Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2021, 9:00   #121
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Citat:
Mare13 kaže: Pregled poruke
Nisam siguran da u potpunosti razumem tvoj post

Ako mrziš svaki PES od 2008-sme, to znači da je tvoj tip PES-a, Winning Eleven sa PS1, PES 4, 5 I 6, dok je grafika još bila primitivna.

Od 2008-sme su promenili dosta toga, i stvarno, PES 2008 i 2009 su loše igre, igre u tranziciji, ali 2010, 2011, 2012 i 2013 su odlične igre. Dakle, ako su tvoj tip igre koje voliš PES4, PES5, PES6, tebi je onda bitno samo da je igrač brz, dupli pas i shot power.

Jeste to možda nekad bilo zanimljivije, ali to ne znači da su stare PES igre bolje od novih, samo su bile zabavnije jer su bile jednostavne. Uzmeš Martinsa i pretrčiš ceo teren. To ne znači bolje, nego jednostavnije za igru i manje frustrirajuće nego sad kad ne možeš više toliko da driblaš.

Da se razumemo, i ja ne volim ove nove, 2019,2020 itd, ali nisu sve PES verzije u poslednjih 10 godina loše, jer tu spadaju i 2011,12,13.
Đe nađe PES 11, 12, 13 da su dobri moj brate???
Ne zna se koji je grđi od kojeg. Samo im pogledaj opis i recenzije.
Malo su grafiku popravili a igrivost retardirana i pasovi i šutevi nerealni, bagovi, gličevi.
Niko ih ne pominje više čak ni zagriženi PES, ISS fanovi.
Pa neke jade te nešto valjaju su upravo ovi noviji naslovi: PES 20 i PES 21.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jovaš na korisnoj poruci:
Uros12 (12.2.2021)
Stara 12.2.2021, 13:21   #122
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Uzgred, trenutno su u toku prijave za 5. ligasku sezonu. Sve objasnjeno u ovom postu https://www.sk.rs/forum/showpost.php...&postcount=110
Banite slobodno ako pikate online, stvarno je skroz ok ekipa - radili smo dosta na tome da bude zdrava friendly atmosfera, prijateljsko "zrelo" nadmetanje.

https://discord.gg/pvatQZfHmQ
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2021, 15:17   #123
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Citat:
Mare13 kaže: Pregled poruke
Nisam siguran da u potpunosti razumem tvoj post

Ako mrziš svaki PES od 2008-sme, to znači da je tvoj tip PES-a, Winning Eleven sa PS1, PES 4, 5 I 6, dok je grafika još bila primitivna.

Od 2008-sme su promenili dosta toga, i stvarno, PES 2008 i 2009 su loše igre, igre u tranziciji, ali 2010, 2011, 2012 i 2013 su odlične igre. Dakle, ako su tvoj tip igre koje voliš PES4, PES5, PES6, tebi je onda bitno samo da je igrač brz, dupli pas i shot power.

Jeste to možda nekad bilo zanimljivije, ali to ne znači da su stare PES igre bolje od novih, samo su bile zabavnije jer su bile jednostavne. Uzmeš Martinsa i pretrčiš ceo teren. To ne znači bolje, nego jednostavnije za igru i manje frustrirajuće nego sad kad ne možeš više toliko da driblaš.

Da se razumemo, i ja ne volim ove nove, 2019,2020 itd, ali nisu sve PES verzije u poslednjih 10 godina loše, jer tu spadaju i 2011,12,13.
Grafika mi nije toliko bitna, meni lično. A i nije bog zna šta ni sad. Jedino dok svi stoje. Ali da su ovi pesovi odlični što si ih naveo... nisu brate ni blizu.
WE je i bio kruna franšize, naročito 10 i 11. Moj bunt proizilazi što su se odaljili od realnosti, degradirali franšizu, zato sam reako da je fudbal bez fudbala i da samo liči. Ovo je video igra koja nije simulacija, ni ne trudi se da bude. Fizika užas, sudije još gore, komentatori kuku lele, licenci nema pola (pozdravaljaju vas Matanić i Balaban) a najgore je što se ne vidi kraj tome i što nema nikakvih poboljšanja. Da ne pominjem debilno nameštanje formacija i beznačajnost instrukcija u taktici.
Igrao sam 7 godina fudbal. Ovo nije fudbal. Gnjecavo, pipkavo, ko balet, sudija uvek polarizovan. nema kontakt igre, nema čvrstine i eksplozivnosti.

