Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.10.2009, 10:36   #1
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Šta od zaštite da nakačim na slabašni Wind u123?

Ja sam do sada na drugom jacem racunaru koristio avast, zone alarm kao firewall i ad-aware i ponekad spybot.
E sad, ja na wind nabacio isto avast i zone alarm, a verovatno cu i ad-aware.
Avast i zone alarm su mu nabili pf usage na duplo, sa 190 na 410.
Medjutim dosao juce neki lik da namesti modem i kaze kao da je firewall nepotreban, a nemam ruter koji je hardverski firewall.
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 10:55   #2
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

ma gde wind slabašan, moj je terao Spore... ja sam nakačio avast! professional, imam windows 7, pa ti vidi...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 11:45   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

Stavi Comodo Internet Security, ima i antivirus i firewall.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 13:31   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

ja koristim eset ss
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 16:45   #5
kos milorad
Novi član
 
Član od: 27.7.2008.
Lokacija: Beograd-Sopot
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

Citat:
Garavi kaže: Pregled poruke
Ja sam do sada na drugom jacem racunaru koristio avast, zone alarm kao firewall i ad-aware i ponekad spybot.
E sad, ja na wind nabacio isto avast i zone alarm, a verovatno cu i ad-aware.
Avast i zone alarm su mu nabili pf usage na duplo, sa 190 na 410.
Medjutim dosao juce neki lik da namesti modem i kaze kao da je firewall nepotreban, a nemam ruter koji je hardverski firewall.
Na mom "slabašnom" sav isprobao sve free verzije, AVG najmanje opterećuje, ali kad sam kupio Kaspersky, preporodio sam se, ne osetim ga. Pa nije ni teško 200 din. mesečno odvojiti i nemati brige. Za KAV 2010 mi nije potreban ni firewall.
kos milorad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 17:02   #6
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

Za KIS 2010 nije potreban firewall, KAV je samo antivirus tako da nije lose ubaciti i neki FW.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 17:11   #7
gavranpero
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 200
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gavranpero
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

Citat:
kos milorad kaže: Pregled poruke
Na mom "slabašnom" sav isprobao sve free verzije, AVG najmanje opterećuje, ali kad sam kupio Kaspersky, preporodio sam se, ne osetim ga. Pa nije ni teško 200 din. mesečno odvojiti i nemati brige. Za KAV 2010 mi nije potreban ni firewall.
Kaspersky bas suprotno, zauzima i previse resursa. Pogotovo ko ima stariju masinu, sa malo ram-a, slabijim procesorom. Koristio sam ga jedno vrijeme. Instalirao sam ga na tek postavljeni Windows. Nakon mjesec, dva sistem je usporio (sto je normalno poslije instalacije mnogih neophodnih programa) i tad je nastao haos. Kad skinem neki fajl, instaliram nesto, kaspersky skenira i toliko mi uspori OS, da je nemoguce raditi na njemu. Cesto sve zablokira i pomaze samo restart. Kaspersky je odlican antivirusni program, ali nije za slabije konfiguracije. Preporucujem ESET Smart Securiti

Poslednja ispravka: gavranpero (11.10.2009 u 17:36)
gavranpero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 19:46   #8
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

Preporucujem ti neko all-in-one resenje jer bi ono (bar u teoriji) zauzimalo manje resursa nego posebni AV i FW. Koje god da odaberes od poznatijih resenja neces pogresiti. Ad-Aware i slicni anti spajver programi uopste ne moraju da budu stalno ukljuceni, dovoljno je da povremeno njima skeniras sistem. Moja preporuka je da manes Ad-Aware i instaliras Malwarebytes (besplatnu verziju).
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 20:56   #9
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

