Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2007, 2:00   #1
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Pokusaj hakovanja?!?

Imam NOD32 antivirus, Outpost firewall i Spybot S&D, i do veceras sam smatrao da gotovo niko ne moze da mi naskodi racunaru nekim napadom sa interneta. To sam mislio sve do trenutka kada mi je firewall izbacio upozorenje Enthernet napadu na racunar vise puta u toku veceri. Kada je iskocilo ovo prozorce sa upozorenjem bio sam u igri i nisam ni stigao da procitam lepo sta tu pise, ali sam primetio ovo "Enthernet attack" i pomalo se zabrinuo. Kada se to desilo i drugi put, odmah sam lupio Print screen i sacuvao donju sliku. Napad se desio jos par puta u toku veceri, a interesantna stvar je to sto uvek dolazi sa adrese 255.255.255.255?! Interesuje me zasto je ovo Enthernet a ne internet attack, da nema to mozda veze sa tim sto sam na bezicnom netu, vezan sa jos nekoliko komsija u VPN? Da stvar bude jos gora, ja njima mogu ladno da ulazim u racunar jer su im maltene svi folderi koji im se nalaze na racunaru deljeni! Ja sam sebe osigurao i ne delim ni jedan folder, mada me oni mogu videti u "workgroup computers". Racunar sam skenirao na viruse i spyware i nema nicega.
Postoji li realna opasnost da mi neko stvarno hakne komp i uzme licne podatke sa njega?!?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	hack.JPG
Viđeno:	73 puta
Veličina:	15,3 KB
ID:	12557  
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2007, 11:11   #2
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Ne bih se previse brinuo na tvom mestu. Nisam bas upucen u mreze, ali mi se cini da se neko na lokalnoj mrezi igra haKera, a cinjenica da te je firewall upozorio govori da nije bas uspesan u tome

Kao sto rekoh, nisam bas strucan tako da je moguce da gresim, ali mislim da se ovo odnosi na tvoj slucaj http://www.ciac.org/ciac/bulletins/i-021a.shtml

EDIT: a sudeci po http://www.coffer.com/mac_find/? izgleda da je falsifikovao MAC (ili ja lupam ko Maxim over division???)

Poslednja ispravka: GoranSTX (7.10.2007 u 11:16) Razlog: dodat dodatak
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
A M G (7.10.2007), Mr.Eco (7.10.2007)
Stara 7.10.2007, 15:30   #3
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Sto se deljenih foldera tice, ima nesto sto se zove dafault share, tj. sve partcije se vec serovane i sakrivene, da bi pristupio nekome na ovaj nacin treba da otkucas ip adresu, "\", i slovo particije praceno $, recimo \\192.168.0.1\c$ . Vecina ljudi i ne zna da su im celi diskovi serovani, tako da mozes da im pristupas, a da oni nemaju pojma sta se desava. Da bi kod sebe iskljucio ovaj share treba da modifikujes registry, prati uputstva iz ovog clanka http://support.microsoft.com/kb/816524
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
A M G (7.10.2007), Master Neo (7.10.2007)
Stara 7.10.2007, 15:44   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Sto se deljenih foldera tice, ima nesto sto se zove dafault share, tj. sve partcije se vec serovane i sakrivene, da bi pristupio nekome na ovaj nacin treba da otkucas ip adresu, "\", i slovo particije praceno $, recimo \\192.168.0.1\c$ . Vecina ljudi i ne zna da su im celi diskovi serovani, tako da mozes da im pristupas, a da oni nemaju pojma sta se desava. Da bi kod sebe iskljucio ovaj share treba da modifikujes registry, prati uputstva iz ovog clanka http://support.microsoft.com/kb/816524
Ali samo ako je isključena opcija pod imenom "Use simple file sharing" koja je po defaultu uključena na Windows XP sistemima. U tom slučajevima je "shareovima" moguće pristupiti sa odgovarajućim korisničkim imenom i lozinkom. U suprotnom fora sa IP-em odnosno "X$" shareovima na WindowsXP sistemima ne funkcioniše.

edit: Sad videh IP adresu na slici koju si postovao. Generalno tu adresu nije moguće rezervisati niti "fejkovati" jer je rezervisana i koriste je ruteri kod broadcastinga. Po meni se čini da je kombinacija nečega što si pustio da ti radi od programa u pozadini (jel to neko pomenuo "Lime wire" koji se vidi na slici) i načina rutiranja tvoje wireless mreže izazvala neku vrstu reakcije vani. Nikakvih razloga za paniku jer je obaveštenje koje si dobio čisto informacije radi a prilikom dozvole pristupa bilo čemu spolja obavezno se uveri da je izvor validan.