Sve to što nude ne vredi više od 5 evra. Da toliko košta ne bih se, verovatno, ni bunio
Drugo, ako nešto ukomplikuješ ne znači da je bolje. Besmisleno je što nisu stavili driblinge npr da budu intuitivni kao NBA 2k, desna palica i vozi. To je komplikovano obesmišljeno, ne znam ni da li neko koristi uopšte driblinge i skills n tricks.
Kad ne bi niko kupio ovaj novi update (jer nije ništa zaista novo) to bi bilo najbolje.
donirajte moderskoj zajednici zahvaljujući kojoj je poslednjih 10 godina pes tek jedva prihvatljiv.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2021, 17:44   #124
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Citat:
strippy kaže: Pregled poruke
Uzgred, trenutno su u toku prijave za 5. ligasku sezonu. Sve objasnjeno u ovom postu https://www.sk.rs/forum/showpost.php...&postcount=110
Banite slobodno ako pikate online, stvarno je skroz ok ekipa - radili smo dosta na tome da bude zdrava friendly atmosfera, prijateljsko "zrelo" nadmetanje.

https://discord.gg/pvatQZfHmQ
A ko želi da pazari trenutno je svuda snižen (mislim da je najniža cena trenutno na Indiegala, mada su razlike sitne u odnosu na druge prodavnice - tipa 2-3 evra).

