Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2008, 22:58   #941
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

DEO PRVI
Ratna igra „Jedna lasta ne čini proleće – ponekad ni manje jato“

Scenario I: Komandant vojne jedinice koja je trebalo da sprovede akciju zapio se prethodne noći, pa akcija nije ni otpočela.
Scenario II: Komandant i komandiri vojne jedinice koja je trebalo da sprovede akciju zapili se prethodne noći, pa akcija nije ni otpočela.
Scenario III: Cela vojna jedinica koja je trebalo da sprovede akciju zapila se prethodne noći, pa akcija nije ni otpočela.
Scenario IV: U sred vojne akcije, poginuo komandant jedinice koja je sprovodila. Preživeli komandiri i vojnici se pokupili i vratili u bazu, jer nisu znali šta i kako dalje - akcija nije uspešno sprovedena.
Scenario V: U sred vojne akcije, poginuo komandant jedinice koja je sprovodila. Ali, preživeli komandiri su brzo preuzeli komandu i akcija je uspešno izvršena.
Scenario VI: U sred vojne akcije, poginuli komandant i komandiri jedinice koja je sprovodila. Preživeli vojnici se pokupili i vratili u bazu, jer nisu znali šta i kako dalje - akcija nije uspešno sprovedena.
Scenario VII: U sred vojne akcije, poginuli komandant i komandiri jedinice koja je sprovodila. Preživeli vojnici su bili dobro organizovani i obučeni, pa su se i bez komandnog kadra brzo reorganizovali i akcija je uspešno sprovedena.

Podsećaju li vas ovi scenariji na jednu Akciju, koja nije ratna, nego naprotiv humanitarna, a što ćemo ovde grubo aproksimirati.
Komandant je predložio akciju, koju su komandiri i vojnici prihvatili. Na žalost, komandiri i vojnici nisu bili profesionalci, već nedovoljno utrenirani dobrovoljci, pa kada je komandant ranjen, i to pred sam kraj akcije koja je obećavala uspeh, sve je prvo stalo, a onda je akcija prekinuta i svi su se vratili u bazu. Kako to biva nakon bitke, svi vojnici su postali generali i počeli da spočitavaju komandantu koncepcijske, doktrinarne, strateške, operativne i taktičke greške.
Koncepcija je bila kupovina računara za jedan od domova za decu bez roditelja.
Doktrine su bile da se raznim vidovima dobrovoljnog učešća većeg broja ljudi, skupi novac za taj računar i da se on opskrbi različitim korisnim informacijama.
Strategija je bila da se takav računar u određenom roku, koji je, čini se, jednom pravovremeno izmenjen, kupi i pokloni deci. Strateške omaške rokova se ne mogu pripisati komandantu akcije, ili samo njemu.
Operatiku i taktiku smo upoznali iz nedavnih događaja.

Nesumnjivo je da je komandant pogrešio, ali do operativnog nivoa, jer, između ostalog, nije predvideo sledeće:
1. Mogućnost da bude sprečen iz bilo kog razloga, u sprovođenju akcije do kraja, pa time i
2. Manjkavosti u lancu komandovanja, koje bi nadomestile njegovo odsustvo iz istog;
3. Izdao je instrukcije, koje na sreću nisu izvršene, jer bi verovatno samo pogoršale situaciju
4. Potencijalne slabosti učesnika u akciji, koje uvek postoje, bez obzira na njihovu obučenost i ostale prethodno pokazane kvalitete.

