Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2009, 22:37   #41
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Probao sam ovu igru i mogu reći da sam razočaran.
Kao prvo priču uopšte nisam skontao, niti ima subtitleova niti ih čujem kad nešto pričaju. Jedino da smanjim sve zvukovwe samo pojačam vocie volume.
Kao drugo malo taktike, kao da su teroristi pa da ništa se ne planira. Komande su mi (bar meni) konfuzne za razliku od SWAT4. Sto puta mi se desilo da pritisnem pogrešno dugme i sve uprskam. Prigušivač nema svrhe pošto neprijatelji reaguju kao da imaju 6. čulo. Sve se svodi na ubijanje iako su to specijalci. R6 je otišao u pogrešnom pravcu. Postali su obična akciona igra. SWAT4 je mam za ovaj Vegas. U SWAT-u sve fino isplaniraš i ne smije biti greške. Da i glupo je ono oživljavanje i sistem "skloni se iza zida dok ne prođe kriza" healtha. u SWAT-u fino ako te pogodi u nogu ti šepaš, ako te pogodi u ruku slabo nišaniš, u glavu nema te. OVde smo čučiš i nakon minut kao da ništa nije bilo. O injekciji koju ubadate članovima tima da ne govorim. Jedino što je dobro je cover sistem koji bi bio dobar u SWAT-u.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 23:03   #42
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Citat:
djordje turjacanin kaže: Pregled poruke
probao sam ovu igru i mogu reći da sam razočaran.
Kao prvo priču uopšte nisam skontao, niti ima subtitleova niti ih čujem kad nešto pričaju. Jedino da smanjim sve zvukovwe samo pojačam vocie volume.
Kao drugo malo taktike, kao da su teroristi pa da ništa se ne planira. Komande su mi (bar meni) konfuzne za razliku od swat4. Sto puta mi se desilo da pritisnem pogrešno dugme i sve uprskam. Prigušivač nema svrhe pošto neprijatelji reaguju kao da imaju 6. čulo. Sve se svodi na ubijanje iako su to specijalci. R6 je otišao u pogrešnom pravcu. Postali su obična akciona igra. Swat4 je mam za ovaj vegas. U swat-u sve fino isplaniraš i ne smije biti greške. Da i glupo je ono oživljavanje i sistem "skloni se iza zida dok ne prođe kriza" healtha. U swat-u fino ako te pogodi u nogu ti šepaš, ako te pogodi u ruku slabo nišaniš, u glavu nema te. Ovde smo čučiš i nakon minut kao da ništa nije bilo. O injekciji koju ubadate članovima tima da ne govorim. Jedino što je dobro je cover sistem koji bi bio dobar u swat-u.
Да, нажалост, игра је, у поређењу са старим r6 и swat, смешна. Поготово када се узме у обзир прошлост се-ри-јала. Играо сам поново Raven Shield и осећај упадања у собу у којој не знаш ко је, а знаш да можеш лако погинути ако забрљаш, је непоновљив.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 23:11   #43
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Pa znam, ali ipak sam se malo nadao da ima makar malo od ranijih nastavaka, ALI glupi Ubisoft(to jest njegov tim koji je radio igru) je morao da napravi shooter kao i svaki drugi. Pao je unninstall sad instaliram SWAT 4 i R6-Raven SHield pa ću da se fino izigram a kad hoću akciju zumem fino CoD 2 (erventualno 4 ili 5) ili Crysis pa fino igram ono što neću da vidim u R6.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2009, 4:09   #44
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

ipak dobro je sto se igra zato i ne zove "Rainbow Six 4".
Inace Vegas 1 mi je bio bolji nego drugi deo.