12 dolara
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku choi na korisnoj poruci:
strippy (12.2.2021)
Stara 13.2.2021, 10:04   #125
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Igra u kojoj mozes da uzmes prosecan do ispodprosecan evropski tim i dobijes vrhunske evropske timove na visokom nivou tezine nije simulacija.
Poboljsana je fizika u pokusaju da to sve izgleda jos realnije ali...igra i dalje nema ni r od realizma, bas kao ni u jednom pesu do sada gde maltene svaki napad dovodi igraca u blizinu gola ili gol sansu. Fudbal je igra koja se uglavnom odvija po sredini terena, tu pes podbacuje cak i kod najboljih verzija. Sredinu terena je moguce proci kao kroz sir. Samo kada se igra protiv zivog protivnika koji zna da igra utakmica izgleda kako bi trebalo da izgleda.
Od PES 2011, kada je uvedeno puno kretanje po 360 stepeni i dozirana jacina pasova sustinski se menja samo kozmetika i default brzina igre (koja se moze i menjati u podesavanjima), sustina je ista. Smanjenjem brzine igre npr PES 2012 postaje vrlo slican PES-u 2013 (koji ima jos nekih prednosti). Paradoks je da PES 2011, igra u kojoj su uvedeni moderni pasovi, i danas ima te pasove najbolje uradjene.
Po meni, igra i ne mora da bude simulacija jer sluzi za zabavu, prosto je igra. Ako je tako, od verzije 2010 (poslednje na starom endzinu) pa sve do 2020 (izmenjalo se nekoliko endzina u tom periodu) svaki od PES-ova moze se podesiti da bude donekle zabavan i "realan". U PES-u brzina izvodjenja igre ima najvecu ulogu i pravi razliku. Srecom, moze se podesavati ili iz same igre a u starijim verzijama (i) u kitserveru.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.2.2021 u 11:59)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2021, 11:10   #126
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Igra u kojoj mozes da uzmes prosecan do ispodprosecan evropski tim i dobijes vrhunske evropske timove na visokom nivou tezine nije simulacija.
Poboljsana je fizika u pokusaju da to sve izgleda jos realnije ali...igra i dalje nema ni r od realizma, bas kao ni u jednom pesu do sada gde maltene svaki napad dovodi igraca u blizinu gola ili gol sansu. Fudbal je igra koja se uglavnom odvija po sredini terena, tu pes podbacuje cak i kod najboljih verzija. Sredinu terena je moguce proci kao kroz sir. Samo kada se igra protiv zivog protivnika koji zna da igra utakmica izgleda kako bi trebalo da izgleda.
Od PES 2011, kada je uvedeno puno kretanje po 360 stepeni i dozirana jacina pasova sustinski se menja samo kozmetika i default brzina igre (koja se moze i menjati u podesavanjima), sustina je ista. Smanjenjem brzine igre npr PES 2012 postaje vrlo slican PES-u 2013 (koji ima jos nekih prednosti). Paradoks je da PES 2011, igra u kojoj su uvedeni moderni pasovi, i danas ima te pasove najbolje uradjene.
Po meni, igra i ne mora da bude simulacija jer sluzi za zabavu, prosto je igra. Ako je tako, od verzije 2010 (poslednje na starom endzinu) pa sve do 2020 (izmenjalo se nekoliko endzina u tom periodu) svaki od PES-ova moze se podesiti da bude donekle zabavan i "realan". U PES-u brzina izvodjenja igre ima najvecu ulogu i pravi razliku. Srecom, moze se podesavati ili iz same igre ili u starijim verzijama (i) u kitserveru.
Ok, priznajem da sam ja svoj komentar zasnivao iskljucivo na osnovu online igranja protiv zivih protivnika, jer mislim da sam u poslednjih godinu dana (ukljucujuci i PES 2020 i ovaj update koji je u principu ista igra) offline tekmu odigrao max 10 puta. Ali opet tvoj koment da lako mozes pobediti sa ispod prosecnom evropskom ekipom neki vrhunski tim koji ima te zverske igrače kao što je Bajern, PSG, Liverpool, itd. na superstar ili legend nivou nije istinita. Ako ti to možeš bez većih problema, znači da si stvarno naučio igru profi. I opet u tvom komentu vidim to izjednačavanje sa pravim fudbalom. Ovo je softver, AI, koji je daleko od savršenog, i neće skoro moći da bude na nivou mozga pravog fudbalera, i naravno da ako naučiš kako fukncioniše softver do tančina, i sve njegove zakonitosti, naravno da ćeš znati kako da nadješ način da tučeš taj AI prilično ćesto, bez većih problema.
I za kraj, ovde si ti taj koji upravlja tim virtuelnim igračima, ti si taj koji je u ovom slučaju ili ta ispodprosečna evropska ekipa, ili si Bajern, a ekipa koju izabereš da igraš meč s njom, ta ekipa ti može samo dodatno pomoći ili odmoći u tom cilju da pobediš u utakmici.
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2021, 11:45   #127
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Igram PES na PC-ju od PES3 i znam fore, to je tacno, ali uopste nije potrebno imati ogromno PES iskustvo pa pobedjivati na visokom nivou tezine sa skormnim timovima one najjace. Driblinzi su ok, ali su u sustini bekorisni ako igras na rezultat a ne zezas se na terenu. PES je, i pored svih unapredjenja, bas kao i FIFA, bio i ostao skriptovana igra. Povecava se mozda broj skriptovanih situacija pa nekada to deluje manje oicgledno ali je tako. Ne pobedim ni ja na najvisem nivou tezine Bayern sa 7:1 igrajuci sa nekim sh timom (zamalo da napisem Zvezda ili Partizan) ali pobedim sa 2:0 ili 2:1. I to ne zato sto kompjuterski AI sabija od pameti vec samo zato sto je agresivan a cak ni takav AI ni priblizno ne pritiska kao sto iole bolji igrac PES-a uzivo igra.. Postoje formacije u PES-u koje tradicionalno primaju nula do jedan gol na bilo kom nivou tezine. I to tako ide decenijama vec. PES je daleko bolja igra protiv zivog protivnika nego protiv kompjutera. FIFE (koje igram od FIFE 98) su takodje bolje protiv zivog coveka ali razlika nije tako dramaticna jer vecina FIFA igara favorizuje intenzivnu pas igru pa i AI u svakoj verziji tako igra. Intenzivnom pas igrom u FIFI cak i neko ko se sa igrom sreo pre par dana prvi put moze ako ne da pobedi igraca koji igra godinama a ono bar da da gol. U PES-u je to takodje moguce ali ne u tolikoj meri.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.2.2021 u 12:16)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2021, 12:17   #128