Poslednja ispravka: aerochivija (10.3.2008 u 23:07)
aerochivija je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku aerochivija na korisnoj poruci:
A M G (11.3.2008), DobroslaV (19.3.2008)
Stara 10.3.2008, 23:00   #942
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

DEO DRUGI
Predlog Mirovnog sporazuma


Akcija je potekla i protekla na dobrovoljnoj osnovi, i nisam stekao utisak da je bilo ko želeo da stiče reklamu svojim učešćem u njoj i da je to bila akcija jednog čoveka. Naprotiv, svaki učesnik je ponudio nešto što je smatrao najboljim, i mislim da nije u redu raspravljati o tome. Ako kućište nije najbolje dizajnirano, sledeće verovatno hoće. Ako računar nije isporučen u jednom roku, biće isporučen u drugom. Poenta je da sada treba ispuniti suštinu, u okolnostima kada to nije po svaku cenu, a o formi možemo da pričamo do sudnjega dana, ili da pokušamo da je unapredimo.
Iz raznoraznih razloga, nisam ni ja ostvario sve ideje koje su mi pale na pamet u vezi Akcije, ali niko mi ne garantuje da u sledećoj sličnoj Akciji neću biti od daleko veće koristi. Slično je i sa drugim učesnicima.
Verujem da će računar svakako otići deci bez roditelja, i da će njegova konfiguracija biti izvedena na najvišem nivou u odnosu na dostupna sredstva. Najvažnije je da sve zaista bude OD SVEG SRCA I DOVOLJNO MOZGA, jer ako se umešaju drugi organi (posebno probavni), kao što su se umešali u neke postove na ovoj temi, onda sve bilo je muzika (čitaj: „sviranje k..cu“).
Da li treba i da ovde potvrdimo usud koji nas prati kroz istoriju, da dobro zamišljene i u velikoj meri ostvarene planove use.emo na samom kraju? Ne govorim samo o brojnim neuspelim akcijama od opštenacionalnog značaja, već i o trivijalnim stvarima kao što su fudbalsko vođstvo protiv SR Nemačke od 2:0, a na kraju poraz od 4:2, ili košarkaško vođstvo protiv SSSR od devet razlike u poslednjem minutu, a onda tri njihove trojke i poraz u produžetku.
Na osnovu napred iznetog, čini mi se da je Akcija dospela u produžetak, ne i u cajtnot u kome se čine grubi previdi, i gde je taknuto-maknuto. Zato mislim da je bolje da se vratimo par poteza unazad, da se poništi notacija nekoliko poslednjih poteza, kako bi meč ostao prijateljski kako je i zamišljen, i dominantno sa pozitivnim uzbuđenjima. Pobeda će onda biti slatka i pripadaće svima, a najviše onima kojima je poklon namenjen. I svi ćemo potisnuti u drugi plan, a potom i zaboraviti poneki loš pas, ili prodatu loptu.

(nastavak na sledećoj strani)

Poslednja ispravka: aerochivija (10.3.2008 u 23:10)
aerochivija je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku aerochivija na korisnoj poruci:
A M G (11.3.2008), DobroslaV (19.3.2008)
Stara 10.3.2008, 23:03   #943
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

DEO DRUGI, nastavak
Predlog Aneksa Mirovnog sporazuma

Predlagač Mirovnog sporazuma se trudio da izbegava „prozivanje“, stoga što nema nameru da bilo koga uvredi, već sa željom da svede mogućnost off topic replika na minimum, ne zato što ga brinu lično, već kako se situacija ne bi dodatno komplikovala. U tom smislu, predlagač apeluje na sve koji su se možda i indirektno prepoznali, da pročitaju još jednom Predlog Mirovnog sporazuma i shvate ga isključivo kao dobronameran apel na zdrav razum, a nipošto kao osudu bilo koga, koja zahteva off topic pravdanje bilo kome.
Predlagač zato još jednom podvlači da je krajnji cilj Akcije da usreći jedan mali deo Onih Koji Imaju Mnogo Manje Od Nas, i da im bar malo osvetli njihove već dovoljno opskurne živote.
Predlagač isto tako smatra da je na drugima, a najmanje na Članovima ovog Foruma da prolivaju žuč, i zato ih poziva na strpljenje i bolju komunikaciju, uz napomenu da imaju na umu da su dali doprinos Akciji koja će na dečija lica doneti osmehe, a ne suze. Samim tim su se ubrojali u red onih kakvih je malo i na ovim, i na svetskim prostorima, i ne bi bio red da sada bace mrlju na svoje angažovanje.