Detaljnije informacije

Poslednja ispravka: holodoc (7.10.2007 u 16:00)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
A M G (7.10.2007), Master Neo (7.10.2007)
Stara 7.10.2007, 15:47   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Nema potrebe isključivati ga, kao što i MS kaže:

Citat:
Generally, Microsoft recommends that you do not modify these special shared resources.
Po meni, bolje je zabraniti pristup računaru pomoću firewall-a, isključivanjem guest naloga, korišćenjem malo jačih lozinki umesto 'blanko' lozinki i sl.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
A M G (7.10.2007)
Stara 7.10.2007, 21:39   #6
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Izvinjavam se na nepotpunom odgovoru iz mog prethodnog posta. Moze se desiti da u registryju uopste nemate ove kljuceve koji su naznaceni u clanku. U tom slucaju treba da dodate REG_DWORD vrednost AutoShareWks za radnu stanicu ili AutoShareServer za server. http://www.jsifaq.com/SF/Tips/Tip.aspx?id=0096


@Bryan Fury

Naravno, ovo je samo zastita od ljudi koji vec imaju pristup, tj. od ljudi kojima je pristup vec dozvoljen, tako da je ovo otprilike zadnja odbrana. Firewall je najvazniji u celoj prici.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
A M G (7.10.2007)
Stara 7.10.2007, 23:39   #7
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: Pokusaj hakovanja?!?

Pogledajte sta mi Outpost prijavljuje, ovako je na svaka 2-3 minuta, kao da neko pokusava da udje a firewall ga detektuje:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	pokusaj hakovanja.JPG
Viđeno:	108 puta
Veličina:	78,6 KB
ID:	12578  
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2007, 23:52   #8
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Neko ti skenira portove, uobičajena "aktivnost". U krajnjoj liniji, možeš nazvati tehničku podršku provajdera i prijaviti pokušaj neovlašćenog pristupa iz lokalne mreže, ne bi trebalo da im bude problem da nađu ko to radi, mada sumnjam da će hteti da se angažuju.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
A M G (8.10.2007)
Stara 8.10.2007, 0:12   #9
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Neko ti skenira portove, uobičajena "aktivnost". U krajnjoj liniji, možeš nazvati tehničku podršku provajdera i prijaviti pokušaj neovlašćenog pristupa iz lokalne mreže, ne bi trebalo da im bude problem da nađu ko to radi, mada sumnjam da će hteti da se angažuju.
Dakle, to je neko ko takodje koristi usloge bezicnog interneta kod mog provajdera tj. Medianisa? Kako je moguce da se ovo skeniranje portova pojavljuje sa tolikom ucestaloscu? Da li je moguce da neko bas ceka kada cu da se konektujem pa da stupi u "akciju"! Izgleda da ima jaku zelju da upadne na moj komp i ugrozi mi privatnost!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2007, 0:13   #10
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Da ali nemoj da brines, da je neki pro hacker, odavno bi prosao zastitu, cim on pada na firewall-u, nemo' da brigas...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2007, 0:16   #11
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Da ali nemoj da brines, da je neki pro hacker, odavno bi prosao zastitu, cim on pada na firewall-u, nemo' da brigas...
Da je neko "pro hacker" ne bi se igrao sa njegovim kompjuterom .
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2007, 0:22   #12
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Dakle, to je neko ko takodje koristi usloge bezicnog interneta kod mog provajdera tj. Medianisa? Kako je moguce da se ovo skeniranje portova pojavljuje sa tolikom ucestaloscu? Da li je moguce da neko bas ceka kada cu da se konektujem pa da stupi u "akciju"! Izgleda da ima jaku zelju da upadne na moj komp i ugrozi mi privatnost!
Da, rekao bih da je tako. Svakako da ne čeka da se ti prijaviš; pre bih rekao da non-stop skenira ceo opseg adresa (bez obzira da li si ti na mreži ili ne) tražeći otvoreni port.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2007, 0:33   #13
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Dakle, to je neko ko takodje koristi usloge bezicnog interneta kod mog provajdera tj. Medianisa? Kako je moguce da se ovo skeniranje portova pojavljuje sa tolikom ucestaloscu? Da li je moguce da neko bas ceka kada cu da se konektujem pa da stupi u "akciju"! Izgleda da ima jaku zelju da upadne na moj komp i ugrozi mi privatnost!
Ne sekiraj se Možda se neki klinac igra nmap-om koji možeš da nađeš i u novijim Linux distribucijama kao igračku
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2007, 0:42   #14
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Pokusaj hakovanja?!?