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Igram PES od PES3 i znam fore, to je tacno, ali uopste nije potrebno imati ogromno PES iskustvo pa pobedjivati na visokom nivou tezine sa skormnim timovima one najjace. Driblinzi su ok, ali su u sustini bekorisni ako igras na rezultat a ne zezas se na terenu. PES je, i pored svih unapredjenja, bas kao i FIFA, bio i ostao skriptovana igra. Povecava se mozda broj skriptovanih situacija pa nekada to deluje manje oicgledno ali je tako. Ne pobedim ni ja na najvisem nivou tezine Bayern sa 7:1 igrajuci sa nekim sh timom (zamalo da napisem Zvezda ili Partizan) ali pobedim sa 2:0 ili 2:1. I to ne zato sto kompjuterski AI sabija od pameti vec samo zato sto je agresivan a cak ni takav AI ni priblizno ne pritiska kao sto iole bolji igrac PES-a uzivo igra.. Postoje formacije u PES-u koje tradicionalno primaju nula do jedan gol na bilo kom nivou tezine. I to tako ide decenijama vec. PES je daleko bolja igra protiv zivog protivnika nego protiv kompjutera. FIFE (koje igram od FIFE 98) su takodje bolje protiv zivog coveka ali razlika nije tako dramaticna jer vecina FIFA igara favorizuje intenzivnu pas igru pa i AI u svakoj verziji tako igra. Intenzivnom pas igrom u FIFI cak i neko ko se sa igrom sreo pre par dana prvi put moze ako ne da pobedi igraca koji igra godinama a ono bar da da gol. U PES-u je to takodje moguce ali ne u tolikoj meri.
Ma da, kontam te u većoj meri. Bilo kako bilo, online igranje protiv živih protivnika meni u većini mečeva donosi baš dobar doživljaj i izazov koji nije jednoličan i gde se ne retko odigrava igra nadmudrivanja, što se meni baš dopada.
E sad, ona opcija off pass support (o manul šutu da ne govorim) to podiže igru na sasvim novi nivo. Po meni, to ako uvežbaju oba protivnika, to je tek prava stvar. Bukvalno skoro sve zavisi isključivo od tebe, i to je tek zadovoljstvo kad uspeš da izvedeš dobru akciju i daš gol na takvim podešavanjima. Prvo off pass support, pa ako se to savlada, onda se kreće na advanced level - manual shot. Mada baš treba volje i strpljenja da se to savlada, ali kad se savlada, kontam da je druga dimenzija.
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2021, 12:27   #129
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Da, tako se mogu dobiti veoma lepe tj efektne akcije i dosta lici na pravi fudbal. Ipak, cak i prosecan igrac koji igra brzim "assisted" pasovima dobice solidnog igraca koji igra na manual. Protiv intenzivnih assisted pasova pomaze pre svega duboka odbrambena formacija sa igracem pozadi i sredinom terena fokusiranom na deo terena oko centra a ne na krila. Ova formacija je zapravo uvek dobra i sa njom se prima najmanje golova a moze se "on the fly" transformisati u napadacku i sa krila. Bitno je i inteligentno igranje odbrane tj pozicioniranje kontrolisanog odbrambenog fudbalera ispred napadaca i pritisak drugog odbrambenog igraca sa neke druge strane ali da on ne pridje previse blizu tj da pokriva prostor. Brza pas igra tada vrlo cesto biva prekinuta. Igraci koji se sluze intenzivnom pas igrom u napadu cesto nisu bas najbolji u odbrani, skloni su jakom presingu 1 na 1 pa "ispadaju". Uzgred, odbrana je napredovala u PES-u, nekada je bilo mnogo, mnogo teze igrati je.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.2.2021 u 12:37)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2021, 16:47   #130
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Da, tako se mogu dobiti veoma lepe tj efektne akcije i dosta lici na pravi fudbal. Ipak, cak i prosecan igrac koji igra brzim "assisted" pasovima dobice solidnog igraca koji igra na manual. Protiv intenzivnih assisted pasova pomaze pre svega duboka odbrambena formacija sa igracem pozadi i sredinom terena fokusiranom na deo terena oko centra a ne na krila. Ova formacija je zapravo uvek dobra i sa njom se prima najmanje golova a moze se "on the fly" transformisati u napadacku i sa krila. Bitno je i inteligentno igranje odbrane tj pozicioniranje kontrolisanog odbrambenog fudbalera ispred napadaca i pritisak drugog odbrambenog igraca sa neke druge strane ali da on ne pridje previse blizu tj da pokriva prostor. Brza pas igra tada vrlo cesto biva prekinuta. Igraci koji se sluze intenzivnom pas igrom u napadu cesto nisu bas najbolji u odbrani, skloni su jakom presingu 1 na 1 pa "ispadaju". Uzgred, odbrana je napredovala u PES-u, nekada je bilo mnogo, mnogo teze igrati je.
Odlicno si ovo objasnio, bravo. Ja sam uvek inace insistirao na odbrani, u svakoj verziji PES-a. Mozda i zato sto se ne snalazim u napadu dobro, spetljam se cesto, pa ne mogu da igram na gol vise. I tu recimo dolazimo opet do onoga da toliko stvari moze uticati samo od tebe, ali moraju se gledati tutorijali, mora se israzivati. Recimo ako se oslanjas na komp navodjene igrace u odbrani ugasio si. Sve vreme sam moras da menjas desnom pecurkom i da drzis non stop super cancel (t sam video na tutoriau jednom, nisam imao pojma za SC u odbrani, i koliko je bitno). Tada ces imati mnooogo vecu kontrolu i znaces sta radis.U tome je i fora, mnogi ne znaju za gomilu sitnica i batale odmah igru. A ono za off support, ja sam bas suprotno hteo da kazem 😀 nije to prednost u odnosu na one koji igraju sa pass supportom, vec hendikep, ali je mnogo realnije i teze, korak blize simulaciji - moras sve sam da odredis, bukvalno. Naravno, morate obojica s istim podesavanjima, jedino ako si bas toliko dobro se izvestio sa off support da ti je to prednost.
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2021, 1:47   #131
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