Prelazne i završne odredbe

Predlagač je već priznao da nije dao doprinos Akciji u meri u kojoj je to želeo, ali i konstatovao da je angažovanjem mnogih drugih njegova nedelatnost nadomeštena u izvesnoj meri.
Predlagač takođe priznaje da nije najpametniji na svetu, ali da je kategoričan kada je u pitanju potreba za humanitarnim akcijama i potreba da se svi faktori koji ometaju njihovo sprovođenje što brže i efikasnije otklone konstruktivnim metodama kakve su samokritičnost i dogovaranje. U tom smislu, ove postove predlagač ne smatra off topicom, spamovanjem, ili bilo kojim drugim vidom agresivnog iznošenja sopstvenih stavova ostalim članovima Foruma.
Predlagač takođe priznaje i da svesno nije ispoštovao pravnu formu Mirovnog sporazuma, jer je Aneks dat pre Prelaznih i završnih odredbi Mirovnog sporazuma, što Aneks čini delom teksta Sporazuma, a ne njegovim dodatkom.
Predlagač se na kraju zahvaljuje svima koji su posvetili svoje vreme čitanju njegovih (obimnih) postova i uložili napor da ih razumeju. Predlagač se najviše zahvaljuje onima koji su njegov napor razumeli, i u tom smislu će svojim postupcima pomoći da se Akcija uspešno privede kraju.
Predlagač je već izrazio nadu, i to čini ponovo, da će uspeh Akcije omogućiti još poduhvata takve vrste, sa još boljim i opsežnijim ishodom. To su zaslužili oni koji ne snose ni minimum krivice za stanje u kome se nalaze, a to su mali ljudi koje često nazivamo deca.

Poslednja ispravka: aerochivija (10.3.2008 u 23:18)
aerochivija je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku aerochivija na korisnoj poruci:
A M G (11.3.2008), che daboli guz (9.4.2008), DobroslaV (19.3.2008), JoKeR `90 (11.3.2008), Mrka Kapa (10.3.2008), noisy (11.3.2008)
Stara 10.3.2008, 23:23   #944
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

aero ič ja tebe nisam razumeo ali cenim da ima neke veze sa time da se svi okupimo jedno veče na nekom Wolfenstein Enemy Territory serveru pa da razjasnimo stvar
holodoc je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
A M G (11.3.2008)
Stara 11.3.2008, 0:05   #945
cecakorejac
Novi član
 
Član od: 24.1.2007.
Lokacija: bgd
Poruke: 21
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 70 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku cecakorejac
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Dobro vece
Da se prestavim , ja sam Pepeljuga 21 veka koja stoji na celu humanitarno volonterskog udruzenja Carolija -Pepeljuga21veka i Prijatelji

Do sada sam u drustvu svojih prijatelja uspela da odrzim 6 akcija , koje su podrazumevala decu po domovima,ovde u Beogradu, decu na decijem odeljenju jedne velike bolnice, za decu Kosova sam ispratila akciju proslog meseca i da ne nabrajam sve kome smo pomogli
Posto mi organizacija akcija ide dobro resila sam da postanem i pravno lice zastupajuci Caroliju,tako da je sad u planu akcija opet za decu Kosova

