Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2015, 14:49   #1
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Kucni server

Pozdrav,

Ja se ne razumem previse u mreze, pa mi je potrebna vasa pomoc

Posedujem TP-Link TL-WR740N ruter na koji su povezani desktop racunar (lan kabl), laptop (wifi) i gomila drugih uredjaja (tv, telefoni, tableti...). Posto programiram, vrlo cesto mi je potrebno da se prebacim sa jednog uredjaja na drugi, najcesce izmedju laptopa i desktop racunara. Na laptopu imam instaliran windows i linux (ubuntu) dok je na desktopu samo windows. Interesuje me sledece...kako mogu da sherujem preko rutera celu jednu particiju sa laptopa (na kome su mi projekti) tako da uvek imam up-to-date fajlove gde god uzeo da radim (nevezano za OS), posto me iskreno smara da radim upload/download sa remote servera non-stop? Ja sam pre razmenjivao fajlove izmedju desktopa i laptopa, ali primetio sam da ceo prenos zapravo ide preko interneta, pa bi bilo najbolje kada bi se to izbeglo. Da li je potrebno da kupim jos neki ruter/switch kako bi uspeo da napravim da mi particija na laptopu bude sherovana u celoj mrezi?

Nadam se da sam uspeo da vam objasnim svoju ideju
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2015, 14:57   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Kucni server

treba da napraviš mrežu i workgrup i sharuješ particiju/folder da možeš da ulaziš u druge kompjutere ne treba ti ništa više ali se ne sećam tačno kako ide ali verujem da ćeš se snaći taman da naučiš umrežavanje
to se zove home network da ti olakšam pretragu, ima i knjiga home networking for dummies na primer ako hoćeš neku literaturu da preporučim za referencu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2015, 11:02   #3
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Kucni server

Share-uj tu particiju na laptopu, omoguci i upis i citanje na njoj i miran si sve dok si u kucnoj mrezi. Da bi sprecio da mu neko pristupi kada se konektuje na drugu mrezu, jednostavno kreiras username i pass za pristup tacnije nalog za pristup o.s.-u i to je to.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2015, 20:10   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Kucni server

Ako ces da pravis kucni Server kao sto naslov kaze, onda spremi neku C2D Masinu sa gigabitnim lanom i par giga rama i hdd-ima po zelji. Na flesku instaliras neku od distribucija za tu namenu i vozi misko.

Ja licno imam par NAS masina koje rade pod Free NAS OS-om prastara 0.7.2 Sabanda revizija softvera, To ne ume da stane. Masine rade 24/7 365 Dana u godini , nekoliko godina unazad. Gase se samo prilikom odrzavanja kada dodajem novi HDD ili kad neki disk eventualno krepa. A dostupni su bez izuzetka pod Win , OSX , Linux , Android Okruzenjima bez obzira na ostatak mreze samo da uredjaj koji im pristupa ima IP iz opsega na kojem je server.

Naravno ako to pravis nabavi neki ruter ili svic sa GB portovima i bar N Wirelesom zbog udobnosti pri koriscenju servera.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2015, 19:12   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kucni server

Ovo što je Freško rekao.

Elem, ako imaš brzu i kvalitetnu Internet konekciju možda ti se isplati i neki cloud storage pa instaliraš klijent na sve 3 mašine da sinhronizuje promene i to je to. Naravno, samo ako ne barataš sa gigabajtima i gigabajtima podataka.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 21:01   #6
mirko086
Novi član
 
Član od: 29.12.2013.
Poruke: 20
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kucni server

Ja koristim dropbox za te stvari. Neznam o kakvom se programiranju radi ali nije toliko ni bitno. Udjes u opcije IDE-a i izaberes neki folder u dropbox-u za project root. Ili za web programiranje u konfiguracionim fajlovima servera promijenis istu stvar. Imam isti setup kod kuce samo mi je i desktop u dual boot-u win+linux

Edit: ovo je u stvari isto sto je doctor rekao samo malo preciznije
mirko086 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa logovanjem na SQL Server 2000 Munja666 Programiranje 1 25.11.2014 22:21
Pomoc oko izbora komponenata za server goranmax ŠDK - Osnovne komponente 11 18.11.2012 20:53
Server and Client problem clzola Programiranje 7 25.1.2011 23:56
call of duty 5 server jeremijaue Mrežne igre 0 17.1.2011 12:33
Windows 7 - Build 7600+ (RTM) oluja Operativni sistemi 1204 22.10.2009 20:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com