PES 2020 sam uzeo prvog dana uz malo cimanja sa VPN-om , i ocekivao sam da igram master ligu ko i uvek , na PC-iju bi to bilo od negde sredine prve decenije tekuceg milenijuma . Medjutim MyClub je zarazan koliko to moze da bude jedna igra . Svaki put kad sednem za komp odigram nekoliko meceva , pazarim treniram itd...
Samo ...PES 21 nisam pazario niti dao dinara za novcice , cekao sam LITE verziju jer za My CLUB nema razlike a zbog manipulacije Konamia ishodima utakmica koja je cesto preagresivna i nepristojna i necu da placam da gubim niti pobedjujem nezasluzeno .
Tipa ako pobedis 4 utakmice 5. nece biti normalna , otezava ti se do besvesti sto se cesto komicno manifestuje kada je protivnik puno slabiji . Posle blizu 1500 utakmica u My Club lako prepoznas i vidis te momente.
Cak ni lag chiteri mi nesmetaju koliko zacarane mreze i olovni igraci .
Kad je AI ok utakmice umeju kako kolega i rece iznad da budu fantasticne , mozes da se nadmudrujes , pravis nevest na pocetku itd... To nema protiv kompa . I osecaj pobede protiv coveka je drugaciji , zivlji .
Konami mora samo da podesi ono sto zovu scripting , on je neophodan ali je sada cesto preteran a i zavisi od patch-a do patcha-a .Ali onda bi masa losijih igraca gubila precesto i Konami se boji da ce manje trositi . Mora da nadje nacin da zadrzi profit i ispegla AI . Sve se moze kad se hoce , pa videcemo .