Ovde sam dosla po pismu jedne vase clanice koja me je kontaktirala na privatan mail, posto o akcijama koje sam do sada vodila i na koji nacin , mozete malo procitati na www.ana.co.yu
pod temom humanitaran rad

posto ste se ovde lepo okupili i postali jedno fino drustvance ,nadam se da me primate
ida zajedno ostvarimo lepu saradnju i druzenje ,da vam pomognem u tome da vam ukazem gde je kompjuter potreban
u kom domu, van Beograda
znam da vas interesuje unutrasnjost Srbije , ne znam da li vam je interesanto podrucje Kosova, a i zbog njihovih cestih nestanka struje, bar u delu gde mi idemo
Posto sam se kao pravno lice pojavila ovih dana tek u nedelju imam skupstinu udruzenja i jednu manju press konferenciju pa vas molim za malo strpljenja , ili ako zelite pisiste na moj mail
, nadam se da se ne kosi sa politikom sajta da ga javno ostavim
kana@gronet.co.yu
Posto planiram i sajt zvanican za ovo udruzenje domen je vec uzet , tj rezervisan mozemo napraviti saradnju te vas tamo uzeti kao jednan deo predstavljanja sta drugi cine za decu


uglavnom ocekujete uskoro spisak domova po Srbiji koja nemaju velika sredstva za rad sa decom, a ni racunare
Odprilike za par dana se cujemo i ja ovde postavljam sve sto imam jer vidim da ste ekstra druzina
Kako sam ja umela da zovem moje Prijatelje
Musketari
s postovanjem svim clanovima i moderatorima, takodje i adminu
Pepeljuga21veka
cecakorejac je offline  
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku cecakorejac na korisnoj poruci:
A M G (11.3.2008), aerochivija (11.3.2008), FiresnakE (11.3.2008), Mrka Kapa (11.3.2008), Pelagijska Argosija (11.3.2008), Rasa (11.3.2008), [Imzadi] (11.3.2008)
Stara 11.3.2008, 0:44   #946
JoKeR `90
Član
 
Član od: 22.12.2007.
Lokacija: In the middle of nowhere
Poruke: 166
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 31 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Aero .
Evo ja prvi pristajem na ovaj miirovni sporazum i javno se izvinjavam onima koje sam mozda uvredio, a sve to u cilju da pomognemo tim malim ljudima.

Poslednja ispravka: JoKeR `90 (11.3.2008 u 0:45) Razlog: o
JoKeR `90 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JoKeR `90 na korisnoj poruci:
aerochivija (11.3.2008)
Stara 11.3.2008, 0:46   #947
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

@cecakorejac, odnosno Pepeljuga21veka

Dobrodošla na SK forum!
Ja nemam mnogo veze sa organizacijom cele akcije, ali pozdravljam tvoju želju da pomogneš. Nadam se da će se neko već javiti u vezi sa akcijom i da ćete se dogovoriti. Pozdrav
Pelagijska Argosija je offline  
Stara 11.3.2008, 2:35   #948
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
cecakorejac kaže: Pregled poruke
Dobro vece
Da se prestavim , ja sam Pepeljuga 21 veka koja stoji na celu humanitarno volonterskog udruzenja Carolija -Pepeljuga21veka i Prijatelji

Do sada sam u drustvu svojih prijatelja uspela da odrzim 6 akcija , koje su podrazumevala decu po domovima,ovde u Beogradu, decu na decijem odeljenju jedne velike bolnice, za decu Kosova sam ispratila akciju proslog meseca i da ne nabrajam sve kome smo pomogli
Posto mi organizacija akcija ide dobro resila sam da postanem i pravno lice zastupajuci Caroliju,tako da je sad u planu akcija opet za decu Kosova

Ovde sam dosla po pismu jedne vase clanice koja me je kontaktirala na privatan mail, posto o akcijama koje sam do sada vodila i na koji nacin , mozete malo procitati na www.ana.co.yu
pod temom humanitaran rad
Kako ne biste tražili temu koju Svetlana - pepeljuga spominje, pratite ovaj link http://ana.co.yu/forum/viewtopic.php?t=14482 .