Kod starih R6 mi je bilo malo nerealno sto se planira kompletna putanja svih ljudi. ne verujem da je u stvarnosti moguce imati planove svih zgrada u kojima su tereoristi. istto mi je smetalo sto su teroristi uglavnom nepokretni bili. kako bilo koji tim specijalaca moze znati da nece doci do uzbune ili da teroristi nece biti u hodnicima. mislim lako je planirati upad u jednu zatvorenu sobu ali ipak u citavu zgradu da se planira kojim redom ce se ici, to mi je cudno.
SWAT 4 mi je po tom pitanju najrealniji jer se mora improvizovati na licu mesta a i obavestajni podaci su nepotpuni sto je takodje realno.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2009, 13:09   #45
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Ovo j epo meni solidna igra mada je kec bio bolji.Svidja mi se mlacenje i fatanje zaklona (malo prezvakano ali originalno)
Ova igra moze da priusti zabavu ali je sjenka u odnosu na jedinicu
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2009, 15:21   #46
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Да се не лажемо, игра јесте забавна, само зажмуриш на неке недостатке и удри.

Citat:
kod starih r6 mi je bilo malo nerealno sto se planira kompletna putanja svih ljudi. Ne verujem da je u stvarnosti moguce imati planove svih zgrada u kojima su tereoristi. Istto mi je smetalo sto su teroristi uglavnom nepokretni bili. Kako bilo koji tim specijalaca moze znati da nece doci do uzbune ili da teroristi nece biti u hodnicima. Mislim lako je planirati upad u jednu zatvorenu sobu ali ipak u citavu zgradu da se planira kojim redom ce se ici, to mi je cudno.
Swat 4 mi je po tom pitanju najrealniji jer se mora improvizovati na licu mesta a i obavestajni podaci su nepotpuni sto je takodje realno.
Да, то стоји, непостојае икакве импровизације и могућности да осталим тимовима издајеш команде током задатка ограничава те што се тиче тактизирања. Једноставно, ако једно крене наопако, не постоји начин да измениш план и да се прилагодиш. Што се тиче тога да мораш успут планирати и што имаш непотпуне информације у SWAT 4 (и 3) то је ипак реалније.

Код swat 4 ми се помало не свиђа како се твоји саборци понекад тупаво понашају, па буду погођени и дизајн мапа ми се не свиђа, превише личе ко да прате исти фазон (дешавају се скоро све ноћу и то обично у неким складиштима или објеткима који су у изградњи или се распадају) , док си у swat 3 имао хотеле, куће, контролни торањ на аеродруму, банку, сајам и доста занимљивих локација и саборци су се нешто боље понашали.

Poslednja ispravka: Ghost (31.12.2009 u 15:29)
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2010, 2:38   #47
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Citat:
Ova igra moze da priusti zabavu ali je sjenka u odnosu na jedinicu
U Vegas 2 grafika je definitivno bolja. Mehanika igre je ista. Ali misije su suvise arkadne. A helikopter boss na kraju igru cini igru pomalo smesnom. Bolje da su napravili neku filmsku sekvencu nego to.

Citat:
превише личе ко да прате исти фазон (дешавају се скоро све ноћу и то обично у неким складиштима или објеткима који су у изградњи или се распадају)
Mozda vecina ali kad razmislis sta je zapravo SWAT i kada se te jedinice upotrebljavaju onda je izbor mapa i misija bas realan. Policijske intervencije su vecinom nocu pa je logicno da su vecina SWAT misija nocne. Radnja je ipak u nekom od vecih americkih gradova gde je ipak nemoguce da se teroristi okupe na otvorenom ili u novim zgradama. Po meni je izbor lokacija sasvim Ok.
Inace meni se u SWAT4 jako svidelo sto u misijama uglavnom prevaldava atmosfera iz sablasnih krimica i trilera. Strava mi je ona misija sa manijakom i ona sa sektom. Naravno to nema veze sa taktiziranjem ali super zacinjava. Nastavak u svakom slucaju necu propustiti.

