43
Microsoft Malicious Software Removal Tool kokanom federer Zaštita 5 25.4.2010 10:21
Unit Conversion Tool 5.1 Suad Novic Aplikativni softver 1 26.4.2009 15:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com