U decmbru sam instalirao PES 21 LITE vec imam , mislim 48,49 crnih lopti nisam dinara dao , ali dao sam za PES 2020 ko da sam ga tri put kupio .


Sad imam 29950 efootball poena i treba mi jos 550 da uzmem ICONIC Berkampa iz efotball prodavnice sa startnim overall 93 .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2021, 17:31   #132
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Hteo sam da pitam gde kupujete PES 2021 a da je na disku za PC?Necu digitalnu verziju nego hocu igru za poklon a to mora da bude na disku. Gde je najbolje kupiti?
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2021, 2:17   #133
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Citat:
Howard1 kaže: Pregled poruke
Hteo sam da pitam gde kupujete PES 2021 a da je na disku za PC?Necu digitalnu verziju nego hocu igru za poklon a to mora da bude na disku. Gde je najbolje kupiti?
Mislim da vise ne postoji ta varijanta za PC, ali ne mogu da tvrdim 100%. Zvanicno se igra kupuje na steam-u, i to je valjda to. Za konzole verovatno postoji opcija bluray, ali samo ako imas takvu full paket konzolu, sada masovno ljudi kupuju digital verzije, jer je jeftinije, a vecini ne treba bluray citac...
Ti naravno mozes i preko steam-a poslati igru kao gift, ali petpostavljam da to vec znas...
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku strippy na korisnoj poruci:
Howard1 (25.4.2021)
Stara 25.4.2021, 19:36   #134
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Ne postoji fizička kopija izdanja za 2021 za PC. Čak i ako neko to prodaje u kutiji je samo papirić sa Steam kodom.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Dovahkiin (3.5.2021), Howard1 (25.4.2021)
Stara 25.4.2021, 22:30   #135
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Fifa 2021 postoji sa diskom i kutijom, to sam našao. PES 2021 original imam na steamu za džabe i to sam nekako namestio da radi ali bih voleo da sledeći PES 2022 igram sa diska. Ne želim da kupujem igre koje će za godinu dana da stoje i da ne služe ničemu. Imam na primer PES 2019 koji više ni ne uključim. Srećom pa je narodna verzija inače bi bilo džabe bačen novac za to. Ovako kad je na disku opet mogu taj PES da prodam i izvučem neki dinar jer mi svakako ne treba ta igra a ja mogu opet da imam najnoviji PES. Bar ja tako razmišljam. Imam još jedno pitanje. Brat hoće da kupi na Steamu igru ali nema internet karticu. Da li ja mogu da kupim igru za njega od mojih para pa da mu pošaljem samo kod? Da li postoji negde tutorijal kako se to radi?

Poslednja ispravka: Howard1 (25.4.2021 u 22:41)
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2021, 12:47   #136
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Odeš na Steam stranicu igre koju hoćeš da kupiš, add to cart, na checkoutu odabereš da kupuješ kao gift, sa liste prijatelja izabereš brata i to je to. Tebi skine pare, a njemu stigne igra na Steam nalog.

BTW Čak i da kupiš PES ili FIFU u kutiji, kada jednom vežeš igru za svoj Steam/Origin nalog više nema prodaje (možeš samo ceo nalog da prodaš, što ti se ne isplati ako na njemu imaš još igara). Svejedno je da li je digitalna ili na disku, na PC-u nema prodaje "polovnih" igara.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Dovahkiin (3.5.2021), Howard1 (2.5.2021), strippy (28.4.2021)
Stara 28.4.2021, 18:22   #137
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Da da, nova vremena prijatelju moj A realno ko bi vise kupovao polovni dvd PES19 recimo. Mozda i bi, da trazis 200 kinti. Evo ja mislim da negde imam PES2010 na dvd-u, kutija, sve regularno. Nisam ni pomislio da to mogu da prodam, pa ko bi to sada kupio, besmisleno Fora je sto konami nakon godinu/dve gasi servere za prosle verzije, tako da tek zbog toga nema smisla da neko kupi original
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku strippy na korisnoj poruci:
Howard1 (2.5.2021)
Stara 2.5.2021, 6:03   #138
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