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Da ali nemoj da brines, da je neki pro hacker, odavno bi prosao zastitu, cim on pada na firewall-u, nemo' da brigas...
Citat:
TheProphecy kaže: Pregled poruke
Da je neko "pro hacker" ne bi se igrao sa njegovim kompjuterom .
Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Da, rekao bih da je tako. Svakako da ne čeka da se ti prijaviš; pre bih rekao da non-stop skenira ceo opseg adresa (bez obzira da li si ti na mreži ili ne) tražeći otvoreni port.
Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Ne sekiraj se Možda se neki klinac igra nmap-om koji možeš da nađeš i u novijim Linux distribucijama kao igračku

Ove vase reci su me umirile, hvala vam. Na racunaru ne drzim bog zna sta, pesme, slike, neka licna dokumenta, ali mi svakako ne prija pomisao da to nekome moze da bude dostupno na uvid! Jedino mi ostaje da se uzdam u ovaj firewall (kazu da je najbolji) i u NOD32 kao softver koji ce drzati bad guys out of my computer!

[edit]

Jos jedno pitanjce! Da li ce program Hide IP Platinum pomoci i u kolikoj meri da izbegnem ovakve nelagodnosti? DA li neko od vas mozda neki dobar program kao preventivu, nesto za anonimno surfovanje i sl.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2007, 0:50   #15
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Pošto napadi dolaze iz lokalne mreže, anonimno surfovanje ti neće puno pomoći, tačnije neće uopšte. Svako ko je u istom opsegu kao i ti može da te "nađe", tako da je uglavnom na tvom firewall-u da ih zaustavi.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
A M G (8.10.2007)
Stara 8.10.2007, 15:31   #16
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Ako se bas brines za privatnos koristi enkripciju, ili neke specijalizovane programe za kriptovanje, kao sto je truecrypt. Ne postoji veliki razlog za brigu, ali ako nesto bas hoces da sakrijes onda ga zastiti i od malo boljih hakera. Outpost ce zaustaviti gotovo sve napade, ali postoji nacin i da se on prodje, mada kao sto neko rece, malo je verovatno da ce se neki pro haker baviti takvim stvarima.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
A M G (8.10.2007)
Stara 9.10.2007, 1:35   #17
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: Pokusaj hakovanja?!?

@nighthawk: Instalirao sam ovaj koristan program, sada sam prilicno umoran i mrzi me da sve sredjujem i enkriptujem, uradicu to sutra.

In the mean time, ovaj skot je ponovo udario, ima da se zalim sutra tehnickoj podrsci zbog ovoga! Sada mi se desava da se internet potpuno zamrzne kad me ovaj manijak skenira, pa moram da iskljucima a zatim ponovo ukljucim konekciju! Stvarno pocinje da mi ide na zivce! Jedino nisam siguran da li firewall sam blokira sav internet saobracaj ili me ovaj minira?!?
Evo i slike:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	opet!.JPG
Viđeno:	31 puta
Veličina:	13,0 KB
ID:	12621  

Poslednja ispravka: A M G (9.10.2007 u 1:46)
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2007, 8:09   #18
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Ne može se ništa bitno videti s te slike.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2007, 13:41   #19
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Pokusaj hakovanja?!?

Koliko vidim, MAC je opet promenjen, a IP je nemoguc. Jel ima taj firewall detaljnije logove? Mozda bi se uvidom u njih nesto pronaslo.
A posto si rekao da je vec doslo i do problema sa netom, definitivno korisnicku podrsku za vrat da nadju ko se to igra hakera. Ni njima nije u interesu da im neko svrlja po mrezi i onemogucava korisnike da normalno rade.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2007, 13:56   #20
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Pokusaj hakovanja?!?

Evo detaljnijih logova, najdetaljnije sto sam uspeo da pronadjem:

A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Skidanje sa interneta 2. pokusaj Tim85 Internet tehnologije 14 27.2.2007 13:27
Pokusaj podvale 6200tc manda one Grafika 15 4.4.2006 3:13
Demistifikacija hakovanja i krekovanja Sale KG Zanimljive Web lokacije 48 6.3.2006 20:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com