Pročitajte pažljivo šta tamo piše, zaboravite one moje velike postove malo iznad, tri puta razmislite šta ćete ovde i na sličnim temama postovati, i potrudite se da uspe svaka humanitarna akcija. Detence bolesno od kancera nema čarapice, a mandrili u Skupštinama i Vladama raspravljaju o velikim temama i arče novac na skejt parkove, aqua parkove, hale sportova... Uuuh!
aerochivija je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aerochivija na korisnoj poruci:
cyberserbia (11.3.2008)
Stara 11.3.2008, 2:44   #949
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Kako ne biste tražili temu koju Ceca-pepeljuga spominje, pročitajte na ovom linku http://ana.co.yu/forum/viewtopic.php?t=14482 detaljnije o akcijama.
hvala brate,
jbt zavezo po ženskom forumu već 3 sata. svega ima da se nađe
noisy je offline  
Stara 11.3.2008, 12:58   #950
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Thumbs up Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

mogu li ja sta da ucinim..?
flamingos je offline  
Stara 11.3.2008, 13:10   #951
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Naravno, pogledaj malo prvu stranu teme - tamo je postavljen primer kako treba popuniti uplatnicu ako želiš da pomogneš novcem. Možeš da se uključiš i u pat pratećih tema: ako znaš gde se povoljno mogu kupiti komponente, pogledaj temu o predlaganju konfiguracije, a možeš ponešto da dodaš i u temama "Parčence duše", "Radovi za računar sa srcem" ili "Fotografije" (iako sam ja ponegde navela da se ne mora više postovati, slobodno priloži ako imaš čime da dopuniš temu, imamo još malkice vremena).

Hoćemo li da završimo ovo što pre? Kako vidim nikome ne manjka volje, a oko maltene svega smo se dogovorili još pre mesec dana.
Mrka Kapa je offline  
Stara 11.3.2008, 13:35   #952
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

@Pepeljuga 21 veka

Fenomenalno zaista, i krajnje humano!
FiresnakE je offline  
Stara 11.3.2008, 13:44   #953
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Mrka Kapa kaže: Pregled poruke
Hoćemo li da završimo ovo što pre? Kako vidim nikome ne manjka volje, a oko maltene svega smo se dogovorili još pre mesec dana.
Valjalo bi!
FiresnakE je offline  
Stara 17.3.2008, 1:46   #954
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Da napravimo jedan presek onoga što je do sada urađeno, i onoga što je preostalo da se uradi:

Urađeno:
- 3/4 tekstova iz teme "Parčence duše" sačuvano na jednom mestu, u .doc formatu
- finaliziran jedan predlog za modovanje kućišta i računamo na kolegu Shlaymaru da pomogne oko izrade
- prikupljene fotografije i uploadovane na rapidshare
- napravljeno par aplikacija i jedna zanimljiva igra, sve se može preuzeti sa foruma
- data tri dobra predloga za konfiguraciju i bilo koji da se usvoji neće biti nikakvih problema niti neodobravanja ostalih članova foruma

Ostalo da se uradi:
- pronaći dom u koji će otići Računar (za to ću pitati cec ukorejac, koja mi je ljubazno ostavila broj telefona)
- prikupiti wallpapere i 2D radove za računar
- dogovoriti ko će i gde sklapati računar i ubacivati u njega sadržaj
- dogovoriti okupljanje radi uručivanja poklona
- dogovoriti da se kupi nešto igračaka i slatkiša za one najmlađe koji neće u prvo vreme moći da se služe Računarom (jer je bitno da se ne osećaju zapostavljenima u celoj toj gužvi oko uručenja poklona)

