Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2012, 11:40   #1
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Huawei U8650 Sonic




Interesantan telefon. Kod nas nema temu, a pojavio se u ponudi kod mt:s-a. U Hrvatskoj je izgleda dosta popularniji, pošto vidim da na njihovim forumima ima teme sa preko 50 stranica. I kako vidim, utisci su baš pozitivini. Ako ga neko ima, ili ga uzme, neka napiše utiske.
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 16:23   #2
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Ovi kinezi su cudo.Moraju da preslikaju nesto pa to ti je .nokia c7 original,ali sa androidom i u losijoj izvedbi naravno.Inace specifikacije nista narocito jos jedan u moru low end telefona.Ko zeli vise od telefona neka ga zaobidje.





Sent from my ZTE roamer using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 21:40   #3
obbywan
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Valjevo, pasaluk Beogradski
Poruke: 77
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Ovi kinezi su cudo.Moraju da preslikaju nesto pa to ti je .nokia c7 original,ali sa androidom i u losijoj izvedbi naravno.Inace specifikacije nista narocito jos jedan u moru low end telefona.Ko zeli vise od telefona neka ga zaobidje.
Jesi li ga koristio? Ili si onako, na blef, osuo paljbu i pljuvanje. Ni ja nisam ljubitelj kineske robe ali ako pogledas sta je taj isti Huawei postigao i sta je predstavio na WMC pre par dana, nije lose razmisliti.
S druge strane, na YT ima gomila klipova sa review telefona i, koliko sam video, dosta lepo radi, glatko. Ne kazem da je to merilo kvaliteta, ali...
obbywan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 22:24   #4
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Nisi pročitao rečenicu pri dnu posta. Koristim brata blizanca ovog telefona(brendirani kinezi su ok).Dele isti hdw,i dolaze iz iste zemlje.Naravno da nisam pljuvao, već sam samo konstatovao da je ovaj huawei isti c7(proveriti),i da je low end.To da ga treba zaobići sam siguran, jer svako ko iole želi vise da izvuče od telefon neće moći zbog slabog hdw.Trebalo bi isto proveriti kakva mu je popularnost mediju develuperima,jer nema ništa od romova. Ja sam u toj situaciji pa znam ocemu pričam.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2012, 11:02   #5
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Jasno da je low end, kad kosta koliko kosta. Naravno, svako bi zeleo dobar telefon za male pare, ali kad su finansije ogranicene, ili se jednostavno ne zeli dati za telefon 400-500e, onda ima smisla govoriti i o low end modelima. Uporedjivao sam specifikacije, i ovaj telefon ima iste specifikacije kao Wildfire S, Alcatel OT-990, Samsung Galaxy Mini... a jeftiniji je od njih. Recimo, u mt:s-u je Huawei uz Mix Net M 1 din, a Wildfire S 9.000din. Tacno je da je HTC lepsi, ima vecu podrsku, ali nekome to ne vredi 9.000din.
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2012, 11:39   #6
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom

@z mene zanima sta se podrazumeva pod ovim "oni koji zele vise od telefona"?

Sent using Tt.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2012, 13:10   #7
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
@z mene zanima sta se podrazumeva pod ovim "oni koji zele vise od telefona"?

Sent using Tt.
ONI KOJI ZELE VISE OD TELEFONA
Svaki telefon ima svoj stock rom koji ima neke nepotrebne servise koji guse RAM memoriju i time ga cine sporijim jer je ima i suvise malo da bi pohranile sve.Develuperi prave custom romove bez tih dzidza-bidza i low end telefoni sa njima dobijaju (oslobadjaju) potrebnu ram memoriju, da bi koliko-toliko bili sposobni da teraju bar angry birds bez seckanja.Fabricki kernel ne daje ti mogucnost da podignes frekfenciju CPU-a,i to postoji pa bi fleshovanjem istog, dobio jes koji mhz i time jos malo ojacali svoj telefon.Naravno da si i ti ovo znao ,ali kad me vec pitas...
Postoje ljudi kojima ovo ,ama bas nista ne znaci,a ima i onih kojima sve ovo zivot znaci,i menjaju costum romove i kernele ,onoliko koliko menjaju i pari carapa u toku nedelje.A boga mi i na dnevnom nivou.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Tihi (4.3.2012)
Stara 4.3.2012, 13:12   #8
obbywan
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Valjevo, pasaluk Beogradski
Poruke: 77
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Konkretno, imam 5800XM ali hocu da predjem na android. Ne daju mi se velike pare za telefon koji cu koristiti samo za razgovore i povremeno Net. Igrice me ne zanimaju, upgrade takodje, custom ROM-ovi.. Znaci, bitno mi je da ima pregledan ekran, da radi bez bagovanja, kocenja i sl. Po ceni mi odgovara jer bih ga u mts dobio za 1din uz Mix 1250.
obbywan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2012, 13:15   #9
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

