Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2018, 15:26   #61
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Ja zavrsio sinoc prvi prelazak, nekako je bilo poprilicno lako na kraju, nisam imao problema sa resursima uopste. Ne znam na kojoj je tezini bilo (deluje da je easy ). Ja sam isao na new game i nije mi nudilo da biram tezinu, to mi je prvi zapoceti prelazak i to sam i zavrsio tako da verujem da je igra po defaultu na easy setovala. Ne znam sta bih vise rekao pored vasih utisaka, pravo osvezenje u moru klonova, bas sam uzivao i jedva cekam da nastavim ova sledeca dva scenarija
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 15:41   #62
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Medium težina je po defaultu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 19:53   #63
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Frostpunk

Mislim da će morati igre ovog tipa da uvedu stepenasto povećavanje cene, a da kreću od 20e. Pa sa svakim content dropom, a njih da prorede a da budu veći, povećavaju cenu za 5e.

Isti problem već nekoliko igara ima. Surviving Mars, Frostpunk, Aven Colony itd.

Mnogo se brzo pređe osnovni sadržaj a cena 30e.

Ili tako, ili da bolje osmisle end game, dodaju više scenarija, opcija za igru pri izlasku igre.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 20:19   #64
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

To se zove Early Access
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 20:43   #65
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Frostpunk

Jeste, ali igra koja ima samo singleplayer malog opsega, još skriptovan, i bez sandbox moda, teško da može da ide preko sistema Early Access, jer bi pokazala sve što ima pre nego što izađe.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 21:05   #66
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Frostpunk

Well... call me a blone...

Posle 10 sati igranja slučajno ukapiram da se zgrade mogu rotirati... na middle mouse buttom.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 21:32   #67
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Well... call me a blone...

Posle 10 sati igranja slučajno ukapiram da se zgrade mogu rotirati... na middle mouse buttom.
Stvarno?! Hahaha... ja nisam ni do sada provalio.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2018, 0:21   #68
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Biće i sandbox...

Citat:
Q: I've already finished the game! Do you plan to add more content?

A: It's a great question! And the simplest answer is: YES, we do plan to add more content. More complicated answer is: we have A LOT of ideas ourselves and we also listen to our community (that's you!). We plan to polish some rough edges of the original game - you're reporting some issues with difficulty balance, with minor bugs and such. We want to fix that! We also plan to add more modes and scenarios to the game. What are they going to be exactly? It's too early to announce - but you should be excited. And yes - a sandbox/endless mode is on our mind as well. Frostpunk is going to grow - all you have to do right now is to wait a little bit. We do plan to release a roadmap for our development plans as soon as we're ready. Stay tuned!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2018, 1:40   #69
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Frostpunk

Odlično!

Inače, ostadoh do sad igrajući... veća zaraza od Just one more turn, ovo je Just one more day!

Ne znam samo kako ću da smestim ove silne ljude, već sam na 500 a dolazi još 60-70, ako dođe još jedna takva grupa nema šanse da mogu da ih podržim ekonomski. A opet... kako da ih ostavim u snegu?
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2018, 23:04   #70
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Pec ne dolazi u obzir?
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2018, 23:19   #71
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Igra je prešišala 250k prodatih kopija.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2018, 1:46   #72
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Frostpunk

Preživeh i ja osnovni scenario.

Kraj mi se svideo. Ima originalnosti u izvođenju pregleda šta sam sve uradio tokom dana dok smo preživljavali. Išao sam preko vere da smanjujem nezadovoljstvo i povećavam nadu. Ali, nisam na kraju uveo poslednji zakon iz vere, činilo mi se previše, a i ispostavilo se nepotrebno u mom slučaju.

Spasavao sam ljude levo i desno, na kraju sam ih imao 650, ali zbog nekih skriptovanih dešavanja izgubio sam 45-50 do kraja. Zbog tog silnog spašavanja sam propustio par mesta da istražim i uzmem tehnologije, mašine itd.

Kuće nisam gradio od početka samo u okviru 4 kruga koje pokriva glavni generator, ali sam na kraju morao da izvršim demoliranje zgrada koje su zauzimale taj prostor i popunim ga kućama.

Mada mi je malo čudno da kuće koje su bile van kruga glavnog generatora preživeše na istom nivou grejanja samo od dodatnih grejača. Nisam to očekivao. Čitavo vreme sam igrao pod pretpostavkom da dodatni grejači ne mogu da ugreju kuće koliko i glavni generator. Možda, grešim nisam baš gledao u te kuće na kraju a imao sam u podacima da se neki smrzavaju, možda su to bili oni. Ali, to je problem igre koja ne daje podatak koliko ljudi može maksimalno da se ugreje oko generatora.

Prelepa igra, od nekih pola je počela da koči nesnosno na laptopu, 860m nVidia, i to bez obzira koliko sam smanjivao podešavanja. Mora da je neka druga komponenta bila u problemu kao generator poslednjih par dana.

I da najveća zamerka, igra iako ima save game opciju, ispada da je rogue like, jer neki loši planovi ne mogu da se poprave na kraju. Brzo grade i razgrađuju inženjeri, ali loše planove ništa ne može da popravi, a ima dosta stvari za koje igra ili ne pripremi igrača ili mu ne da potrebne informacije. Možda je tako i namerno, ali ja iskreno prvi ne bih igra od početka da mi igra baci neku kosku 30. dana na koju me nikako nije pripremila i da ne mogu da rešim osim da krenem ispočetka.