Znači - za ovo što je ostalo da se uradi mislim da nam neće trebati puno vremena i da ćemo to moći da završimo dok se bude modovalo kućište.
Znači, čekamo kupovinu.
Mrka Kapa je offline  
Sledećih 12 korisnika se zahvaljuje korisniku Mrka Kapa na korisnoj poruci:
aerochivija (17.3.2008), cecakorejac (23.3.2008), DobroslaV (19.3.2008), FiresnakE (17.3.2008), hacker_aca (17.3.2008), Nergal (17.3.2008), next (19.3.2008), Pelagijska Argosija (17.3.2008), Rasa (19.3.2008), Stojadin (17.3.2008), Ulmawen (17.3.2008), [Imzadi] (17.3.2008)
Stara 19.3.2008, 13:15   #955
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Pošto sam registrovani član vladstudio.com riznice pozadina, u skladu sa uslovima korišćenja ovog sajta, hteo bih da uz računar priložim najlepše pozadine sa motivima zanimljivih dečjem uzrastu. Zato mi je potrebna informacija o rezoluciji koju će ekran da ima kako bih izabrao, skinuo i uploadovao pozadine za ovu akciju.

Pozdrav
urke je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
DobroslaV (19.3.2008), FiresnakE (19.3.2008), Mrka Kapa (19.3.2008), Rasa (19.3.2008)
Stara 20.3.2008, 9:51   #956
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Mrka Kapa kaže: Pregled poruke
Da napravimo jedan presek onoga što je do sada urađeno, i onoga što je preostalo da se uradi:

Urađeno:
- 3/4 tekstova iz teme "Parčence duše" sačuvano na jednom mestu, u .doc formatu
- finaliziran jedan predlog za modovanje kućišta i računamo na kolegu Shlaymaru da pomogne oko izrade
- prikupljene fotografije i uploadovane na rapidshare
- napravljeno par aplikacija i jedna zanimljiva igra, sve se može preuzeti sa foruma
- data tri dobra predloga za konfiguraciju i bilo koji da se usvoji neće biti nikakvih problema niti neodobravanja ostalih članova foruma

Ostalo da se uradi:
- pronaći dom u koji će otići Računar (za to ću pitati cec ukorejac, koja mi je ljubazno ostavila broj telefona)
- prikupiti wallpapere i 2D radove za računar
- dogovoriti ko će i gde sklapati računar i ubacivati u njega sadržaj
- dogovoriti okupljanje radi uručivanja poklona
- dogovoriti da se kupi nešto igračaka i slatkiša za one najmlađe koji neće u prvo vreme moći da se služe Računarom (jer je bitno da se ne osećaju zapostavljenima u celoj toj gužvi oko uručenja poklona)

Znači - za ovo što je ostalo da se uradi mislim da nam neće trebati puno vremena i da ćemo to moći da završimo dok se bude modovalo kućište.
Znači, čekamo kupovinu.
Zahvaljujem se tebi i svima ostalima koji se od početka svojski trude i iskreno i vredno bave akcijom. Oni su neopravdano i nezasluženo ostali u senci onih u čijoj senci nikako ne mogu i ne smeju biti. Jednom davno sam čak pokrenuo neku temu o takvoj pojavi ... ali da pređemo na suštinu teme.

Mi nigde ne kasnimo i vremena imamo sasvim dovoljno.
Parice su sigurne, na računu u ozbiljnoj banci.
Do sada ni jedna para sa tog računa nije podignuta a račun je potpuno jednosmeran, parice su se samo slivale na njega.
Da li će dečica dobiti računar mesec dana ranije ili kasnije, naročito ako ga nisu imali nikada pre toga ne može da bude niti problematično niti ima smisla oko toga praviti osnovu za paniku, frku a ponajmanje za vređanja i bezobrazne i nevaspitane nervoze.


• Da li je sve urađeno?!
Pa, nije. Sama pišeš kako još nije određeno koji će računar od moguća tri predloga biti kupljen.
Zašto i ko je kriv zbog toga, mislim da nije toliko bitno. Recimo da je pomalo u pitanju opšta nezainteresovanost ...

• Da li ima još detalja koji nisu odrađeni?! U koji dom, pa potom razni još nesakupljeni prilozi itd.
Da. Takođe nije bitno zašto i da li ima krivaca za to.
Bitno je da se sve mora odraditi. Baš sve, nema nikakvog razloga da bude drugačije.