uzmi obavezno mixnet paket
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2012, 13:44   #10
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Citat:
obbywan kaže: Pregled poruke
Konkretno, imam 5800XM ali hocu da predjem na android. Ne daju mi se velike pare za telefon koji cu koristiti samo za razgovore i povremeno Net. Igrice me ne zanimaju, upgrade takodje, custom ROM-ovi.. Znaci, bitno mi je da ima pregledan ekran, da radi bez bagovanja, kocenja i sl. Po ceni mi odgovara jer bih ga u mts dobio za 1din uz Mix 1250.
Dobra stvar je da ima 256mb RAM-a tako da moze dobro da posluzi za najjednostavnije zadatke.Ekran ce ti biti sasvim ok.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2012, 18:56   #11
obbywan
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Valjevo, pasaluk Beogradski
Poruke: 77
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Dobra stvar je da ima 256mb RAM-a...
Prema podacima sa sajta, ima 512MB RAM-a. CPU je 600MHz. Mislim da je to bas entry level ali pristojan.

OK, moja greška... 256MB RAM, 512MB ROM.

Poslednja ispravka: obbywan (5.3.2012 u 11:09)
obbywan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 11:48   #12
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Citat:
obbywan kaže: Pregled poruke
Prema podacima sa sajta, ima 512MB RAM-a. CPU je 600MHz. Mislim da je to bas entry level ali pristojan.

OK, moja greška... 256MB RAM, 512MB ROM.
Kada se uzme telefon kod nasih operatera,obavezno proveriti podatke sa njihovog sajta a ne sa gsm arene(ili slicnih sajtova) jer je velika verovatnoca da ima drugacije specifikacije.To pogotovu vazi za jeftinije telefone.
256mb RAM-a je dosta dobro ali kao i ostali jeftiniji telefoni pati od manjko storage memorije,pa ce ona i ovde biti usko grlo za one koje instaliraju dosta aplikacija.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 21:27   #13
obbywan
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Valjevo, pasaluk Beogradski
Poruke: 77
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Potpuno si u pravu! Ja sam gledao i na gsm areni i na njihovom zvanicnom sajtu i na mts-ovom i uvek ima neki podatak koji se razlikuje na sva tri mesta.
Recimo, mts kaze da radi na 2.3.6 ova druga dva ili napisu da je 2.3.4 ili samo 2.3! Pa ti vidi sta je!
Nego, po tvom misljenju, za nekoga ko ne planira da instalira gomilu aplikacija, igrica i ostalog, koliko je ovo dobra kupovina, tj. hoce li ovakav telefon ispuniti ocekivano - razgovori, povremeno Net, eventualno neka navigacija (ukoliko nadjem verziju za njega)... mozda jos nesto sa market-a za sta budem mislio da mi treba.
Na ovoj mojoj 5800 koju trenutno koristim, imam samo Garmin, dve igrice (mozgalice za ubijanje vremena), Operu mini i to je to. Sve ostalo je fabricki.
obbywan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2012, 12:04   #14
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Razlika u operativnom sistemu je posledica toga sto se na GSM areni pojavi odma posle zvanicnog predstavljanja,a kod nasih operatera posle 7-8 meseci i kasnije.U medju vremenu se izbaci apdate i operateri ga ponude sa poslednjim apdateom i jos postave svoje aplikacije i dodatno smanjuju memoriju,pa je i to razlog sto se i tu razlikuju.
Sto se tice tvojih potreba verovatno ce ti to biti sasvim dovoljno.Radi se otome da sam recimo i ja bio istog misljenja,medjutim kada se vidi koje sve mogucnosti nudi android, apetiti rastu, i mesta ubrzo nestane.Vlo brzo vec mora da se razmislja o rootu da bi se napravila particija na SD kartici i time bio slobodan da instaliras vise aplikacija.No, neko vec rece u ovoj temi,zelje su jedno a mogucnosti drugo.U svakom slucaju nije los fon za 1 din. i naravno radi se o proverenom brendu koji sigurno moze dosta da vrati za ulozeno,a ulog je nula.Ne nozes izgubiti,mozes samo dobiti.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2012, 18:56   #15
obbywan
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Valjevo, pasaluk Beogradski
Poruke: 77
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
...kada se vidi koje sve mogucnosti nudi android, apetiti rastu, i mesta ubrzo nestane.Vlo brzo vec mora da se razmislja o rootu da bi se napravila particija na SD kartici i time bio slobodan da instaliras vise aplikacija.
Ovo sam iskusio na svojoj kozi svojevremeno kada sam shvatio da mi je ipak potreban CD rezac na kompu jer su fajlovi postajali sve veci i veci a disketa nije vise imala mogucnosti (citaj: kapaciteta) da ih smesti.
Znam i ja da cu pre ili kasnije negde procitati opis odlicne aplikacije a onda shvatiti da jednostavno nemam mesta za nju i instalaciju.