Takođe, cena 30e, previše, 20e u ovom stanju. Za više mora da ima više sadržaja. Da mi nije kočila i da nisam preterivao sa mikromenadžmentom i da sam pre samog igranja pročitao malo od iskustva drugih igrača, prešao bih je za 5-7sati.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2018, 2:24   #73
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Ako pod dodatnim grejačima misliš na steam hubove, oni su u suštini produžeci glavnog generatora, ispod ulica zapravo ide toplovod, zato se steam hubovi i grade na ulici. Generatori/hubovi greju po površini, ne po broju stanovnika.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2018, 15:29   #74
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

mnogo teško na medium...ali igra izuva
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2018, 22:21   #75
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Kada se završi smena i fabrika zatvori, moram ručno da postavim broj radnika na nulu i tako ih pošaljem da se odmore, jedu, leče itd ?
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2018, 22:31   #76
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Ne, sami to rade. Fabrike su prazne kad ne traje smena (8-18 u normalnim uslovima), tad im nije potrebno ni grejanje.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Miki1987 (3.5.2018)
Stara 3.5.2018, 9:21   #77
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Koliko sam vremena izgubio na to mikromenadzerisanje smena bez potrebe
Najbolja upravljacka posle Tropica1, Railroad Tycoon2 i Rollercoaster Tycoon2 koju sam igrao. Tu je negde i Banished.
Frostpankov interfejs je toliko logican i udoban da nemam reci. Npr kada zelis da napravis kucu, a nemas dovoljno materijala on naznaci da je moguce samo nadograditi satore. Kada hoces da istrazis novu tehnologiju, a zaboravio si da zapoalis inzenjere on ti napomene... itd itd. Atmosfera odlicna, o zaraznosti da ne pricam. Samo jos jedan dan, samo jos jedna smena...
Fantasticna igra. Inace mi na medium pri prvom startovanju nije bila preterano teska, sto me je zacudilo. Bilo je par kriza ali nista sto se ne da popraviti.
Steta sto na mojoj konf. kasljuca pri promeni pogeda iz kratera na mapu i zakone, pa cekam ucitavanje..
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2018, 19:41   #78
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Da li postoji mogućnost pravljenja više od dva ona outposta koji šalje radnike po namirnice iz udaljenih postaja? U krateru nema tih polja na ivicama predviđenih za tu zgradu, u samoj zgradi je opcija za dodavanje zatamnjena i piše da je podržana samo jedna takva grupa radnika, a u tech-treeju nema apgrejda za to (ima za osnovne ekspedicije, to znam).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2018, 19:52   #79
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Dva outposta je maksimum.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2018, 7:50   #80
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.123
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 387 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Frostpunk

Odlicna igra, ali sam ipak razocaran.

Ono malo sto sam ispratio igru pre nego sto sam je pazario dalo mi je potpuno pogresan utisak o svemu. Ja sam mislio da ste jednostavno grupa koja bezi od fronta zime, nadjete na veliku industrijsku pec u sred nedodjije blizu izvora uglja i resite da probate tu da prezivite. Ispostavi se da su peci namenski gradjene upravo za ovo, i to ne na ekvatoru nego na Grenlandu.... WTF

Cela mehanika oko peci mi je nekako smesna, pod jedan zasto nismo pobegli u neke pecine nego smo napolju i grejemo atmosferu preraslom logorskom vatrom? Ocekivao sam nekakve steamounk zezancije, paru, cevi, da sluzi za pogon fabrika, centralno grejanje, da eventualno moze da se napravi neka kupola oko peci u kojoj zive ljudi a fabrike su napolju automatizovane. Cak je i ova logorska vatra mehanika peci nekako lose resena, zasto npr. nije uradjeno da u zavisnosti koliko je hladno napolju i koliko pec radi ako si blizu postane jednostavno pretoplo, ili na obodima hladnije, kako uostalom funkcionise i svaki izvor toplote, pa da moras da pomeras satore ili nesto slicno.

Nije meni do realnosti nego jednostavno mislim da su bas propustili ogroman potencijal i dosta uprostili igru.

Takodje npr. hrana i populacija, nesto sto sam ocekivao da ce biti problem je takodje po meni previse uprosceno. Bez obzira koliko lovaca napravis efikasnost ne pada uopste, posaljes 10 ili 100 ljudi u lov u ledenoj pustinji svako ce da ulovi nesto. A petoro dece ce uspeti da od tog mesa naprave dovoljno hrave za 600+ ljudi bez problema. Posle prvih 5 dana nema ni problema sa nedostatkom radne snage, mikromenadzment populacije prakticno ne postoji. Mogli su i da ubace neke proizvodne lance, prerada rude i slicno.

Takodje ono sto mi je najvise smetalo je kako su scenariji reseni sa mini misijama i ciljevima. Skroz mi je ok sto su vremenski ograniceni, ali me uzasno nervira tempo, sa zadatcuna koje moras da zavris da bi otkljucao sledeci korak dok sat i dalje tece. Mnogo bi mi bolje leglo da se igra ne mesa, naravno ne govorim o zadatcima bitnim za pricu misije, nego o stvarima tima skupi X uglja ili izgradi tu i tu zgradu itd.

Uprkos svim ovi subjetkivno velikim manama igre progutao sam je za dva popodneva, izuzetno je zanimljiva makar prvi put kad se igra scenario, igra vizuelno izgleda super i UI je pregledan. Odlicna igra ali ipak mislim da je moglo mnogo bolje.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com