DeCoy hvala za objašnjenje za steam. Nisam ni mislio da igru kupim da je vezujem za Steam nego da je samo instaliram i igram online (mislim isključivo na PES). Posle godinu dana prodam nekom drugom kao što ovi prodaju za PS4 polovne igre. To se uvek tako nekada radilo za PC ko je hteo original da ima.
@strippy
Mislim da si u pravu :-). Došla su neka čudna vremena koja nas još više teraju da koristimo pirate umesto da nam pomognu da kupimo original. Hteo sam da ti kažem ipak da nije isto prodati PES 2010 i recimo PES 2019. Ogromna je razlika u ceni i u grafici i u mnogim stvarima. Zbog toga i hoću da prodajem PES čim izadje novi jer vidim da i prodavnice sve drže taj PES i od prošle godine i to su cene po 20€ a novi je recimo 35€ do 40€ kad izadje. Opet zbog cene će mnogi dati 20€ za PES star samo godinu dana a opet bi meni značilo da svake godine umanjim cenu ako mogu jer se te igre igraju samo godinu dana. Fifa postoji na disku a PES ne postoji i to sam baš danas išao da proverim pa je to baš bezveze. Na taj način teraju igrače od originala i teraju ih da se “snalaze” da bi igrali online. Ja želim da platim igru ali ne želim da bespotrebno gomilam naslove i što ti kažeš neću da imam kasnije PES 2010 koji će da stoji bezveze u 2021 godini na Steamu i koji neće da služi ničemu :-). Evo baš juče nabavim narodnu verziju Wolfenstein Youngblood i igra nije ništa posebno. Ja volim serial Wolfenstein i imam novca da ga kupim e sad da sam ga kupio to bi bilo bacanje para. Da sam igru kupio i da mi se ne svidi ne možeš posle ništa. Niti da je prodaš niti ništa da njom e to je bezveze. Ja kada bilo šta kupim ako mi se ne svidi mogu da prodam a ovako što se tiče igara na taj način još uvek podstiču pirateriju umesto da olakšaju kupcima.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2021, 8:42   #139
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

Citat:
Howard1 kaže: Pregled poruke
Evo baš juče nabavim narodnu verziju Wolfenstein Youngblood i igra nije ništa posebno. Ja volim serial Wolfenstein i imam novca da ga kupim e sad da sam ga kupio to bi bilo bacanje para. Da sam igru kupio i da mi se ne svidi ne možeš posle ništa.
Da si otišao na Youngblood Steam stranicu video bi da ima prilično loše ocene i da se ne isplati ni pirata skinuti, a kamoli kupiti original. Ne kažem da su Steam reviews uvek merilo kvaliteta, ali su u 90% slučajeva odličan pokazatelj. Naravno ne trebati gledati samo score, nego i pročitati par komada zbog čega je takav kakav jeste, odgledati poneki review na YouTube i generalno se informisati pre kupovine. Ako te interesuje Wolfenstein serijal trenutno se The New Order i The Old Blood u paketu sa još jednom igrom prodaju za 10€ što je fenomenalan dil, a igre su odlične i proverene.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Howard1 (4.5.2021)
Stara 4.5.2021, 7:41   #140
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: PES 2020 (eFootball PES 2020)

@ M.C.
U pravu si za ovu cenu za 10€ dobiti taj paket je bukvalno za džabe. Nisam nikada gledao te ocene za igre jer ne znam ni ko piše ni ko ocenjuje a ukusi su različiti. Dok ja ne probam igru ne mogu da znam da li je dobra ili nije i zato je nekad dobro što postoje te narodne verzije da čovek vidi da li igra valja nešto. Što se tiče PES igre tu bi stvarno bilo dobro za sve nas da vrate igre na disku kao što to ima PS4 jer smatram da je glupo gomilati i bacati pare svake godine na istu igru sa malim poboljšanjima i novim transferima a prodaju nam istu igru svake godine bez nekih značajnih promena osim kada izadju nove konzole i tada se sete da promene i engine.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cyberpunk 2077 Exia Role-Play 3914 11.3.2024 8:51
Igra li neko Supreme Ruler 2020? Le_Chuck Strateške igre 39 2.1.2020 10:26
Farm&Fix 2020 MARE GSX R Simulacije vožnje 0 19.2.2019 23:55
Fatal1ty 1010 ili 2020 mouse uplasenko ŠDK - Ostale komponente 1 3.2.2008 12:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com