Predlozi:

• Predlažem 12. april 2008. godine kao dan kada ćemo predati računar.
To je kraj treće nedelje počevši od danas i čini mi se sasvim dovoljno vremena da se sve obavi.

• Predlažem da se u subotu pre podne 22. marta 2008. godine kupe sve potrebne komponente u jednoj novosadskoj veleprodaji računara koja nam je do sada ponudila najbolje uslove.

• Želim da ja sklapam taj računar svojim rukama, nadam se da niko nema ništa protiv.

U slučaju da ne bude precizno dogovorena određena konfiguracija do subote ujutru, što može biti malo problematično i dogovoriti kako se ispostavilo preuzimam obavezu da kupim najkvalitetnije komponente koje mogu dobiti u direktnom dogovoru tj. oči u oči sa prodavcima. Verujte da nisam spreman ni na kakve kompromise na uštrb kvaliteta i cene u što se mogu uveriti svi koji budu prisutni.


PS.
Svo vreme od početka akcije se trudim da budem samo mali šrafić u mašineriji koja skladno kucka. Svim srcem sam želeo i želim da smo svi ravnopravni i apsolutno jednaki. Ni jednog trenutka nisam niti želeo niti dozvoljavao pravljenje bilo kakvih razlika. Svako je nosio onoliko koliko je mogao i želeo da ponese. Bilo je sve ostavljeno na ličnu savest, dušu i opredeljenost.

Međutim pokazuje se kako je to opredeljenje bilo pogrešno i kako je nemoguće kolektivno voditi jednu akciju ovakvog tipa.

Važno!
Iz redakcije Sveta kompjutera mi je saopšteno da je potrebno neki tekst, akciju ili sl. najaviti najmanje 15 (petnaest) dana unapred da bi oni bili prisutni prilikom odvijanja iste i da bi o tome mogli da naprave prilog stoga ih ovim putem obaveštavam o datumu koji je gore naveden.

Poslednja ispravka: Bojan (20.3.2008 u 20:44)
Simke je offline  
Stara 20.3.2008, 11:45   #957
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Upravo smo Bojan i ja završili jedan nadasve koristan i prijatan razgovor telefonom.

Pokazalo se, kao i do sada mnogo puta da se lakše sporazumeti telefonom ili ličnim susretom, nego preko poruka na forumu stoga ću saopštiti najosnovnije oko čega smo se dogovorili a to već možete da pretpostavite.

Kupiće se najkvalitetnije komponente koje budemo mogli da izborimo od ljudi koji nam ih ustupe po najpovoljnijoj ceni.

Izgledno je da će biti 20'' wide monitor u pitanju.
Kvalitetna Gigabyte matična ploča i napredan Intel procesor.
Radna memorija će biti najmanje 2GB a HDD neće biti manji od 320GB (verovatnije 400GB). Optika je najverovatnije poslednji model Pioneer-a ili NEC-a. Grafika neki 8600GT.
Izgledno je da ćemo ugurati i Windows u cenu.

Najvažnije sam pobrojao ... valjda nisam ništa zaboravio.
Simke je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
Nergal (20.3.2008)
Stara 20.3.2008, 12:02   #958
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Katoda ili TFT?
SirDuck je offline  
Stara 20.3.2008, 12:05   #959
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Sigurno da je tft, ne sećam se nešto wide 20" CRT monitora, a sve i da postoje koštali bi mnogo više nego tft.
Bryan Fury je offline  
Stara 20.3.2008, 12:08   #960
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ja sam idalje za katodi, i ne znam kad je odlučeno da bude tft.

Upropastiće ga bre, duže će trajati crt.
Simke, ubci i neko kvalitetno napajanje i UPS, ipak je važno i kolko će ima trajati kompjuter.

PS: Ima wide katoda, ali jesu skuplje čini mi se
SirDuck je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com