Citat:
Да, то стоји, непостојае икакве импровизације и могућности да осталим тимовима издајеш команде током задатка ограничава те што се тиче тактизирања. Једноставно, ако једно крене наопако, не постоји начин да измениш план и да се прилагодиш.
U redu je da kada upadas u prvu prostoriju upotrebis planiranje ali nemoguce je da nakon te pucnjave i mozda pokoje eksplozije ne uzbunis celu zgradu. Cak i da sobe imaju zvucnu izolaciju, uvek se moze desiti da su neka vrata otvorena i ili da je neko u hodniku pa da otrci i uzbuni ostale.
Realno bi bilo da se dogodi uzbuna i onda nakon toga da da se po nekom taktikom sistemu obavljha borba i "ciscenje" zgrade. Dakle nakon prvog pucnja ili prvog razvaljivanja vrata je realno gotovo sa fazom suljanja. Logicno je da je nakon toga situacija mnogo manje predvidiva i da se mora improvizovati u realnom vremenu. Sve ostalo m ije ok u RS6 igrama (mislim na prva tri nastavka).

Poslednja ispravka: Stranger2 (3.1.2010 u 2:49)
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2010, 16:33   #48
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Citat:
mozda vecina ali kad razmislis sta je zapravo swat i kada se te jedinice upotrebljavaju onda je izbor mapa i misija bas realan. Policijske intervencije su vecinom nocu pa je logicno da su vecina swat misija nocne. Radnja je ipak u nekom od vecih americkih gradova gde je ipak nemoguce da se teroristi okupe na otvorenom ili u novim zgradama. Po meni je izbor lokacija sasvim ok.
Inace meni se u swat4 jako svidelo sto u misijama uglavnom prevaldava atmosfera iz sablasnih krimica i trilera. Strava mi je ona misija sa manijakom i ona sa sektom. Naravno to nema veze sa taktiziranjem ali super zacinjava. Nastavak u svakom slucaju necu propustiti.
Да, управу си.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 18:11   #49
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Je l' imao neko problem sa zvukom u ovoj igri? Instalirao sam najpre "golu" verziju, 1.0. Zvuk je bio prisutan samo u menijima. Onda sam patchovao na najnoviji, 1.0.3 patch, i stavio odgovarajući lekić. Sad ima zvuka, ali samo dok igram. Dakle, ne čujem ništa kad se odvija priča... Dopada mi se igra, ali valja čak i u FPS-ovima čuti malo priče...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 5:00   #50
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Ja se ne sećam ni jednog problema. Radilo je iz prve sve.

Iz tvog opisa se cini da je problem slican kao kada imas 5.1 zvucnike pa na primer zaboravis da ukljucis centralni. Znaci moguce je da ima veze sa tim.
Probaj ako ima u podesavanjima da iskljucis "hardver" za zvuk. Verovatno treba pogledati da li ima novih drajvera za tvoju muzicku karticu. Pogledaj podesavanja igre u kojima se spominje EAX, 3D audio i takve stavri. I naravno pregledaj kablove do zvucnika i podesavanja od drajvera za tvoju muzicku karticu. Ponekad neki program promeni podesavanja.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 13:34   #51
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Nije 5.1, imam 2.1 zvučnike. U igri jedva da ima audio podešavanja (svode se na jačinu zvuka), tako da ni tamo nisam našao rešenje. U međuvremenu sam išao na Advanced podešavanja zvučne karte u Control Panelu i promenio podešavanje za Hardware acceleration sa Full na Basic i za sad sve radi kako treba. Hvala na pomoći u svakom slučaju.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2019, 11:38   #52
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Rainbow Six Vegas 2

Da li je neko uspeo da resi odvratni FOV koji ova igra ima?

Krenuh opet da je predjem ali ne secam se da mi je pre toliko smetalo, puška je jednostavno preblizu. Probao sam neke fix-eve sa Steam-a ali nista mi nije radilo, pa ako neko zna nesto sto sigurno radi. Hvala
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Rainbow Six 3: Raven Shield Game fever Akcione igre 23 22.1.2011 14:42
Rainbow Six Vegas Aleksandar Tobdzic Akcione igre 53 28.11.2010 22:56
Sony Vegas 7 problem sa instalacijom! uros@3D Video/TV softver 0 24.11.2007 1:26
vegas video Marija_G Video/TV softver 17 20.12.2006 11:54
DV > Vegas > Avi [preveliki fajlovi ili help to render] sirNemanjapro Video/TV softver 13 23.6.2006 11:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com