No, s teme na temu, da li si imao prilike da vidis ovo:

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-ko...o&phone_id=402

Bio sam danas sluzbeno u Uzicu pa svratio do njihove prodavnice i malo se igrao aparatom. Prosto je neverovatno kako lepo radi, skrolovanje bez greske, bez ghost efekta, gomila aplikacija vec instaliranih, web otvara momentalno... ostao sam bez reci!

Za 2.000 dinara i PiS1000 se isplati. Misljenje?
obbywan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2012, 20:49   #16
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Ali samo ako ga uzmeš uz tu tarifu, ostale tarife su preskupe.Recimo uz pis 500 je 10200,a 140e mu je cena u maloprodai.Na svim telefonima skrolovanje je dobro dok ga ne napuniš, tek onda se vidi njegova snaga.Recimo da je malo bolji od huaweia.



Sent from my ZTE roamer using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2012, 12:18   #17
obbywan
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Valjevo, pasaluk Beogradski
Poruke: 77
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Uzeo sam na kraju ovaj Huawei U8650 i Mix Net M paket. Aparat radi kao Doha, bez laga, sve klizi. Doduše, nisam ga napunio aplikacijama sa market-a, samo sam mu stavio Advanced Task Killer koji za sada radi sjajno i primeti se ubrzanje u radu kad poubijam sve što je aktivno.
Zvuk u slušalici se odličan, čujem sagovornika i u bučnim sredinama, mikrofon je OK... Slike su odlične ako se slika po danu, uveče su ipak lošije. Video nisam snimao mnogo, samo da vidim kako radi i mogu reći da sam zadovoljan.

Dobio sam ga sa 2.3.6 verzijom i ne verujem da ću nešto menjati po tom pitanju.
obbywan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2012, 23:30   #18
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

to sa task killerom je mit,ali dobro
pristojan aparat u ovom cenovnom rangu,mogu da poredim sa one touchom,koji ima 512 rama,ali nikakvu zajednicu i zaglaljen je na 2.2
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 0:35   #19
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Task kiler je vise tu na psihickoj bazi.Kod mene na 2.3.5 pogasi sve sto mu postavim,ali pri ponovnom ulasku u njega sve je i dalje pokrenuto.U ostalom dzaba ti kiler kada nema dovoljno rama da pohrani sve potrebe androida,pa sve pada na nejaki procesor. Takvi su svi jeftiniji androidi ,dali je to sonim, roamer ili one touch.U svakom slučaju sluzice te sigurno za svrhu koju si ga kupio.




Sent from my ZTE roamer using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 14:47   #20
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8650 Sonic

Uzeo sam ovaj tel pa me interesuje:
1. Da li moram da ga rootujem da bi obrisao par aplikacija koje su dosle s njim a koje tesko da cu koristiti? Npr. (HiSpace, Mape, Latitude, Documents to go...) Za ove app nemam mogucnost prebacivanja na SD karticu, niti deinstaliranja...
2. Vidim da i kad neke aplikacije prebacim na SD karticu jedan deo njih ostaje u memoriji telefona kao i podaci same aplikacije... Da li rootovanjem moze da se celokupna aplikacija prebaci na sam SD card da mi ne bi gusila radnu memoriju koje izgleda ima jako malo? (160MB mi telefon prijavljuje)

Inace, uzeo sam ga od MTS za 1 din uz MixNet M...
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sonic Generations evil_geko Platformske igre 22 11.6.2012 12:16
[Mobilni telefon] Huawei U8110 Beagle Opisi, recenzije i testovi 60 17.2.2012 15:04
Huawei MT882 + D-Link DI524 + bridge mode + DDNS= glavobolja Damiao Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.11.2010 21:59
Huawei MT 822 i TP Link R402M ruter problemi Covenant Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 23.11.2008 4:01
TP-Link wr340g + telekomov Huawei nepet Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 19.10.2008 7:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com