Hvala svima
Za sada mi stoji avast i zone alarm, ali citajuci ove postove mislim da bi eset smart security bilo najbolje resenje. Nasao sam krekovanu verziju, ali sam negde citao da bolje radi original pa se dvoumim dal se isplati da prsnem oko 2500 za av+fw za kucnu upotrebu ili da probam divljaka.
A stavicu i taj malwarebytes. Mislim da nije problem da budu dva anti spyware programa na kompu u isto vreme?
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 21:06   #10
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

Ja bih instalirao neki Linux na taj wind i zaboravio na Antivirus/Spyware i ostali windows crap. Uostalom, Linux je mnogo zahvalniji za resurse od windowsa.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2009, 13:32   #11
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

Stavio sam mu eset smart security i bas lepo radi, pf usage je manji skoro za 100mb. Probao sam na drugom racunaru malwarebytes, nasao je 4 objekta, obrisao sam ih i vise nisam mogao da podignem sistem al mi je dobro doslo da mu odradim recovery systema.
Dal da probam da nakacim na wind spyware doctor ili ad-aware, cuo sam da je spyware doctor dobar, ili nema potrebe pored eseta jer koliko vidim eset je 3 u 1?
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2009, 19:46   #12
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

Citat:
Garavi kaže: Pregled poruke
da bolje radi original pa se dvoumim dal se isplati da prsnem oko 2500 za av+fw za kucnu upotrebu ili da probam divljaka.
Originalna verzija ima veci prioritet na update serverima od trial verzije, zbog toga trial ponekad (recimo jednom-dvaput godisnje) ima problema sa apdejtom, ali to obicno prolazi za nekoliko dana, tako da ne predstavlja problem. To je jedina razlika. Znaci, mozes sasvim lepo da ga koristis dok ti traje trial period.

Citat:
A stavicu i taj malwarebytes. Mislim da nije problem da budu dva anti spyware programa na kompu u isto vreme?
Nije problem pod uslovom da ne budu vise od jednog sa rezidentnom zastitom, tj. da se koriste samo za skeniranje.

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ja bih instalirao neki Linux na taj wind i zaboravio na Antivirus/Spyware i ostali windows crap. Uostalom, Linux je mnogo zahvalniji za resurse od windowsa.
Linux je svakako mnogo bolji za tu masinu, sam linux je skoro uvek brzi i laksi od windowsa, ne treba mu AV, FW i AS i vredi ga isprobati, makar neku live verziju sa USB-a, ali ovaj deo foruma se bavi zastitom windows sistema. Za linux je zaduzen drugi deo foruma.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2009, 18:54   #13
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Sta od zastite da nakacim na slabasni wind u123?

Ja sam to naveo samo kao predlog, ne kao nesto pod moranje Jednostavno, nettopovi imaju ogranicenu moc primene i jos vise ogranicene resurse, tako da se Linux namece kao logican izbor.

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Linux je svakako mnogo bolji za tu masinu, sam linux je skoro uvek brzi i laksi od windowsa, ne treba mu AV, FW i AS i vredi ga isprobati, makar neku live verziju sa USB-a, ali ovaj deo foruma se bavi zastitom windows sistema. Za linux je zaduzen drugi deo foruma.
Ne bih da pametujem, ali ovaj deo foruma se zove zastita, a ne Windows zastita. Iako nema neke vece potrebe za AV/AS softverom na Linuxu, to ne znaci da on ne postoji. A FW je obavezna komponenta bilo kog sistema, pa i Linuxa (doduse, 90% distribucija dolazi sa nekim FW preinstaliranim, tako da se ljudi ne bahcu mnogo sa time).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 15:28   #14
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Šta od zaštite da nakačim na slabašni Wind u123?

Hvala svima jos jednom, za sada mi eset smart security lepo radi, ne opterecuje mnogo masinu, obnavljacu mu trial jednom mesecno, nije mi tesko
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
wind u123


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Pomagajte, procesor samo što se ne zapali! Ozzy_994 Osnovne komponente 13 25.3.2009 16:16
Kako se zaštiti od krađa World of Warcraft naloga kreator_ MMORPG igre 12 21.2.2009 4:59
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com